Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

bu kadar farkındalık bana fazla geliyor millet!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    varolduğumun farkında olmak beni deli ediyor arkadaşlar. keşke bu kadar derinlemesine düşünemeseydim. keşke bir sığır gibi olsaydım. evrimin insanlığı bu farkındalık noktasına getirmesi büyük bir hata bence. şöyle düşünün. yapay zeka ile bir robot imal ediyorsunuz. bir süre sonra robot robot olduğunun farkına varıyor. aman tanrım çıldırtıcı bir hadise.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    varolduğumun farkında olmak beni deli ediyor arkadaşlar. keşke bu kadar derinlemesine düşünemeseydim. keşke bir sığır gibi olsaydım. evrimin insanlığı bu farkındalık noktasına getirmesi büyük bir hata bence. şöyle düşünün. yapay zeka ile bir robot imal ediyorsunuz. bir süre sonra robot robot olduğunun farkına varıyor. aman tanrım çıldırtıcı bir hadise.
    hayır asıl sorun bu da değil biliyor musun. asıl sorun ve soru şudur ki "biz niye varız?"

biz olmasaydık olmaz mıydı?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sey_47 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çözüm: A Haber

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Hocam öyle bir yerden girdin ki, bütün metafizik ve ontoloji bu sorunun üzerinde.. çok fena

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ex Machina diyorsunuz, anladım.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    “Ben cinleri ve insanları ancak bana ibadet etsinler diye yarattım.“
    Zariyat-56
    Stock Sever, Bujii, sdt ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EmirŞengezer, fz6_fazer, pintus ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilemiyorum Altan, bazen hadi bugün de olmayıvereyim diyorum; sonra her yanımı varolmamanın dayanılmaz hafifliği sarıyor, kavga, gürültü derken bir bakmışsın Schopenhauer'in evdeyiz, saat 16.30 olmuş, adam yürüyüşe çıkacak, beni geciktiriyorsun diye basıyor fırçayı.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    “Ben cinleri ve insanları ancak bana ibadet etsinler diye yarattım.“
    Zariyat-56
    İnancımız yoksa ne yapacağız

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnancımız yoksa ne yapacağız
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır" tarzı bir söz vardı; inancınız yoksa bana ibadet edin, ben gayet görünürüm. Huri veremem belki ama dondurma ısmarlarım, o nasıl? Din kursam gelir misiniz gençler, az da bizim dediğimiz olsun.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Madem konuya bu kadar derin felsefik bir noktadan girdin ben de bir adım ileriye gideyim Varlık bilincimiz ile kendi bireysel dünyamızda varlığımızı ne kadar önemsiyirouz değil mi! Peki bir "birey" olarak yokluğumuzun dünya ve evren açısından ne kadar önemsiz olduğunu hiç düşündünüz mü? Bugün dünya da bir umutss olmasa, bir hokahey olmasa evren ve dünya açısından en ufak bir eksiklik olur muydu? Bence olmazdı ! Ama varlık bilincimiz bize olabildiğimiz kadar dünyada olmamız gerektiğini hissettiriyor ! Bizim bireysel varlığımızdan ziyade aslında bir tür olarak "insan" türünün "varlığına" mikro düzeyde bir katkımız olması ve asıl önemli olanın tür olarak "insanın" önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü insan bilinci olmasaydı evrenin/dünyanın varlığını tanımlayacak ve anlamlı kılacak hiçbir şey olmazdı! ama bu varlığın tanımlanması neden önemli? Bu da başka bir soru

Bu konun devamında yazacaklarım çok aslında ama şimdilik bu kadar yeterli Bir biyolog bakış açısıyla bilinçli bir canlı olarak, hem evrene anlam kattığımız hem de "birey" olarak aslında evrensel açıdan bir önemimizin olmadığı ama toplam insan türü olarak biz olmasaydık evrenin ve dünyanın varlık tanımını neyin yapacağı ve anlamlı kılacağı ile iligli söyleyecek daha çok sözüm var da, şimdi burda ne gereği var Takılıyoruz, gazlıyoruz ve yaşıyoruz işte güzel güzel

Motosikleti
    regal raptor daytona 350

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır" tarzı bir söz vardı; inancınız yoksa bana ibadet edin, ben gayet görünürüm. Huri veremem belki ama dondurma ısmarlarım, o nasıl? Din kursam gelir misiniz gençler, az da bizim dediğimiz olsun.
    inanç görünmeyene inanmaktır, görünmeyene inanırsanız başkalarının görmediklerini görürsünüz.

