Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İngilizce ogrenmem lazim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Herkese merhaba,hazirlik sinifi ogrencisiyim.Dil ogrenmemin kolay yolunu degil de , eglenceli ve pratik bir yolu var mi ? Bu komuda tecrubesi olanlar fikir beyan edebilir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Öğrenmek istediğin dildeki televizyon kanallarını seyret. İnternette yabancılar ile oyun oyna oynarken konuş pratik yap yanlış yapacağım diye çekinme. Benim küçük oğlum hiç alakamız olmamasına rağmen internette ruslarla oyun oynarken kendini idare edecek kadar rusca öğrenmiş gerisini sen anla.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    cok cok sagolun,konusurken derdimi anlatip sohbet havasinda bir muddet konusuyorum,fakat gramer yok.Tam bir sayisalciyim o yuzden dili kavramakta zorlaniyorum

Motosikleti
    cıks
    english central diye bir uygulama var google store da bulabilirsin ücretli fakat iş yapabilecek bir uygulama
    bunun dışında bbc english, voscreen, busuu v.s tarzındaki uygulamalara da bakabilirsin

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Hemen gidiyorsun sadece İngilizce konuşan bir sevgili yapıyorsun 6 ay beraber takılıyorsun bak ondan sonra nasıl bülbül gibi şakıyorsun :D
    drtayfun, sdt ve GT250rAlanya bunu beğendiler.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dil dile değmeden dil öğrenilmez.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Üniversitede ki ev arkadaşım hazırlık okuyordu ve evde her türlü geyiği İngilizce yapıyorduk. Çok iğrenç espirilerdi ama işe yaradı :D Okulda hocaların, öğrencilerin güvenliğin bile söylediklerini hatırda kalıcı şekilde şamatayla öğreniyorsun. oyun kısmı da işe yarar, dizileri takip edebilirsin. Sporlara ilgin varsa kanalları takip edebilirsin. F1 ve NBA takip ederdik gençken... Bunun haricinde aklıma gelen pek bir şey yok.

Bushu vs bir çok online dil öğreten site var,onları da deneyebilirsin ama en kısa çözüm ana dili ingilizce olan bir arkadaş yapman

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,hazirlik sinifi ogrencisiyim.Dil ogrenmemin kolay yolunu degil de , eglenceli ve pratik bir yolu var mi ? Bu komuda tecrubesi olanlar fikir beyan edebilir mi ?
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    english central diye bir uygulama var google store da bulabilirsin ücretli fakat iş yapabilecek bir uygulama
    bunun dışında bbc english, voscreen, busuu v.s tarzındaki uygulamalara da bakabilirsin
    Ücretsiz alternatif olarak Duolingo'yu tavsiye ederim.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Dil öğrenmenin en eğlenceli yolu hazırlık okumaktır...
    Bir yabancı dili öğrenmenizi kolaylaştıran şey kendi dilinizi çok iyi bilmenizdir.
    Olmazsa olmazı bol bol sözlük karıştırmak ve bol bol yazmaktır.. (Kağıt ortam Şart yani, elektronik ortam kesinlikle aynı şey değildir!)
    Yabancı dizi seyredip, her bölümü yarım sayfa (ingilizce) özetleyin. Olayları yazın, 2. kadın kahramanların kıyafet ve aksesuarlarını yazın.. (ing)

6 sezon 50 bölüm sonra bak sular seller dökülmüyor mu?
    Tavsiye dizi: Northern Exposure Belgesel: world war2 Apocalypse..... kısa begesel: Voynich manuscript revealed... hee bir de bbc 4 ün voynich belgeselini izleyin bakın ingilizler ne sallamışlar çözemedikleri yazıya..

Biz lisedeyken sevdiğimiz şarkıların sözlerini çevirdik sonra web sitesi fln açmıştık tabi sene 2002 2003 simdi saçma gelebilir.

