Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Topuk kanı ve aşı yaptırmamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim sağlık ocağında ayak ucu ile bacağına kadar sıkıp ikisini birleştiriyorlar.Böylece yavrucak ortalığı yıkıyor.
    2 çocuk büyüttüm. Emin ol hasta olunca daha çok ağlıyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Burası form ve bu konun olduğu yer konu dışı.Bu konuyu burda paylaşabilirim.Başlıkda belirtildiği gibi.Yazarsın yazmassın orası seni bağlar.Kimseyi etkilemek istemiyorum.Birdahakine sana sorarım konu açabilirmiyim diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

İkinciyi istemiyorum bir sen anladın.Çocuğun aşılardan sonraki davranışı aşının etkileri bizi o şüpheye götürdü.
    Lafı tersinden anlamakta ısrar ediyorsun, ben sana burda konu açamazsın falan demedim ki, nedenini merak ettim diyorum. Seni insan yerine koyup izahat veren herkese ters cevaplar vermişsin, bu kişilerin içinde işi ve uzmanlık alanı bu konu olan bir kadın da var. Neyse, beklediğin desteği buradan bulamayacağın net olarak anlaşıldı.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lafı tersinden anlamakta ısrar ediyorsun, ben sana burda konu açamazsın falan demedim ki, nedenini merak ettim diyorum. Seni insan yerine koyup izahat veren herkese ters cevaplar vermişsin, bu kişilerin içinde işi ve uzmanlık alanı bu konu olan bir kadın da var. Neyse, beklediğin desteği buradan bulamayacağın net olarak anlaşıldı.
    Burası form ve bu konun olduğu yer konu dışı.Bu konuyu burda paylaşabilirim.Başlıkda belirtildiği gibi.Yazarsın yazmassın orası seni bağlar.Kimseyi etkilemek istemiyorum.Birdahakine sana sorarım konu açabilirmiyim diye.

Alınganlık yabacak kadar seni etkileyen neresi üstteki mesajda.Forum sadece motorsikletten ibaret değil.Başka şeylerde paylaşılabiliyor.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kızımın göz bozukluğunu aşıya bağlıyorum.
    Şu ana kadar sebep yazmadığınız için kim bilir neden öyle istiyor deyip saygı duydum. Ama bu makul bir sebep mi sizce?

Allah bağışlasın iki çocuğunuz var. Birine aşı yaptırmışsınız, diğerine yaptırmamışsınız, birinin gözü bozuk olmuş, diğerinin sağlam...

Bu mantığın geçerli olması için çocuklarınızın göz sağlığına aşı farklılığından başka hiç bir faktörün etki etmemesi lazım. Hiç mümkün mü? Genetik yapıları farklı bir kere, ki bir çok hastalıkta en önemli faktörlerdendir.

Dünyada aşı yaptırmış olup mükemmel görüşe sahip insanlar yok mu? Bu konuda herhangi bir araştırma yapılmış, aşı ile görüş arası bağlantı bulunmuş mu?

Sadece bu mantıkla çocuğunuzun gelecek sağlığını etkileyecek bir karar vermeniz ne kadar doğru?

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ana kadar sebep yazmadığınız için kim bilir neden öyle istiyor deyip saygı duydum. Ama bu makul bir sebep mi sizce?

Allah bağışlasın iki çocuğunuz var. Birine aşı yaptırmışsınız, diğerine yaptırmamışsınız, birinin gözü bozuk olmuş, diğerinin sağlam...

Bu mantığın geçerli olması için çocuklarınızın göz sağlığına aşı farklılığından başka hiç bir faktörün etki etmemesi lazım. Hiç mümkün mü? Genetik yapıları farklı bir kere, ki bir çok hastalıkta en önemli faktörlerdendir.

Dünyada aşı yaptırmış olup mükemmel görüşe sahip insanlar yok mu? Bu konuda herhangi bir araştırma yapılmış, aşı ile görüş arası bağlantı bulunmuş mu?

