Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Topuk kanı ve aşı yaptırmamak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Duke 200
    Bir gün buraya “ topuk kanı aldırın arkadaşlar” diye başlık açıp ‘meğer erken teşhis çok önemliymiş çocuğum şuan zihinsel özürlü, hastalık teşhisi koyan doktor “bu çocuğun doğunca topuk kanı alınmadı mi” diye sorunca anladım hatamı’demek istemiyorsanız, aldırın.
    Aşılara gelirsek; bunun hiç bir zıt argumani olamaz, dünya sağlık örgütünün asi programına aldığı her asi, ya hastalığın hafif geçirilmesine yada hiç yakalanılmamasına faydası olduğu ispatlanmış aşılardır. Muhtemelen yasınız küçüktür ama 77 doğumlulardan önceki kişilerin ön kollarında bi yara izi vardır, çiçek asisinin izidir ve 78 den itibaren artık durdurulmuştur. Faydası olmadığı icin değil çiçek hastalığı dünyadan yok olduğu icin. Lütfen ikisini de ihmal etmeyin. Sosyal medyadan doktorculuk oynayan bir takım insanlara aldırış etmeyin. 2 bin yıllık kökeni olan bir bilime saygısızlık etmeyin.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık şu Suriyelileri aşağılamasak.

Kolay mı sanıyorsunuz,cam gibi parçalandı hayatları.
    Çocuklar anasız babasız bilmedikleri ülkelere gitti,insanlar öldüler,fuhuş,organ mafyası,sokak mafyası,dilencilerin eline düştüler.

Evinizden,bitik harap kmlerce uzaklaştığınızı bilmediğiniz lisanların konuşulduğu memleketlere gittiğinizi,aç kaldığınızı,üşüdüğünüzü düşünün.
    Bu konuda size katılıyorum. Suç suriyelilerde değilelbette, sağlık konusunda onları eleştirmek yanlış olur. Eleştirilmesi gereken hükümet ve sağlık bakanlığının yanlış politikaları.

Arkadaşın değindiği konu da çok önemli, göz ardı etmemek lazım: 30 yıllık aşı takviminin bozulması çok büyük bir sağlık riskidir!

Bu konuda doktorlar isyan ediyordu. Gelen suriyeli mülteciler ilk önce mülteci kampına alınıp, şehirlere salınmadan önce tüm belirli yaş aralığındaki çocuklar aşılansa, şu an bu kadar büyük bir sağlık riski ortaya çıkmazdı. Birçoğu kontrolsüzce, aşılanmadan salınmış.
    Aşı işini savaştan kaçan gariban ve çaresiz suriyeliler düşünemez elbette.Bunu suriyeli mültecileri misafir etmeyi kabul eden devlet yöneticileri düşünmeliydi en başta.

Belki ilk etapta o kadar çocuğun aşılanması büyük maliyet gibi gözükebilir ancak uzun vadede ortaya çıkacak hastalıklara yapılacak harcamalar çok daha fazla olacak ve bunun yanında birçok aile ve çocuk acı çekecek.

Suriyeli mültecilere hiç kızmamak lazım, şu an avrupa birliği ülkemizi kabul edip vize ve pasaportu kaldırsa belki de tarihin gördüğü en büyük 2. kavimler göçü yaşanır avrupaya
    UNdocab bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok

Çocuklar anasız babasız bilmedikleri ülkelere gitti,insanlar öldüler,fuhuş,organ mafyası,sokak mafyası,dilencilerin eline düştüler.

Evinizden,bitik harap kmlerce uzaklaştığınızı bilmediğiniz lisanların konuşulduğu memleketlere gittiğinizi,aç kaldığınızı,üşüdüğünüzü düşünün.
    Hemşire hanim aşağılamak ile bir alakasi yok. Suriyeli akını sonrasi bir cok hastalık ulkemize tekrar giriş yapti. Bunla suriyeli aşağılamak arasinda bir alaka yok. Onlarin nüfusu da sağlık bakanlığı tarafından aşılanip hastalıkların önü alinmaya devam ediliyor tabiki.

Konuya gelecek olursak, aşı yaptırmamak diye bir durum son derece saçma olur. Bunu ebeveyne birakmak da zaten başlı başına saçmalıktır. Çünkü ebeveynlerin konu ile alakalı hiçbir bilgileri yoktur.

