Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Son Dakika : Chp'den 15 Vekil İyi Partiye Geçti..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cıks
    işte tam olarak sıkıntı burada,
    konuyu tam özetlemek için sürekli anlatılan bir kıssadan hisse var dile getirmek farz oldu,

copy paste yapıyorum kusura bakmayın,

Bir kuş soğuk bir kış gününde yiyecek bulmak için kanat çırpıp duruyormuş.
    Hava o kadar ayazmış ki minik kuş dayanamayıp karın üstüne düşmüş.
    Minik kuş çaresiz soğuk karın üstüne ölümü beklerken oradan geçen bir inek kuşun üstüne sıçmış.
    Kuş öyle bir sinirlenmiş ki kanatları donmamış olsa kalkıp ineği dövecek.
    Bide bakmış ki bokun sıcaklığı ile kanatları çözülmüş, yaşama geri dönmüş.
    Öyle bir sevinçle ötüyormuş ki oradan geçen bir kedi bunun sesini duymuş ve boku eşeleyip kuşu boktan çıkarmış, kuş buna da çok sevinmiş KEDİ ye teşekkür edecekmiş ki KEDİ onu yemiş!

Bu hikayeden çıkaracağımız 3 anafikir var;
    1)Her üstüne sıçanı düşmanın sanma!
    2)Seni her boktan çıkaranı dostun sanma ,
    3) ve en önemlisi: BOKUN IÇINDE MUTLUYSAN, SESİNİ ÇIKARMA

milliyetçi bir gazla yıllardır gözümüzün önüne sunulan düşmanlık tohumları yerine kardeşlik tohumlarını ekebilmek gerekli, siyaseti atatürkçü bir çizgiye çekemediğimiz sürece de bu kardeşlik tohumları ekilemeyecek...biz bu topraklar da BİZ diyebildiğimiz kadar güçlüyüz, alevisi sünnisi kürt türk laz çerkez rum müslüman hristiyan ateist... dil din ırk mezhep gözetmeden tam bağımsız bir türkiye diyecek lider gerekli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dile getir
    Unutma
    Unutturma
    Neden yapıldığını araştır.
    Kimlerin işine yaradığını araştır.
    Kimler ne için destek oldu araştır.
    Adalet önünde hesap vermeleri için HESAP SOR.
    Her şeyin farkındayım. Neye nasıl karar vereceğime siz değil ben karar verirm
    bursalıali bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Tarihte "Kutsal Roma-Cermen İmparatorluğu" diye bir devlet vardı.
    Tüm tarihçiler tarafından mutabakatla söylenir ki:
    Ne Kutsaldı
    Ne Roma'ydı
    Nede İmparatorluktu.

AK Parti

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adaletli mi? ------- Ergenekon, Balyoz vs demeye lüzum yok hakimler savcılar anayasa mahkemeleri bile elden geçti,
    Bugün polis bile görevini yapıp çakar takmaması gereken bir araca ceza yaptığı için sürgün yeyip meslekten atılabiliyor. Değil ki sen ben sade vatandaş...

Kalkındırdı mı? ---- Avrupa'da ortalama bir çalışan, ortalama 4-5 maaşıyla, istediği herhangi bir motosiklete sahip olabiliyor. Sen??
    Yahu bu ülkede hükümetin açıkladığı asgari ücret, Diyanet işlerinin açıkladığı, oruç tutamayanların vermesi gereken (günlük 1 kişinin yemek masrafı olan) "fitre"den az.

Parti mi?----------- Parti Ortak düşünce ve görüşteki kişilerin oluşturdukları siyasal topluluktur. Sizce herhangi bir Ak Parti üyesi, Recep Tayyip Erdoğan'ın iradesi dışında hareket etmeyi göze alabilir mi? Alırsa sonuçları ne olur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Gerçi Başlıktan sapmışız.
    Chp'den 15 Vekil İyi Partiye Geçti..

Her ne kadar CHP'li veya IYI Parti'li olursunuz olmazsınız size kalmış lakin, Bence CHP'nin yaptığı hakikaten herkesçe takdir edilmesi gereken bir demokrasi örneğidir.

