Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Taksiciler Uber Çağırıp,Gelen Kişiyi Dövdüler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Taksiler hakkında yaz yaz bitiremeyiz.
    Daha önce konu açmıştım yatar parası diye elime tebligat geldi itiraz ettim ama nerdee.

Sen kaza yaptığın taksiciyle anlaş helalleş(yada elden para ver) plaka sahibi sana yatar parası davası açsın.

Atma lan ziya dediğinizi duyar gibiyim.
    Ahada buyrun.
    [IMG][/IMG]
    jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Aynı şey gözlükçülük için geçerli mesela, Devlet senelerdir gözlükçülük kursu açmıyor, elinde ruhsatı olanların tekelinde olan bir piyasa oluşturuldu bilerek ve 30 liralık gözlük için 300-500 tl para ödemek zorunda bırakılıyor vatandaş.( Şehrin en pahalı dükkanlarında satış yapıyorlar adamlar, fazla lafa gerek var mı ?) Bu sistem halk için değil rant içindir ve görevin kötüye kullanılmasıdır.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Şu ana dek bindiğim taksilerde adam akıllı çıkan şoför sayısı bir elin parmağını geçmez. Örnek olarak bir gün gece babamla taksiye bindiğimizde adam viraja girdiğinde nedense bir anda hızlanmaya başladı. Baktık ki adam uyuyor. O adam bizim canımıza kast edebilirdi. Ne kadar çalıştığı veya ne durumda olduğu umrumda değil. Eminim ki o adam madde de kullanmıştı. Buna karşılık Uber gerçekten çok iyi bir uygulama. Şoförle aranızda bir diyalog veya bir şey yok. Adamlar efedi bir şekilde karşılayıp sizi istediğiniz yere düzgünde götürüyolar. Taksicilerde işini düzgünce yapsa herkes gönül rahatlığıyla biner. Taksiye binerken hep stresle biniyorum. Taksiciler için düzenlemeler yapılmalı. Taksicilerin sağlık kontrollerinden, psikolojik testlerden ve eğitimlerden geçmeleri gerektiğini düşünüyorum. Her önüne gelen şoför olamamalı. Plaka olayının bitmeyeceği ortada bari bu tarz iyileştirmeler yapılmalı. Yoksa böyle devam ederlerse her şey mübah taksicilere(İşini elbet iyi yapanlar da vardır fakat istisnalar kaideyi bozmaz).

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Sorun insanımızda bence, halk bozulmuş.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bu haber sayesinde uber yükledim.
    kayıt işlemlerini henüz yapmadım ama birazdan bakacağım.

taksi için araç alımında ötv muafiyeti getirip motosikletlerden alınacak ötv ile ekonomiyi toplayacak olan a. k. partisinin taksici sevgisini anlatmaya gerek yok,
    uber yasal değil ise kanun var nizam var ?
    kusura bakmayın son tümceye ben de güldüm.
    Osm@n, gerivites ve Quad87 bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı AliCem Yener adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa böyle devam ederlerse her şey mübah taksicilere(İşini elbet iyi yapanlar da vardır fakat istisnalar kaideyi bozmaz).
    Bozar işte. Suç şahsidir. Grup olarak insanları suçlayamazsınız.

Var ya, medeni insanlar mıyız, yoksa kabilecilikten sıyrılamamış orman insanları mıyız belli değil.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Taksi plakası sayısı neden kısıtlı? Neden plaka sahibi olmak kira geliri getiriyor? Devlet bu balonu neden söndürmüyor?

Cevap belli; devlet kasıtlı olarak piyasada balonlar oluşturup yandaş mafyatik oluşumları destekliyor. Oluşan her balonda birileri tonla haksız para kazanıyor, rüşvet dağıtıyor.