Üstteki arkadasin dediği gibi 100 sene once ortalama yaşamın 45 yil olduğu kayıtlı olan ingiltere örneği varken, bugün ortalama yaşamın 75-80 e dayandığı dünyada, aşı yaptırmıyorum diye bir şey söz konusu bile olamaz.
    Doktorlar konu hakkinda ebeveynlerden milyon kat fazla bilgi sahibi iken , ve kendi çocuklarına aşılarını yaptiriyorken, hatta rutin aşı programinda olmayan birçok aşıyı ceplerinden ödeyip yaptiriyorken, bence çok fazla düşünmenize gerek yok.

Yarın bir gun çocuk Fulminan hepatit olup karaciğer nakli gerekince ben ne yaptım diye düşünmek yerine, yine ayni doktorlara gideceksiniz zaten. Benden söylemesi.

İyisi mi siz futbol falan izleyin, zihninizi böyle şeylerle yormayın.
    UNdocab bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125

Aşağılama ile bir alakası yok.
    Sağlık olarak bu kadar korunaklı bir ülkeye böyle bir kalabalık alınacaksa neden hepsi aşılanmadı?
    Bir kaç gün sonra Amerikada gidip bir kursa başlayacağım. Benden tonla sağlık testi istediler. İstemekte de çok da haklılar. Ne ben gibi oraya giden bir kişi oradaki insanları hasta etsin ne oradakiler beni.
    300 400 tl sadece 1 teste verip quantiferon testi yaptırmam gerekiyor. Bunu yapacak yer sayısı da 1 elin parmaklarını geçmiyor. Ama adamlar istiyor. Bunun gibi 3 -5 test daha var.

Burası bi çadır devleti değil 70 yıldır özenle sağlıklı bölge haline getirilen ülkemizin bu kadar basit bir şekilde bu hale getirilmesinedir lafım. Yokluk içindeyken çiçek hastalığını bitirmek için elimizden geleni yaptık. Şimdi geri getirildi.
    Sinirlenilmeyecek birşey değil bu aptallık.

Politik olarak Türkiye içinde değil şuan savaşmak zorunda olduğumuz afrin bölgesinde tampon bölge kurulsaydı.Ne oraya YPG yerleşebilirdi. Ne bu insanlar yerinden yurdundan olurdu. Ne de bizim şuan orada şehit olan Mehmetçiğimiz(Allah hepsinden razı olsun) siyasi hatalar yüzünden şehit olurdu. Şuanda ise bu operayon Türkiye için hayat memat meselesidir.

Bunların hiç biri O insanların suçu değil. Bizim buradaki bazı ekabirlerin suçudur.

Şimdiye kadar bu forumda siyasi hiç birşey yazmamaya özen gösterdim.(Siyaset serbest bırakılması istendiğinde trol yaparak. İnsanların birbirine düşeceğini gözlerinin önüne sermek hariç).
    Ama bunları söylemek zorundaydım.
    Bundan sonra da siyasi birşey yazmam.

Burası motosiklet forumu siyasi alan değil.

Herkes den özür dilerim.
    Thracian bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Topuk kanı doğunca alırlar ve 1 hafta sonra da sağlık ocağında alırlar. Size kalmış ancak aşıları yaptırın. Rotavirüs aşısı ( Aşı değil, damladır )
    Muhakkak yaptırın... Özel hastanede 3 defa yaparlar. 3 4 5 aylarda her ay 130 135 tl gibi bir ödemesi olur. Rotavirüs aşısı vurulan bir çocuğun bu virüsü kapmayacağı anlamına da gelmez. Çok yakın bir tanıdığımıza oldu. Çocuğu yakalanmıştı, aşılarını olduğu halde

Yaptırmama sebebiniz nedir ? Çocuğunuzun sağlığı sizin için önemli değil herhalde.
    O küçük bedeni o kadar hassas ki, puseti yere yakın bile taşımak onun mikroplara maruz kalmasını sağlar. Nefesiniz bile çok önemli...
    Aşı konusunu hafife almayın lütfen
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben topuk kanı aldırmak ve aşı yaptırmamak istiyorum yeni doğacak oğlum için.
    Neden? Yanlışsa biz de öğrenelim, yaptırmayalım.
    May the Force be with McLaren Mercedes

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Neden aşı yaptırmak istemiyorsunuz ? Merak ettim.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bir insan şunu kendine sormalı bir anne baba olarak benim çocuğumu aşılatmama tetkik yaptırmama hakkım olabilir mi?

Kanuni olarak sormuyorum vicdani olarak soruyorum.
    mavellen bunu beğendi.

<ÖzgürYanık> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Chetak 12v Electronic(1991)
    Bukadar hırsa gerek yok.Konu başlığında yazdığı gibi yasal prosedür hakkında bilgin varsa yaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Maşallah.ALLAH sağlık sıhhat afiyet versin.Çocuklar dünyanın en güzel varlıkları.

