Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ÖZELLEŞTİREMEDİKLERİMİZDEN MİSİNİZ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilal'e anlatır gibi anlatmış.

_chaotic_ ve taglis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hükümetin gizli projelerine para lazımmış. Ondan satıyo diyo la.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bu gün izlemiştim benzetmesi müthiş

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    07:40 da konuşmaya başlayan dayı ne güzel konuşmuş. siyasetle politikayla hiç işim olmaz hatta sevmem ama içli dışlı olmak zorunda kaldım son bir iki senedir.

geleceğinden korkan insanlar sevmese de takip etmek zorunda görür kendini.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Ben bu özelleştirme işlerine eskiden çok karşı duruyordum. Devletin gelir getiren işletmelerinin yabancılara satılması çok abes geliyordu.

Sonra bu devlet kurumlarından satılmayanlarının içersindekileri tanıdıkça o kurumları temelden bombalayasım geldi.

Nerde ne kadar torpilli varsa doldurmuşlar. Adam güya devletin fabrikasında çalışıyor haftanın 4 günü işe gitmeyip, başka iş kurup hem devletten hem kendi ticarethanesinden maaş alan asalaklar gördüm.

Bana kalırsa bu SGK, Vergi Defterdarlığı, Sosyal Hizmetler Kurumu, Belediye gibi yerlerde özelleştirilmeli.

2 gün önce vergi dairesine para yatırmaya gittim. Veznede 2 memur çalışıyor. 1 tanesi işlemi yapıp yazıcıya gönderiyor, diğer memur parayı alıp yazıcıdan çıkan kağıdı koparıp vatandaşa veriyor. O iş için 1 memur fazladan istihdam edilmiş. Parası vatandaşdan çıkıyor.

Motosikleti
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu özelleştirme işlerine eskiden çok karşı duruyordum. Devletin gelir getiren işletmelerinin yabancılara satılması çok abes geliyordu.

Sonra bu devlet kurumlarından satılmayanlarının içersindekileri tanıdıkça o kurumları temelden bombalayasım geldi.

Nerde ne kadar torpilli varsa doldurmuşlar. Adam güya devletin fabrikasında çalışıyor haftanın 4 günü işe gitmeyip, başka iş kurup hem devletten hem kendi ticarethanesinden maaş alan asalaklar gördüm.

Bana kalırsa bu SGK, Vergi Defterdarlığı, Sosyal Hizmetler Kurumu, Belediye gibi yerlerde özelleştirilmeli.

2 gün önce vergi dairesine para yatırmaya gittim. Veznede 2 memur çalışıyor. 1 tanesi işlemi yapıp yazıcıya gönderiyor, diğer memur parayı alıp yazıcıdan çıkan kağıdı koparıp vatandaşa veriyor. O iş için 1 memur fazladan istihdam edilmiş. Parası vatandaşdan çıkıyor.
    iyide şeker fabrikalaro satılırsa 5 sene sonra pancar eken çiftçi ne ekicek zaten kötü durumdalar şehirlerde yaşayanlar pek bilmez gerçi
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Satmak yerine, kapıya kilit vurmak yerine, nasıl daha iyi işletilebilir, aksaklıklar nelerdir bulunsa ve çözülse olmaz mı?
    Mertcan39, xawa ve _chaotic_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satmak yerine, kapıya kilit vurmak yerine, nasıl daha iyi işletilebilir, aksaklıklar nelerdir bulunsa ve çözülse olmaz mı?
    İlk etapta bunu savunuyodum. Sonra o işe bakıcak adam yok. Çünkü denetleyecek mekanizma da liyakatla değil torpille gelecek. En garanti çözüm sat kurtul kamburdan.

Mesela Kütahya'dan örnek vereyim. AKP'nin geldiği gibi özelleştirdi Kütahya'da ki tüm fabrikaları. Şeker fabrikası dahil. Herkes isyan çıkardı grev yaptılar fabrika bastılar vs..

Şu an eski üretimin 2 katını eskiden çalıştırdığı işçi sayısının yarısıyla yapıyor fabrikalar. 2004 yılında özelleştirildi sanırsam. Tıkır tıkır işliyor hepsi. Hiç biri batmadı.

Devlet önce kendi işini düzgün yapsın sonra üretim yapsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide şeker fabrikalaro satılırsa 5 sene sonra pancar eken çiftçi ne ekicek zaten kötü durumdalar şehirlerde yaşayanlar pek bilmez gerçi
    Çiftcinin işi biteli çok oldu. 5 seneye kalmaz.
    Kanji bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

puhahahaha vergi defterdarlığı nedir ya 20 yıllık memurum ilk defa duyuyorum sosyal hizmetler kurumu nedir zuhahahaha. sinirinden ellaam yazarken kendini kaybetmişsin.

sana sonuna kadar katılıyorum. bu hükümet özelleştirilebilecek her yeri özelleştirmeli. zira halkımız ve siyasetcilerimiz bu devlet kurumlarını arpalık olarak görüyor. halk buralarda işe girip yüksek maaşlar ile yan gelip yatma derdinde; siyasetçiler buraları oy deposu olarak görmekte.
    en iyisi kapat gitsin, sat gitsin; özel sektör icabına çok iyi bakar.