Şuanda taksi plakası sahibi olup sanki şehrin ortasında arazi sahibiymiş gibi kira geliri elde eden mafya o paranın bir kısmını elbet rüşvet olarak veriyordur. Yoksa neden şehrin nüfusu artmasına rağmen yeni taksi plakası basılmasın? Devlet ismekte taksicilik kursu açıp sertifika alanlara taksi plakası verse kim buna dur diyebilir?
    drtayfun ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Var ya, medeni insanlar mıyız, yoksa kabilecilikten sıyrılamamış orman insanları mıyız belli değil.
    eğer söz konusu taksicilerse gayet de grup olarak suçlanabilir bence. bir insan bindiği 10 taksinin 9'unda kazıklanmaya çalışırsa, insanca muamele görmezse sonuç bu olur. sizin kabilede taksiciler üzerinde bir regülasyon olabilir belki bilemiyorum. burdakilerde yok. burada orman kanunları geçerli. this is sparta!
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

selinka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO LİBERTY 150
    Taksıye bınmeyelı yıllar oldu, aılemle rahatca uber cagırıp bınıyorum ve neredeyse daha az fıyata, lux arabalarla, taksıcıler ancak kabalıktan anladıklarından haklarını bu sekılde arıyorlar, uber yasak olsaydı coktan bu ulkeden cıkartılırdi, 2013 senesınden berı ofıste sureklı kullanıyoruz arkadaslarla, ayrıca taksıler vergı verıyormu sız arastırdınbızmı arkadaslar? basıt usul senelık 1500 tl kadar bı para verdıklerını yakın bır arkadasımdan ogrendım, uber de aynı taksı gıbı mazota lastıge arabaya mtv ye herseyde vergı oduyor,

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Eyvah! olaylar Yunanistan'a da sıçramış.
    http://www.ensonhaber.com/yunan-taks...-saldirdi.html

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı selinka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksıye bınmeyelı yıllar oldu, aılemle rahatca uber cagırıp bınıyorum ve neredeyse daha az fıyata, lux arabalarla, taksıcıler ancak kabalıktan anladıklarından haklarını bu sekılde arıyorlar, uber yasak olsaydı coktan bu ulkeden cıkartılırdi, 2013 senesınden berı ofıste sureklı kullanıyoruz arkadaslarla, ayrıca taksıler vergı verıyormu sız arastırdınbızmı arkadaslar? basıt usul senelık 1500 tl kadar bı para verdıklerını yakın bır arkadasımdan ogrendım, uber de aynı taksı gıbı mazota lastıge arabaya mtv ye herseyde vergı oduyor,
    Taksiciler ile ilgili durumu çok güzel anlatmışsınız fakat bence doğru değerlendirememişsiniz.

1- Rahatça uber çağırıp biniyorum daha az fiyata, lux arabalarla, taksiciler ancak kabalıktan anladıklarından haklarını bu şekilde arıyorlar: Uber denilen uygulama yasak değil olamazda buradaki problem imtiyazı olmayan arabalarla yapılması. İki kişi düşünün biri bu işi yapmak için sadece izine (plaka ya ) 1 milyon 7000 tl veriyor diğeri beş kuruş vermiyor doğru mu? peki taksicinin hakkını aramasına gerek var mı? bu şehir başı boş mu ? bu işi önlemekle görevli olanlar bunu niye önlemiyor niye taksiciyi ekmeğini korumak zorun da bırakıyor ?

2- Taksiciler vergi veriyor mu? : Taksici esnafı götürü usulde vergi veriyor. Kazanç ile verilen vergi orantılı mı? bence değil. Şimdi size sorarım her sokakta neredeyse mahalle bakkalı var peki iki ekmek bir süt dediğiniz de fiş isteyen var mı? yada istemeden fiş kesen bakkal var mı? herkes kuaföre gidiyor hiç kuaförden fiş alan var mı? yada fiş kesen kuaför var mı? her ana caddede dönerci var hiç fiş alan var mı? yada fiş kesen dönerci var mı? hepimiz evlerimize bidonla su alıyoruz hiç fiş alan var mı? fiş veren sucu var mı? Her yerde kentsel dönüşüm var bir daire 500 bin liradan başlıyor binlerce daire satılıyor 500 bin liralık fatura gören duyan var mı?