Bireysel algilamayin lütfen , hemsireyim ve cok defa bu sorunun muhatabi oldum cevabim o yuzden geneldi . Herseyden once sunu dusunun bu dunyada herkes herseyi kotuluk icin yapmiyor ve asi olsun , topuk kani olsun , ilaclar olsun bunlar eksikliginin hepimizce tahmin edilecegi örnegin afrika ulkelerindeki anne cocuk ölümleri , ortalama yasam süreleri gibi WHO(dünya saglik örgutunun sitesinde yillara gore istatistiki verilerine bakin , duzenli asi takvimi olan ,duzenli tetkik imkanlari vve programlari olan ulkelerle kiyaslayin sonucu göreceksiniz .
    mavellen bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Topuk kanı aşısı çok faydalı birşey hatta benimde oğlum olduğunda konu açtığımda yazmıştım bir tane bebek gördüm kan alınırken benim kanım çekildi bi tuhaf oldum dayanamam diyordum ni tekimde ben gitmedim hanım halletti be hiç ağlamadığını söyledi bunun yanı sıra doğduğunda işitme testinden geçememişti bir kulağı burada hastaneninde hatası var doğar doğmaz yaptılar ilk testi normalde 15 gün sonra yapılıyormuş doğar doğmaz yapılınca kulakta sıvı olduğundan geçmemiş 2 gün gene yapıldı yüne geçemedi sistemw girdiklerinden dolayı başka hiç bir yer bunu yapmadı bir tek acıbadem yapıyormuş 4.500 liraydı ve sağlık bakanlığı kabul etmiyormuş illa üniversite hastanelerinde olması gerekiyormuş istanbulda boş yer bulamadık bursada da bulamadık randevu aldık ama yanlış birimden vermişler 3 gün hastanede kabga edercesine çözüm yolu aradık bebek 1 aylık olmuştu bu süre zarfında en son doktor insafa geldide mesai bitince alıp teste sokup sorun yok dedi ve sistemden düşümünü yaptı sağlık bakanlığı 6 ay içinde yapılması gerek yapılmazsa çocuğa el koyacaklarını söyledi 182 randevu vermiyor üniversite hastanelerine üni hastaneleri 6 aydan önce randevu vermiyor zaten direk o birime randevu alamıyorsun önce çocuk doktoru 2 ay sonra o doktor kbb sevk edecek geçen süre ne kadar olursa sonrasında o birime sevk olacak tabi ne kadar süre geçerse böyle bi durum yaşadım bu arada sağlık ocakları bütün aşıları takip esiyor özelde yaptırsan bile sağlık ocağına gidip işletiyorsun hastane raporlarıyla şakası yok pek bize kalmış bir durumda değil
    mavellen bunu beğendi.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Madem bilinçli karar vermek istiyorsunuz, bence biraz daha detaylı okuyun (ama pubmed gibi doğru yerleri okuyun) ve aşıların tamamını reddetmeyin.
    Tamamını reddetmek yerine en çok karşı çıkılan hangi asilarsa onları yaptirmayabilirsiniz.
    Tamamını reddetmek mantıksız olabilir, ama buna kendiniz karar verin.
    Bugün çoluguna çocuguna "ya bulaşırsa" diyerek ihtiyaç olmadığı, evinde-bahcesinde hayvan beslemediği, yaşadığı şehirde son 10 yıldır bir tek kuduz vakası görülmediği halde kuduz aşısı yaptiran insanlar var.
    Bugün doktorum hemşirelik diye dolaşan ve hala tetanoz aşısının paslı metallerin ustundeki pas yüzünden yapildigini düşünenler varken, sizin ve ailenizin sağlığını sizden daha iyi kimse düşünemez.
    Toplum sağlığı denince araya çok farklı ihtiyaçlar giriyor, bu sizin ailenizin sağlığı ile aynı şeyler olmayabiliyor.
    Ama lütfen doğru yerleri okuyup, doğru bilgiye sahip olduğunuza ve çocuğunuzu "daha büyük" bir riske atmadiginiza emin olun.
    mavellen bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kübra hanım millet olarak empati kuramıyoruz.Aç tokun halinden ne anlar.Mantalite olarakda sabitiz.Sağcısıda solcusuda at gözlüklü.Dediğim dedik çaldığım düdük.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:51 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden? Yanlışsa biz de öğrenelim, yaptırmayalım.
    Doğumdan sonra hastanede topuk kanı alıyorlar zaten buna itirazım yok.Bebiğin canını yakmadan.Ama sağlık ocağında iğneyi batırıyor eliyle ayak bileğini( kıracak sanırsınız)büküyor.1 lira boyutunda 4-5 tane yuvarlak var.Yuvarlaklar dolanakadar bebeğe eziyet ediyorlar.Hastanede kanı verdik desenizde olmuyor.İlla sağlık ocağındada vereceksiniz.Hastanede aldınız sağlık ocağında vermiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:53 ----------

