Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kıbrıs'ı satıp dış borcu azaltma fikri!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biliyorum eğlenceli geliyor muhabbet etmesi, zaten kimseye de zararı yok burda konuşulanın ancak bizi biz yapan değerleri unutur olduk. Bu durum beni çok üzüyor. Kurtuluş Savaşını unuttuk, sadece hikayeler kaldı geriye, Kıbrıs Barış Harekatına katılanlar hala hayattalar. Azıcık empati yapın bakalım, 20 li yaşlarınızda hiç tanımadığınız bir coğrafyaya paraşütle bırakıldığınızı, sizi hedefleyen mermilerin vızırdayarak etrafınızda uçuştuğunu, dün birlikte uyuduğunuz ranza arkadaşınızın gözlerinizin önünde kan revan yere yığıldığını bir hayal edin.

Önünüzde yaşayacak yıllarınız varken soydaşlarınızı kurtarmak için belkide ölüme yürüdüğünüzü bir düşünün. Ölmemek için "insan" öldürmek zorunda kaldığımızı bir düşünün.

Sonra şu başlıktaki teklifi bi tarafınız yiyiyorsa Kıbrıs'ta savaşmış birinin yüzüne karşı söyleyin.

Yaşadığım toprak tek kişiye ait değil. Üzerinde yaşayan bizler bir ağanın "marabaları" değiliz. Göndere çekilen bayrak bez parçası değil. Sabahları okula giderken okuduğumuz "andımız" da tekerleme değil.

Ülkenin içine düştüğü durumu düşünmek yoruyor artık beni. İnsanları uyandırmak için çaba da sarfettim zamanında, polisden gaz da yedim, polise taş atanları durdurmaya çalışırken kafamın üzerinden kaldırım taşları da geçti. Özellikle son bir yıldır uğraşmayı bıraktım. Zaman zaman gene içimdeki üzüntüye kapılıp "yapmayın" diyorum, bugün burada dediğim gibi.

Benim ecdadım sarayda yaşamadı, benim ecdadım bilmem kaç savaşın sonunda omuriliğine saplanan şarapnel parçasıyla göçtü bu dünyadan. İşin komiği araba arkasında tuğra çıkartmasıyla gezen, dalga geçtiğimiz adamın dedesi de kurtuluş için canını verdi belki ama tuğralı kardeşimiz unuttu dedesinin ne için savaştığını.

Unutmayın kardeşler. Arada durun düşünün.
    Osm@n ve xawa bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorum eğlenceli geliyor muhabbet etmesi, zaten kimseye de zararı yok burda konuşulanın ancak bizi biz yapan değerleri unutur olduk. Bu durum beni çok üzüyor. Kurtuluş Savaşını unuttuk, sadece hikayeler kaldı geriye, Kıbrıs Barış Harekatına katılanlar hala hayattalar. Azıcık empati yapın bakalım, 20 li yaşlarınızda hiç tanımadığınız bir coğrafyaya paraşütle bırakıldığınızı, sizi hedefleyen mermilerin vızırdayarak etrafınızda uçuştuğunu, dün birlikte uyuduğunuz ranza arkadaşınızın gözlerinizin önünde kan revan yere yığıldığını bir hayal edin.

Önünüzde yaşayacak yıllarınız varken soydaşlarınızı kurtarmak için belkide ölüme yürüdüğünüzü bir düşünün. Ölmemek için "insan" öldürmek zorunda kaldığımızı bir düşünün.

Sonra şu başlıktaki teklifi bi tarafınız yiyiyorsa Kıbrıs'ta savaşmış birinin yüzüne karşı söyleyin.

Yaşadığım toprak tek kişiye ait değil. Üzerinde yaşayan bizler bir ağanın "marabaları" değiliz. Göndere çekilen bayrak bez parçası değil. Sabahları okula giderken okuduğumuz "andımız" da tekerleme değil.

Ülkenin içine düştüğü durumu düşünmek yoruyor artık beni. İnsanları uyandırmak için çaba da sarfettim zamanında, polisden gaz da yedim, polise taş atanları durdurmaya çalışırken kafamın üzerinden kaldırım taşları da geçti. Özellikle son bir yıldır uğraşmayı bıraktım. Zaman zaman gene içimdeki üzüntüye kapılıp "yapmayın" diyorum, bugün burada dediğim gibi.

Benim ecdadım sarayda yaşamadı, benim ecdadım bilmem kaç savaşın sonunda omuriliğine saplanan şarapnel parçasıyla göçtü bu dünyadan. İşin komiği araba arkasında tuğra çıkartmasıyla gezen, dalga geçtiğimiz adamın dedesi de kurtuluş için canını verdi belki ama tuğralı kardeşimiz unuttu dedesinin ne için savaştığını.

Unutmayın kardeşler. Arada durun düşünün.
    Metilen,

yazdıkların iyi guzel.Lakin sabah linkte verdiğim haberi okuyunca boğazım düğümlendi.Her yıl motorumla olsun bisikletimle olsun o koyları gezerim ve

Gökova'nın betonlaşıp iğrenç bir yer olacağını düşünmek inan çok ağrıma gitti. tabi olay sadece Gökova değil,ülkenin her yeri talan ediliyor.

