Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Topuk kanı ve aşı yaptırmamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben topuk kanı aldırmak ve aşı yaptırmamak istiyorum yeni doğacak oğlum için.Elbette bunun ile alakalı yasal prosedürleri bilmiyorum.Devlet ile başım baya ağrıyacak.Acaba bu konuda bilgisi olan varmı.Sizce hangi yolu izlemeliyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    aşı yaptırmamak korkunç bir hata olur. lütfen bu kararınızdan dönün.

aşı karşıtlığının Andrew Wakefield isimli paragöz doktorun yalanlarından tekrar hortlamıştır, lütfen bu ismi araştırın.

lütfen çocuğunuza bunu yapmayın.

Benim kızımda 2 aylık aşılarını yeni oldu. Önümüzdeki ay zehirli ishal aşısı varmış kimi yaptırın kimi yaptırmayın diyor siz ne dersiniz?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yeni moda şu oldu memlekette "Ayy neden aşı yaptırıp vücuduma mikrop sokayım ki durduk yere değil mi ?". Zannedersin ki aşının mikroptan yapıldığını biz yeni farkettik (tıpkı kolanın kırmızı böceklerden yapıldığını farkettiğimiz gibi), bir anda aşı karşıtları doldu memleket. Buna bizden başka inananlar var mı peki ? Vardır ama oranı bu kadar çok değildir. Yaptırmayın kardeşim, yaptırmayın da şimdi aşı sayesinde nezle gibi atlatılan eski çağ hastalıklarıyla karşılaştığınızda boyunuzun ölçüsünü alın. Verem, tifüs, kuduz, çocuk felci, çiçek hastalığı gibi ölümcül hastalıklar aşı sayesinde kayboldular. Şu anda aşı yaptırmak istemeyen ve yaptırmayan insanlar, başkalarının yaptırdıkları aşılar sayesinde tesadüfen hasta olmuyorlar. Yıl olmuş 2018, hala aşı yaptırmak gerekli mi gereksiz mi tartışıyoruz.
    mustafa_325 ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Açıları tam yaptırdım, ama küçük kızımdan topuk kanı alınırken mikrop kaptırdılar, çok zor günler geçirdik. Aşıları yaptır ama topuk kanı sana kalmış.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni moda şu oldu memlekette "Ayy neden aşı yaptırıp vücuduma mikrop sokayım ki durduk yere değil mi ?". Zannedersin ki aşının mikroptan yapıldığını biz yeni farkettik (tıpkı kolanın kırmızı böceklerden yapıldığını farkettiğimiz gibi), bir anda aşı karşıtları doldu memleket. Buna bizden başka inananlar var mı peki ? Vardır ama oranı bu kadar çok değildir. Yaptırmayın kardeşim, yaptırmayın da şimdi aşı sayesinde nezle gibi atlatılan eski çağ hastalıklarıyla karşılaştığınızda boyunuzun ölçüsünü alın. Verem, tifüs, kuduz, çocuk felci, çiçek hastalığı gibi ölümcül hastalıklar aşı sayesinde kayboldular. Şu anda aşı yaptırmak istemeyen ve yaptırmayan insanlar, başkalarının yaptırdıkları aşılar sayesinde tesadüfen hasta olmuyorlar. Yıl olmuş 2018, hala aşı yaptırmak gerekli mi gereksiz mi tartışıyoruz.
    Sen yazmasan olmazmıydı.Mühendis bey.Saygı duyalım sen mühendisdin değilmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kızımda 2 aylık aşılarını yeni oldu. Önümüzdeki ay zehirli ishal aşısı varmış kimi yaptırın kimi yaptırmayın diyor siz ne dersiniz?
    Kimseye yaptırmayın veya yaptırın diyemem.Zaten yaptırmamakda kolay değil.Baya uğraştırıyorlar.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Topuk kanı da aldır aşıları da yaptır.

bundan 10 sene kadar önce Rotary Kulübü dünyadan çocuk felci hastalığını silmek için çalışma başlattı. "Bunlar mason, çocuklarımızı kısır yapacaklar" diye insanlar çocuk felci aşısını yaptırmak istemediler. Bilgisiz olmayın.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah bağışlasın. Bahsettiğiniz rota virüs aşısı. Biz yaptırdık. Sağlık bakanlığı bu aşıyı karşılamıyor, fiyatı da aşı başına 120 tl gibi bir şey di diye hatırlıyorum. 2 doz ve 3 doz halinde 2 türlü satılıyor. Eczacınız bilgi verebilir.