bakiniz matrax kardeşim çok iyi bir gözlem yapmış. vergi dairesinde birisi fiş keser, birisi parayı alır. böyle ilkel yöntemlerle çalışırlar. ben vergi dairesinde bu sistemi kaldırmak için uğraştım, bana "sen deli misin" "olur mu öyle sey" dediler. "başına iş alıyorsun" dediler. ama yılmadan uğraştım ve bu ilkel sistemi kendi dairemde yok ettim. vatandaşı küçük bir işlem için servis servis dolastiriyorlardi. neden böyle diye biraz arastirdim. adam bana şöyle diyor "her şeyi ben mi yapayım, diğer servis yatmasın diye oraya gönderiyorum" zihniyete bak! vatandaş arada at gibi koşuyor, bizimki fesatlık peşinde. bir hafta uğraştım, bu ilkel sisteme de son verdim.

özel sektör olsa boyle çalışanı 1 saat tutmaz valla. anında kapiya koyar. devlet memurluğu yan gelip yatma yeri olarak görülüyor maalesef.
    twisten, MSMorkan ve Kanji bunu beğendiler.

Motosikleti
    İlk etapta bunu savunuyodum. Sonra o işe bakıcak adam yok. Çünkü denetleyecek mekanizma da liyakatla değil torpille gelecek. En garanti çözüm sat kurtul kamburdan.

Mesela Kütahya'dan örnek vereyim. AKP'nin geldiği gibi özelleştirdi Kütahya'da ki tüm fabrikaları. Şeker fabrikası dahil. Herkes isyan çıkardı grev yaptılar fabrika bastılar vs..

Şu an eski üretimin 2 katını eskiden çalıştırdığı işçi sayısının yarısıyla yapıyor fabrikalar. 2004 yılında özelleştirildi sanırsam. Tıkır tıkır işliyor hepsi. Hiç biri batmadı.

Devlet önce kendi işini düzgün yapsın sonra üretim yapsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Çiftcinin işi biteli çok oldu. 5 seneye kalmaz.
    demesi ne kadar kolay sonra dışa bağımlıyız et dışardan fasulye dışardab haktır bu millete ne yediğinizi bilmeyin
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    puhahahaha vergi defterdarlığı nedir ya 20 yıllık memurum ilk defa duyuyorum sosyal hizmetler kurumu nedir zuhahahaha. sinirinden ellaam yazarken kendini kaybetmişsin.

sana sonuna kadar katılıyorum. bu hükümet özelleştirilebilecek her yeri özelleştirmeli. zira halkımız ve siyasetcilerimiz bu devlet kurumlarını arpalık olarak görüyor. halk buralarda işe girip yüksek maaşlar ile yan gelip yatma derdinde; siyasetçiler buraları oy deposu olarak görmekte.
    en iyisi kapat gitsin, sat gitsin; özel sektör icabına çok iyi bakar.

bakiniz matrax kardeşim çok iyi bir gözlem yapmış. vergi dairesinde birisi fiş keser, birisi parayı alır. böyle ilkel yöntemlerle çalışırlar. ben vergi dairesinde bu sistemi kaldırmak için uğraştım, bana "sen deli misin" "olur mu öyle sey" dediler. "başına iş alıyorsun" dediler. ama yılmadan uğraştım ve bu ilkel sistemi kendi dairemde yok ettim. vatandaşı küçük bir işlem için servis servis dolastiriyorlardi. neden böyle diye biraz arastirdim. adam bana şöyle diyor "her şeyi ben mi yapayım, diğer servis yatmasın diye oraya gönderiyorum" zihniyete bak! vatandaş arada at gibi koşuyor, bizimki fesatlık peşinde. bir hafta uğraştım, bu ilkel sisteme de son verdim.

özel sektör olsa boyle çalışanı 1 saat tutmaz valla. anında kapiya koyar. devlet memurluğu yan gelip yatma yeri olarak görülüyor maalesef.
    Bizimkilerin tabelalarında aynen öyle yazıyor hacı. Yanlış yazdıysam affola. Pek anlamam devlet kurumlarının resmi isimlerinden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

demesi ne kadar kolay sonra dışa bağımlıyız et dışardan fasulye dışardab haktır bu millete ne yediğinizi bilmeyin
    Ben protein olduktan sonra herşeyi yerim. Öküzmüş eşşekmiş farketmez. Hatta tercih imkanı olsa şarküteri ürünlerini eşşek veya attan yana kullanırım. Yeterki maliyeti halkın cebindekinden fazla olmasın.

Kilosu 40 lira et ne demek ?

Motosikleti
    Bizimkilerin tabelalarında aynen öyle yazıyor hacı. Yanlış yazdıysam affola. Pek anlamam devlet kurumlarının resmi isimlerinden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Ben protein olduktan sonra herşeyi yerim. Öküzmüş eşşekmiş farketmez. Hatta tercih imkanı olsa şarküteri ürünlerini eşşek veya attan yana kullanırım. Yeterki maliyeti halkın cebindekinden fazla olmasın.

