Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

ekşi sözlük

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 senedir takip ettiğim platformdur kendisi.

fakat bugün ilk defa tiksindim sözlükten yahu.

eskiden bir imla hatasından dolayı ceza alınan bir platformda bugün her türlü hakaret içeren başlıklara müsamaha gösterilmekte. Atatürk'e açık hakaret eden bir yazar, kimliği ifşa olduğu halde sözlükte yazmaya devam etmekte, hakaretlerine son sür'at devam etmektedir.

ve fakat sözlük yönetimi hiçbir yaptırım uygulamadan bu yazara dolaylı yönden destek çıkmaktadır.

sözlükte yüzlerce sansürlü kelime varken atatürk başlığı ısrarla sansürlenmemekte ve hakaret dolu başlıklar sol frameyi işgal etmektedir.

sıfır içerik ile yazan yazarlar, her başlık altında birbirlerinde hunharca hakaret eden yazarlar, maç başlıkları altında ana avrat sövmeler. bilgiye erişmenin mümkünati kalmadi artik.

kısacası kişisel gelişimimi yönlendiren ve etkileyen ekşi sözlük şu anda tam bir yazı çöplüğü haline gelmiş durumda. sözlüğü tanıyamaz oldum.
    Invoker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bende arada sırada haberlere bakar gibi başlıklara bakıyorum ama çok kasıntı bir ortam. Sanki herkes üst düzey elit bir insanmış veya öyleymiş gibi davranmaya çalışıyor

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    moderen kosnükler.
    Quad87 bunu beğendi.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    moderen kosnükler.
    ne modereni ya, imla ve yazım kurallarından bihaber yazarlarla dolu içerisi. ipini koparani yazar yapmışlar.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    fark ettiğin "cilalı cehalet" sadece o platforma özgü değil,
    her yerde.

ekşi fenomen bir oluşumdur.
    oldukça değerli bilgileri ihtiva eden "ticari" bir müessesedir. (ya da öyleydi)
    Metilen ve Osm@n bunu beğendiler.

eskiye göre boku çıktığı doğrudur.

girdiğimiz her başlıkta bir sürü şey öğrenirdik.

bir ara bir olay oldu ama ne olmuştu şu anda hatırlayamadım, o kaliteli yazarlar tüm yazılarını silip çekip gittiler. özellikle son 3 senedir tam bir çöplük.

"kutsal bilgi kaynağına" dair bir şeyler kalmadı.

Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiye göre boku çıktığı doğrudur.

girdiğimiz her başlıkta bir sürü şey öğrenirdik.

bir ara bir olay oldu ama ne olmuştu şu anda hatırlayamadım, o kaliteli yazarlar tüm yazılarını silip çekip gittiler. özellikle son 3 senedir tam bir çöplük.

"kutsal bilgi kaynağına" dair bir şeyler kalmadı.
    evet bir ara kaliteli yazarlar tüm entrylerini silmeye kalkışmıştı. sonra sözlük yonetimi bunu engellemeye yönelik adimlar attı.

CriminalS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    İnci sözlük der susarım ....

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Yönetimi pkk sempatizanı olduğu için, Atatürk'e hakaret edenlere koltuk çıkması pek anormal değil. İşin içinde Türk milleti olsun yeterki. Özgürlükçüyüz, sosyalistiz ayağına her türlü düşmanı büyütüp beslerler.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İsteyen istediğini yazsın. Karışmayın. Sizde yazın.
    Pistonlar bunu beğendi.

Ekşi kadar kasıntı bir ortam bilmiyorum herkes üst düzet elit insanlar gibi davranmaya çalışıyor. Bende şu aralar geyik sözlükte takılıyorum biraz daha samimi bir ortam var ne ekşi gibi kasıntı nede diğer sözlükler gibi çocuksu.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Garip bir mecra.
    Çocuğunun sınıfında kedi istemeyen bir veli ve ona haraketler savuran ekşi mecrası.
    https://eksisozluk.com/kedi-dusmani-...-kedi--5574782

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekşisözlük ü neredeyse açıldığından beri takip ediyorum. Son bir kaç yıldır, bilgi kaynağından çok ülkenin genel durumunu özetleyen bir yapı halini aldı. Kullanıcılar, kontrollü deneyler için kobay olarak kullanılmaya çok müsait ki hali hazırda kullanılıyorlarda. Bunun farkında olan pek çok insan yazmayı ve dahi okumayı bıraktı.

