Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

aklıma bi fikir geldi toplanın hele

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdi, bitkiler güneş ışınlarından aldığı karbonu fotosentez vasıtası ile bünyesine depoluyor ya; hani sonra biz odunu yakarken o depolanmış karbon ısı enerjisi olarak açığa çıkıyor.

e şimdi biz güneş ışınlarındaki karbonu yapay olarak depolayamıyor muyuz? bitkinin ifa ettiği fotosentez görevini biz teknolojik olarak gerçekleştiremiyor muyuz? kaç para ulan bi fotosentez makinası?

var mı bilgisi olan?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

biraz gogıl araması yaptım. şunu iddia ediyorum: geleceğin temiz enerji elde etme yöntemi bu.

millet deli gibi yapay fotosentez makinesi yapmak için uğraşıyormuş.

şerefsizim benim aklıma gelmişti. neden biz ülke olarak böyle şeylerle uğraşmıyoruz, anlamış değilim.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Karbon karbon diye diye baa sataşıyor , itiraz ediyom.

(kasma gendini bro , graphene odaklan , gerçi çoktan hall olmuştur , geriye bi temiz ww3 kaldı.)

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Boşver bak ne güzel Mt forumda takılıyorsun,arada birşeyler karala vs..haftasonları bin cbf'ine gez dolaş.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi, bitkiler güneş ışınlarından aldığı karbonu fotosentez vasıtası ile bünyesine depoluyor ya; hani sonra biz odunu yakarken o depolanmış karbon ısı enerjisi olarak açığa çıkıyor.

e şimdi biz güneş ışınlarındaki karbonu yapay olarak depolayamıyor muyuz? bitkinin ifa ettiği fotosentez görevini biz teknolojik olarak gerçekleştiremiyor muyuz? kaç para ulan bi fotosentez makinası?

var mı bilgisi olan?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

biraz gogıl araması yaptım. şunu iddia ediyorum: geleceğin temiz enerji elde etme yöntemi bu.

millet deli gibi yapay fotosentez makinesi yapmak için uğraşıyormuş.

şerefsizim benim aklıma gelmişti. neden biz ülke olarak böyle şeylerle uğraşmıyoruz, anlamış değilim.
    1. Madde enerjiye dönüşüyor gibi bahsetmişsiniz, öyle değil. Karbon hala karbon.

2. Dönüşen şey, güneş ışığı enerjisinin kimyasal bağ enerjisine dönüşmesi. Bitkiler güneş enerjisini kullanarak havadaki Karbonu alıp başta şeker olmalı üzere komplex bileşikler oluşturuyorlar. Odun yaktığımızda da tam tersi oluşuyor, ve ortaya enerji çıkıyor.

3. Havadaki Karbonu dönüştürmek için sadece teknoloji değil, enerji de lazım. Hele hele atmosferde hatrı sayılır değişiklik için ihtiyaç olan enerji mümkün mü, fiyatı ne kadar? Bu masrafın altına kim girer?

4. Tüm ağaç ve bitkiler bunu çok ucuza ve verimli şekilde yapıyor, hem de en temiz enerji türü olan güneş enerjisini kullanarak, ve çevreyi kirletmeden.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Madde enerjiye dönüşüyor gibi bahsetmişsiniz, öyle değil. Karbon hala karbon.

2. Dönüşen şey, güneş ışığı enerjisinin kimyasal bağ enerjisine dönüşmesi. Bitkiler güneş enerjisini kullanarak havadaki Karbonu alıp başta şeker olmalı üzere komplex bileşikler oluşturuyorlar. Odun yaktığımızda da tam tersi oluşuyor, ve ortaya enerji çıkıyor.

3. Havadaki Karbonu dönüştürmek için sadece teknoloji değil, enerji de lazım. Hele hele atmosferde hatrı sayılır değişiklik için ihtiyaç olan enerji mümkün mü, fiyatı ne kadar? Bu masrafın altına kim girer?

4. Tüm ağaç ve bitkiler bunu çok ucuza ve verimli şekilde yapıyor, hem de en temiz enerji türü olan güneş enerjisini kullanarak, ve çevreyi kirletmeden.
    haklısınız. güneş ışınlarında karbon yokmuş. bitkiler güneş ışınlarını kullanarak kimyasal bağ oluşturuyorlarmış. ışık+su+karbondioksit=oksijen ve glikoz olarak kimyasal bağ oluşturuyorlarmış.

odun yanarken depolanmış karbonlar ısı ve ışık enerjisi olarak geriye dönüyor.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu konuyu okuyunca neden aklıma direk roka sonrasında çipura ve rakı geldi ki acaba :(
    Hokahey sorumlusu sensin .

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu konuyu okuyunca neden aklıma direk roka sonrasında çipura ve rakı geldi ki acaba :(
    Hokahey sorumlusu sensin .
    yahu karbon marbon bahane, senin canın rakı çekmiş. aç bi 35'lik. yarasın koçuma. bir kadeh te benim için parlat.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Bir ziraat muh. olarak bildigim sudur; bitkilerin fotosentez isleminde net olarak aciklanamayan yonler var.Inceledikce inancliysaniz yaraticiya inancsizsaniz dogaya hayranliginiz artıyor. Mevcut bilgiyle simdilik mumkun değil.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Adresini verir misin ?
    Sana karbon kaplama gönderiyorum..
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    inanmayin troll yapiyor

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Yaktığınız odunlar da size Carbondioxid olarak geri dönecek.
    pek temiz bir enerji olmadı yani.

Naadar çoh sevenim var'imiş , onore oldum
    GT250rAlanya bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)