Kılıçtaroğlu'nu da IYI partiye geçen 15 vekilide şahsen takdir ediyorum.
    fatih.met bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı uzaaklardann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..........
    asgari ücret, Diyanet işlerinin açıkladığı, oruç tutamayanların vermesi gereken (günlük 1 kişinin yemek masrafı olan) "fitre"den az.
    ......
    Yapma yahu, kaç para açıklamış?

...........

Neyse, ben baktım, asgari 19 TL.miş. Hadi 20 diyelim. X 30 = 600 TL.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şeyin farkındayım. Neye nasıl karar vereceğime siz değil ben karar verirm
    Batuhan sormuşsun ya ne yapacağız diye
    Ona istinaden yazdım.
    Tabiki sorgulayan ve düşünen her birey gibi kendin karar vereceksin.
    Aksini düşünmedim zaten.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anladım. Bazı olaylar hakkında aynı bazıları hakkında farklı düşünüyoruz. Size bu taraf bana öteki taraf daha riskli geliyor. Ülke hakkında hayırlısı olsun
    bursalıali ve Ercument bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Velhasıl gerçekleri görmeye ve anlamaya hazırlanma süreci bizi beklemekte... Bakalım önümüzdeki senelerde nereye getirecek sayın cumhurbaşkanımız kendisini ve ülkesini. Görünen köy de kılavuz istiyor demek ki. Şimdiden hayırlı olsun hepimize...

Motosikleti
    SUPERDUKER
    1. günde mağdurlardı şimdi de mağdurlar bitmedi sömürüleri.
    oy neden verildiği açık
    2-3 tane bakara makara söylenir, harçlıklarını mitinglerede dağıtlır,erzak olmadıysa esnaf borç defterlerini kapattırarak oylarını satarlar işte gerisi ucuz laf...
    bin tane olay dönmüş balyozundan fetösüne ,fetösünden tapelerine man adalarına kadar ama hala bana bunu dedi diye bık bık konuşuyorlar ...
    aday olma ihtimali kesinlikle olmasaydı bile,bir aday adayının bahçesine Genelkurmay Başkanı helikopterlere iniyor ve siz bunları hala trene bakar gibi
    izliyorsanız diyecek bişey yok ... geleceğimizin k.koreden ,kongo'dan farklı olmayacağı açık

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapma yahu, kaç para açıklamış?

...........

Neyse, ben baktım, asgari 19 TL.miş. Hadi 20 diyelim. X 30 = 600 TL.
    takıldığın konuya bak allah aşkına, hangi ülke mültecileri kendi halkından üstün tutar söyler misin? biz kendi ülkemizde mülteci konumuna getirildik.

protesto yapamazsın, adalet ise sadece ensesi kalın olana var, para ise karın tokluğunu sağlıyor anca. yani adalet ve kalkınma partisi Türkiye'yi getirdiği son nokta bu.

Türk menşeili çipin var mı "çip"
    kendi marka araban, motosikletin?
    kendi marka uçağın, tankın?
    elektriğini üretebiliyor musun?
    uzaya kaç uydu yolladın?
    ne biçim eğitim sistemimiz var? mühendis, mimar yetişiyor ama daha bırak türbün motorunu normal içten yanmalı motor tasarımımız yok! körfez köprüsüymüş bilmem ne tüneliymiş hani niye biz yapmadıkta milyar liraları gavur taşeron şirketlerine saçtık? çok mu paramız var söyler misin lütfen?

tank top tüfek devri bitiyor artık füzeler ve yazılımlar konuşuyor ama biz ise milleti yerli ve milli top tüfek ile oyalıyoruz.

çok paramı var ise bunu niçin geleceğin devrimi olan yazılıma elektroniğe dökmüyoruz? yada en azından aç karnımızı doyurmak için tarıma hayvancılığa destek vermiyoruz?

kendi buğdayımızı üretemiyoruz daha buğday buğday! aç kalırsam yakında avrasya tünelinin ucundan yemeye başlarım artık.

sen 2 ton çay satarsın ve o paraya gavur gelir 1 tane "iphone" telefon verir gider. (allah bilir bu adam şimdi çayın ihracak fiyatınıda merak edip araştırmaz ve iphone ithal fiyatınıda sorgulamaz üşengeçlikten, çünkü böyle cahillikten dolayı ak partililer zaten, kusura bakmayın bu konuda eleştirmeye hakkım var. söz konusu Türkiye ve bekası)

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    @Fatih, Sen altında bezle dolaşırken, bizim altımızda MZ vardı.