Motosiklet.net bence çok daha elit bir paylaşım alanı. (günübirlikçileri saymazsak elbette)

Benim anlamadığım bilgiye erişimin bu denli kolaylaştığı bir dönemde insanların nasıl bu kadar cahil kalabildiği. Google Haritaları bile kullanamayan insanlar ceplerinde 7bin liralık telefonla geziyor. Kara mizahın göbeğinde yaşıyoruz.
    zekeriyaimam, Osm@n, mLh ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Hacı abi bu ekşiciler noktadan sonra neden küçük harfle yazıyor?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı abi bu ekşiciler noktadan sonra neden küçük harfle yazıyor?
    Büyük harf yasak.Hiç dikkatinizi çekmedi mi?

o kadar trolün arasında birkaç tane iyi niyetli yazar hala ve hala doğru bilgi verme gayreti içinde fakat bu birkaç tane de giderse ortam inci sözlükten beter olacak.

iki tık fazla almak için müstesna bilgi kaynağına yazık ettiler.

her gün girdiğim siteye giresim gelmiyor terbiyesiz olayım.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Ekşide her türlü milli değere, dine, kutsala istediğiniz gibi sövüp sayabilirsiniz. Kendileri bunu fikir özgürlüğü ile tanımlarlar.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    EKŞİTEKER isminde motosiklet kullanan sözlük yazarlarının grubu da vardır.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Her yazılanı ciddiye almayın arkadaşlar, insanlar monitörün arkasında ne de olsa bu bana gelmez diyerek olmayacak şeyleri yazmaya cürret edebiliyorlar ki zaten bunu hepimiz zaman zaman yapıyoruz ekşiye özgü değil. Atatürk'e sövme sayma konusuna gelince; bunların dedelerinden başlamak gerekir konuya ama oraya girmeyeceğim. Açıkçası sürekli olarak Atatürk'ün ismini saçma sapan kişilerin hakaretleriyle yan yana getirip basitleştirilmesini doğru bulmuyorum.
    Çünkü istedikleri tamamen bu, Atatürk ve milli değerlerimize yapılan hakaretleri normalleştirip "Napalım bizimde görüşümüzde bu" kıvamına getirmek.
    Adamlar bunun yolunu yıllardır yaptılar, en tepeden en alta kadar bunun için uğraştılar, ancak Ata'mın da dediği gibi geldikleri gibi giderler, merak etmeyin hepsi geldiği yere gidecektir.
    07DFB18 bunu beğendi.
    Weak are prey

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekşide her türlü milli değere, dine, kutsala istediğiniz gibi sövüp sayabilirsiniz. Kendileri bunu fikir özgürlüğü ile tanımlarlar.
    saygısızlık ne zaman özgürlük haline geldi? bu saçmalık. ekşi sözlüğe girmeyiveririm bende. iyi yazarların kendi yazılarını silmeleri bence de iyi bir davranış.

kötü topluluğa iyi olan hiç bir şey hak değildir. kötü toplumlar dibi boylamayı hak ediyor tıpkı türkiye gibi, bende içindeyim ve hak yerini bulsun istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

vay arkadaş daha 5 dk olmadı "detachment" kelime anlamına bakmak için googleye gittim oda karşıma ekşi sözlüğü çıkardı.

arkadaşlar biri ekşisözlükten girip ilk sayfayı bana özel mesaj atsın ben ekşisözlüğe girmiyorum

şaka yaptım, uludağ sözlükten bakayım artık ne varsa.

"detachment" oyunda kullanım yerine bakacak olursak "müfreze" anlamına geliyor olmalı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)