Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Tekel Bayileri 26 Nisan'da Kepenk Kapatıyor..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Tekel bayilerinden eylem kararı: 26 Nisan'da kepenk kapatacaklar..

Türkiye Tekel Bayileri Platformu, saat 22.00'den sonra alkol satışı yasağının 24.00'e çekilmesi talebiyle ayrıca 37 bin TL'yi bulan ağır para cezalarına ve haksız rekabete tepki amacıyla eylem kararı aldı. Platform üyeleri tüm Tekel bayilerini 26 Nisan'da 1 günlük kepenk kapatma eylemine çağırdı.
    metin boyutu
    metni yazdır
    Solhaber'in aktardığına göre, hükümetin saat 22.00'den sonra alkol satışını yasaklamasına tepki gösteren Türkiye Tekel Bayileri Platformu, eylem kararı aldı. 4.000 üyesi bulunduğu belirtilen Türkiye Tekel Bayileri Platformu, alkol satışı yasağının 22.00'den 24.00'e çekilmesini talep ediyor.

Konuya ilişkin soL'a bir açıklamada bulunan bir platform üyesi, üzerlerinde ağır bir baskı olduğunu, her gün bir tekel bayisinin cezayla karşılaştığını dile getirdi. Cezaların 37 bin liraya kadar çıktığını ve bu baskıların dayanılmaz hale geldiğini belirten platform üyesi, bu nedenle 26 Nisan'da seslerini duyurmak için bir günlüğüne kepenk kapatacaklarını açıkladı.

Tüm tekel bayilerinin bu eyleme destek vermesini beklediklerini belirten platform üyesi, eyleme katılımın yüksek olmasını beklediklerini dile getirdi. Eylem çağrısı bazı tekel bayilerinin camlarında da yer bulmaya başlarken platfom sosyal medyada yayımladıkları 10 maddelik mesajda şikayetlerini ayrıntılı şekilde paylaştı. İşte o paylaşım:

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Lan resmi bile sansürlemişler vay anasını ya..
    pea ve Shrieker bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Çoğu kişi artık Bira ve rakısını evde üretiyor, tekelcilerde dükkanlarını çevirseler iyi olacak gidiş hat belli adım adım ılımlı islam devletine doğru kayış var, aynı menzil de yürüyorlardı unutma
    Shrieker bunu beğendi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %99.99'u müslüman olan ülkede alkol satılmamalı.
    54RR bunu beğendi.

9. maddeyi anlayamadım.

Muslamanlik baska din ve inanista olan kisilerin ozgurluklerini kisatlamaya yonelik bir din midir?

Muslaman olan, ibadetinde olan veya dinle alakasi olmasa da icki icmeyen adam bi dukkan da icki satikiyor diye icki icmez veya cani icki cekmez. Eger bundan etkileniyorsa nefsini terbiye edememistir, edememis ise gercek dindar da degildir

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    10 gün oluyor galiba canım bira çekti saat gece 12ye doğru geliyordu..Arka mahallede bir büfeye gittim ışıklar açıktı ama kapı kapalıydı , içeriden çıktı adamın birisi abi bira alacaktım dedim , dükkandan çıktı gel dedi bi eleman daha geldi o dışarıyı gözledi..Abi dediğim adam bekle geliyorum dedi parasını aldı..Sonra içeriden birayı saklamış getirdi yanıma yine etrafı gözledi sonra birayı verdi , saklayarak götür dedi..
    Kendimi hiç böyle torbacı hissetmemiştim..
    Shrieker bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    TEKEL mi kaldı bayisi olsun? American Tabacco ve Japan Tabacco İnternational.. İçkiler de dışarda üretiliyor, düşük vergi ile ülkeye sokulup sonra yüksek vergi ile millete gagalanıyor.
    Bir marka bira yerli üretim hariç.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    11:motokurye ile evlere servis maliyetli oluyor KEPENK KAPATIYORUZ

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Dünyanın birçok ülkesinde alkol kullanımı azaltılmaya çalışılırken zararlı alışkanlık olarak kabul edilen içki tüketimi Batı'nın da mücadele ettiği başlıca konular arasında yer alıyor. Çoğu Avrupa ülkesinde saat 10’dan sonra ve Pazar günleri içki satışı yasak. Hatta yasağı daha erken saate çekme kararı alan yerel belediyeler bile var.
    Buna rağmen bu yasağı ülkemizde dindar-dinsiz cephesine çekmek art niyet olur.
    Eyleme gelince Efes grubu zaten hemen hemen her mahalleye kendi ekominilerini açtı. Bütün tekel büfeleri sonsuza kadar kepenk kapatsa bile kimsenin umrunda olmaz.
    Kanji, fearlesboyy, 68charger ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Her seyimiz Avrupa std unda bi ickimiz kalmisti. Benim denek ustedigim icecek adam her turlu icer. Istersen icki satisini haftada 1 gun ve 1 saate indir. Adam o saatte gide torbasini doldurur, taskinligini gene yapar veya adam gibi icer.

