Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ITU ROVER TEAM NASA ya Gidiyor. (Destek vermek için videoyu açmak yeterli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Üyesi olduğum takımdır. Geçen sene ilk defa araç yapıp NASA nın düzenlediği URC (University Roverc Challenge)ye katılmaya hak kazandık ve 13. olduk. (Bir bölüme geç kaldığımız için katılamadık. Ulaşım desteğimiz yoktu.) Bu sene çok çalıştık ve ortaya bu araç çıktı. NASA Youtube izlenmelerine de dikkat ediyor. Bir defa tıklamanız yeterlidir bizim için.
    sailor33, mustafa_325, ermanay ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tebrik ederim , başarılarınızın devamı ve derece yapmanız dileğim ile.

(Keşke! bilimsel alanda söz sahibi ve projelerin ülkemizde değerlendirildiği kurumlarımız olsa idi , şu beyinler teee ammarika'ya gitmese idiler.)

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Jimi burma bıyıklı arkadaşa selamlar. Çok sempatik çıkmış

Umarım sadece bu proje ile değil, bu projede yer alan ,emek harcayan ekibin ileride daha iyi yerlerde olması dileği ile
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Umarım sadece bu proje ile değil, bu projede yer alan ,emek harcayan ekibin ileride daha iyi yerlerde olması dileği ile
    Aleykümselam abi :D. Burma bıyıklı arkadaş uyuyor şimdi selamlarınızı ileteceğim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şu sakalı kral leonidas gibi olan adam mı?

...............

şu videoyu izledim ve bir anda işe yaramaz biri olduğumu düşündüm ama sonra kabiliyetim göz önüme geldi ve evdeki çamaşır makinasına kadar kendim tamir ettiğimi hatırlayıp kendi kendimi yine teselli ettim.

birde uzayda robotun kaplumbağa gibi kalmaması için ağırlık merkezi önemlidir dimi? o zaman hareketli ağırlık merkezi yapılabilir. yada ters dönse bile sorun olmayacak şekilde araç gövdesi paletlerin içerisinde kalabilir.

yani şunun tekerlerini daha büyük ve palet olarak düşün. ters dönse de gövde içeride kalacağı için yol almasını engelleyecek bir durum olmaz.

gerçi fikir üretmek kolay. zor olan yapılan araçta kullanılacak metalin türü, aracın kullandığı enerjiyi neyden sağlayacağı ve ısı dayanıklılığı.

aydaki bir araç geceleyin kaç dereceye maruz kalacak gündüz vakti kaç dereceye maruz kalacak. her şeyiyle kusursuz bir tasarım olsa bile palette kullanılan metal yüksek ısı değişimine dayanamayıp kırıldığında o harika tasarımın anlamı kalmayacak.

işallah bir şeyler başarırsınız

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu sakalı kral leonidas gibi olan adam mı?

...............

şu videoyu izledim ve bir anda işe yaramaz biri olduğumu düşündüm ama sonra kabiliyetim göz önüme geldi ve evdeki çamaşır makinasına kadar kendim tamir ettiğimi hatırlayıp kendi kendimi yine teselli ettim.

birde uzayda robotun kaplumbağa gibi kalmaması için ağırlık merkezi önemlidir dimi? o zaman hareketli ağırlık merkezi yapılabilir. yada ters dönse bile sorun olmayacak şekilde araç gövdesi paletlerin içerisinde kalabilir.

yani şunun tekerlerini daha büyük ve palet olarak düşün. ters dönse de gövde içeride kalacağı için yol almasını engelleyecek bir durum olmaz.

gerçi fikir üretmek kolay. zor olan yapılan araçta kullanılacak metalin türü, aracın kullandığı enerjiyi neyden sağlayacağı ve ısı dayanıklılığı.

aydaki bir araç geceleyin kaç dereceye maruz kalacak gündüz vakti kaç dereceye maruz kalacak. her şeyiyle kusursuz bir tasarım olsa bile palette kullanılan metal yüksek ısı değişimine dayanamayıp kırıldığında o harika tasarımın anlamı kalmayacak.

işallah bir şeyler başarırsınız
    Mars şartları düşünüldüğü için hem altının yüksek hem de ağrılık merkezi düşük olması lazım. Arazi çok zorlu bir arazi. Bu yüzden paletli sistem düşündük.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Güle güle gitsin jimi.
    Sahi Johnny Sins’de gidiyordu Nasa’ya?