Sen kendi başının çaresine bak kardeşim. Akıl verme...
    BatuhanK bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    @Fatih, Sen altında bezle dolaşırken, bizim altımızda MZ vardı.

Sen kendi başının çaresine bak kardeşim. Akıl verme...
    bu daha kötü ya işte, yaşın var ama zekan yok. bir insanın öğrenme kabiliyeti bu kadar mı zayıf olur? kuş kadar zekanız var hiç bir şeyden anlamıyorsunuz.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu daha kötü ya işte, yaşın var ama zekan yok. bir insanın öğrenme kabiliyeti bu kadar mı zayıf olur? kuş kadar zekanız var hiç bir şeyden anlamıyorsunuz.
    Fatih.met, yaklaşımın yanlış. Olayı görmüyorsun. Birşeyler yazmışsın. Arkadaş da yazdıklarını karşı tezlerle çürütmek yerine, konuyu değiştirip senin küçüklüğüne gelmiş. Büyük ihtimalle elinde senin dediklerini çürütecek delil yok. Yoksa, senin yerli malı çip var mı sorusuna "İşte burada, kapı gibi yerli üretim çip var, sen bilmiyorsun" demek yerine niye senin bezinle uğraşsın. Her neyse, sen de ona uyup konunun dışında cevap vermişsin. Demen gereken şuydu: "Arkadaş, lafı eveleme, yaşımı maşımı bezimi bırak. Dediklerimde yanlış varsa açıkla, doğrusunu bilelim. Yok dediklerime cevap veremiyorsan, cevap verebilir hale gelince konuşuruz yine." Yazman gereken buydu.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih.met, yaklaşımın yanlış. Olayı görmüyorsun. Birşeyler yazmışsın. Arkadaş da yazdıklarını karşı tezlerle çürütmek yerine, konuyu değiştirip senin küçüklüğüne gelmiş. Büyük ihtimalle elinde senin dediklerini çürütecek delil yok. Yoksa, senin yerli malı çip var mı sorusuna "İşte burada, kapı gibi yerli üretim çip var, sen bilmiyorsun" demek yerine niye senin bezinle uğraşsın. Her neyse, sen de ona uyup konunun dışında cevap vermişsin. Demen gereken şuydu: "Arkadaş, lafı eveleme, yaşımı maşımı bezimi bırak. Dediklerimde yanlış varsa açıkla, doğrusunu bilelim. Yok dediklerime cevap veremiyorsan, cevap verebilir hale gelince konuşuruz yine." Yazman gereken buydu.
    Bu memlekette elektronik yonga üretiliyor, tasarlanıyor.
    Elektronik devre tasarlamakla, yonga tasarlamanın farkı yoktur. Tek fark, yonganın mikro, nano boyutlarda olması.

Çok akıllı Fatih, Google'a girip "Yurdumuzda çip üretimi" yazsa bir sürü bilgiye ulaşabilir. Aselsan, Ermaksan, TR firm. IMI gibi.
    Çip üretmeyi ne zannediyorsa artık, anlamadım. Eğitimini alan, b.sayarda tasarlar, donanımın varsa TR'de, yoksa dünyanın her yerinde ürettirirsin.

Milyonlarca çip bir koliye sığar.

Benim mesleğim bu zaten. Firmada, endüstriyel elektronik cihazlar tasarlayıp, üretiyoruz.

Fatih'e 80 li yılların başından TR deki elektronik gelişmeler, yapılanlar ile ilgili bir sunum yapmak isterdim ama anlayacağını zannetmiyorum.
    Boşa kürek sallamak olur.

Üzgünüm.

