Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KM düşürülmüş araç satın aldım. Bilgi talep ediyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Alıntı Enis Yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamı aradım benim haberim yok arayıp durma, istiyorsan da mahkemeye ver deyip gülerek kapattı telefonu.
    Bence de arayıp durmanıza gerek yok.. Şahsın haberi olup olmadığı dava sırasında belli olur zaten. Mahkeme satın alındığı dönemdeki km, muayene kayıtlarını ister.. Eğer adamda üçkağıt yoksa verirsiniz aracı alırsınız parayı geriye, suçlu adamsa hem paranızı alırsınız hem de nitelikli dolandırıcılıktan yüksek ceza alır ilgili kişi. Bu süreçte canınızı tek sıkacak konu süre.. Ayrıca adamı rahatsız edip kendinizi haksız duruma düşürebilirsiniz, yapmayın..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Adamı aradım benim haberim yok arayıp durma, istiyorsan da mahkemeye ver deyip gülerek kapattı telefonu.
    Müdür adam lazım mı bi kamyon kum gibi..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Duke 200
    Hocam bu tip şeyler kolay kolay sıradan insanların başına gelecek işler değil. Aldığınız aracın marka model bilgisini ve ne kadara aldığınızı yazar misiniz?

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2008 model toyota corolla sedan. Comfort paket. 41.500 tlye satın almıştım. Ben alırken muadillerinin 2 bin tl falan altındaydı fiyatı çok acil falan diyordu. İlana koyduğu ilk gün oltaya geldik biz de.
    Şimdi aynı paket 140bin km civarları 46-47 yazmaya başlamış.

Ben km bilgisi sorgulama olayını atlamışım. Hasara bakıp geçtim. Aman diyeyim siz dikkatli olun. İnsan başıma gelmez deyip bazen es geçebiliyor.

Şimdi bilgisi olan arkadaşlara sormak istediğim şey ; ben bu adamı şikayet etsem, dava süreci bitene kadar arabanın bende kalması gerekecek. Diyelim dolandırıcılıktan açıldı dava 2-3 yıl sürmeyeceğinin garantisi yok. Elimde bu arabayla beklemek mi mantıklı yoksa açık açık herşeyi yazıp ederi fiyatına satmak mı ? Siz olsanız ne yapardınız ?

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    İspat edebilirseniz, nitelikli dolandırıcılıktan yaklaşık 2.5 yıl alır, ne kadarını yatar bilmem. Yahu, 5-10 bin lira için o kadar yatılır mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al örneği var bak dilekçe dosya örnekleri ben kazandım darısı başına..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...evindirik.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Buda dilekçe örneğinin ve evrakların olduğu sayfa

http://www.motosiklet.net/forum/moto...indirik-3.html
    Cool Story Bro

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Emsal teşkil edecek bir dava.

http://www.milliyet.com.tr/ikinci-el...undem-2073584/

Böyle babadan oğula nesil arkadaşları verin mahkemeye,it gibi kuyruğu sıkışsın.
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    bas davayı uğraşsın...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Elinizde satın aldığınızda 93.000km olduğu (kağıt üzerinde beyan ya da satış mukavelesi gibi), son muayenesinin ise 213.000 km olduğuna dair resmi bir belge varsa davayı kaybetmezsiniz merak etmeyin. Yani adam benim haberim yoktu deyip bunu ispat etse bile paranızı geriye alırsınız. Bu olayda mağdur olan sizsiniz bunu unutmayın.. Zaten adam eline mahkeme kağıdı geldiğinde sizinle uzlaşmak için çaba sarf edecektir. Türkiye insanı daima boş tehditler savurup kayda değer bir numarası olmadığından insanlar "ne yaparsan yap" gibi bir alaycılık sergiliyorlar. Önüne mahkeme celbi, avukat yazısı gelince kulakları düşer.. Bugün en basit davanın masrafları, avukat ücreti için minimum 2.000 TL'ye gözden çıkarmak gerekir, işin rezilliği git-geli de cabası..
    Siz adamı arayarak rahatsız etmeyin, bu sürede de aracı kullanabilirsiniz veya kullanmak istemiyorsanız aracı yed-i emine bırakırsınız bir de gider onun parasını öder çıkarmak için..

Ama bir de şu yol var; Ben uğraşamam, bekleyemem dava filan diyorsanız bir avukata vekalet verin ve sizin yerinize şahısı o arasın ve dava sürecinin başlamak üzere olduğunu evrak tanzim edildiğini bildirsin.. Veyahut süre verip araç ücretini ve yaptığınız sigorta/plaka/alım satım/muayene vs. dahil ödenen meblağı geri talep edip aracı teslim etmek için ihtar göndersin.. O zaman adam olayın ciddiyetini anlar ve vazgeçebilir..
    68charger bunu beğendi.

Açıkçası bu adamın bu kadar rahat mahkemeye ver istiyorsan deyip gülerek telefonu kapatması bu işi sürekli yaptığı izlenimini bıraktı bende ve buna acayip gıcık oldum. İnat ettim mahkemelerde uğraşıp hakkımı bu adamdan alacağım. Alana kadarda arabaya paşa paşa bineceğim.
    68charger bunu beğendi.

