Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Baz istasyonu ne kadar yakın o kadar iyi

Motovento
    REKLAM ALANI

"BTK baz istasyonlarının vatandaşa ne kadar yakın olursa halkın maruz kalacağı elektromanyetik alanın o kadar az olacağını söyledi"

baz istasyonu sisteme fiber hat ile bağlı ise söylenen doğru
    baz istasyonu sisteme radyolink antenle bağlı ise o anten sizi hedef alıyo ise facia!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    baz kurdurmazlar sonra çekmiyo diye yırtınırlar hemen karşımda var 200 megabit akar

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Konu hakkında bilgim olmadığı için sadece yorumları okuyacağım.
    Forum cemaatinin bu konuya yoğun ilgi göstereceğinden şüphem yok.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Artık kimse radyasyona maruz kalırım gözüyle bakmıyor. Sırf ayda 5-10 bin TL gelecek diye yaşadığı evin üstüne operatörlerin baz istasyonunu kurduruyor.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zaman mâbâdımıza monte edelim
    bursalıali, GT250rAlanya ve uzay gemisi bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    "leoparın kuyruğunu tutma, tutarsa bırakma" felsefesi sanırım
    yanlış tabi; elektromanyetik dalga teorisine aykırı
    fiber hat meselesine kafam ermedi, daha doğrusu bilgilerimle uyuşmuyor. kablosuz aktarım yapan bir kaynağa giren verinin kablo üzerinden gelmesi hangi prensipler mucibince çıkış radyasyonunu azaltıyor? ya da neyi yanlış anladım?
    Levent bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Konu hakkında hiç bir bilgim yok. Yorum yapacakların da % 90 nın dedikodudan başka bir bilgisi olduğunu sanmıyorum. Bu konuda teknik bilgisi olan arkadaşların fazla teknik bilgiye kaçmadan basit bir şekilde ahaliyi aydınlatırsa makbule geçer.

Bilgisi olmayıpta fikri olanlar lütfen bir müsaade.
    zekeriyaimam, Carbondioxid ve bursalıali bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    e-devlette adres girip bölgenizdeki radyasyon ölçüm sonucunu veren bir sayfa var.
    beni çok kıllandıran bi mevzudur baz istasyonları, uzak gitsin.
    çekmezse de çekmesin, sanki her gün telefonda dünyayı kurtarıyoduk.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

bir odada kısık sesle birden fazla diyalog sağlanabilir. yüksek sesle bir kişi hitapta bulunabilir.

gsm sistemleri iletişim için ne kadar az sinyale(yakın, uygun konum. daha az sinyal kirliliği) ihtiyaç duyarsa;
    o kadar çok aboneye hizmet(diyalog) verebilir. enerji(batarya, radyasyon) tüketimi azalır.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir odada kısık sesle birden fazla diyalog sağlanabilir. yüksek sesle bir kişi hitapta bulunabilir.

gsm sistemleri iletişim için ne kadar az sinyale(yakın, uygun konum. daha az sinyal kirliliği) ihtiyaç duyarsa;
    o kadar çok aboneye hizmet(diyalog) verebilir. enerji(batarya, radyasyon) tüketimi azalır.
    baz istasyonlarını artırıp, kapsama alanı için ihtiyaç duyulan sinyal gücünü düşürererek, radyasyonun etkilerini azaltma mantığı yani
    bu mantıklı

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    nikola tesla bu durum için ne derdi acaba?

"BTK baz istasyonlarının vatandaşa ne kadar yakın olursa halkın maruz kalacağı elektromanyetik alanın o kadar az olacağını söyledi"

baz istasyonu sisteme fiber hat ile bağlı ise söylenen doğru
    baz istasyonu sisteme radyolink antenle bağlı ise o anten sizi hedef alıyo ise facia!
    Açılın eski gsm'ci geldi

1. Tilifonunuzda 1 diş dahi olsa sinyal aldığı görülüyor ise , o'anda zaten sinyal delip geçiyor bedeninizi.

2. Link/Minilink ise öyle bina/beden vs gibi hatta ağaç dalı vs gibi şeyler önünde olsa iletişim olmaz , ayarı zordur tabiri caiz ise lazer gibi önünde hiçbirşey olmamalıdır, Antenler zaten beton şubu dinlemeden herşeyi delip nüfuz edebilmekte ,