5 yaş altı çocuklar için çok tehlikeli bir hastalık bu rota virüs. Yaptırmakta fayda var.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen yazmasan olmazmıydı.Mühendis bey.Saygı duyalım sen mühendisdin değilmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Kimseye yaptırmayın veya yaptırın diyemem.Zaten yaptırmamakda kolay değil.Baya uğraştırıyorlar.
    Ben zehirli ishal ile ilgili sormuştum

Motosikleti
    .
    Ben pediatri hemşiresiyim.İşimin yüzde 80 bebekler ve çocuklar.
    Hemen bilgi vereyim.

Aşı toplumsal bir konudur.Aşı hastalık yapma etkisi ve derecesi azaltılmış mikropla kontrollü bir şekilde vücudun bağışıklık sisteminin tanıştırılması,bir tür merhabalaşması...

Insanları tabiki aşı yaptırması konusunda zorlayamayız.Fakat Bu toplumsal bir olaydır aynı zamanda.Çocuklar bir ömür cam bir fanusta korunamazlar.Mutlaka okula,avmye,kreşe,taşıtlara gidicekler,topluma karışcaklar,tuvalet kullanıcaklar.yani tüm toplum sağlığının etkileşimi var.Bu sebeple aşı hem bireysel hem toplumsal bir olaydır.Yinede tercih sizindir.
    Aşı ve topuk kanı istememe sebebiniz bebeğinizin ağlamasına kıyamamak ise size özel bilgi.
    Ebeveynler olarak çocuklarınızın ağlamasından korkmayın, çünkü bebekler ağlayarak büyür.Çünkü bebeğin iletişim yöntemi budur.Bebekler koşuşamazlar,yazamazlar,derdini istediğini ağlayarak ifade ederler.her ağlamasında aklınıza gelicek noktalar şunlar
    Altını kirletme
    Beslenme ihtiyacı
    Gaz sanıcısı
    Üşüme-terleme
    Kıyafet rahatsız etmesi
    Pozisyonunu sevmemesi
    Sevgi ilgi ihtiyacı
    Kalabalıktan rahatsız olma
    Diş çıkarma,hastalık........

Bakın ciddi ağlama nöbetleri hariç.O zaman hastane kontrolü şart.Tıbbi durumları iyi gözlenlemeniz gerekiyor.

Yani bebekler ağlayarak büyür,topuk kanından kistik fibrozis,metabolik rahatsızlıklar,tsh,biyotinizdaz değeri gibi birçok ciddi hastalık tespiti yapılır.Eğer Bunlar mevcutsa ona göre tedavi,bqzen diyet başlanır ki çocuğunuz erken teşhisle kontrol altına alınır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Benim oğlan 3 yaşında , bütün aşılarını yaptırdık . Hiç hastalanmıyor çok şükür , düz duvara tırmanıyor 😁
    enescanatar bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Sağlık Bakanlığının aşı takvimine giren aşılar onlarca standart testten geçer,kontroller sıktır,cezai işlemleride çoktur.Bakın yaptırın,yaptırmayın diyemem.Sizin tercihiniz.Sizin aile sağlığı merkezini bilmem tanımam.Ama hastaya yapılan girişimsel hiçbir işlemin garantisi olamaz.Aşıların yan etkisini okursanız,ateşlenme,huzursuzluk,emmek istememe,aşı yerinde şişlik gibi yan etkiler yazar.Bunlar bebeklerin anatomik kas yapısı değişkenliği ile de bağlantılıdır.
    Ben özel aşılar hakkında hiç bir hastama tavsiyede bulunmam.Çocuk doktoruna yönlendiririm.Çünkü dediğim gibi rotavirüs bakanlık takviminde şuan yok.Bakanlık aşıları o takvime bir çok kriterden geçerek giriyor.
    Rotavirüste hekimlerin %25 i mutlaka yapılsın diye önerir.
    %25 Gerekli değil.1000 çeşit ishal virüsü var hepsinemi aşı olucak der.
    %25 bağırsak florası ve dışkılama alışkanlıkları sürekli değişebilir der.
    % 25 i içeriğinden bahseder.