Sadece bu mantıkla çocuğunuzun gelecek sağlığını etkileyecek bir karar vermeniz ne kadar doğru?
    Peki standart aşıları yaptırayım.Aşılardan sonra çocukda hiçbir kalıcı sorun olmayacağının garantisi varmı.Malumunuz aşıların bilinenin haricinde bilinmeyen kalıtsal sorunlara yol açanlarıda var.Aşılarda pek masum sayılmaz.Herkes evladı için en iyisini ister.Sizce en iyisi aşı yaptırmakmı?Bunu tavsiye ediyormusunuz.Gönül rahatlığı ile aşı yaptırabilirmiyim?

Motosikleti
    SD 1290R
    Peki standart aşıları yaptırayım.Aşılardan sonra çocukda hiçbir kalıcı sorun olmayacağının garantisi varmı.Malumunuz aşıların bilinenin haricinde bilinmeyen kalıtsal sorunlara yol açanlarıda var.Aşılarda pek masum sayılmaz.Herkes evladı için en iyisini ister.Sizce en iyisi aşı yaptırmakmı?Bunu tavsiye ediyormusunuz.Gönül rahatlığı ile aşı yaptırabilirmiyim?
    Hemen hemen hiç bir sağlık müdahalesi garanti değildir. Sadece fayda ihtimali, zarar ihtimalinden fazladır. Aradaki farka göre tavsiye edilir. Aşı için bu fark çok fazla. Evet, belki çok düşük bir ihtimal zarar görebilirsiniz. Ama bu, kaza yapabilirim diye hiç bir taşıta binmemek gibi bir şey olur.

Evet, oğlum doğumdan sonraki tüm standart sağlık müdahalelerini gördü.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Malumunuz aşıların bilinenin haricinde bilinmeyen kalıtsal sorunlara yol açanlarıda var.
    Bu çok ilginç bir cümle. Şöyle ki bilinmeyen kalıtsal sorunlara yol açan aşıların var olduğunu biliyorsak o zaman bilinmeyen değildir.
    Şu iki cümleden biri kabul edilebilir:
    Şu aşının şu genetik soruna yol açma ihtimali olduğu biliniyor.
    Veya
    Şu an bilmiyoruz, henüz kanıtlanmış birşey de yok ama aşılar genetik sorunlara yol açabilir.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çok ilginç bir cümle. Şöyle ki bilinmeyen kalıtsal sorunlara yol açan aşıların var olduğunu biliyorsak o zaman bilinmeyen değildir.
    Şu iki cümleden biri kabul edilebilir:
    Şu aşının şu genetik soruna yol açma ihtimali olduğu biliniyor.
    Veya
    Şu an bilmiyoruz, henüz kanıtlanmış birşey de yok ama aşılar genetik sorunlara yol açabilir.
    Detayını bilemem.Kalıcı zararlar verdiğide oluyor.İnternet ortamında aşıların mahvettiği bebekler görmüştüm.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İnşallah devlet gerekeni yapar da o çocuğu senin cehaletinden korur.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Kübra hanım millet olarak empati kuramıyoruz.Aç tokun halinden ne anlar.Mantalite olarakda sabitiz.Sağcısıda solcusuda at gözlüklü.Dediğim dedik çaldığım düdük.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:51 ----------

Doğumdan sonra hastanede topuk kanı alıyorlar zaten buna itirazım yok.Bebiğin canını yakmadan.Ama sağlık ocağında iğneyi batırıyor eliyle ayak bileğini( kıracak sanırsınız)büküyor.1 lira boyutunda 4-5 tane yuvarlak var.Yuvarlaklar dolanakadar bebeğe eziyet ediyorlar.Hastanede kanı verdik desenizde olmuyor.İlla sağlık ocağındada vereceksiniz.Hastanede aldınız sağlık ocağında vermiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:53 ----------