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    hergün 10 kelime ezberle, ufak kagıtlara ingilizce arka yüzüne türkçe yaz. elini her cebine attığında türkçe okunan taraf gelirse ingilizcesini söylemeye, ingilizce yazan taraf gelirse türkçesini bilmeye çalış. kelime ezberle ki cümle kurabilesin. 10 günde 100 kelime ezberlemiş olursun. sonrasında ezberlediğin kelimelerle cümle kurmaya çalış. ilk etap grammere takılı kalma cümle kurmaya başladıkça grammer kendiliğinden gelir.
    birde ingilizcesi iyi olan bir arkadaşın olursa pratikte iyi olur.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yurt dışına tatil için bile gitmek eğlenceli ve faydalıdır dil öğrenme konusunda, hiç bilmediğin bir yere gidip, yoldan birisini çevirip ben metro ile şuraya gitmek istiyorum demek bile çok şey katar insana.

Motosikleti
    .
    Yabancı dil temelimiz sağlam değil.
    Hepimize ingilizce dersinde bir soruyu bir cevabını sular seller gibi ezberlettiler.
    Oysa bir dilde bir soruya binlerce cevap verilebilir.
    En son çalıştığım kasabaya yabancı bir hasta geldi,ben resim çizdim,sessiz sinema ile anlatır gibi anlattım.Yaralanmış,pansuman vesaire.Anlaştık.
    Bu aslında kötü bir durum.
    Ingilizce öğrenmek için bana sorarsanız ortam gerek.Pratik,sürekli konuşabileceğiniz birileri...Yoksa teorik,gramer disiplinli bir çalışma ile hallolabilir ama ortam ağız yapısını öğrenmek için ve süreklilik açısından şart.
    Ben ingilizceden çok müziği ve filmlerinden dolayı fransızcayı merak ediyorum.o aksan ve hızlı, gırtlaktan çıkan sesler ne güzel.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Tavsiyeleriniz icin cok cok tesekkkurler, kendime yabanci bir arkadas edinmem sart sanirim,yabanci dizi izliyordum fakat nota dokmuyordum onuda yapicam.Maalesef ki universitemizde 1000kisiden 700ü yaz okuluna kalıyor hazirlikta. Eğitmen kalitesi düşük ve istenen dil neredeyse tami tamina bir ingiliz gibi konusmak olunca boyle sonuclar oluyor..Tabi sistemi biliyoruz zaten,sucu baskalarina atarsak kendimize zarar veririz,cok cok sag olun tesekkur ediyorum herkese

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Game Of Thrones altyazısız.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2016 / Honda CB250R 2022
    Merhaba Umutksk nette dolaşırken şöyle bir videoya denk gelmiştim belki faydası olur.

Motosikleti
    CBR 500R-CB650F
    Kendine bir hedef seç. Önce bir sınava gir. Mesela yds olsun. Bildiğinle bir puan al. Sonra kendine hedef koy. De ki ben sonraki sınavdan şu puanı alcam de. O uygulamalar felan yalan. Sende hırs olmadığı sürece bir kelime dahi ezberleyemezsin. Hatta bir yds kursuna git. Yds hazırlık kursları sana bir rekabet ortamı sunacak. Hemde çok önemli grammer ve kelime bilgisi edinirsin. Unutma rekabet kaliteyi arttırır.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Emre DAVARCI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Umutksk nette dolaşırken şöyle bir videoya denk gelmiştim belki faydası olur.
    https://www.youtube.com/watch?v=KQz_fG_rQe8
    10 dakikada ingilizce mi olur yahu! pes!

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    duolingo
    sadece ingilizce degil nerede ise tüm lisanları çok az bir vakit harcayarak bedava öğrenebilirsiniz

Motosikleti
    cıks
    english central adlı uygulamada her 5 ünite sonrasında yabancı hocayla 25 dakika konuşma imkanı var fiyat çok abartı değil 525 tl ye filan denk gelmekte ücret... 3 ayda 1 kur ilerleme garantisi veriyorlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)