Bilakis çocuğu düşündüğüm için aşı yaptırmak istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Alıntı <ÖzgürYanık> adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bireysel algilamayin lütfen , hemsireyim ve cok defa bu sorunun muhatabi oldum cevabim o yuzden geneldi . Herseyden once sunu dusunun bu dunyada herkes herseyi kotuluk icin yapmiyor ve asi olsun , topuk kani olsun , ilaclar olsun bunlar eksikliginin hepimizce tahmin edilecegi örnegin afrika ulkelerindeki anne cocuk ölümleri , ortalama yasam süreleri gibi WHO(dünya saglik örgutunun sitesinde yillara gore istatistiki verilerine bakin , duzenli asi takvimi olan ,duzenli tetkik imkanlari vve programlari olan ulkelerle kiyaslayin sonucu göreceksiniz .
    Dengeli ve sağlıklı beslenemeyen her insan hasta olur.Vucut direnci zayıflar hastalıklara karşı savunmasız olur.Doğru ve dengeli beslenip hazır gıdalar tüketmediğimiz zaman kendimize bu konuda çok yardımcı oluruz.Evde kullandığımız el sabunundan tutun bulaşık deterjanına kadar hepsi organik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topuk kanı aşısı çok faydalı birşey hatta benimde oğlum olduğunda konu açtığımda yazmıştım bir tane bebek gördüm kan alınırken benim kanım çekildi bi tuhaf oldum dayanamam diyordum ni tekimde ben gitmedim hanım halletti be hiç ağlamadığını söyledi bunun yanı sıra doğduğunda işitme testinden geçememişti bir kulağı burada hastaneninde hatası var doğar doğmaz yaptılar ilk testi normalde 15 gün sonra yapılıyormuş doğar doğmaz yapılınca kulakta sıvı olduğundan geçmemiş 2 gün gene yapıldı yüne geçemedi sistemw girdiklerinden dolayı başka hiç bir yer bunu yapmadı bir tek acıbadem yapıyormuş 4.500 liraydı ve sağlık bakanlığı kabul etmiyormuş illa üniversite hastanelerinde olması gerekiyormuş istanbulda boş yer bulamadık bursada da bulamadık randevu aldık ama yanlış birimden vermişler 3 gün hastanede kabga edercesine çözüm yolu aradık bebek 1 aylık olmuştu bu süre zarfında en son doktor insafa geldide mesai bitince alıp teste sokup sorun yok dedi ve sistemden düşümünü yaptı sağlık bakanlığı 6 ay içinde yapılması gerek yapılmazsa çocuğa el koyacaklarını söyledi 182 randevu vermiyor üniversite hastanelerine üni hastaneleri 6 aydan önce randevu vermiyor zaten direk o birime randevu alamıyorsun önce çocuk doktoru 2 ay sonra o doktor kbb sevk edecek geçen süre ne kadar olursa sonrasında o birime sevk olacak tabi ne kadar süre geçerse böyle bi durum yaşadım bu arada sağlık ocakları bütün aşıları takip esiyor özelde yaptırsan bile sağlık ocağına gidip işletiyorsun hastane raporlarıyla şakası yok pek bize kalmış bir durumda değil
    Ayzek kardeşim aynen dediğin gibi.Bize kalmış değil adamlar bebeği elinden alacak seviyeye getiriyorlar.Bebeğine bakan ana babadan bebeği alacaklar.Önce git sokakları temizle derler adama.Herkes evladı için en iyisini ister.Bende en iyisinin bu olduğunu düşünüyorum.Kızımın gözleri bozuk.Sülalemde gözü bozuk kimse yok.birisi 4 biriside 5 bozukluk derecesi.Kızım bütün aşıları oldu.Hatta extralarıda oldu.Oğlum için yaptırmadım son 5 aşısını.Doktor gözleri doğuştan bozuk dedi.Külahıma anlat sen onu dedim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sen yazmasan olmazmıydı.Mühendis bey.Saygı duyalım sen mühendisdin değilmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Kimseye yaptırmayın veya yaptırın diyemem.Zaten yaptırmamakda kolay değil.Baya uğraştırıyorlar.
    Ne yapayım, böyle müthiş fikirlerin ortaya atıldığı başlıklara yazmadan duramıyorum. Gerçi sen bildiğini okuyacaksın yin, o ayrı ama belki bir faydası olur.
    mavellen bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Doğumdan sonra alınan kanla bir hafta sonra alınan kanı aynı şey için mi alıyorlar? Yoksa ilk anda alınan kanda çıkmayacak şeylere bakmak için mi alıyorlar, yoksa ikisi de aynı ama almış olmak için mi alıyorlar? Sonuçta bu üçüncüsüyse ben de yaptırmam. Peki aşı niye zararlı?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Cahillik etmeyin. Topuk kanı aldır fenö denen hastalığın tek teşhis yöntemi bu. Yoksa ömür boyu zeka engelli çocuğa bakmak zorunda kalırsın. Aşı yaptırmazsan çocuk felci kızamık vs kapındadır. Sağolsun suriyeliler bütün ortaçağ hastalıklarını geri getirdiler.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapayım, böyle müthiş fikirlerin ortaya atıldığı başlıklara yazmadan duramıyorum. Gerçi sen bildiğini okuyacaksın yin, o ayrı ama belki bir faydası olur.
    Nasılda bildin.