Bilakis çocuğu düşündüğüm için aşı yaptırmak istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Dengeli ve sağlıklı beslenemeyen her insan hasta olur.Vucut direnci zayıflar hastalıklara karşı savunmasız olur.Doğru ve dengeli beslenip hazır gıdalar tüketmediğimiz zaman kendimize bu konuda çok yardımcı oluruz.Evde kullandığımız el sabunundan tutun bulaşık deterjanına kadar hepsi organik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

Ayzek kardeşim aynen dediğin gibi.Bize kalmış değil adamlar bebeği elinden alacak seviyeye getiriyorlar.Bebeğine bakan ana babadan bebeği alacaklar.Önce git sokakları temizle derler adama.Herkes evladı için en iyisini ister.Bende en iyisinin bu olduğunu düşünüyorum.Kızımın gözleri bozuk.Sülalemde gözü bozuk kimse yok.birisi 4 biriside 5 bozukluk derecesi.Kızım bütün aşıları oldu.Hatta extralarıda oldu.Oğlum için yaptırmadım son 5 aşısını.Doktor gözleri doğuştan bozuk dedi.Külahıma anlat sen onu dedim.
    Bunu aşılara bağlamak güç özellikle gözlerindeki sorunu doğuştan olabilir erken doğan bebeklerde olabilir vs dikkat çekmekte fayda var 30 küsür senedir ülkede görlmeyen kızamık suriyeliler sayesinde baş gösterdi bence bu bile yeterli bir örnek rota virüs aşısı 2 doz olarak doktor önerdi ücretli aşı 185 lira tanesi devlet şart koşmuyo yaptırmaya bilirsin diyo keza sağkık ocaklarıda öyle ben bu rotayı tesadüfen bebek üzerine prof olan doktora sordum bana dediki şimdi böyle bir hastalık var yaptırmazsan illa hasta olacak diye birşey yok ama yaptırırsan hasta olmayacak yaptırdığında cebinden 350-400 tl civarı para çıkacak diyelimki yaptırmadın ve bu hastalığa yakalandı 2 hafta veya aylarca hastanede yatma ihtimali var bu hastalıktan ölebilme ihtimali var hadi herşey iyi gitti 15 günde iyileşti bu 15 günde cebinden öıkacak para enaz 3 katı bunun yanı sıra hızla kilo kaybedecek ve gwlişimi olumsuz etkilenecek bir sürü ilaçlar kullanılacak ve organları tahrip olacak bunun kararını sen ver dedi böyle birşey varken ben yaptırmayı seçtim hasta olduğunda diğer etkenler dışında bu aşı 2 doz olarak tekrar uygulanacak bu riske değmez kimse çocuğun kötülüğünü istemez bu ülkede yanlış aşıya kurban giden ne canlar oldu
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    SD 1290R
    Aynen. "Gönül rahatlığı ile aşı yaptırabilir miyim?" sorusunu sorduğunuz gibi, "Gönül rahatlığı ile aşı yaptırmayabilir miyim?" sorusunu da sormanız lazım.

İleride aşı olduğu için zarar görmesi mi yüksek ihtimal, aşı olmadığı için zarar görmesi mi?

Etraflıca düşünmek lazım.

Motosikleti
    Duke 200
    Başlarda mantıklı açıklamalar yapmaya çalıştım. Eleman şuan bilim sunu diyor ama ben de bunu diyorum bilimin benden iyi bildiği ne malum’a döndü. Kaçarak uzaklaşın.

Alıntı Lukocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlarda mantıklı açıklamalar yapmaya çalıştım. Eleman şuan bilim sunu diyor ama ben de bunu diyorum bilimin benden iyi bildiği ne malum’a döndü. Kaçarak uzaklaşın.
    Eleman o halde neden yazdın.Millete kaç diye tavsiye veriyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Aynen. "Gönül rahatlığı ile aşı yaptırabilir miyim?" sorusunu sorduğunuz gibi, "Gönül rahatlığı ile aşı yaptırmayabilir miyim?" sorusunu da sormanız lazım.

