Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

sekiz yıllık zorunlu eğitimin hiçbir işe yaramaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tıp,hemşirelik,diş,eğitim,besyo,işletme,veterinerl ik.
    Cerrahpaşa görünmüyor
    Yaw ne kadar saçma olmuş. Veterinerlik, işletme ve mühendislik fakülteleri avcilarda ortak kampus kullanıyorlar. Mühendislik veterinerlik ve işletmenin ortasında hatta. Şimdi onu taşıyacaklar mecburen..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Olur mu? Tek hamleyle 10 yeni üniversite kuruldu, yüzlerce idari kadro açıldı işte.

Motosikleti
    Duke 200
    Meslek lisesi dediğiniz yer otçu ve kabadayı mekanı olmuş. Hiç bi bok olmaz oralardan okuma yazma basit matematik ve coğrafya ve Türkçe öğretip salmak lazim çocukları,

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mütemadiyen görmüş olmalısınız, öğretmen ders anlatırken ensesine şaplak atanlar, öğretmeni iplemeyenler. bu gibiler okusa ne olur okumasa ne? okuyacak olanı da engelliyorlar.
    bunları sanayide vereceksin sağlam bir ustanın yanına, yarım gün dayak atacak, yarım gün meslek öğretecek.

isviçre miyiz lan biz?
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    dayak yiyen çocuk dayak atmayı çözüm olarak görür
    ayrıca isviçre'de doğan çocuklar seçilmiş ırkmı?
    demek ki var bir yolu

Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dayak yiyen çocuk dayak atmayı çözüm olarak görür
    ayrıca isviçre'de doğan çocuklar seçilmiş ırkmı?
    demek ki var bir yolu
    varsa bir yolu, anlat öğrenelim.

Motosikleti
    Duke 200
    Yolu var olmaz mi? Tıpkı finlandiyadaki Sistemi yapmak. Ama 300 yıl sonra. Şimdi denemeyin lütfen

Alıntı Lukocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolu var olmaz mi? Tıpkı finlandiyadaki Sistemi yapmak. Ama 300 yıl sonra. Şimdi denemeyin lütfen
    finler su anda müfredattaki tüm dersleri kaldırma kararı almışlar. onun yerine örneğin "kafede çalışmak" gibi bir ders getiriyorlarmış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Lukocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meslek lisesi dediğiniz yer otçu ve kabadayı mekanı olmuş. Hiç bi bok olmaz oralardan okuma yazma basit matematik ve coğrafya ve Türkçe öğretip salmak lazim çocukları,
    Balık tutmayı ve ateş yakmayı da öğretmek lazım bence. Türkçe konusunda bu kadar ısrarcı olmasak ta olur sanki. El işaretleriyle veya ses çıkararak ta anlaşırlar sonuçta.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    varsa bir yolu, anlat öğrenelim.
    birinci adım pedagojiyle başlar,
    sumo güreşinden tut heykel tıraşlığa giden bolca dallanmış bir eğitim sistemiyle vasıfa göre bir gelecek seçilebilir...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Temel bilgiler ve muhakeme etmeyi öğretmek gerekir. Bir de, isteyene, menkıbelerden hadislerden arındırılmış, saf Kur'an öğretmek lazım.
    Bu arada, birsürü işsiz üniversite mezunu var deniyor da o insanları üniversite okumaya iten toplumun kendisidir. Bu insanlar, çevresindekiler üniversite okumayanı adamdan saymadığı için bu insanlar kendilerini üniversite okumak zorunda hissetmişlerdir. Toplum olarak kafa yapımızın değişmesi gerekiyor. İyi insanın, üniversite okumuş değil, ahlaklı insan olduğunu bilmiyor bu millet ne yazık ki. Çöpçünün ahlaklısını profesörün ahlaksızına tercih ederim.
    Kübra006 bunu beğendi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'nin en eski üniversitelerinin de arasında olduğu İstanbul, Gazi ve İnönü üniversiteleri bölünüyor. Bunun yanında 13 yeni üniversite de açılıyor.

Bu üniversitelerin niye bölündüğü malum; Türkiye'nin en iyi tıp fakültelerine sahip, Aziz Sancar, Abdi İpekçi gibi değerleri yetiştirmiş olması yeterli.

Camileri genelev yapan İnönü'nün ismini taşıyan üniversite kaldırılacakmış. Gazi Üniversitesi parçalanıp yerine yüce komutan Turgut Özal üniversitesi getirilecekmiş.

Boş ve gereksiz uğraşlar. Amaç; cahil, egitimsiz, bağımlı toplumlar kurmak. Zira büyük koltuklarda oturan küçük insanlar arkadan gelen kuyruğun uzamasından korkarlar.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

motörcü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Eğitim çok önemli. Öğretimden de önemli. Toplum psikoljimiz iyi değil. Bunun düzeltilebilmesi hem çok uzun zaman alır, hem de uzun çalışmalar,plan projeler gerektirir. Eğitim sadece okulda değil, toplumda ve en başta ailede başlar. Ebeveynler çocuklarına hakkı olmayanı almayı, başkasına saygılı olmamayı, küfür etmek ve şiddet uygulamayı öğretir, toplum da bunları pekiştirirse okulda eğitimcinin yapabilecekleri çok kısıtlı.Kaldı ki terbiye verilmiş, saygı nedir öğretilmiş, değer sahibi çocuklar bile okulda karşılaştıkları kötü huylu, aileden eğitimsiz diğer çocukların arasında bozulmaya mahkum ediliyor.
    Eğitim ve öğretim farklı şeyler. Bence günümüzde okullarda eğitim yok; o yüzden mümkün olduğunca çocuklara gerekli ders öğretimini kısa sürede verip, okulda gereksiz zaman harcatmamak. Bizim ömrümüz okullarda sürtmekle geçti. Çocuğumun zamanını okulda harcamasını istemem. Müfredat daraltılmalı, yeteneğe uygun yönlendirme yapılmaya çalışılmalı. Ders saatleri ve okulda geçirilen süreler kısaltılmalı. Sabahtan akşama kadar okulda çocuklar birşey öğrenmiyor yada eğitim görmüyorlar, yetkililer de bunu bilsin. Temel dersler (matematik, fen, tarih,coğrafya, dil, türkçe )dışındaki tüm dersler( beden, müzik,resim,din,vb) seçmeli olmalı ve istemeyen bu dersleri almamalı. Bu dersleri almak istemeyen öğrenci ve velilere bu özgürlük tanınmalı.
    Okullar hapsane olmaktan çıkmalı. Gerçek bir terbiye, ahlak, eğitim yuvasına dönüşmeli.Dönüşmüyorsa, bırakın çocuklarımızın ahlakı okullarda bozulmasın.Boşyere tutmayın çocuğumuzu okulda. Müfredatı çok geniş ve zaman alıcı, bu gereksiz müfredat kısaltılmalı. Biz tertemiz yetiştirmek için elimizden geleni yaparken, okula başlayan çocuk ahlaksız olup çıkıyor. O nedenle çocuğumu-kendisi de uygun gördüğü taktirde- ilköğretimden sonra açık lise ile devam ettirmeyi düşünüyorum.
    Son olarak toplum olarak bir bilim adamına (gerçek anlamda) ,bilimle üretimle uğraşanlara bir popçu, topçu,şucu bucudan daha fazla değer vermedikçe çocuklarımız da okumanın ne anlama geldiğini anlayamazlar.

nalpergok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 660 Sport

Eğitim sistemimizin kısaca hali
    Eagle7 ve drtayfun bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)