Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Çiftlik Bankın Patlaması..

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben de bu videoların 2-3 kere sil baştan olmasına anlam veremiyorum. Tekrar izlemek isteyen basar düğmeye bir daha izler. Bunlar 2-3 kere ekleyip süreyi uzatıyorlar ki millet farklı bir şey var sansın. Bunların yaptığı da zaman hırsızlığıdır. Çiftlik Bank'tan pek de farkı yok. Yukarıdaki video 17 saniye, aşağıdaki 83 saniye. İkisi de aynı.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bir gün hiç böyle binde bir bile görüşmediğimiz bir ilk okul arkadaşım beni aradı ve buluşalım dedi ve bende merak ettim tabi ve arkadaşa "olur" dedim. "beylikdüzü - marmarapark"ta buluşalım dedi ve ben ne kadar ısrar etsem de başka bir yeri kabul etmedi.

neyse uzatmaya gerek yok, yanında bir tane hıyarla gelmiş bana video izletiyorlar. MEGA HOLDİNG!" 4 ayda altına audio çekenler falan vay anam vay.

........

bilemiyorum, bir ara ütopya online oynadım ben ama sistemin tutarsızlığını hep aklıma getirdiğim için bir beklenti içinde değildim pek ve öylede oldu zaten. para yatıranlara zaten hiç aklım ermedi.

yani baba elinde sermaye var ise git bir işe giriş niye böyle kolay yoldan kazanmaya çalışıyorsun? müstehaktır böyle kolay kazanmaya çalışanlara madur olmak. (cümle devrik oldu kusura bakmayın, zor toparladım)

........

böyle vurgun haberlerine, grev haberlerine, ortalığın karışmasına ben neden seviniyorum acaba? biri açıklayabilir mi?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    speederbike
    Sahte. Değilse diyecek söz yok. Hem ailesini batırdığını iddia ediyor, hem de intihar ederek ailesine bir darbe de kendi vurmayı düşünüyor. Ailesine kol kanat germek varken... Allah akıl fikir versin.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahte. Değilse diyecek söz yok. Hem ailesini batırdığını iddia ediyor, hem de intihar ederek ailesine bir darbe de kendi vurmayı düşünüyor. Ailesine kol kanat germek varken... Allah akıl fikir versin.
    Valla ben biraz dalga geçmiştim ama böyle faceden canlı yayın dahi yapan var...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    speederbike
    Psikiyatristler der ki gerçekten ölmeye niyetli insan göstere göstere intihar etmez. Göstere göstere intihar etmeye kalkan adam dikkat çekmek istiyordur. Şimdi mesela, bu adamın gerçek psikolojisini bilmek mümkün değil, tahmini konuşacağım. Bu şahıs parayı batırmış olsun. Eşi akrabaları buna kızıyor olsun. Sonra bu böyle bir mesaj paylaşsın. Eşi dostu bundan sonra parayı mı düşünür, yoksa aman sen intihar etme, para candan kıymetli değil, sen sağ ol deyip intihardan vazgeçirmeye mi çalışır?

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Psikiyatristler der ki gerçekten ölmeye niyetli insan göstere göstere intihar etmez. Göstere göstere intihar etmeye kalkan adam dikkat çekmek istiyordur. Şimdi mesela, bu adamın gerçek psikolojisini bilmek mümkün değil, tahmini konuşacağım. Bu şahıs parayı batırmış olsun. Eşi akrabaları buna kızıyor olsun. Sonra bu böyle bir mesaj paylaşsın. Eşi dostu bundan sonra parayı mı düşünür, yoksa aman sen intihar etme, para candan kıymetli değil, sen sağ ol deyip intihardan vazgeçirmeye mi çalışır?
    Dediklerinde doğrusun hocam.
    Ama mehmet pişkin diye bir adam var. Video atıp asmıştı kendini. Vasiyetinde de diyordu denize atın balıklara yem olayım diyordu. Gömdüler adamı.
    Neyse videosu da var. Yaz ismini izle internetten. 15 dk falan o video. Müzik sigara ve şaraplı video.