İleride aşı olduğu için zarar görmesi mi yüksek ihtimal, aşı olmadığı için zarar görmesi mi?

Etraflıca düşünmek lazım.
    Her ikisindede var.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Benimde şimdi ilk çocuk eli kulağında aklıma karpuz kabuğu düşürdün zorunlu ilaç kulanmak dışında ilaçlara koşarak sarılmaya karşı olan biriyim şimdi sen işin içinden çıkamadın ben nasıl çıkayım
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde şimdi ilk çocuk eli kulağında aklıma karpuz kabuğu düşürdün zorunlu ilaç kulanmak dışında ilaçlara koşarak sarılmaya karşı olan biriyim şimdi sen işin içinden çıkamadın ben nasıl çıkayım
    Araştır doğrusu ne ise onu yap.Ben prosedür öğrenmek istiyorum.Bağzı araştırmalarda yaptım.Bu konuda bilenlerden yardım istiyoruz lakin alem linç derdinde aşı yaptırmayacağım için.Saygı duyun geçin.İlla yazmış olmak için yazanlara bu sözüm.

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    Ben üroloji uzmanıyım. Topuk kanını mutlaka aldırmalısın. Çocuk ilerde o kadar ağlayacak ki bu ne diyeceksin. Sizin ordaki kötuyse başka bir yere götür. Aşı yan etkisine gelince, asi yaptirmayip sonrasında gelişecek zatürre menenjit vb hastalıkların etkisini gectim kullanacagin antibiyotiğin yan etkilerini oku. Aşı ile karşılaştır. Aşının yan etkisi mutlaka olabilir ama o ihtimali hesaplarsak çocuğu arabaya bindirme, evden çıkarma, uyurken boğulur mu diye başında nöbet tut falan. Bence her ikisi de ayrıca maddi imkan varsa rota aşısı da yapılmalı. Bir arkadaş rota aşı değil damla demiş, aşı iğne demek değil zaten.
    Kübra006 bunu beğendi.

Alıntı droctopus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben üroloji uzmanıyım. Topuk kanını mutlaka aldırmalısın. Çocuk ilerde o kadar ağlayacak ki bu ne diyeceksin. Sizin ordaki kötuyse başka bir yere götür. Aşı yan etkisine gelince, asi yaptirmayip sonrasında gelişecek zatürre menenjit vb hastalıkların etkisini gectim kullanacagin antibiyotiğin yan etkilerini oku. Aşı ile karşılaştır. Aşının yan etkisi mutlaka olabilir ama o ihtimali hesaplarsak çocuğu arabaya bindirme, evden çıkarma, uyurken boğulur mu diye başında nöbet tut falan. Bence her ikisi de ayrıca maddi imkan varsa rota aşısı da yapılmalı. Bir arkadaş rota aşı değil damla demiş, aşı iğne demek değil zaten.
    Bak ne güzel mesaj.Beni düşünerek doğru olduğuna inandığın tavsiyeleri veriyorsun.Şimdi bu mesaja karşılık sana kaba davranmaya hakkım varmı elbette yok.Yazmış olmak için yazmıyorsun.
    Benim aradığım hukuki desdek.Bu zorlu süreçte neler yapabilirim.

Motosikleti
    SD 1290R
    Her ikisindede var.
    Yazi-Tura atin o zaman.

Yazi-Tura atin o zaman.
    Neye yazı tura atacağım.Benim kararım belli.

Motosikleti
    SD 1290R
    Neye yazı tura atacağım.Benim kararım belli.
    Dogru ya. Niye fikrinizi degistirmeye calisiyoruz ki? Akintiya kapildim ben de.

Umarim ciddi problem cikarirlar ve ille de yaptirmak zorunda kalirsiniz. Size giciklik olsun diye degil tabii ki, cocugunuzun iyiligi icin. Kimse ailesini secemiyor malum...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)