3. Angara'da lüküs site karşındaki mini istasyonu tamir ediyoruz gece , siteden bi hamfendi çıkıp geldi , ve naif naif bize saydırmakta , şöyle zehirliyorsunuz , böyle bilmem ne vsvs , daha birkaç şey daha sayacaktı'ki çantasındaki tilifon öttü , hemen açıp cevabladı ,"geliyorum tatlım , haa tamam oldu , jojuk içün meyva aldınmı janım unuttunmu yoksa?.... " diye az evvel giydirip saydırdığı tilifon istasyonu sayesinde... yaa işte buda beyle bi anımdır , o değilde 90 metrelik kulelere tırmanmayı özledim , gerimi başlasam ...
    espresso ve GT250rAlanya bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    "mum dibini ışımaz" baz istasyonu da dibine radyasyon vermez dediydi bir bilen ama kimdi unuttum şimdi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nikola tesla bu durum için ne derdi acaba?

tesla alternatif akım mucidi olduğu içün bir şey demezdi herhalde.

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. Link/Minilink ise öyle bina/beden vs gibi hatta ağaç dalı vs gibi şeyler önünde olsa iletişim olmaz , ayarı zordur tabiri caiz ise lazer gibi önünde hiçbirşey olmamalıdır, Antenler zaten beton şubu dinlemeden herşeyi delip nüfuz edebilmekte ,
    lazer gibi olabilir
    lazer kadar dar olamaz. olsa, ayarlanamaz, kule, yüksek bina gibi salınımı olan yerlere kurulamaz

tartışılacak tarafı yok. tartışmaya gerek yok. alternatifi var fiber

lazer gibi olabilir
    lazer kadar dar olamaz. olsa, ayarlanamaz, kule, yüksek bina gibi salınımı olan yerlere kurulamaz

tartışılacak tarafı yok. tartışmaya gerek yok. alternatifi var fiber
    Yazılarınızı severek/beğenerek okuduğum bi forum kişiliğisiniz , bukonuda zerre miskal fikrinizde bilginizde yok , lütfen fikir/bilgi sahibi olmadan en'azından "bu konuda" ben / yazdıklarım hakkında tartışmaya girmeyiniz , çünkü yanılıyorsunuz.

teşekkür ederim
    Carbondioxid bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesla alternatif akım mucidi olduğu içün bir şey demezdi herhalde.
    o sadece alternatif akımın mücidi değil, röportajından belgeseline kadar izlemelisin.

satürn gibi dünyanın çevresini elektrik halkasıyla kaplayıp elektriği tüm dünyaya ücretsiz vermeyi düşünüyordu. yani projesi için destek kesilmeseydi şu anda televizyonu fişe takmadan ve bedava elektrik ile izleyecektik. ölüm ışını, deprem makinesi gibi buluşları da vardı fakat işin detayını tam bilmiyorum.

tabi elektrik tüccarları dünya geleceği yerine kendi memfaatlerini düşündüler tıpkı edison gibi ve diğerleri gibi nikola teslaya engel oldular.

çokta güzel özlü sözleri var.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    İyi yapmışlar, kablosuz enerji türleri kanser yapar, ne kadar az o kadar iyi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "leoparın kuyruğunu tutma, tutarsa bırakma" felsefesi sanırım
    yanlış tabi; elektromanyetik dalga teorisine aykırı
    fiber hat meselesine kafam ermedi, daha doğrusu bilgilerimle uyuşmuyor. kablosuz aktarım yapan bir kaynağa giren verinin kablo üzerinden gelmesi hangi prensipler mucibince çıkış radyasyonunu azaltıyor? ya da neyi yanlış anladım?

Katılıyorum, sinyalin vericiye hangi yol ile taşındığının bence de manası yok gibi geliyor, en azından benim bilgim de buna delalet. Siz sinyali kablolu da kablosuz da taşısanız, yaptığınız yayın kablosuz olduğu sürece aktif bir sinyal dalgası zaruri bir durum. İhtimal dahilinde, şu kafama yatabilir, sinyal kablosuz geliyor ve o terminal bridge yapıyor ise, çift yönlü sinyale maruz kalınabilir, ama fiberle sonlandırılmış olması mantıken fark etmeyecektir.

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "mum dibini ışımaz" baz istasyonu da dibine radyasyon vermez dediydi bir bilen ama kimdi unuttum şimdi.
    " Bu teoride, baz istasyonunun tam dibinde telefon ile konuşmak mümkün olmuyor olmalı " Bildiğim kadarı ile bu antenlerin signal range'leri derece ile ifade ediliyor, atıyorum 190derecelik 5 km yayın yapar, (Rakammlar direk atmasyon) bu yüzden de bir direkte birden fazla anten olur ve 360 derecelik alana sinyal dağıtılır.

Dibinde de olsanız size zararı vardır, 2.5 km uzaklıkta evinizde otursanız da zararı vardır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)