Kilosu 40 lira et ne demek ?
    2010 dan önce süt yemi 23 tl idi süt 60 70 kuruş idi şuan 62 tl yem süt 1 tl 1.10tl kuruş arası sadece bunlada kalmıyor hayvan bakımı küspesi sılajı suyu samanı 2010 larda ekin 700 800 idi şuan 1.5tl kilosu o zaman mazot kaç paraydı çiftçinin üzerinden yükü kaldırsın önce devlet teşvik etsin 10 kg bi ayçiçek çuvalı 750 lira 15 dönüm yer eker ayıptır bir traktör dekara sürmeye en az 2 lt yakıyor çiftçi kazanamıyor bakmıyor talep çok hayvan az fiyat artıyor

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    2010 dan önce süt yemi 23 tl idi süt 60 70 kuruş idi şuan 62 tl süt yemi süt 1 tl 1tl 10 kuruş arası sadece bunlada kalmıyor hayvan bakımı küspe sılaj suyu samanı 2010 larda ekin 700 800 idi şuan 1.5tl kilosu o zaman mazot kaç paraydı çiftçinin üzerinden yükü kaldırsın önce devlet teşvik etsin 10 kg bi ayçiçek çuvalı 750 lira 15 dönüm yer eker ayıptır bir traktör dekara sürmeye en az 2 lt yakıyor çiftçi kazanamıyor bakmıyor talep çok hayvan az fiyat artıyor
    Söylediklerinin hepsinde çok haklısın. Çiftçi için köklü bir reform şart. Eskiden 10 dönüm tarlası olan aga gibi yaşıyordu. Mevcut hükümet çiftcicyi bitirdi.

Ama et fiyatları ben hayata gözlerimi açtım açalı yüksek. Gariban vatandaş eskiden beri eti kurbandan kurbana sofrasına koyabiliyor. Bu konu bence hükümetle alakalı değil. Sebebinide etraflıca araştırmadım. Gidip gezdiğim ülkelerde özellikle doğu tarafında alt tabaka üst tabaka farketmeksizin en garibanı bile her gün sofrasına et koyabiliyor.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Söylediklerinin hepsinde çok haklısın. Çiftçi için köklü bir reform şart. Eskiden 10 dönüm tarlası olan aga gibi yaşıyordu. Mevcut hükümet çiftcicyi bitirdi.

Ama et fiyatları ben hayata gözlerimi açtım açalı yüksek. Gariban vatandaş eskiden beri eti kurbandan kurbana sofrasına koyabiliyor. Bu konu bence hükümetle alakalı değil. Sebebinide etraflıca araştırmadım. Gidip gezdiğim ülkelerde özellikle doğu tarafında alt tabaka üst tabaka farketmeksizin en garibanı bile her gün sofrasına et koyabiliyor.
    hacı onlar domuz eti yiyor. ekmek niyetine protein alıyor hınzırlar. biz ise ağırlıklı olarak karbonhidrat alıyoruz.

eskiden çok ekmek yerdim. kafam balon gibi olurdu. şapşal gibi gezerdim. ekmeği kestim. protein ağırlıklı beslenmeye başladım. kafam pırıl pırıl oldu.
    twisten bunu beğendi.

Motosikleti

dış ülkeleri bilemiyorum 2010 da çiftçiliği bıraktık malesef belkide eskiden beri bakkmı zordu hayvanın

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Şunu bir çok yerde yayınlamışımdır çok eskiden beri izleyin pişman olmassınız..

_chaotic_, Mertcan39 ve taglis bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    devletin üretim ve ticarette;
    -politika belirleyici
    -yasa koyucu
    -denetleyici
    -hakem
    rollerinin dışına çıkmaması görüşündeyim.

öyle 300-500 kişi değil, milyonlarca yatan adam var.
    bunların işlerliği için agresif politikalar uygulamak gerekir,
    o zaman da, bu uygulamaların siyasi kazanımlar için olma ihtimal ve iftirası türkiye şartlarında aşılamaz.
    devletin pek çok alanda belirttiğim vazifeler dışında el çekmesi şart.
    MSMorkan bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu bir çok yerde yayınlamışımdır çok eskiden beri izleyin pişman olmassınız..

https://www.youtube.com/watch?v=qnick9UEPuk
    Hiç oldu mu ama, çok yanlış yapmış bu amca. Bakınız günümüzde bir Rektör yardımcımız ne demiş: "Ben daha çok cahil ve okumamış, tahsilsiz kesimin ferasetine güveniyorum bu ülkede. Ülkeyi ayakta tutacak olanlar okumamış hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halkın ferasetine ben güveniyorum"

Neden diye soruyorlar? "Kafaları pırıl pırıl çünkü" diye de ekliyor

İnanmayanlar olursa kaynak: Link 1 , Link 2

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Nerde ne kadar torpilli varsa doldurmuşlar.
    Mesela Türkcell'de işe girmek için nerden referans gerekiyor bir araştırın bakalım ? Aaa ne tanıdık bir sisteeemmm !!
    Öyle basit değil o işler kardeşim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)