Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Saçlarım gidiyor ve canim yaniyor yasayan var mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Arkadaslar ben stres yapmistim bu sene harbiyeyi kazanamadigim icin kafamda sackiran cikmisti o gecti saclarimda yerine geldi simdide yuzumde sivilce yok denecek kadar az. ama kafamin arkasinda sivilceler var ve sac dokuyor.Doktorun biri sackiran biri sivilce diyor.kuafor sivilce diyor. ne anladim ben bu isten? Bunu yasayip tecrube eden var mi ? Yanlis anlamayin ben recete istemiyorum ama sackiranida sarimsakla gecirmistim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Memuriyetten uzak durup kendi isini kurdugun zaman stres kalmaz. Oncden bi soz vardi devlete srtini daya tamamdir diolardi. Simdi memurluktan uzak dur tamamdir. Maas verip yonetilmek mi istiosun.

stressden uzak dur sadece saç değil başka sağlık sorunlarıda yaşarsın yoksa.

saçta sivilce için kaliteli bi şampuan kullan faydasını görürsün beslenmeni düzelt yürüyüş vs gibi uzun soluklu sporlar yap ama en önemlisi stressden uzak dur. kask takarkende temiz balaklava kullan. harbiyeye girememek dünyanın sonu değil herkesin nasibi başka yerde.

şampuan olarak vichy öneririm anti dandruff yazan yeşil kutu bana iyi geliyor. hemen her eczanede bulursun marketlerde satılmıyor.

Erkek arkadasimda olmustu buna benzer birsey saç dibi iltihabi demisti doktor 6 ay yan etkisi fazla isotretinoin etkenli bir ilac kullanmisti pfizerinkini kullanmıştı sanırım

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Doktora güven olmaz, kuaför bilir bu işi.
    hayat2teker bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bendede egzema var yıllardır geçmiyor. Düzgün bir cildiye doktoruna gözükmelisin biri saçkıran dediyse başka doktorada git

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede egzema var yıllardır geçmiyor. Düzgün bir cildiye doktoruna gözükmelisin biri saçkıran dediyse başka doktorada git
    egzama bende de var. Stresli günlerde saç derim komple kalkıyor. Şampuan ilaç milaç hiç fayda etmiyor. Sonra işleri yoluna koyuyorum bi bakmışım kafada tek deri yok.

İlaçla doktorla uğraşma gevşemeye bak.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç dert etme İnan dert edilcek şeyler değil.

Şark görevinde büyük bir saçkıran çıkmıştı biraz stresten yüzümde de sivilceler sürekli vardı.
    Saçlarımda çok sık ve gürdür nazar değdirdiler deyip güldüm geçtim.
    Herhangi bir acilin kapısına git senin dert ettiğin şeyler aslında hiç umursanmaması gereken şeyler.
    Sağlığın yerinde istediğini yapıyorsan rahatça şükür et doktoruna git verdiklerine kullan dert etme geçer.
    Geçmiş olsun

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzama bende de var. Stresli günlerde saç derim komple kalkıyor. Şampuan ilaç milaç hiç fayda etmiyor. Sonra işleri yoluna koyuyorum bi bakmışım kafada tek deri yok.

Bende kaşlar, bıyıklar, sakallar heryer de deri kalkıyordu. Artık eskisi kadar değil ama bi aralar kafamı kaşımaktan ellerim acıyordu. Bu egzama sadece insanı gıcık etmek için yaratılmış bir hastalık gibi geliyor.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

çok uğraştım ama artık uğraşmıyorum en az 4 cildiye doktoruna gözüktüm doktorlarında dediği tedavisi yok kafaya bişey takmayıp geçmemiz lazım o zaman düzelir gibi oluyor
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Saçkıranın atası olmuştu bende geçti Rabbime hamd olsun.İlaç kullansanda kullanmasanda 6 ay ila 1 sene içinde saçlar geri çıkar ilaçla süre kısalır.Sizin yaşamınız aile yaşamınız olaylara bakışınız ve bunlarla birlikte stres yoğunluğuyla ilgili veya genetik psikolojik rahatsızlığınız olma durumu yüksek.

Neden stres yaptınız şimdi ne oldu olmadıda açta açıktamı kaldınız dünyanın sonumu geldi, bunları ifade eden şimdiki iç dünyanızdan birkaç cümle yazarsanız size başka tavsiyelerde de bulunabilirim sorunlara çare bulma adına.Derdini söylemeyen derman bulamaz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

Reçete istemiyorum demişsiniz ama ortada sıkıntı ve sorunlar var...Bunun mideye vuran versiyonuda olabiliyor veya başka bir şekilde zuhur eden...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Rahmetli dedemin babasina köyde,´´köşklü cerrah yusuf´´derlermiş,dedemin aktardigina göre kirpi eti bu egzamaya iyi geliyormuş,köyde çok kişiyi iyileştirmiş..

