Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

21 Kilo Verdim Lakin Gıdık Gitmedi!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    21 kilo vermeme rağmen gıdık gitmedi
    Nasıl eritebilirim gıdığı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili kardeşim bu ağabeyin 1,5 sene önceki bypass operasyonu sonrası doktorların da baskısıyla 127 kilodan 110 kiloya kadar zayıfladı. Ne yazık ki
    verdiğimiz 17 kilonun 10 kilosunu bu gün tekrar geri aldım. Sonunda iş kelin merhemi olsa kendi başına sürer durumuna geldi. Bir de yanında tip 2 diyabet , yeme de yanında yat hesabı . Her neyse sen beni boş ver. Nasılsa battı balık yan gider gibi. O verdiğin 20 kiloyu tekrar geri almamak için
    elinden gelen gayretin daha fazlasını göster. İşin görüntü ve gıdı tarafını bırak hanımefendiler kafalarına taksınlar. Sağlığını geri kazandığına şükret.
    20 kilo vermek yeterli mi yoksa zayıflamaya devam mı? Haydi kolay gelsin .
    mitmuallim bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Genelde türk insanı spor yapmadan zayıflar yağdan değil kastan kaybeder ve paraşüt gibi sağı solu sarkmış ,sıska ama hantal ve pof olarak zayıfladılarını zannederek yarasa misali hayatına devam eder...
    öncelikle zayıflama kantardaki sayılar ile olmaz vcüd yağ ve kas oranları ile olur.
    High-Intensity Interval Training (yani yüksek tempo ve yoğunlukta yapılacak antremanlar) ve ağırlık çalışmlarıyla birlikte keto veya düşük karbonhidrat diyetleriyle kendi genetiğinizin ve yaşınız elverdiği duruma ulaşabilirsiniz
    fatih.met ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Olay beyinde bitiyor maalesef beynin vücudun verdiği kiloları kabul etmiyor buda vücudun sıkılaşmasını engelliyor. Beyne vücudun sıkılaşması gerektiğini ve kilo verdiğini öğretmen gerek. Konu sen olunca biraz zor ama imkansız değil çünkü beynin eğitilmesi gerek biraz okumakla başlayabilirsin.
    Barış MUSLU Beynine Format At Okumaktan zarar gelmez

http://neuroformat.com/
    Alonedark93 bunu beğendi.

Spor yapmasanda metabolizmayı hızlandırır isen kas dan degıl yağdan gider , bunun en iyi yöntemi çok az yiyip 6 ögün yemek ile olur

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KG vermen önemli değil. Verdiğin KG yağdan gitmiş olması önemli. Eğer sen yağ değil de kas çok kaybettiysen o gıdık gitmez, üstelik ileride KG alman maalesef çok daha kolay olur. Metabolizman yavaşladığı için.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Kilo vermek tamamda, yanlış hatırlamıyorsam gıdı dediğimiz bölge için de ayrı hareketler vardı. Yutupta bulabilirsin. Görünüşü biraz komik ama işe yarar olması daha önemli =)

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Kilo diyetle verilir, tabi ki çok kilo verilince sarkmalar olur. Sarkma gidermenin yolu spor yapmaktır. En yakın salona gidiyorsun, günde en az 2 saat antrenman yapıyorsun. Yoksa arkadaşın yazdığı gibi yarasa gibi gezersin.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    panpa ben iki ay önce diyete girdim. şeker, ekmek, pilav, makarna, hazır gıda, bisküvi, çikolata hepsini yemeyi bıraktım.

her gün evde mekik cektim, şınav çektim. hala yapıyorum.

şu anda ne göbek kaldı, ne gıdı. fit bir vücuda sahip oldum. adonis kaslarim belli belirsiz ortaya çıktı. her gün 100 şınav çektiğim için göğüs kaslarım şekillendi.

sabahları çırılçıplak boy aynasının karşısına geçip eserimle gurur duyuyorum ve omzuma bir öpücük konduruyorum.
    bursalıali ve EthanHunt bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Özellikle küçük çenelilerde gıdık sorunu olur. Bende de vardı kilo verince o da gitti. Tek çaresi daha fazla kilo vermek. Bir yerinde çok yağ olduğunu düşünüyorsan yeterince kilo vermemişsin demektir. Liposuction da yaptıran çok.

spor yaparak kilo verilmez.

beslenme rejimini değiştirmeden gram yağ yakılmaz.
    bursalıali bunu beğendi.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Sporsuz yapılan diyetlerde kilo verilse bile yağlardan dolayı genişleyen deri tam olarak sıkılaşamaz. Bu yüzden de sporsuz diyet yapmak pek mantıklı değildir. Ek olarak en çok kalori yakan antremanlardan biri ağırlık çalışmasıdır. Fullbody bir antreman programıyla hem kaslarınızı geliştirir ve güçlendirir vücudunuza ana hatlarını verirsiniz. Yanında kilo vermeniz gerekmese bile haftada 1-2gün kardiyo yapın. Kalp sağlığı ve kondisyon için de kardiyo çok önemlidir. Gıdı problemi sıkılaştıkça azalıcaktır. Zaten bakarsanız kilolu olup fitness yapan ve gelişimlerini atan kişilerde yüz hatları belirginleşmiştir.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    panpa ben iki ay önce diyete girdim. şeker, ekmek, pilav, makarna, hazır gıda, bisküvi, çikolata hepsini yemeyi bıraktım.

her gün evde mekik cektim, şınav çektim. hala yapıyorum.