Bu tur sekilcilikler yerine egitimle zararli aliskanliklarin onune kucuk yasta gecilmeli.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Biralarımın mayalanması bir haftaya bitiyor. Şişesinin bana maliyeti 2 lira. Sigara da içmediğime göre bir daha tekel bayisinin kapısından geçmem. Ne diye devlete vergi ödeyecekmişim.

[SI

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Ohal olduğu için toplu eylem yapamazlar

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %99.99'u müslüman olan ülkede alkol satılmamalı.
    İktidara yakın olan Mak araştırmanın son çalışmasına göre deist ve ateist toplamı %15. %3 de gayrimüslüm olsa müslüman %82 civarında. Senin dediğin rakamlar şehir efsanesi

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Şan ne güzel işte hepiniz akşam 10'da kapatın evinize gidin, ne diye 24'e kadar bekleyeceksiniz?
    68charger ve Pistonlar bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Öyle 1 gün kapamayla olmaz o iş..Yiyorsa satmasınlar sigarada alkolde o zaman görelim.Kimse yasak falan tanımıyor zaten adamların müşterisi belli tanıdık olduktan sonra gece 2 de bile alıyorsun hatta bazıları işin boyutunu abartıp evlere paket servis bile yapıyor iş yerimin orada var bitane 2 tane motoru var akşamları arı gibiler onların derdi yedikleri cezadır yoksa saat 10:00 - 12:00 olsa ne olmasa ne..

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Ben sadece bira alıyorum. Kalanı vodkaydı tekilaydı kendim yapıyorum.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Hadi canım hadi. Eskidendi o işler.
    Ağa istesin 8:00 -8:15 arası aldın, aldın.
    İzin veriyorsa ekmek kapısı olduğundan, yoksa ohhh içersin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:26 ----------

Gazlı içecekleri de yasaklamak lazım.

Bi de tabii ki fast-food. Zararlı neticede.

Kadınların başörtüsüz çıkması da yasaklansın, kulaklarını üşütüyorlar sonra antibiyotikler falan. Bir sürü sıkıntı.

Şu tek-çift plaka olayı da iyiydi, ne oldu o?

Kamyonlar hadi mecburi çalışıyor, ama hususi araçların tamamı hem ekonomiye, hem çevreye zararlı.
    Toplu taşıma varken, gerek yok bence.

Forumdaki trollerimiz iletirse sevinirim.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Gece 22.00 dan sonra alkollü içecek satmanın cezası 36.758 liraymış oha be. Burada amaç denetleyerek değil korkutarak alkol satışını önlemek. Kırk yılda bir denetim yapıp ibret olsun diye iki esnafa ceza yazacaklar. İki esnafın ocağını söndürüp diğerlerini sindirecekler. Ceza az olsa bu sefer belkide her gün denetim yapmak zorunda kalınacak esnaf cezanın çokluğundan değil denetimden başa çıkamadığı için satmaktan vazgeçecek yani memur çalışıp terliyecek.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünyanın birçok ülkesinde alkol kullanımı azaltılmaya çalışılırken zararlı alışkanlık olarak kabul edilen içki tüketimi Batı'nın da mücadele ettiği başlıca konular arasında yer alıyor. Çoğu Avrupa ülkesinde saat 10’dan sonra ve Pazar günleri içki satışı yasak. Hatta yasağı daha erken saate çekme kararı alan yerel belediyeler bile var.
    Buna rağmen bu yasağı ülkemizde dindar-dinsiz cephesine çekmek art niyet olur.
    Eyleme gelince Efes grubu zaten hemen hemen her mahalleye kendi ekominilerini açtı. Bütün tekel büfeleri sonsuza kadar kepenk kapatsa bile kimsenin umrunda olmaz.
    liqueur store denilen yerlerde satış devam eder.
    marketlerde ve alışveriş merkezlerinide saat sınırı vardır.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim burada bir tane tekel var sahipleri eli silahlı katiller, jandarma var ama g*t mü yemiyor anlamıyorum bazen 2,3 te bile açıklar. 22:00'da kapattıkları nadir, zaten fahiş fiyat uyguluyorlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)