Şöyle düşünün ayda ben ne kadar para harcıyorum ne kadar fiş, fatura topluyorum. Sonuç vergi konusunda tencere dibin kara senin ki benden kara.
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayım hayatta hiçbir iş yapamayan, evinde oturmasını dahi beceremeyen kadın orospu erkek ise taksici olur derdi.
    Taksici tanıdığım bile yok ama dayında varmış bi miktar gevşeklik..

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    taksici de vergi vermiyor diyenler saati 500 lira olan doktor ne kadar vergi veriyor muayenesinde?

niye taksi sınırı var diyen arkadaslar o zaman herkes aracini sariya boyasin taksici olsun. trafigin halini dusunuyor musunuz?ya da o zaman bu isin cazibesi kalacak mi? scotty facebook grubunu açıldığından beri takip ediyorum ilk başlarda guzel paralar kazaniyorlardi simdi surucu sayisi asiri arttigi icin gunde birkac is aliyorlar o yuzden hepsi ağlıyor. uber de oyle olacak yakinda bu kadar büyürlerse taksileri bitirirler belki ama kendileri de bitecek.bakin new york ta yasanmis ornegi var,arastirin

bu isin cozumu elin amerikalisinin gelip yuzde 20 cukkalamasi degil.devlet ihaleye cikacak 1000 ya da 2000 tane vip plaka dagitacak.bunlar normal taksimetreden 1.5 kat filan pahali olabilir.Isteyen sarılar da vip e donebilir.Yine devlet bir mobil uygulamayla (itaksi) etkin bir denetimle bu araçları kontrol edecek .Bu isin cozumu budur yoksa gidip oyle 10 bin pesin 100 bin krediyle minibus alip herkesin bu işe atlamasiyla olmaz.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri bu işi yapmak için sadece izine (plaka ya ) 1 milyon 7000 tl veriyor diğeri beş kuruş vermiyor doğru mu? peki taksicinin hakkını aramasına gerek var mı? bu şehir başı boş mu ? bu işi önlemekle görevli olanlar bunu niye önlemiyor niye taksiciyi ekmeğini korumak zorun da bırakıyor ?
    Ben de bunu diyorum işte, o para neden veriliyor, acısını bizden çıkarmak için mi ? Mafya ya mı? Resmi mi? Nedir bu para ??

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    taksici kazanamıyor ama plaka 2 milyon lira
    sdirer bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer söz konusu taksicilerse gayet de grup olarak suçlanabilir bence. bir insan bindiği 10 taksinin 9'unda kazıklanmaya çalışırsa, insanca muamele görmezse sonuç bu olur. sizin kabilede taksiciler üzerinde bir regülasyon olabilir belki bilemiyorum. burdakilerde yok. burada orman kanunları geçerli. this is sparta!
    Taksiciler ayrı bir ırktan gelmiyor, aramızdan çıkıyor. Sadece işleri gereği, insanların güvenini suistimal edip dolandırmak kısmen daha kolay onlar için. Aynısı siyasetçiler için de geçerli. Güven gerektiren her iş öyle...

Danimarka'da, Kore'de, Fransa'da, Kanada'da taksi kullandım ama dolandırılmadim hiç. Ama Fas'ta, daha hava alanından çıkıyorken Hoşgeldiniz öpücüğü kondurdu taksiciler. Demek ki bizim millet olarak ahlaki standartlarimiz öyle ki, aramızdan böyle taksiciler çıkıyor.

Aynısı siyasetçilerimiz içim de geçerli. Avrupalı siyasetçilerin karısına beleş uçak bileti alınca olay oluyor istifa ediyorlar, bizimkilerin milyonlarca lira yolsuzluğu bizzat itiraf ettikleri konuşmaları dinledik, fotoğraflarını gördük, akrabalarının offshore hesaplara yığdıkları milyonlar ortaya çıktı, hepsinin çoluğu çocuğu çulsuzken iktidara geldikten sonra deli gibi zengin oldu, ama demek ki bunlar bizim için çok da sorun değil ki hâlâ seçmeye devam ediyoruz.