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle gitsin jimi.
    Sahi Johnny Sins’de gidiyordu Nasa’ya?
    Biz ciddi gidiyoruz abi. Utah ta Nasa arazisi var. SAR videosu ile kabul alıyoruz, video kabulu aldıktan sonra temmuzda oradayız.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz ciddi gidiyoruz abi. Utah ta Nasa arazisi var. SAR videosu ile kabul alıyoruz, video kabulu aldıktan sonra temmuzda oradayız.
    Destek verdim gitti anasını satim.
    Temmuz mu?
    Ee benim düğün Eylül??

Motosikleti
    cıks
    jimi helal olsun
    3:44 burma arkadaşa selamlare
    facebookdan paylaşalım

Motosikleti
    Mondial - Sentor 150
    Video ön resmini görünce bizim hilti kutusunu paletliye koymuşlar sandım 😋
    Benim merak ettiğim konu marsta şartlar nedir acaba? Bu yapmış olduğunuz palet mars yüzeyindeki tozları tutmaya karşı önlemli mi? Her yerinde sızdırmazlığa sahip mi ve bu sızdırmazlıklar marstaki sıcaklık ve diğer faktörlere dayanıklı mı? Sıcaklıklar hangi aralıkta? Enerji ihtiyacı nasıl karşılanacak? Ve yukarda bir arkadaşın dediği gibi misal kol hareket ederken karşı ağırlık var mı? Ne kadar yük kaldıracak?ya da kendisini kurtarabilecek güce sahip bir kol mu? Daha bir sürü merakım var. Daha da uzatmayım da videodan destek yeterli mi?
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı isomancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video ön resmini görünce bizim hilti kutusunu paletliye koymuşlar sandım ��
    Benim merak ettiğim konu marsta şartlar nedir acaba? Bu yapmış olduğunuz palet mars yüzeyindeki tozları tutmaya karşı önlemli mi? Her yerinde sızdırmazlığa sahip mi ve bu sızdırmazlıklar marstaki sıcaklık ve diğer faktörlere dayanıklı mı? Sıcaklıklar hangi aralıkta? Enerji ihtiyacı nasıl karşılanacak? Ve yukarda bir arkadaşın dediği gibi misal kol hareket ederken karşı ağırlık var mı? Ne kadar yük kaldıracak?ya da kendisini kurtarabilecek güce sahip bir kol mu? Daha bir sürü merakım var. Daha da uzatmayım da videodan destek yeterli mi?
    evet abi youtube yeterlidir.
    Marstaki şartlar. aşırı toz. Bu sebeple paletimizi toz ile test ediyoruz şu an. aracımız Tam değil, Ki birçok parçayı 3d ile ürettik. Aynı parçalar şı an aliminyum ile üretiliyor. Robot kolumuzun 10kg kaldırması yeterlidir bizim için. Bu yüzden karşı ağırlığa gerek yok. Yarışacağımız bölgede sıcaklık 50 dereceye kadar çıkıyor. bunun içim tüm genleşme etkileri göz önünde tutuldu. Motorlarımızın hepsi 25nm zorlanma torkuna sahip.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jimi helal olsun
    3:44 burma arkadaşa selamlare
    facebookdan paylaşalım
    Aleykümeselam abi. Burma bıyıklı arkdaşın da size selamı var.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Komutan Logar, bunlar ingilişçe konuşuyorlar, bir baştan hepsini Türkçe alabilirmiyiz ? Baştan

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komutan Logar, bunlar ingilişçe konuşuyorlar, bir baştan hepsini Türkçe alabilirmiyiz ? Baştan
    Altyazılar seçeneğinden türkçeyi seçebilirsiniz.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Sizin gibi genç arkadaşları gördükçe geleceğe daha bir umutla bakıyorum. Elbet bu karanlığı yok edip bilimin ve aklın ışığıyla güzel günlere ulaşacağız. Tebrikler ve başarılar.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin gibi genç arkadaşları gördükçe geleceğe daha bir umutla bakıyorum. Elbet bu karanlığı yok edip bilimin ve aklın ışığıyla güzel günlere ulaşacağız. Tebrikler ve başarılar.
    Çok teşekkür ediyoruz. Sayenizde daha güzel işler yapacaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Alıntı isomancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video ön resmini görünce bizim hilti kutusunu paletliye koymuşlar sandım ��
    abi bu arada kutu hakkaten öyle bişey. Hazır elektronik kutulardan aldık. onlardan monte ettik. Yarışmaya imal edilen bir tane ayrı bir kutumuz var altına drill mekanizmamız da yerleşecek. O ayrı kutumuz ve şu hilti kutusuna benzeyen kuumuz ikisi beraber olcak...

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Vay be Ferhat'a bak sen

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be Ferhat'a bak sen
    En reyiz adamlarımzdan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Allah yolunuzu açık etsin inşallah.basarli olursunuz

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah yolunuzu açık etsin inşallah.basarli olursunuz
    teşekkür ediyoruz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)