Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Taksiciler Uber Çağırıp,Gelen Kişiyi Dövdüler

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet; olay patlak verince edindiğim kanaat bu yönde.
    internet üzerinde yayınlanan diger şikayetleri de okudum.
    parayla adam taşıma işinin uber ya da dostlar taksi çatısı altında yapılmasının pek anlamı yok.

sinirli ve çok konuşan bir hanımefendi duymazdan gelinir, uzaklaşılır, tesbih varsa tesbih çekilir;
    ama asla ve kat'a dövülemez.
    Ankara'da zaten yok biliyorsunuz o yüzden net bir yorumum yok Uber konusunda ama şikayetlere bakınca çoğu yeni tarihli eski sayfalarda ise özellikle aralık ayında genelde promosyon, hatalı ödeme gibi konulardan açılmış. Her şeyde sorun ve sorun yaratan kişiler olabilir. Ancak insanların genel olarak UBER tercih etmesi taksi yerine taksicilerin de biraz oturup düşünmesi gerekli. Plaka mafyalarından sıkılan taksicilerin bir kısmı UBER'e geçmiş misal. Burada aslında sorun devletin diye düşünüyorum. UBER zaten yasal değil bakıldığında. Pek kendisine sıcak olmasam da Fatih ALTAYLI güzel açıklıyor aslında sorunu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    evet evet, bunlar hep devletin kabahati.
    diyorum ki; kopyalayalım norveç anayasasını, esmer iskandinavlar olalım ertesi günü.

Staten ser ikke på oss!

evet evet, bunlar hep devletin kabahati.
    diyorum ki; kopyalayalım norveç anayasasını, esmer iskandinavlar olalım ertesi günü.

Staten ser ikke på oss!
    Burada kabahatli kim halk mı?

Sınırlı sayıda plaka olması ve uber'in yıllardır ülkede resmi olarak işleyen taksi varken pat diye gelip ulaşım faliyetine ortak olmasına izin veren devlet olduğuna göre evet suçlu devlet.

Taksicilerin de genelde kültür olarak çökük halde ve yüksek bir kesiminin sabıkalı olması son çare meslek olarak görüldüğünü de açıklıyor. Bir de plakaların çoğunu büyük şirketlerin satın alması toplu olarak (mafyaların eline geçmesi)çalışan üzerinde baskı yaratıp yeterli kazancı sağlayamaması insanlıktan çıkarıyorsa, taksicileri vergi kapısı dışında görmeyen devletin sorumluluğudur.

lenge leve kongen!

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "her konuyu siyasete bağlamak alaturka bir basiretsizliktir."
    Steffen Tangstad

sebeplerle sonuçları hep karıştırıyorsunuz.

"her konuyu siyasete bağlamak alaturka bir basiretsizliktir."
    Steffen Tangstad

sebeplerle sonuçları hep karıştırıyorsunuz.
    Burada siyasete bağlayan yok. Kim olursa olsun en son 60'lar da plaka basılmış. O zamandan bu zamana koltuk hep el değiştirdi. İstanbul nüfusu da her zaman artmış. Çözüm üreten yok. Eski tarihlere baktım bir ara aynı plakayı iki araca bile takanlar olmuş. Bunun gibi daha nice olaylar var. Bu ülke hiç bir zaman vergi toplama dışında bir amacı olmamış.

Sebepler ile sonuçları ben karıştırıyor olabilirim ama ortada doğru olmayan eylemler olduğu da oldukça açık.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sebepler ile sonuçları ben karıştırıyor olabilirim ama ortada doğru olmayan eylemler olduğu da oldukça açık.
    Lafı evirip çevirmek isteyene engel olmak mümkün değil.

Mesela "devleti yönetenleri seçen biziz, öyleyse sorumlu biziz." buyrun buradan yakın... Doğru mu doğru. Ama saçma.

İlla olayı işine geldiği gibi görmek isteyen, seçici algılıcılık yapan, olayları olduğu gibi değil istediği gibi okuyup demogoji yapanlarla uğraşmaya gerek yok.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)