Kötü araç kullanmaya gelince, New York taksileri meşhurdur o konuda. Tüm gün sıkışık trafikte direksiyon sallayınca insanlar kurallara karşı daha bi gevşek oluyorlar demek ki...
    jackonbir bunu beğendi.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Evet suç şahsidir fakat belirli bir grubun üyesi ise işleyeceği suç sadece kendisi değil tüm grubu etkiler. Bu kişiler taksiciler odasının üyeleri yapacakları her kötü hareket sadece bireyi değil topluluğu da lekeliyor ve birçok fikrinize katılıyorum sorunun sadece taksicilerde olmadığı zaten ortada ülkemizde hizmet sektörüyle alakalı neredeyse her bölümde bu sorun var. Değindiniz gibi ahlak standartlarımız ortada ve o kadar azaldı ki gözükmüyor. Kişiler de buna oranla o kadar yabanileşti ki ne kadar hoşgörülü ve sakin kalmaya çalışılsa da bir süre sonra dayanacak güç kalmıyor. Ek olarak İyi insanların arada kaynamasına ben de üzülüyorum fakat durum ortada ve böyle devam ederse kurunun yanında yaş yanmaya devam edecek. Tek çözüm eğitim fakat bizdeki eğitim de tamamiyle yanlış. Umarım iyi günleri görelebiliriz.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her şeyi geçtim Uber yasal değil kabul edelim. Bunları yapabilen taksicilerin araçlarına mı bineceğiz şimdi?

Kimi bıçak çekiyor, kimi silah ile ateş ediyor, kimileri toplanıp tenha bir yere müşteri gibi çağırıp darp ediyor. Çevredekiler fark etmese belki o topluluk gazı ile öldüreceklerdi. Bu hafta içinde uber den bağımsız bir olay ise 1-1.5 yaşında çocuklu kadın müsterisini indirdikten sonra geri geri kadına çarpıp "dua et arabama bir şey olmadı *******" deyip gidiyor.

Şimdi tüm bu olaylara rağmen taksi çağırır mısınız? Sırf bu olaylara inat uber kullanırım şahsen.

Bu olayları gördükten sonra taksiye gönül rahatlığı ile binenlere de Allah sağlık versin.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şeyi geçtim Uber yasal değil kabul edelim. Bunları yapabilen taksicilerin araçlarına mı bineceğiz şimdi?

Kimi bıçak çekiyor, kimi silah ile ateş ediyor, kimileri toplanıp tenha bir yere müşteri gibi çağırıp darp ediyor. Çevredekiler fark etmese belki o topluluk gazı ile öldüreceklerdi. Bu hafta içinde uber den bağımsız bir olay ise 1-1.5 yaşında çocuklu kadın müsterisini indirdikten sonra geri geri kadına çarpıp "dua et arabama bir şey olmadı *******" deyip gidiyor.

Şimdi tüm bu olaylara rağmen taksi çağırır mısınız? Sırf bu olaylara inat uber kullanırım şahsen.

Bu olayları gördükten sonra taksiye gönül rahatlığı ile binenlere de Allah sağlık versin.
    Bir de şunu sorsanız tam olacak sorunuz eksik kalmış. Ey kanunları uygulamak kanunsuz işleri önlemekle görevli hakim, savcı, polis, zabıta bilumum devlet erkanı bakın bu uygulama kanunlara uygun değil siz ne iş yaparsınız? Devlet size ne için maaş verir? siz ne için her ay maaş alırsınız? niçin milleti karşı karşıya getirip yeni kanunsuz olayların ( darp, kavga, silahlı saldırı gibi ) meydana gelmesine yol açarsınız?
    jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)