şu anda ne göbek kaldı, ne gıdı. fit bir vücuda sahip oldum. adonis kaslarim belli belirsiz ortaya çıktı. her gün 100 şınav çektiğim için göğüs kaslarım şekillendi.

sabahları çırılçıplak boy aynasının karşısına geçip eserimle gurur duyuyorum ve omzuma bir öpücük konduruyorum.
    Omza opucuge kadar iyiydin.. (:

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    no ss no güven..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    bu işe gönül vermiş biri olarak birkaç kelam edeyim.
    öncelikle sağlıklı bir şekilde kilo verebilmenin tek anahtarı vardır: vücuduna uygun bir diyet ve fitness

yani protein ağırlıklı, kaliteli karbonhidrat ve sağlıklı yağ içeren besinler tüketmek. şekeri, tuzu, unu, paket gıdaları mümkün olduğunca hayatından çıkarmak gerek.

sadece düzgün beslenme değil, kasları da geliştirmek gerek. haftada mümklünse en az 3 kez bi fitness programı uygulamak iyi olur.

tabi bunları söylemek/yazmak marifet değil. sonuçta herkes bunları biliyor.
    mühim olna bunları yapabilmek.

bunu yapabilmek için asıl gereken; çok ciddi bir irade ve disiplin.

çünkü bunu sağlıklı yapmak için zaman gerekiyor.
    çılgın diyetler yapıp, kısa zamanda kilo vermek hem marifet değil hem de sağlıklı değil. aç kalmak kesinlikle değil.

bana kalırsa bir spor salonuna yazılın. disipline olmak için önemli bir aşama bu. evde de yaaprsın diyenle rolacaktır. inanmayın. evde en fazla birkaç ay disipline olursunuz. sonra araya "maç" girer, "tur" girer, "ya yorgunum bu akşam" girer, tv'de sevdiğin bir dizi girer, girer de girer ve disiplinin ilk koptuğu gün bir daha toparlayamazsın.

şunu unutmamak gerek; sağlıklı bir hayata sahip olmak emek ister. maliyet ister. etin, karbonhidratın, yağın kalitelisini yemek pahalı bir maddi emektir. düzgün uyku, düzgün spor pahalı bir manevi emektir. kötü alışkanlıklardan uzaklaşmak pahalı bir manevi emektir.

gıdı özelinde; ağzınıza ağırca bir yemek kaşığının sap kısmının ucunu alın ve ağzınızla aşağı yukarı indirip kaldırarark çalışın. dizi izlerken bile yapabilirsiniz. ayrıca sakız çiğnemek çene kaslarını geliştirir. ama yine de bu hareketlerden mucize beklemeyin. belki bir yıl sonra baktığınızda hafif bir kazanım görebilirsiniz.

ne yazık ki spor böyle bir uğraş, emeği çok fazla iken görüntüdeki kazanımı azdır. üstelik bırakınca kaslar gevşer, sarkmalar yağlanmalar geri döner. spor, bıraklacak bir uğraş değildir.

yani sağlıklı beslenme ve spor adeta bir yaşam biçimi olmalıdır. öyle 6 ay diyet yaptım 15 kiloo verdim diyenleri ben kaale alamıyorum. 6 aylık diyet ile kilo verirsin evet ama bıraktığın anda kilolar geri döner. sürekli kilo alıp vermek vücut için sağlıklı değildir. o bakımdan spor-sağlıklı beslenme bir yaşam biçimi olmalıdır. yaşam biçimi o olunca kilolar zaten dengelenir, vücut kendini toplar, yağlar gider.

yani uzun lazın kısası, kilo vermek bir amaç değil; sonuçtur. amaç; sağlıklı beslenmektir.
    Apices bunu beğendi.

Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu işe gönül vermiş biri olarak birkaç kelam edeyim.
    öncelikle sağlıklı bir şekilde kilo verebilmenin tek anahtarı vardır: vücuduna uygun bir diyet ve fitness

yani protein ağırlıklı, kaliteli karbonhidrat ve sağlıklı yağ içeren besinler tüketmek. şekeri, tuzu, unu, paket gıdaları mümkün olduğunca hayatından çıkarmak gerek.

sadece düzgün beslenme değil, kasları da geliştirmek gerek. haftada mümklünse en az 3 kez bi fitness programı uygulamak iyi olur.

tabi bunları söylemek/yazmak marifet değil. sonuçta herkes bunları biliyor.
    mühim olna bunları yapabilmek.

bunu yapabilmek için asıl gereken; çok ciddi bir irade ve disiplin.