söz bu ve etkileyici ama ben pek bir anlam çıkartamamıştım.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797

yaşamın nasıl başladığını araştıran bilim insanları, yıldırım çaktığı zaman ortaya çıkan energy ile tek hücreli bir mikroorganizmanın meydana gelebileceğini ispatlamaya çalışıyorlar.

tee o günden, yani o ilk mikroorganizmadan sonra buraya kadar gelebilmemiz; bu tek hücreden türeyen milyonlarca canlı çeşidi, bugüne kadar süregelen evrim basamakları.. bilemiyorum altan bilemiyorum.

bu farkındalık seviyesine çıkmamamız gerekiyordu.

Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    yaşamın nasıl başladığını araştıran bilim insanları, yıldırım çaktığı zaman ortaya çıkan energy ile tek hücreli bir mikroorganizmanın meydana gelebileceğini ispatlamaya çalışıyorlar.

tee o günden, yani o ilk mikroorganizmadan sonra buraya kadar gelebilmemiz; bu tek hücreden türeyen milyonlarca canlı çeşidi, bugüne kadar süregelen evrim basamakları.. bilemiyorum altan bilemiyorum.

bu farkındalık seviyesine çıkmamamız gerekiyordu.

mavi hapı seçecektin birader. geçmiş olsun
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Oha, konuya bak.
    Başarılı bir konu olmuş abi. GÜzel bir giriş. Yorumlar efsane.
    Dediğin gibi, akıl, düşünmek farklı birşey.

Daha önce çok düşünürdüm.
    Dağdaki uzun bir çam olsam. Takılsam 100 yıl falan.
    Veya dağda ki ayı olsam, kurt olsam. Nasıl hissederdim diye düşündüğüm oluyordu.
    Veya gamsız umarsız bir insan olmak.
    İnsan merak ediyor. Düşünmeden edemiyor insan.

edit: Takipteyim.
    Veya bi 500-1000 yıl önce yaşasaydık be. Bir savaş olabilir dediler, yurt tehdit altında, kral çağırmış. Topluca gidiyoruz. Hobaaa.
    Dolar yok, kanser nedir bilmiyorsun. Kapitalizm yok. Başkaları da yok.

Bu sorular yine aklımızda olurdu. Ama bu kadar bilgimiz ve elimizin altında ki bilgiler olmasaydı belki daha mutlu olabilirdik.
    Motosiklet yok diye üzülmeyin, at binerdik o zamanlar. at.net
    Ekrem_06 bunu beğendi.

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oha, konuya bak.
    Başarılı bir konu olmuş abi. GÜzel bir giriş. Yorumlar efsane.
    Dediğin gibi, akıl, düşünmek farklı birşey.

Daha önce çok düşünürdüm.
    Dağdaki uzun bir çam olsam. Takılsam 100 yıl falan.
    Veya dağda ki ayı olsam, kurt olsam. Nasıl hissederdim diye düşündüğüm oluyordu.
    Veya gamsız umarsız bir insan olmak.
    İnsan merak ediyor. Düşünmeden edemiyor insan.

edit: Takipteyim.
    Veya bi 500-1000 yıl önce yaşasaydık be. Bir savaş olabilir dediler, yurt tehdit altında, kral çağırmış. Topluca gidiyoruz. Hobaaa.
    Dolar yok, kanser nedir bilmiyorsun. Kapitalizm yok. Başkaları da yok.

Bu sorular yine aklımızda olurdu. Ama bu kadar bilgimiz ve elimizin altında ki bilgiler olmasaydı belki daha mutlu olabilirdik.
    Motosiklet yok diye üzülmeyin, at binerdik o zamanlar. at.net
    ölsen de bitmiyor ki! dini inancın varsa sonsuz bir hayat seni bekliyor. yok aga ben materyalist takılıyorum dersen, ölümden sonraki hiçlik olayını çözemiyorsun. aslında doğmadan önce nasıl ki bir hiç idiysek, öldükten sonra da bir hiç olacağız. fakat bu duyguyu sınırlı algı kapasitemiz ile idrak etmekte zorlanıyoruz. ha keza sonsuz evreni de algılamakta zorlanıyoruz.

ha, ben bu düşünceler ile beynimi zorlamak istemiyorum dersen git bir camiye, ibadet et, tasavvufa yönel. bunlar insan aklını koruma altına alan güvenilir limanlar.

ben zor olanı seçtim, açık denizlerde boğuşuyorum şu an.
    sey_47 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)