Arkadaşlar dosyamı tamamen hazır ettikten sonra bugün adliyeye gidip savcılığa başvurdum.
    Dosyaya şikayet dilekçemin yanında sahibinden sitesinden ilan detaylarının ve toyotadan aracın geçmiş servis kayıtlarının talep edilmesi için de 2 ayrı dilekçe ekledim. Ekspertiz raporu, satış sözleşmesi, son 2 muayene kaydı ve ruhsatla birlikte teslim ettim. Savcı kişinin galeri adı altında iş yaptığından dolayı bu işten yırtmasının mümkün olamayacağını söyledi. Artık dolandırıcılığa giriyor ve son davalarda hapis cezası veriliyor, bunlardan haberi olmadığı için böyle rahat davranıyordur ama nafile diyerek yüreğimi soğuttu resmen.
    Uzun süreç başladı artık. Gelişmeleri buraya aktarırım.
    twisten, emremm, yamtareroglu ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar dosyamı tamamen hazır ettikten sonra bugün adliyeye gidip savcılığa başvurdum.
    Dosyaya şikayet dilekçemin yanında sahibinden sitesinden ilan detaylarının ve toyotadan aracın geçmiş servis kayıtlarının talep edilmesi için de 2 ayrı dilekçe ekledim. Ekspertiz raporu, satış sözleşmesi, son 2 muayene kaydı ve ruhsatla birlikte teslim ettim. Savcı kişinin galeri adı altında iş yaptığından dolayı bu işten yırtmasının mümkün olamayacağını söyledi. Artık dolandırıcılığa giriyor ve son davalarda hapis cezası veriliyor, bunlardan haberi olmadığı için böyle rahat davranıyordur ama nafile diyerek yüreğimi soğuttu resmen.
    Uzun süreç başladı artık. Gelişmeleri buraya aktarırım.
    Tebrikler. Bu ülkede masumlarda suçlular kadar cesur olmalı ki bir daha başkasının canını yakamasın şerefsizler...
    yulis bunu beğendi.

Motosikleti
    Duke 200
    Hakkını ara hocam. Ama bak 140 bindeki araçlar 47-48 diyorsun, 80 bindekini 41 e almışsın. Bunun iki sebebi var çok düşük ihtimal bilmeden piyasaya bakmadan almış olabilirsin, ikincisi de şark kurnazlığıdır. Ucuza kapattım dersin ama dolandırılırsın, dünyada kolay para kazanma diye bir şey yoktur. En büyük örneği ciftlikbanktır.

Biraz uzun oluyor ama yazıyorum ünlü bi dolandırıcı “beni dolandırmaya çalışmayan hiç kimseyi dolandırmadım” demiş. Yani insanların kolay para kazanma isteği ve hırsı dolandırıcılığın ilk hedef noktasıdır. Umarım hakkını alabilirsin ama bundan daha önemlisi bu olaydan çok büyük bi ders çıkarmak olmalı senin için.

Motosikleti
    Kymco People S 50/ Lx50/PiaggioZip 2-/Bajaj Chetak
    Bu kadar delil varken maddi olarak madur olmayacaginizi kesinlikle öngörebiliriz , ancak adamin hapis cezasi alsa bile iceri girmeyecegi malesef ülke gercegi ( önceden ayni suctan kaydi yoksa )

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Heyecanla takip ediyorum başlığı , hachiko bey elinize sağlık sizinde

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hocam sakin birakma pesini.Ugrastigin surece bu isin icinden asla siyrilamaz hele hele galeriyse.Senle uzlasmaya calisir muhtemelen, sende gulerek telefonu kaparsin suratina

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Takipteyim. Çok heyecanlı. O adamın whatsapptan yalvarışını buradan okumak istiyorum. Bakalım adalet yerini bulacak mı.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı Özgür.Y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar delil varken maddi olarak madur olmayacaginizi kesinlikle öngörebiliriz , ancak adamin hapis cezasi alsa bile iceri girmeyecegi malesef ülke gercegi ( önceden ayni suctan kaydi yoksa )
    Hapis yatmasa bile bi daha yapmaya g..ü yemez.
    O yüzden uğraşmaya değer. Ayrıca tüm kaybını geri alacak arkadaş.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Merak etme dostum savcı elemana tebligat gönderecek hakkında şikayet var diye muhtemelen herif işi biliyor yok efem ne alaka bende kandırıldım diye ifade verecek. Sonra seni arayacak hesap numarası isteyecek ve parayı yatıracak çünkü mahkemeden önce parayı yatırması lazım etkin pişmanlıktan yararlanması için. Sonra çakal mahkemede bilmiyordum efem durumu öğrenince mağdur olmasın diye parasını hemen iade ettim diyecek banka dekontunu gösterecek. Sen yere sağlam bas paranı her kuruşuna kadar alırsın o ceza alır mı alırsa ne kadar alır onu bilmem.

Arkadaşlar sanayilerde kilometre tamircisi diye bir meslek kolu varmış. 5 dk içinde istediğin sayıya indirir çıkarırım dedi. Araba şanzımanı problem yaratmaya başladı 1 haftadır. Ondan dolayı sıkıntıyı giderip elimden çıkarmaya, mahkemede de aldığım adamdan zararı temin etmeye çalışacağım.

Bostancı oto sanayide göstergeyi söküp 200 tl karşılığında 225bin kilometreye yükselttim. Bunları yazıyorum ki aramızda benim gibi olaylardan bi haber olan arkadaşlar varsa gözünüz açık olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)