Yani bunu Çocuk Doktoru tavsiye edebilir ancak.
    Selçuk Keleş bunu beğendi.

Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben pediatri hemşiresiyim.İşimin yüzde 80 bebekler ve çocuklar.
    Hemen bilgi vereyim.

Aşı toplumsal bir konudur.Aşı hastalık yapma etkisi ve derecesi azaltılmış mikropla kontrollü bir şekilde vücudun bağışıklık sisteminin tanıştırılması,bir tür merhabalaşması...

Insanları tabiki aşı yaptırması konusunda zorlayamayız.Fakat Bu toplumsal bir olaydır aynı zamanda.Çocuklar bir ömür cam bir fanusta korunamazlar.Mutlaka okula,avmye,kreşe,taşıtlara gidicekler,topluma karışcaklar,tuvalet kullanıcaklar.yani tüm toplum sağlığının etkileşimi var.Bu sebeple aşı hem bireysel hem toplumsal bir olaydır.Yinede tercih sizindir.
    Aşı ve topuk kanı istememe sebebiniz bebeğinizin ağlamasına kıyamamak ise size özel bilgi.
    Ebeveynler olarak çocuklarınızın ağlamasından korkmayın, çünkü bebekler ağlayarak büyür.Çünkü bebeğin iletişim yöntemi budur.Bebekler koşuşamazlar,yazamazlar,derdini istediğini ağlayarak ifade ederler.her ağlamasında aklınıza gelicek noktalar şunlar
    Altını kirletme
    Beslenme ihtiyacı
    Gaz sanıcısı
    Üşüme-terleme
    Kıyafet rahatsız etmesi
    Pozisyonunu sevmemesi
    Sevgi ilgi ihtiyacı
    Kalabalıktan rahatsız olma
    Diş çıkarma,hastalık........

Bakın ciddi ağlama nöbetleri hariç.O zaman hastane kontrolü şart.Tıbbi durumları iyi gözlenlemeniz gerekiyor.

Yani bebekler ağlayarak büyür,topuk kanından kistik fibrozis,metabolik rahatsızlıklar,tsh,biyotinizdaz değeri gibi birçok ciddi hastalık tespiti yapılır.Eğer Bunlar mevcutsa ona göre tedavi,bqzen diyet başlanır ki çocuğunuz erken teşhisle kontrol altına alınır.
    Cevabınız için teşekür ederim.

<ÖzgürYanık> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Chetak 12v Electronic(1991)
    Bizim millet kadar siberhondrikt,narsist,paranoyak baska birillet var mi merak ediyorum . Eskiden moda facemizi CIA takip ediyor du moda , simdi yine masonlar ve yemeyip icmeyip acaba su türklere ne yapsam senaryolari popüler , asi ile kisir yapmaya calisiyolarmis , danone ile zeka geriligi yapmaya calisiyorlarmis ... Arkadas eskiden kuduzdan ,tifodan ,veremden .... Millet ölüp gidiyormus , hic mi ince hastaliga yakalanmis yesilcam kizinin öksürdügü mendildeki ketcap i görmediler , simdilerde öldürebilen bir hastalik oldugunu bilen kac kisi var , o seytan ilan ettikleri asilar sayesinde bir cok hastalogin adi unutuldu . topuk kani olayi efsane zaten ;bebege verilen birsey yok , kan aliniyor ki
    Tiroid bezi gelişimsel bozuklukları
    Doğumsal enzim eksikliği
    Kalıtsal metabolik hastalıklar
    Zeka geriliği ve beyin hasarı gibi durumlar taraniyor o kanda , yani kisi kumardan hoslaniyordur ben sansima guveniyorum hasta olursam da kendi tercihim diyememeli enazindan kendi bebegi adina bu tür karar vermeye kalksa bile izin verilmemeli . ama unutmusum bizde hemen hemen herkeste bilgi yok fikir cok malesef

