Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lpg de motor arıza ışığı yanması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Merhaba Arkadaşlar,

2 Sene önce Kia Ceed marka araba aldım. Yeni nesil GDİ motor olduğu içinde mecburen sıvı sistemli lpg taktırdım. Yani bu arabalarda motora lpgyi sıvı halde vermek zorundasın. Lpg taktırdığım ilk zamandan beri motor arıza ışığı hep yandı. Lpg de yanıyor. Benzine geçince sönüyordu.Ben artık bu motor arıza ışığımı o kadar benimsedim ki o yanıyorsa lpg deyim yanmıyorsa benzindeyim diye düşünüyordum. O kadar benimsedim yani Geçen hafta arabanın gazı bitti diye tesadüfen Opet'den gaz almak zorunda kaldım. O da ne istasyon çıkışında Motor arıza ışıgım söndü. Şaşırdım ışık bozuldu herhalde dedim. Gaz bitince Türkiye petrollerinden aldım. İstasyondan çıkıp 50 metre sonra motor arıza ışıgı tekrar yandı. O an anladım ki opette sönüyor. Gazı bitirdim tekrar Opete girdim. Motor arıza ışıgı yeniden söndü. Opetin gazında birşey var araba arıza ışıgı yakmıyor. Arkadaşlar bilen birisi açıklaybilir mi Opetin gazında ne var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Duke 200
    Opetin gazında katkı var ondan yanmıyor. Arıza ışığının fakir yada zengin karışım hatasından yandığını tahmin ediyorum. Konu lpg ayarı ile alakalı afr ayarı diye aratırsan biseyler bulursun. Bizim ustaların yaptığı uyduruk lpg ayarı ile alakası yok. Arıza ışığına kesin çözümdür. Aracı fakir karışımda kullanmak uzun dönemde zarar verir araca

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bu araçları orjinal fabrika çıkışında kullanmadığınız için arıza ışığının yanıp yanmadığına pek kafayı takmayın. Gaz işi çok uzun ve zor bir konudur. Standart her zaman yakalanamaz onun için fabrikalarda standart lpg li araç çıkarmaz.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu araçları orjinal fabrika çıkışında kullanmadığınız için arıza ışığının yanıp yanmadığına pek kafayı takmayın. Gaz işi çok uzun ve zor bir konudur. Standart her zaman yakalanamaz onun için fabrikalarda standart lpg li araç çıkarmaz.
    Bazı ureticiler(japon)Fabrikasyon Lpg´li araçlar çikariyor.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela Honda.Bu işi iyi yapıyor.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lpg fabrikasyon değil. Hondanın brc ile anlaşması var. İlk araç bayiye gelir. Daha sonra anlaşması olduğu brc firması lpg yi gelip takarlar
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lpg fabrikasyon değil. Hondanın brc ile anlaşması var. İlk araç bayiye gelir. Daha sonra anlaşması olduğu brc firması lpg yi gelip takarlar
    Iyi araştiralim arkadaşlar...

FB7 2016 öncesi civic´ler öyleydi..

FC5 2017 Yeni kasa civicler(Eco)Şekerpınar Fab.uretim bandinda takilir supaplar,enj.sistemleri,vb.tum aksamlar lpg´ye entegre uretilir..

Honda´da artik serviste lpg takma olayi yok.

Hee ayrica Hyundai i10 minik kedi´de Fabrikasyon Lpg´lidir.

Ayrica Lpg kullanimi sadece ulkemize has degildir avrupada´da yaygin bir kullanima sahiptir.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Merhabalar Tofaş ta 1.4 turbo araca gerçek fabrikasyon lpg takılıyor, kendimde lpg biriminde çalışıyorum, maalesef bu araçlar tr pazarına verilmiyor, sistem dışarıda takılan lpg ile yakından uzaktan alakası Yok, hatta dışarıda takılan sistem motor ömrüne olumsuz etkiliyor neden mi? Orjinal lpg de emme manifoltu delinmiyor, motor içi parçalar yüksek ısıya dayanıklı, bir kablo bir kabloya değmiyor, elektrik sistemi orjinal vs vs.

Arıza ikazının yanma nedeni oldukça fazla, İstanbul daysanız Candan mühendislik var sanırım tr bu işi en iyi yapanlardan biri, orayla görüşmenizi tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)