Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hangi Bankayı Tercih Ediyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetakgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Tekrardan Merhaba,

Kredi Kartı almayı düşünüyorum, Hangi bankayı önerirsiniz daha önce hiç kullanmadığım icin detayli bilgiye sahip değilim.

ve önerdiğiniz bankanın kartları hakkında bilgi verir misiniz.

Örneğin; Garanti Bonus Gold şu şu avantajları ve yıllık şu kadar aidatı var ..
    - AHMET AKGÜN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kuveytturk. Havalede ücret yok. Hesap işletim ücretide yok.
    mavellen, bursalıali ve EthanHunt bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    piyasada en yaygın olan worldcard, bonuscard ve axess diye biliyorum.

mümkünse kredi kartına bulaşma, iflahın kurur.

nakitin varsa harcarsın, yoksa harcamazsın. ama kart öyle değil. yarınlar yokmuşçasına, ekstre gelmeyecek gibi harcıyor insan. bankalar da teşvik ediyor. olmayan parayı harcıyorsun.

KARTA BULAŞMA KARDEŞ.
    mavellen ve bursalıali bunu beğendiler.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Bonus flexi kullanıyorum, aidat yok daha önce access Platinum vardı onu kapattım. Sizde herhangi bir bankanın free kartını kullanın boşuna aidat ödemeyin.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bonus flexi kullanıyorum, aidat yok daha önce access Platinum vardı onu kapattım. Sizde herhangi bir bankanın free kartını kullanın boşuna aidat ödemeyin.
    evet bende su aidati odemek istemiyorum. ama aidat alinmayan kartlardan kart borcu oderken vs vs 2 - 3 tl gibi tutarlar kesiyorlarmis dogrumu ve bu karta basvuru yapayim mi?

Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı ahmetakgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bende su aidati odemek istemiyorum. ama aidat alinmayan kartlardan kart borcu oderken vs vs 2 - 3 tl gibi tutarlar kesiyorlarmis dogrumu ve bu karta basvuru yapayim mi?
    Ben daha öncede farklı bir bankanın aidatsız kartını kullandım, ne öncekine ne de şimdiki kartıma fazladan 1 tl ödemişliğim yoktur
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    yanlız ben 18 yasima yeni girdim 1 yıldır maas hesap karti olarak finansbanki kullaniyorum ilk defa kredi karti alacagim icin garantinin bana kart verecegini hic sanmiyorum

Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    yanlız ben 18 yasima yeni girdim 1 yıldır maas hesap karti olarak finansbanki kullaniyorum ilk defa kredi karti alacagim icin garantinin bana kart verecegini hic sanmiyorum
    finansbankın aidatsız kartına başvurabilirsiniz. Fix Card olması lazımdı galiba. Maaş hesabınız varsa daha kolay alabilirsiniz.
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    finansbankın aidatsız kartına başvurabilirsiniz. Fix Card olması lazımdı galiba. Maaş hesabınız varsa daha kolay alabilirsiniz.
    evet o karto arastirdim az öncede bahsettigim gibi ornegin kartin borcunu bile öderken 3 lira gibi ücret aliyor bir sürü islemde ücret aliyor bu aldiklari ucretler aidat ucretini bile geciyor 😁😁

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    .....herhangi bir bankanın free kartını kullanın boşuna aidat ödemeyin.....

iyi ama aidatsız kartlarla hiçbir promosyona katılamıyorsun

mesela kullandığım İş Bankası kartı sürekli ücretsiz iki adet sinema bileti, temazsız işlemlerde her 25 tl ye 5 tl , yakıt alımında özellikle Shell de ciddi indirim , müze-ören yerleri gibi bölgelere ücretsiz giriş gibi gibi birçok hediye sunuyor, zaten her harcamanızda hediye puan veriyorlar onlar bile aidatı geçiyor..

bu arada aramızda kalsın ben aidatsız kart kullanmıyorum ama aidatda ödemiyorum

onlar her ocakta aidat kesiyorlar bende müşteri hizmetlerine telefon açıp sihirli kelimeyi söyleyerek şubatta geri alıyorum,

kelime ne mi ''ya aidatı iade edin yada kartı iptal edin''

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Neredeyse her bankadan kartım var ve tabi hepsine borcum var haliyle. Almadan evvel kendini çok iyi frenle, iradeli ol yoksa çok kötü zamanlar seni bekler. Artık yaşa başa bakmıyorlar peynir ekmek gibi dağıtıyorlar dışarda. 3-5 kez hesabından havale, fatura vs yaptıysan küt diye verirler.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neredeyse her bankadan kartım var ve tabi hepsine borcum var haliyle. Almadan evvel kendini çok iyi frenle, iradeli ol yoksa çok kötü zamanlar seni bekler. Artık yaşa başa bakmıyorlar peynir ekmek gibi dağıtıyorlar dışarda. 3-5 kez hesabından havale, fatura vs yaptıysan küt diye verirler.
    Ben tutumlu biriyim ancak kredi kartı alma sebebim para yetiştiremem vs değil tamamen kişisel seçim.