Alıntı <ÖzgürYanık> adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim millet kadar siberhondrikt,narsist,paranoyak baska birillet var mi merak ediyorum . Eskiden moda facemizi CIA takip ediyor du moda , simdi yine masonlar ve yemeyip icmeyip acaba su türklere ne yapsam senaryolari popüler , asi ile kisir yapmaya calisiyolarmis , danone ile zeka geriligi yapmaya calisiyorlarmis ... Arkadas eskiden kuduzdan ,tifodan ,veremden .... Millet ölüp gidiyormus , hic mi ince hastaliga yakalanmis yesilcam kizinin öksürdügü mendildeki ketcap i görmediler , simdilerde öldürebilen bir hastalik oldugunu bilen kac kisi var , o seytan ilan ettikleri asilar sayesinde bir cok hastalogin adi unutuldu . topuk kani olayi efsane zaten ;bebege verilen birsey yok , kan aliniyor ki
    Tiroid bezi gelişimsel bozuklukları
    Doğumsal enzim eksikliği
    Kalıtsal metabolik hastalıklar
    Zeka geriliği ve beyin hasarı gibi durumlar taraniyor o kanda , yani kisi kumardan hoslaniyordur ben sansima guveniyorum hasta olursam da kendi tercihim diyememeli enazindan kendi bebegi adina bu tür karar vermeye kalksa bile izin verilmemeli . ama unutmusum bizde hemen hemen herkeste bilgi yok fikir cok malesef
    Bukadar hırsa gerek yok.Konu başlığında yazdığı gibi yasal prosedür hakkında bilgin varsa yaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim oğlan 3 yaşında , bütün aşılarını yaptırdık . Hiç hastalanmıyor çok şükür , düz duvara tırmanıyor 😁
    Maşallah.ALLAH sağlık sıhhat afiyet versin.Çocuklar dünyanın en güzel varlıkları.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Kendi kendine şu soruyu sor;
    "Bu konuyu ömrünü insan sağlını geliştirmeye adamış profesörler mi daha iyi bilir yoksa ben mi daha iyi bilirim?"

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün eczacı ile konuştum. Türkiye yıllardır sağlık bakımından çok iyi durumda bir ülke olup, çiçek, çocuk felci gibi hastalıklar tamamen yok edilmişken ülkeye aşısız sokulan Suriyeliler yüzünden bu saydığınız hastalıkların hepsi Türkiye'ye geri geldiğini söyledi.
    Aman ha kimse aşılarını eksik etmesin.
    Eski insanların hayat ortalaması 45-50 civarında olup şuan bunun 70 80 lere çıkması yani neredeyse 2 katı olmasının sebebi penisilin ve aşılardır.
    06Serhat ve kurubuz bunu beğendiler.

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi kendine şu soruyu sor;
    "Bu konuyu ömrünü insan sağlını geliştirmeye adamış profesörler mi daha iyi bilir yoksa ben mi daha iyi bilirim?"
    Kendime Sordum.
    TUTITO bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Artık şu Suriyelileri aşağılamasak.

Kolay mı sanıyorsunuz,cam gibi parçalandı hayatları.
    Çocuklar anasız babasız bilmedikleri ülkelere gitti,insanlar öldüler,fuhuş,organ mafyası,sokak mafyası,dilencilerin eline düştüler.

Evinizden,bitik harap kmlerce uzaklaştığınızı bilmediğiniz lisanların konuşulduğu memleketlere gittiğinizi,aç kaldığınızı,üşüdüğünüzü düşünün.
    mavellen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)