Bu arada dominar hala sağlam kucağıma almadım.Mühendis iyi yapmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cahillik etmeyin. Topuk kanı aldır fenö denen hastalığın tek teşhis yöntemi bu. Yoksa ömür boyu zeka engelli çocuğa bakmak zorunda kalırsın. Aşı yaptırmazsan çocuk felci kızamık vs kapındadır. Sağolsun suriyeliler bütün ortaçağ hastalıklarını geri getirdiler.
    Peki bu geri zeka tespit ederlerse çocuğun zekasını düzeltebiliyorlarmı.

Suriyelileri biz kışkırttık.Sonu şuanki durum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğumdan sonra alınan kanla bir hafta sonra alınan kanı aynı şey için mi alıyorlar? Yoksa ilk anda alınan kanda çıkmayacak şeylere bakmak için mi alıyorlar, yoksa ikisi de aynı ama almış olmak için mi alıyorlar? Sonuçta bu üçüncüsüyse ben de yaptırmam. Peki aşı niye zararlı?
    Kızımın göz bozukluğunu aşıya bağlıyorum.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çocukluk döneminde yapılan hiç bir aşı göze tesiri yoktur. Yani bu dediğiniz o kadar saçma ki verilecek cevap yok.

Neyse bunu buraya bırakayım yinede
    https://youtu.be/y0opgc1WoS4

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Allah aşkına.. bu çok hatalı bir karar. Inadi bırakın çocuğunuzu aşılatin. Sonra pişmanlık duyarsiniz ama fayda etmez.

Evde organik yasasaniz da dışarıya ciktiginizda aşısını yaptirmadiginiz hastalıklarla karsilasacaksiniz. O zaman cocugunuzu organik sabun değil aşılar koruyacak.

Allah küçüğün yardımcısı olsun..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Mavellen ; çocuk geri zekalı doğmuyor. Doğustan gelen bazı metabolik hastalıklar zamanında teşhis edilmezse zeka geriliği yapıyor.

https://tobbetuhastanesi.com.tr/bull...mi-topuk-testi

Aslında senin gibi cahillerle hiç uğraşmazdım . Hatta aşı ve test yaptırmaman ,türünün devam etmemesi anlamında modern toplumun yararına bile olurdu. Ama doğacak çocuğunun bir suçu yok, çünkü babasını seçme şansı yok. O yüzden seni ikna etmeye çalışıyorum.

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mavellen ; çocuk geri zekalı doğmuyor. Doğustan gelen bazı metabolik hastalıklar zamanında teşhis edilmezse zeka geriliği yapıyor.

https://tobbetuhastanesi.com.tr/bull...mi-topuk-testi

Aslında senin gibi cahillerle hiç uğraşmazdım . Hatta aşı ve test yaptırmaman ,türünün devam etmemesi anlamında modern toplumun yararına bile olurdu. Ama doğacak çocuğunun bir suçu yok, çünkü babasını seçme şansı yok. O yüzden seni ikna etmeye çalışıyorum.
    İkna edemediğine göre sende cahil kalmışsın.Cahil diye hitap edersen cahil olursun.Etkiye tepki.Git yazmasını öğren gel.Toplum kuralları gereği insanları aşağılamamak lazım.Öğrenemedinmi cahilsin o zaman.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)