Motosikleti
    speederbike
    İşte en azından biri cevaplanmış. Tabii burada ben soru sormak isterim. O çipi tasarlıyoruz, çok güzel. Ama onu üretecek laboratuvarı niye kuramıyoruz?

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte en azından biri cevaplanmış. Tabii burada ben soru sormak isterim. O çipi tasarlıyoruz, çok güzel. Ama onu üretecek laboratuvarı niye kuramıyoruz?
    Eğer ticari olarak ürettiğin yonganın satışları kurtarırsa üretim tesisi de kurabilirsin, örnekleri var.
    Fakat adetler yurt içinde düşük kalabilir, dünyaya yüksek adetlerde satanlardan almak maliyet açısında uygun olabilir.

Sonuçta adam şan olsun diye değil, para kazanmak için bu işi yapıyor, değil mi?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Kore de kafadan dünyaya satmaya başlamamıştır herhalde. Bir yerden başlamak gerekir ki sonra dünyaya satabilir hale gelesiniz. Benim asıl merak ettiğim, ülke içinde bu laboratuvarı kurabilecek teknoloji, işgücü ve mühendis var mı, yok mu? Yoksa parasını verip elin Japonuna laboratuvar kurdurtmaya "Biz kurduk" demem ben.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Üstat, siz bir işe zarar edeceğini bile bile girer misin?

Örnek; mesela bir tel., pc işlemcisi üretmeye kalksan kime satacaksın.
    Ülke nüfusu 80 milyon, hadi çevresi ile 200 Milyon, ki afaki bi rakam. Alırlar mı?

Bu işi yapan diğer ülkelere bakalım. USA, CA, çevresi ile beraber 1-milyar.
    Asya yaklaşık 3-4 milyar.

Soru, yatırımı nerede yaparsın?

Motosikleti
    speederbike
    Devlet sübvansiyonuyla mümkün. Çip üretmeyi karlı bulmuyorken yerli otomobili karlı buluyor musunuz diye sormak isterim.
    Ayrıca, konu hakkında bilginiz olduğunu düşündüğüm için sordum ama cevap vermediniz. Benim asıl merak ettiğim, ülke içinde bu laboratuvarı kurabilecek teknoloji, işgücü ve mühendis var mı, yok mu?

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Aselsan, Netaş'la birlikte 90 lı yıllarda yonga üretimi ile ilgili çalışmalar yapmıştı.
    Üretim donanımı ile ilgili bilgileri vardır, çok bi bilgim yok.

Fakat donanımı oluşturan makinelerin üretimini soruyorsanız, bilgim yok.

ITU de bazı donanımlar görmüştüm. Ne ile ilgili idi hatırlamıyorum.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bu memlekette elektronik yonga üretiliyor, tasarlanıyor.
    Elektronik devre tasarlamakla, yonga tasarlamanın farkı yoktur. Tek fark, yonganın mikro, nano boyutlarda olması.

Çok akıllı Fatih, Google'a girip "Yurdumuzda çip üretimi" yazsa bir sürü bilgiye ulaşabilir. Aselsan, Ermaksan, TR firm. IMI gibi.
    Çip üretmeyi ne zannediyorsa artık, anlamadım. Eğitimini alan, b.sayarda tasarlar, donanımın varsa TR'de, yoksa dünyanın her yerinde ürettirirsin.

Milyonlarca çip bir koliye sığar.

Benim mesleğim bu zaten. Firmada, endüstriyel elektronik cihazlar tasarlayıp, üretiyoruz.

Fatih'e 80 li yılların başından TR deki elektronik gelişmeler, yapılanlar ile ilgili bir sunum yapmak isterdim ama anlayacağını zannetmiyorum.
    Boşa kürek sallamak olur.

Üzgünüm.
    madem ülkemizde çip üretimi var peki niye biz orta halli bilgisayara bile milyarlar döküyoruz? çip üretiyoruzda neden akıllı telefonlar bu kadar pahalı?

senin bahsettiğin çipler şu bakkalarda falan kullanılan hesap makinelerin çipleri mi yoksa?

argoca konuşayım; bana kapak yapmayla uğraşacağına yaşam standartlarımıza bir göz at çünkü problem bu.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)