Çalışmış olduğum firmada paralar parça parça yatiyor
    özetle;

AY'ın;

1-10 arası MAAŞ,
    10-20 ARASI AGI
    30 - 3 ARASI TİP

BU şekilde maas aldığım icin aradaki boşluklardan dolayı parasız kalıyorum bende kredi karti alma fikrine ulastim.

Aldığım Maaş tamamen eve gidiyor bana kalan ise AGI VE TIP PARASI OLUYOR BUDA 400TL

MAASI eve verdigim icin agiyi beklemek zorunda kaliyorum buda tam 10 gün parasiz dolasmama sebep oluyor, kredi karti alip kullanacagim ve agi ve tip parasi alinca hemen kredi kartini odeyecegim. umarim anlatabilmisimdir.

(imla türkce karakter paragraf hataları olabilir. mobilim.)

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ben tutumlu biriyim ancak kredi kartı alma sebebim para yetiştiremem vs değil tamamen kişisel seçim.

Çalışmış olduğum firmada paralar parça parça yatiyor
    özetle;

AY'ın;

1-10 arası MAAŞ,
    10-20 ARASI AGI
    30 - 3 ARASI TİP

BU şekilde maas aldığım icin aradaki boşluklardan dolayı parasız kalıyorum bende kredi karti alma fikrine ulastim.

Aldığım Maaş tamamen eve gidiyor bana kalan ise AGI VE TIP PARASI OLUYOR BUDA 400TL

MAASI eve verdigim icin agiyi beklemek zorunda kaliyorum buda tam 10 gün parasiz dolasmama sebep oluyor, kredi karti alip kullanacagim ve agi ve tip parasi alinca hemen kredi kartini odeyecegim. umarim anlatabilmisimdir.

(imla türkce karakter paragraf hataları olabilir. mobilim.)
    Yani paranın yetişmediği yerde açığı kredi ( borç ) kartı ile kapatacaksın. Bu saadet zinciri uzun sürmez. Yanlış hesap hiç bulaşma.

Not: İlk cümlende kredi ( borç ) kartı almanın sebebini para yetiştirememem değil kişisel tercih diyorsun sonlara doğru 10 gün parasız dolaşıyorum bunu kapatmak için istiyorum diyorsun biraz mantık hatası olmuş.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    evet o karto arastirdim az öncede bahsettigim gibi ornegin kartin borcunu bile öderken 3 lira gibi ücret aliyor bir sürü islemde ücret aliyor bu aldiklari ucretler aidat ucretini bile geciyor ����
    Kardeş o zaman Garantiden başvuru yap daha önce bankalarla papaz olmadıysan sıkıntı çıkmaz alırsın.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi ama aidatsız kartlarla hiçbir promosyona katılamıyorsun

mesela kullandığım İş Bankası kartı sürekli ücretsiz iki adet sinema bileti, temazsız işlemlerde her 25 tl ye 5 tl , yakıt alımında özellikle Shell de ciddi indirim , müze-ören yerleri gibi bölgelere ücretsiz giriş gibi gibi birçok hediye sunuyor, zaten her harcamanızda hediye puan veriyorlar onlar bile aidatı geçiyor..

bu arada aramızda kalsın ben aidatsız kart kullanmıyorum ama aidatda ödemiyorum

onlar her ocakta aidat kesiyorlar bende müşteri hizmetlerine telefon açıp sihirli kelimeyi söyleyerek şubatta geri alıyorum,

kelime ne mi ''ya aidatı iade edin yada kartı iptal edin''
    İşte bu bankaların bir oyunu Senin gözünü promosyonla boyayıp bol bol harcama yapmaya teşvik ediyorlar. Sen 5 lira kazanacam diye 25 tl harcıyorsun
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    GARANTI'nin BONUS GENÇ diye bi kartı var bu karttada yıllık bir ücret alınmıyor 18-24 yaş arası alabiliyor.