Bu işin detayi hakkinda kesin bir bilgiye ulaşamadim.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Yorumlariniz icin sagolun bu sabah doktora gidicem ve stresden uzak olmaya calisiyorum , izmirde universite ogrencisiyim cok haklisiniz aslinda. Bu kadar stres yapilacak ne olabilir ki? Hayallerim yikilmisti ama daha genc ve saglikliyim. haklisiniz. cok cok sagolun

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kaşlar, bıyıklar, sakallar heryer de deri kalkıyordu. Artık eskisi kadar değil ama bi aralar kafamı kaşımaktan ellerim acıyordu. Bu egzama sadece insanı gıcık etmek için yaratılmış bir hastalık gibi geliyor.
    diğer hastalıklar insana faydalı mı? mesela uyuz hastalığının bitlenmenin insana nasıl bi anlamı faydası olabilir? sivri sineğin kenenin? bu canlılara yarıyor bizden beslenirlerken, bizi sadece gıcık ediyor

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    An itibariyle hastanede sira aliyorum , cok sagolun , recete istemiyorum dememin sebebi antibiyotik gibi ilaclarin zarari ve dogal tedavi istememdi,simdi doktorla gorusucem

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Stres ve üzüntü kafayı yedirtir, benim saçlar daha 21 yaşımdayken gitmişti stresten, gerçi pis metalci yaşamın etkisi de olabilir uzun ve yağlı saçlar bakmama vs

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Evet gidip 3ayimi berbat edecek olan ilaci yazdirdim , meretin ismi tetradox kullanan ve etkisini goren varmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçkıranın atası olmuştu bende geçti Rabbime hamd olsun.İlaç kullansanda kullanmasanda 6 ay ila 1 sene içinde saçlar geri çıkar ilaçla süre kısalır.Sizin yaşamınız aile yaşamınız olaylara bakışınız ve bunlarla birlikte stres yoğunluğuyla ilgili veya genetik psikolojik rahatsızlığınız olma durumu yüksek.

Neden stres yaptınız şimdi ne oldu olmadıda açta açıktamı kaldınız dünyanın sonumu geldi, bunları ifade eden şimdiki iç dünyanızdan birkaç cümle yazarsanız size başka tavsiyelerde de bulunabilirim sorunlara çare bulma adına.Derdini söylemeyen derman bulamaz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

Reçete istemiyorum demişsiniz ama ortada sıkıntı ve sorunlar var...Bunun mideye vuran versiyonuda olabiliyor veya başka bir şekilde zuhur eden...

Abi aslinda okadar bos seyler ki...Genciz farkindayiz ve yapmaya devam ediyoruz en kotusude bu,ekipman aldim motor yok ortada , örnek bi can sıkıntısı,hepsi birlesip voltrani olusturuyor

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    madi durumun varsa biraz bazı özel hastaneler 100 tl gibi bir rakamla kortizon iğnelerden vuruyorlar o bölgeye.
    İyileşmesi daha hızlı olur bilgin olsun

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Ketoral adında şampuan var eczanelerden temin edebilirsin medical bir üründür kendisi önce normal şampuanla kafanı temizle güzelce durula sonra bununla köpürt 5-7 dakika kadar kafanda kalsın sonra güzelce durula ilk kullanmaya başladığında 2 seferlik 4 gün ara ile bu işlemi yap sonraki 2 seferde hafta 1 daha sonra 15 günde 1 sefer olarak uygula ama 5-7 dakika kadar kafanda duracak sonra durulayım güzelce kurut kafan nemli kalmasın kafanda mantarda olabilir kepek,egzama,deri hastalıkları mantar vs için birebir bendede kepek ve kapuklu sivilce gibi birşey çıktı bi ara kaşınıyor acıyordu benim kuaför bu şampuanı tavsiye etti eser kalmadı kullandıktan sonra

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ketoral adında şampuan var eczanelerden temin edebilirsin medical bir üründür kendisi önce normal şampuanla kafanı temizle güzelce durula sonra bununla köpürt 5-7 dakika kadar kafanda kalsın sonra güzelce durula ilk kullanmaya başladığında 2 seferlik 4 gün ara ile bu işlemi yap sonraki 2 seferde hafta 1 daha sonra 15 günde 1 sefer olarak uygula ama 5-7 dakika kadar kafanda duracak sonra durulayım güzelce kurut kafan nemli kalmasın kafanda mantarda olabilir kepek,egzama,deri hastalıkları mantar vs için birebir bendede kepek ve kapuklu sivilce gibi birşey çıktı bi ara kaşınıyor acıyordu benim kuaför bu şampuanı tavsiye etti eser kalmadı kullandıktan sonra
    Egzama ilaçları çoğu zaman belli bir süre işe yaratıp sonra hiç bir işe yaramıyorlar. Ketoral'ı ilk kullandığımda 1 hafta çok iyi geldi sonra hiç bir işe yaramadı. Kullandığım çoğu ilaç da aynı şekilde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)