Bence artık bu ülke için dönüş yok.Bizler istediğimiz kadar yırtınalım ellerinden ne gelirse yapacaklar.Ben de düşündüm taşındım en az hasar nasıl

alırız hesap ettim ve bu muhteşemmmmm çözümü buldum,bu para bunları 5 yıl idare eder ve bu sürecte belki birşeyler değişir.(bir umut işte)
    Metilen bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıbrıs civarlarında şu sıralar doğalgaz kaynakları gündemi var. Satmak yerine gazı çıkarsak satmış kadar para kazanabiliriz.

Tabi önce yunanistanı katakülliye getirip kendimize savaş açtırmamız lazım. Sonra yunanın ensesine vurup mora'ya göndeririz gazı çekmeye başlarız geniş geniş.

Nasıl fikir ?
    yürü be osmanli torunu. hazir mora'ya kadar gitmisken oradan bi roma seferi yapalım da fatih'in yarım bıraktığı cenki biz torunları olarak tamamlayalim diyorum ne dersin? romaya kadar gitmisken bi roma macina bakariz. roma'da cengiz under oynuyor, milli gururumuz işte canım.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ne Kıbrıs'ı, ne de petrolünü yedirirler bize.

Gökova yaşasın ama ölümü gösterip sıtmaya razı etme çalışmalarına da göz yummayalım. Biri "bak ya eşini, ya anneni $!%ecez" deyince "kötünün iyisi" deyip buyur mu ediceksiniz? Cumhuriyet'ten bu yana kaç hükümet geçti, kaç kat daha yoksul olduğumuz yıllar olmuş. Bu hükümetlerin hiç biri toprak sattı mı? Lafını eden oldu mu?
    bursalıali bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bari ederine satsinlar. ölücüler de aramasın )
    Sahibinden,sıfır ayarında,değişensiz,tok satıcıyım,toprak rengi takıntısı olan aramasın,kalp kırarım...

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Beyler her bir karış toprağı uğruna dedelerimizin canlarını verdikleri topraklar ancak yine kanla verilir. Varsa göbeğinden küçük abdestini bozan buyursun gelsin. Bu nasıl bir fikirdir anlayabilmiş değilim. Vatan toprağını satmayı düşünmek bile , neyse Sizler neler yazacağımı anladınız. İhanettir
    diyorum. Burada kesmezsem banlanacam.
    matrax33 bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Pehhhh çoktan satıldı ooolum, ÜSTE DE EGE'de BİR SÜRÜ ADA HEDİYE VERİLDİ... Yetmedi, şeker fabrikaları ve Tarımsal SULAMA da BAHŞİŞ OLARAK verilecek..
    Memleketin altı-üstü satıldı vatandaşa havası bile kalmadı, daha hala sattırmayız diyorsunuz..
    Hele bi de kanal istanbul yapılsın bak daha neler satılacak..

Motosikleti
    .
    Yıllar önce Amerika'da Rusya'dan Alaskayı almıştı.O dönem Rusyaya verdiği para şuan ki para değerine göre çok değersiz.
    Ve şuan Alaska 'da petrol çalışmaları sürüyor.
    Alaska şuan Amerika eyaleti ve jeolojik olarak çok değerli.
    Bir borç kapanır başka borç açılır.Giden kıbrıs olur.
    bursalıali bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Git kendini sat, başlığa bak hele

Forumdan Uzaklaştırıldı
    http://t24.com.tr/haber/turk-lirasi-...ne-aldi,634306

Reis,bu adayı acilen satmamız gerekiyor,goruyosun biz burada kurtuluş savaşına eşdeğer bir mucadele içindeyiz adamların derdine bak.

Nolmuş lan tl düştüyse,aç mı kaldınız...yazıklarrrr olsunnnn.

En az 30 milyar USD yapar(dolar cok arttı).Şu an tam zamanı diyorum.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı George Soros adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Reis,bu adayı acilen satmamız gerekiyor,goruyosun biz burada kurtuluş savaşına eşdeğer bir mucadele içindeyiz adamların derdine bak.

petrol de varmış en az 60
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Almak için 486 şehit verdiğimiz bir coğrafyayı,dağın tepesine tank çıkarıp 6 ayda gecilir denilen mevzileri 2saatte geçtiğimiz bir yeri peşkeş çekmek kabul edilemez diye dusunuyorum,üretmedikten sonra hazır para ile sat sat nereye kadar?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

Sen git 30günden az bir sürede rumlarin agzina namluyu ver,100yil gecmeden topragi sat,kime satacaksin? Oradaki vatandasini aninda sürerler buraya,belki eziyet ederler? Eziyetleri zulümleri icin degil miydi Barış harekatı? Ve Atatürk koymadi mı anayasaya VATAN BİR BÜTÜNDÜR PARÇALANAMAZ. ibaresini?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

üstüme toprak atmanizi rica edeceğim sevgili arkadaslar,troll oldugunu anlayamamisim,ne tarafa doğru utanayım? kıbrıs ne taraftaydı? :D

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc

reis nerelerdesin özledik

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350

Bu turgetson kesin de, kavuklu da mi o anlayamadım.

Eyy turgetson sen kimsin yaa!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)