Motosikleti
    speederbike
    Yapmıştır. Ama onu paylaşmasında bile bir amaç vardır. Birilerine bir mesaj göndermek istiyordur. Birilerine nispet yaparak intihar etmiştir. Ama bunlar daha çok istisna olur. Yukarıdaki benim örnek gibi çevresinin kötülemesinden kaçmak için bu yola başvuranlar (intihar edenler değil, intihar edeceğini söyleyenleri kastediyorum) da az değildir.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Olaylari mantikla aciklama hatasina dusuyoruz. Mantikla islemiyor ki herkes. Bazen biz de islemiyoruz.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    la casa de çiftlik
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhafazakarlığın içerdiği ahlakın kendi mesajımda belirttiğim ahlak,
    daha doğrusu etik kavramı ile uyuşmadığını beirteyim,

muhafazakarlık gündelik dil içerisinde her ne kadar belirli bir kitleyi tanımlamak için kullanılıyor olsa da ,
    esas itibari ile "geleneksel sosyal etmenlerin muhafaza edilmesini destekleyen politik ve sosyal felsefedir" tanımlaması var.
    yani kelimenin manası ile anlamı farklı.

muhafazakarların (gündelik dil içerisindeki anlamı ile) ahlak konusunda ne yaptıklarını tartışmak konuyla ilgili olsa da konuyu esasından uzaklaştıracaktır.
    farklı ve konuyla çok ilgisi olmayan

ahlak, coğrafi bir kavram olmakal beraber etik ile arasındaki farkın da bilinmesi gerekir.

konuya tabi olan dolandırıldığını iddia eden kişilerin düştüğü durumu;
    kombassan,
    fıdıl,
    cübbeli,
    gibi tamamen muhafazakarların üzerine oynayanlar ile bir farkı yok.

genel kültürün, muhakeme yeteneğinin, dünya ile olan bağın bu kadar bilinçli şekilde zedelenmesinin sonuçlarından göze çarpanlar.
    Mesajinizin ahlaki boyutuna katılıyorum cok guzel tespit.
    Size kinayesiz sorum su olacak; Abi kapitalizmin bu insanlara sunduğu ulasilmaz olan hedef nedir? Ayni sistem icerisinde kit kanaat gecinip mesrebinde sukreden mutlu mesut yasayan milyonlarca onurlu insan da var? Sözüm size degil ama otu boku kapitalizme baglamayi da manasiz buluyorum.Devlet kurumlarinin etkin denetiminde insan dogasina en uygun duzen şimdilik bu.( denenmisler arasinda)
    Saygilar

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Küçük Ali, yaşlı bir çiftçiden 500 liraya eşek satın alır. Ama çiftçi eşeği sabah verecektir. Sabah yaşlı çiftçi Ali’ye;─ Oğlum eşek dün gece öldü, paranı da yedim bitirdim! der.
    Küçük Ali çiftçiye;─ Ben eşeği yine de istiyorum, der.
    Yaşlı çiftçi;─ Ölü eşeği ne yapacaksın? diye sorar.
    Ali de;─ Ölü olduğunu söylemeyeceğim, tombala düzenleyip satacağım, der.
    Aradan bir ay geçer, yaşlı çiftçi Ali’ye rastlar, sorar;─ Eşeği ne yaptın?
    Ali;─ Eşeği tombalaya koydum, 10 liradan 500 kişiye bilet sattım. 5000 lira kazandım! der.
    Yaşlı çiftçi;─ Peki, ölü olduğunu görünce kızmadılar mı?
    Ali;─ Yok yaa… Sadece kazanan şarladı, ona da 10 lirasını iade ettim sevindi! der.
    Küçük Ali büyür, eşeklerin sırtından para kazanmaya devam eder…