çünkü bunu sağlıklı yapmak için zaman gerekiyor.
    çılgın diyetler yapıp, kısa zamanda kilo vermek hem marifet değil hem de sağlıklı değil. aç kalmak kesinlikle değil.

bana kalırsa bir spor salonuna yazılın. disipline olmak için önemli bir aşama bu. evde de yaaprsın diyenle rolacaktır. inanmayın. evde en fazla birkaç ay disipline olursunuz. sonra araya "maç" girer, "tur" girer, "ya yorgunum bu akşam" girer, tv'de sevdiğin bir dizi girer, girer de girer ve disiplinin ilk koptuğu gün bir daha toparlayamazsın.

şunu unutmamak gerek; sağlıklı bir hayata sahip olmak emek ister. maliyet ister. etin, karbonhidratın, yağın kalitelisini yemek pahalı bir maddi emektir. düzgün uyku, düzgün spor pahalı bir manevi emektir. kötü alışkanlıklardan uzaklaşmak pahalı bir manevi emektir.

gıdı özelinde; ağzınıza ağırca bir yemek kaşığının sap kısmının ucunu alın ve ağzınızla aşağı yukarı indirip kaldırarark çalışın. dizi izlerken bile yapabilirsiniz. ayrıca sakız çiğnemek çene kaslarını geliştirir. ama yine de bu hareketlerden mucize beklemeyin. belki bir yıl sonra baktığınızda hafif bir kazanım görebilirsiniz.

ne yazık ki spor böyle bir uğraş, emeği çok fazla iken görüntüdeki kazanımı azdır. üstelik bırakınca kaslar gevşer, sarkmalar yağlanmalar geri döner. spor, bıraklacak bir uğraş değildir.

yani sağlıklı beslenme ve spor adeta bir yaşam biçimi olmalıdır. öyle 6 ay diyet yaptım 15 kiloo verdim diyenleri ben kaale alamıyorum. 6 aylık diyet ile kilo verirsin evet ama bıraktığın anda kilolar geri döner. sürekli kilo alıp vermek vücut için sağlıklı değildir. o bakımdan spor-sağlıklı beslenme bir yaşam biçimi olmalıdır. yaşam biçimi o olunca kilolar zaten dengelenir, vücut kendini toplar, yağlar gider.

yani uzun lazın kısası, kilo vermek bir amaç değil; sonuçtur. amaç; sağlıklı beslenmektir.
    panpuş, ben evde iki aydır bir gün bile aksatmadan yapıyorum. oluyor yani. böylelikle spor salonu parasından yırttım.

kendinize akşam bir saat dilimi belirleyin. o saatte her gün egzersiz yapın. bir süre sonra alışkanlık yapıyor.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    53 kg idim gıdık vardı şimdi 74 kg yim ve daha ince görünüyorum. Önemli olan kilo vermek değil yağ kas oranını dengelemek...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    panpuş, ben evde iki aydır bir gün bile aksatmadan yapıyorum. oluyor yani. böylelikle spor salonu parasından yırttım.

kendinize akşam bir saat dilimi belirleyin. o saatte her gün egzersiz yapın. bir süre sonra alışkanlık yapıyor.
    panpuş, 2 ay güzel süre umarım devam eder,

motivasyonun krımak gibi olmasın ama bak ne demişim;

"evde en fazla birkaç ay disipline olursunuz. sonra araya "maç" girer, "tur" girer, "ya yorgunum bu akşam" girer, tv'de sevdiğin bir dizi girer, girer de girer ve disiplinin ilk koptuğu gün bir daha toparlayamazsın."

ben eve envai çeşit alet takımları aldım, hala durur, koşu bantları dambıllar barlar mekik aletleri vs...
    hatta bir odayı bu işe ayırdım ve bir kompleks spor istasyonu aleti bile aldım. kocaman bişey.
    sonuç? disiplinli 8 ay. sonra yavaş yavaş kopar...

ama 48 aydır salona kesintisiz gidiyorum

koşu bantları bu ülkedeki en güzel ama en pahalı çamaşır asma aparatlarıdır.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    spor yaparak kilo verilmez.

beslenme rejimini değiştirmeden gram yağ yakılmaz.
    Yılda yaklaşık 2000 km koşuyorum. Yıl başından bu yana 500 km oldu. Sadece geçen hafta 70 km . Spor yaparak kilo verilir. Ancak sorun şu ki spor yaptıkça iştahın açılır ve sen " nasılsa koşuyorum, ben bunu hakkettim" diyerek yaktığından daha fazlasını yemeğe başlarsın. İşte o zaman kilo almaya başlarsın spora rağmen. Maratonlardan sonraki 2 haftada koşucuların kilo alması bu yüzdendir.

Bacac yakar gibi yağ da yakacaksın. Spor yap.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)