Nasil bi kart bilgin varmi

Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    GARANTI'nin BONUS GENÇ diye bi kartı var bu karttada yıllık bir ücret alınmıyor 18-24 yaş arası alabiliyor.

Nasil bi kart bilgin varmi
    Onu bilmiyorum da üniversite yıllarımda iş bankasının işte üniversiteli diye bir kartını kullanmıştım oda ücretsizdi ama limit 500 tl Sonra okul bitince aidat kitlemeye başladılar.
    Bonus Genç denen kartta da böyle bir dümen olmasın iyi araştır. Hem sana ne kadar limit lazım ? Genelde free kartlarda fazla limit olmaz.

Şimdi baktım, GENÇ ve FLEXİ hemen hemen aynı kartlar, sadece isimleri değişik

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Onu bilmiyorum da üniversite yıllarımda iş bankasının işte üniversiteli diye bir kartını kullanmıştım oda ücretsizdi ama limit 500 tl Sonra okul bitince aidat kitlemeye başladılar.
    Bonus Genç denen kartta da böyle bir dümen olmasın iyi araştır. Hem sana ne kadar limit lazım ? Genelde free kartlarda fazla limit olmaz.
    limit 300 400 😁

Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    limit 300 400 ��
    O zaman problem yok, her kart işini görür.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    O zaman problem yok, her kart işini görür.
    başvuru yaptım bakalım onaylancak mı bu arada bugun finansbanka da basvuru yapmistim ama aidat verildigini bilmiyorum yarin gidip basvuruyu iptal,ettiriyim
    54RR bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Yapı Kredi Play Card çıkar ilk etapta. Sistemi düzgün işleyen tek banka Yapı Kredi'dir. 12 yıldır Yapı Kredi müşterisiyim. Diğer bankalar gibi evrakla kürekle çok uğraşmazsın. Sistem altyapıları çok düzgün. Internet bankacılığından ıslak imzanı gerektirmeyen her işlemi kolaylıkla yaparsın. Play Card öğrencilere verilen bordro sorgusu olmayan, kampanyalı, aidatsız, kısıtlı limiti olan (max. 1000 TL gibi bir şey), World özellikli olduğundan World Card'ın sunduğu her avantajı bire bir kullanan ve World üye işyerlerinde Worldpuan kazandıran bir kart. Zaten World Card en yaygın ağa sahip olduğundan pek çok mağazada da vade farksız taksit imkanı sunuyor.

Şu piyasadaki en yaygın kullanım açısından sırasıyla Yapı Kredi, İş Bankası, Garanti, Akbank gibi bankaların ürünlerini incelemeni tavsiye ederim. Gerisi boş.

Bu arada kredi kartı kullanmak veya kullanmamak tercihtir. Borca düşen aklı geri insanlar ayaklarını yorganlarına göre uzatamıyorlarsa bu onların suçudur. Bankanın veya kartın değil. Ben kazandığım maaşla karşılayabileceğim ama çok pahalı bir ürün aldığımda üzerimde nakit taşımak zorunda değilim. Yekünen ödemek çağ dışı ve zorlayıcı. Hem elindeki parayı topluca kaybetmeden hem de her ay daha uygun taksitlerle bir şeye sahip olmak daha mantıklı bir harekettir. Acil bir durum çıkarsa cebinizde nakitiniz kalır hiç olmazsa. Zaten kartın limitini ilk başta banka, sonra zaman içinde sen belirliyorsun. Kafan biraz çalışıyorsa zaten ne kadara ihtiyacın olduğunu bilirsin.

Ben geçen sene evlendim. Birikmiş çok param da yoktu. Mesela kartım olmadan mobilyalarımı alamazdım. Maaşım bir orta düzey yönetici maaşına denk ama bana birkaç aylık maaşım gerekiyordu ev masraflarını karşılamak için. Bu noktada devreye kredi kartım girdi ve taksitle yemek masasıydı, konsoldu, kanepeydi çok şükür alabildik. Taksitler 9 aylıktı. Her ay cebimde param kalırken öte yandan da eşyaları satın alabildim. Kredi kartı bu tarz amaçlar için var zaten.

İnsanların sana yol göstermek yerine, kendi bildiklerini dikte ettirmemesine özen göster. Hangi banka diye sormuşun, karta bulaşma diye yanıt almışsın. Algı farkı demek ki.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)