Bu ülkede ne Ali’ler Veli’ler biter, ne ölü eşekler, ne de kolay yoldan para kazanmaya çalışıp bunlara parasını kaptıranlar biter.
    Stock Sever ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    böyle saadet zincirlerine dahil olup para kazanacağını düşünenlere akıl sır erdiremiyorum. Yapmayın etmeyin dediğim halde parasını kaptıran arkadaşlarım var. Birde bunların yöneticileri sağda solda kişisel gelişim konferansları falan yapıyor, baya baya gülüyorum. Kendini kurnaz zanneden bu tiplere hiç ama hiç üzülmüyorum, bata bildikleri kadar batsınlar müstehaktır bunlara. Başarılı insanlar hiç bir zaman kolay yolu kovalamazlar, her zaman tutkularının olduğu yönde ilerler çalışmaktan gocunmazlar. Büyük hedefler büyük çalışma gerektirir, büyük beklentiler içinde olup aksiyona geçmeyenler hiç bir zaman mutlu ve tatmin olamazlar.
    Bir laf vardır; "Dürüst insanı dolandıramazsınız" hak ettiğini buluyor hepsi.
    retox70 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle saadet zincirlerine dahil olup para kazanacağını düşünenlere akıl sır erdiremiyorum. Yapmayın etmeyin dediğim halde parasını kaptıran arkadaşlarım var. Birde bunların yöneticileri sağda solda kişisel gelişim konferansları falan yapıyor, baya baya gülüyorum. Kendini kurnaz zanneden bu tiplere hiç ama hiç üzülmüyorum, bata bildikleri kadar batsınlar müstehaktır bunlara. Başarılı insanlar hiç bir zaman kolay yolu kovalamazlar, her zaman tutkularının olduğu yönde ilerler çalışmaktan gocunmazlar. Büyük hedefler büyük çalışma gerektirir, büyük beklentiler içinde olup aksiyona geçmeyenler hiç bir zaman mutlu ve tatmin olamazlar.
    Bir laf vardır; "Dürüst insanı dolandıramazsınız" hak ettiğini buluyor hepsi.
    yani diyorsun ki bu vurgunu yapan şişko tutkulu olduğu işi yaptı ve sıkı çalışıp meyvesini yedi. aslında doğru çünkü bu kadar büyük çaplı bir dalavere ustalık ister ve bunu başarmış görünüyorlar.

artık afiyetle para yeme zamanı. (slimşadi, sana daha önce kızdığımı hatırlıyorum. neyse ben boş verdim sende umarım yanlışını anlamışsındır.)

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Parasini kaptiranlara gram uzuluyorsam namerdim.Butun ulke saf bir siz akilliydiniz.Bedava dari bugday ambaribda olur.İyi olmus.Helal olsun.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Kayyum atanmış şirkete şimdi kayyum atanınca bu borçları devlet mi ödeyecek?
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aslında çiftlik bank olayı en geniş kapsamda tüm ülkede yaşanmakta ama hâlâ çoğumuz uyanmış değil... Gelecekte çok güçlü ve zengin olacaz diye bekliyoz bakalım.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Hali hazırda zengin ve güçlü olan bir yere taşınmak istiyoz ama bırakmıyolla...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tosun paşa uruguay'da inşaat işine girmiş. şimdi uruguaylılar düşünsün.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani diyorsun ki bu vurgunu yapan şişko tutkulu olduğu işi yaptı ve sıkı çalışıp meyvesini yedi. aslında doğru çünkü bu kadar büyük çaplı bir dalavere ustalık ister ve bunu başarmış görünüyorlar.

artık afiyetle para yeme zamanı. (slimşadi, sana daha önce kızdığımı hatırlıyorum. neyse ben boş verdim sende umarım yanlışını anlamışsındır.)
    Yazdığımdan bunu anladıysan vay haline.
    Weak are prey

Dalga için , ali bubanin ciftligivar , ciftliginde inekleri var , mö mö diye bagirir... diye yazasim var uzun uzadiya , ancak bu bir dramdir , yaziktir gunahtir.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)