Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

On bir Ayın Sultanı Ramazan

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Buji,millet oruçlu iken o foto oraya koyulunca, bilmem ki nasıl söylesem, hani pek de iyi olmadı gibi. Neredeyse ahaliye oruçlarını bozduracan . Ben şimdi o resme bakıp bakıp ah ve dahi vah ediyorum. Hünkar beğendi sizlerin olsun , beğenmediğini de bu fakire gönderin.
    Ramazanın bütün insanlık aleminde hayırlara vesile olması dileğiyle.
    MSMorkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji,millet oruçlu iken o foto oraya koyulunca, bilmem ki nasıl söylesem, hani pek de iyi olmadı gibi.
    aklınca trollük yapıyor

bu örnek üzerinden biraz oruç meselesini irdeleyelim

mesela buji' nin attığı resme bakmak bana rahatsızlık vermedi; biri karşımda yemek yese bile hissedilir bir rahatsızlık duymuyorum, bunu denedim defalarca
    ancak buji' nin kötü niyetini okuduğum için sinirlendim mesela
    vücudun ihtiyacı olanı vermediğimizde, hayatta kalma içgüdüsünün en kuvvetli baskı noktasından patlak veriyoruz
    kimimizin orucu açlığa, kimimizinki öfkesine karşı koymak anlaşılan

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Kendi adıma 1-2 yorum yapmak istiyorum.

Ramazan biraz da fakirliği, yokluğu, açlığı ve nefsi terbiyeyi öğretmelidir. Gün boyu yeyip içilmiyor, akşam kişi başı 60-80-100 TL ile iftar menülerinde şaşalı sofralar ve israflar yapılıyor. Maddi durumu yetersiz kişiler gündüz aç iken, akşam mideleri dolduruyor mu? Hayır.

İsteyen istediği fiyata, istediği kadar istediği yerde yer içer. Tepesinden helikopterle servis alır, altın sürahiye hortumlarla içecek koyar. Buna kimsenin lafı olamaz. Benim de yok. Benim sitemim bu işin ramazan ayında, oruç alet edilerek yapılması. Bence ramazanda yıl boyu yenmeyen yemekleri yiyeceğimize, biraz daha mütevazi olunmalıdır diye düşünüyorum. Diyanet oruç tutamayanlar için günlük fidye miktarını bu yıl 19 TL olarak açıkladı. Hadi sen abarttın tatlılar ve fazladan hurmalar yedin. Olsun 25 olsun 30. Çok abarttın 35. Bence üzeri fiyatlar insanı "ramazan ayı için" düşündürmelidir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Gönlümün sultanı Ağustos'tur.
    oxus bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    walla açın halinden anlamak için aç kalmak bana ters geliyor arkadaşlar.

açın halinden anlamak nedir yahu? hedef, ortalıkta aç ve açıkta insan birakmamak, fakirliği yok etmek olmalı bence.

yorumları alayım.
    oxus ve bursalıali bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla açın halinden anlamak için aç kalmak bana ters geliyor arkadaşlar.
    açın halinden anlamak nedir yahu? hedef, ortalıkta aç ve açıkta insan birakmamak, fakirliği yok etmek olmalı bence.
    yorumları alayım.
    bunu ilahiyat kürsüsünde mütalağa ettik. umum fikriyat, orucun, açın halinden anlama seremonisi olmadığı yönündeydi yanlış hatırlamıyorsam
    açlığı bitirmek için zekat ve sadaka kurumları var zaten
    demek oruç bir başka bir şey
    Haramlarla birlikte bazı helalleri de bir süreliğine terketmek
    içmizdeki hayvan, zora gelince, kendini gösteriyor; baskılarına karşı koyarsak, terbiye edip, kontrole alabiliyoruz
    sheriff87 ve fatih.met bunu beğendiler.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birilerinin halinden anlamak için oruç tuttuğumu sanmıyorum.ALLAH emrettiği için oruç tutuyorum.İnanç meselesi inanmayıp tutmayan tutmaz.Kimsede zorlayamaz.İnanıpda tutmamak için kıvırtanada göt lazım tutmak için derler.Kolay değil bu havada oruç tutmak.Herkesin harcıda değil.
    levend84 ve bursalıali bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    oruç tutupta adam olmayanlar ne olacak mesela? oruç bence vücudun sıhhatli olması için olan bir ibadet. oruç sağlığa faydalı.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi adıma 1-2 yorum yapmak istiyorum.

Ramazan biraz da fakirliği, yokluğu, açlığı ve nefsi terbiyeyi öğretmelidir. Gün boyu yeyip içilmiyor, akşam kişi başı 60-80-100 TL ile iftar menülerinde şaşalı sofralar ve israflar yapılıyor. Maddi durumu yetersiz kişiler gündüz aç iken, akşam mideleri dolduruyor mu? Hayır.

İsteyen istediği fiyata, istediği kadar istediği yerde yer içer. Tepesinden helikopterle servis alır, altın sürahiye hortumlarla içecek koyar. Buna kimsenin lafı olamaz. Benim de yok. Benim sitemim bu işin ramazan ayında, oruç alet edilerek yapılması. Bence ramazanda yıl boyu yenmeyen yemekleri yiyeceğimize, biraz daha mütevazi olunmalıdır diye düşünüyorum. Diyanet oruç tutamayanlar için günlük fidye miktarını bu yıl 19 TL olarak açıkladı. Hadi sen abarttın tatlılar ve fazladan hurmalar yedin. Olsun 25 olsun 30. Çok abarttın 35. Bence üzeri fiyatlar insanı "ramazan ayı için" düşündürmelidir diye düşünüyorum.
    Bilinçli kişiler bu dediklerini zaten yapmaz.Yapanda zaten yanlış yapmış olur.İftarda birşey yiyemiyorsun.Bir tas çorba sonrası yok.Boşunada israfa gerek yok.Bugünkü iftar menüm.Karpuz çörek peynir.Belkide en güzeli kendini bilmek.Ramazanda şaşalı sofralar kuranlardan hiç haz etmem.Oruç tutmak güzel birşey.Güneşin altında akşamakadar yardıran adam içinde oruç tutmak kolay değil.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)