Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Balayı İçin Yurtdışına Gidiş

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Turla gitmek mi daha iyidir yoksa bireysel olarak planlamak mı daha iyidir?

bir de tur olarak aklımızda italya milano-venedik-floransa-roma veya prag-viyana-budapeşte turu var, sizin tavsiyeleriniz nelerdir?
    herkese şimdiden teşekkürler
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    euro bölgesi çok masraflı olur, avrupa yerine mauritius, phuket veya filipinleri öneririm hem ucuz hem daha güzel.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Kardeşim turdan uzak dur. Hele balayı için hepten uzak dur.

Çünkü turlar şehir dışındaki otellerle anlaşır. Bu oteller eğer paris, londra, münih vb. metro agi gayet yerinde olan şehirler değilse ulaşımı zor olur. Ya eğer varsa otelin servisine ya da taksiye bağımlı kalırsınız. Örneğin roma da metro diye birşey olmadığı için önce otobüsle trene, ordan da şehre gitmeniz gerekir. Tür ile ucuza aldiginiz seyehat, ulaşım parası ile ayniya gelir.

Size tavsiyem airbnb ile kendinize şehir merkezinde yer ayarlayın münferit gidin

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Allah başka dert vermesin.
    1 aydır peşinde koşuyorum.

2 eylül için bizde düşünmüştük ama oyumu Manavgat’dan yana kullandım rahatım.

turun ayrı avantajı vardır, bireyselin ayrı avantajı vardır.

Turla gidersen ; çoğu yerleri tur gezdiriyor zaten. birkaç gün ek ücretli yakın şehirlere de tur düzenliyorlar, onlara katılırsanız iyi olur ama dediğim gibi ek ücretli oluyorlar. rehber anlatıyor, daha fazla şey öğreniyorsun. Pek fazla özgür olamıyorsun, tur ne zaman hareket ederse,gittiği yerde ne kadar kalırsa o kadar kalabiliyorsun.

Bireysel gidersen ; herşeyi kendin ayarlamak tüm planı kendin yapmak zorundasın. Uçak bileti, havaalanı otel ulaşımları, gittiğin şehirdeki ulaşım, gideceğin yerlere ulaşım vs vs. Gittiğin yerlerde pek birşey anlamazsın. Bir de düğün yorgunluğu üzerine bunlarla uğraşmak yorucu olabilir. Özellikle müze falan gezeceksen çoğu ingilizce ve yazılar çok uzun. Hepsini okuyup anlayacağım dersen zaman yetmez. Ama özgürsün, istediğin yerde istediğin kadar kalıp istediğin yeri görebilirsin.

Seçim sizin, maddi olarak ortalama aynı fiyatlara gelecektir.

Biz ispanya'ya gitmiştik. Madrid, Zaragoza ve Barcelona şeklinde tur ile. Gayet eğlenceli geçmişti.

Şimdiden mutluluklar.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Geçen sene kara kara düşünüyordum bende arkadaşımın tavsiyesini direkt aktarıyorum. Bizde İtalya turu düşünüyorduk bir arkadaşım bizden önce evlendi onlar gittiler aman hacı boşver yurtdışını diye konuştuk. Bir kere düğün telaşından sonra ordan oraya ordan oraya koşturma çok yordu dedi. Birde çantalarını kaybetmişler başlarına neler gelmiş neler Bi cacık anlamadım üzerine yorgunluk eklendi geldik yine işe dedi :D Bizde güneye indik, bodruma gitik bir hafta krallar gibi mis.. Tavsiyem o yöndedir bir çok otel balayı kampanyası da yapıyor. Şimdiden kolay gelsin tatlı koşuşturmalar bunlar derlerde sırf stress :D

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yurt içi marmarisi tavsiye ederim kum, deniz, güneş akşamları marmariste yürüyerek bir tur. Hem dil sorunu yok rahat ortama uyum sağlarsın illa yurt dışı dersen ikinci sene tavsiye ederim.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    herkese teşekkürler, kısa zaman içinde karar vermemiz gerekiyor. belki de yurt içi yapıp daha sonra tur vs ile yurtdışına gidebiliriz. şuan kafam çok karışık. tekliflere hala açığım.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Yurt disi demek haldir haldir gezmek demek cogunlukla. Ama sen balayinda öyle çok gezmeyeyim, yatıp dinleneyim dersen ülkemiz zaten bu işin kralı. Ama yurtdışı istiyorum dersen de Valencia diyorum. Çok güzel plajı var. Halkı canayakın. Şehir çok büyük değil, tramvay baya iş görür.

EnvEng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim de kısmet olursa düğünüm ağustos ayında. Biz de balayı için Sırbistan ve Karadağı düşündük. Amacımız lüks bir tatil değil sadece gezip görmek kültür edinmek (pansiyonda bile kalabiliriz).
    Bu bölgede bana tavsiye edebileceğiniz, git şurada kal şurayı gez diyebileceğiniz bir yer varsa çok memnun olurum.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tur bana göre tam bir işkence sabahın köründe kalk başka otele git kaçar gibi , yemek ye takıl eğlen hooop sabah yine mülteci gibi başka otele .
    Gün içinde gezdiginden , aktivitelerden birşey anlamıyorsun yorgun argın . Tur pismanliktir

Slayer5810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suan Motosikletim Yok :(
    Gürcistan Batumu Dusunuyorum İlerde Evlenince Kız Arkadaşımla Ama Sıkıntı kıskanc biraz benim ki Ama Hersey Ucuz Devir Ekonomi Devri 😄😄😄

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS 2016
    Gunaydin,
    Tur yerine bireysel olarak plan yaparsaniz maddi olarak daha avantajli olur.Kafa dinlemek icin Yunanistan Santorini Adasini tavsiye ederim.3 yildizli otelde erken rezervasyon yapin.Adayi 3 gunde gezersiniz,arac kiralama da uygun.Restorantlari da uygundur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler