Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Projeler hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    .
    Selam arkadaşlar.

Beni tanıyan tanır.Az buçuk hakkımda fikir sahibi olmuşsunuzdur.

Sağolsun yunusus arkadaşımız elinden geldiği kadar yardımcı oldu.Buradan tekrar minnet duyduğumu söylemek isterim.

Arkadaşlar benim proje dokümanlarına ihtiyacım var.Çok geniş çaplı bir araştırma içindeyim.Bir projenin ana etmenleri,püf noktaları,tecrübeniz ile vereceğiniz hertürlü fikir benim için çok kıymetli.
    Yardımcı olurmusunuz?

Fikir vericek arkadaşlar bana mesaj atabilirsiniz.Tel veya mail paylaşırsanız ben sizi ararım,bir on dk altın bilgileri özet geçseniz bile çok mutlu olurum.

Şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Projeniz ne ile ilgili olacak? O konuda daha fazla bilgi vermelisiniz ki elinde döküman olan paylaşabilsin.
    Kübra006 bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Proje dökümanı derken neyi kastediyorsunuz? Ne projesi yapacaksınız? Konu nedir?
    Kübra006 bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Proje ne bilmiyorum ama yapabileceğim birşeyse yapayım
    Kübra006 bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Sosyal projeler.Birkaç aya herşey belli olucak,şuan resmi değerlendirme aşamasın da olduğu için çok bilgi veremiyorum.İlerleyen dönemde paylaşıcam.Hızlı bir şekilde adapte olmaya çalışıyorum.Benim ihtiyacım olan,proje nasıl yönetilir?Bütçe hesaplamaların püf noktaları nelerdir,risk analiz yöntemleri,ayrım farketmeksizin herşey projenin yapı taşı asıl önemli bilgiler.
    Genel anlamda proje yönetimi,aşamaları(ortak her projede olan),ilerleme süreci.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Proje dökümanı derken neyi kastediyorsunuz? Ne projesi yapacaksınız? Konu nedir?
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim proje dokümanlarına ihtiyacım var.Çok geniş çaplı bir araştırma içindeyim.Bir projenin ana etmenleri,püf noktaları,tecrübeniz ile vereceğiniz hertürlü fikir benim için çok kıymetli.
    Burada yazdığından anlaşılan, "proje" hakkında proje hazırlıyor

Motosikleti
    .
    Arkadaşlar biliyorsunuz ben hemşireyim,elimden geldiği kadar bilgim olan her konuda sizlere yardımcı olmaya çalıştım.Proje,proje diyoruz ama nasıl ben bir bankacılığın püf noktalarını bilmiyorsam proje yapmakta genel bilgi birikimi istiyor.Bilmemek ayıp değil,öğrenmemek ayıp düşüncem ile elimden geldiğince alışmaya çalışıyorum.İnternette bir çok doküman var flasha aktardım.Ne kadar çok çeşit çalışma,detay bulabilirsem o kadar iyi.birkaç güne kırtasiye gidip çıkarıcam.Yazılı çalışmam var.Çok farklı bilmediğim sulara açılıyorum,çok okumam,hazırlıklı olmam lazım.Bunla ilgili Kitap tavsiyesi olan varsa onuda alabilirim.Gizlilik durumu olmayan örnek proje paylaşabilirseniz,konu farketmez ben genel çalışmasını incelicem sadece, çok mutlu olurum.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Proje Bütçe ile başlar

Sonra Amaç

Daha sonra Kapsam belirlenir.

Proje belirli standartlarda olmalıdır. Bu da kalitesini doğrudan etkiler.

Yapılan projenin hangi standartlara uyması gerektiği belirlendikten sonra Bir takvim hazırlaman gerekli. İş programı.

Sen bunları biraz çalış, ilerlemeyi birlikte görelim.

Motosikleti
    .
    Bütçe hesaplaması ile ilgili bilgisayardan bir çalışma sayfası buldum.
    Diğerleri ile ilgili çalışma dokümanı arıcam çok teşekkür ederim herkese

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

Aklıma gelmişken bir de bu işin yazılı olmayan kanunları,mutlaka bilinmesi gerekenleri,adab-ı muaşereti varmıdır?

Birşey öğrendim resmi bir makamda ya da bir önemli bir görüşmede size ayrılan süre çayın bittiği zaman kadarmış.Vay canına dedim.Her gittiğim yer de çayı gözetliyorum.

Proje kelimesi genelinde birbirine benzer ama bağlamı ve standartları birbirinden çok başka işler ve süreçler için kullanılabiliyor. O yüzden insanlar biraz daha belirgin açıklayıcı bilgilere ihtiyaç duyuyorlar. Bazı örnek bağlamlar şunlar olabilir.

8. sınıf fen bilimleri dersinin öğretmeninin not vermekte ve öğrencilere geri bildirim vermekte öğrencilere bir araştırma projesi verebilir. Öğrenci bir konu üzerine yayınlanmış bilgileri derler, sentezlenmiş akıcı bir doküman olarak kendi yorumlarını ve geleceğe dair tahminlerini de ekleyerek sunar.

11. sınıf kimya dersinde öğrenciler belirli bir deneyin yürütülmesini ve bulguların raporlanmasını bir proje olarak yapabilir.

Üniversite 2. sınıf astronomi dersi kapsamı içinde öğrenciler belirli gözlem araçlarını kullanarak belirli bir olguyu gözlemleyip bulguları sunabilir.

Ali Ağaoğlu, yepyeni ve heyecanlı projesiyle önceden sit alanı olan bir bölgeye otel, rezidans ve alış veriş merkezi kondurabilir.

Şarkıcı Berke, yeni projesinde rock şarkılarının yanı sıra sanat müziğinden rock biçimine aktarılmış eserleri seslendirebilir.

Avrupa Birliği proje destekleri kapsamında para alınıp kamusal alanda bazı altyapı yenilemeleri yapılabilir.

Bir grup lise öğrencisi kıbleyi gösteren yara bandını TÜBİTAK projesi kapsamında üretebilir.

Bir grup akademisyen TÜBİTAK projesi ile hem namaz saatini, hem kıbleyi gösteren yara bandını farklı düzeyde bir TÜBİTAK projesi kapsamında üretebilir.

Bir reklam şirketi yeni projesi için Coca'yı daha çok çocuğun içmesi için animasyonları kullanabilir.

Bir motosikletçi sosyal sorumluluk projesi olarak motorcuların resimlerini ücret karşılığı çekip köy okullarındaki çocuklara bu kaynakları ayırabilir.

Bunların her birinin hazırlanmasında dikkat edilecek konular ve karşılanması gereken standartlar, hazırlanması gereken belgeler hep birbirinden farklı olacaktır. Konunun ne olduğundan çok projenin ne projesi olduğu önemli.
    pea bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yardım lazım olur ise (tarafıma fazla yüklenilmemek kaydı ile anladığım kadarına) yardımcı olmaya çalışırım,
    nasıl yapılacağı konusunda ise bir fikrim yok.

Motosikleti
    .
    Zaferce yanıt bekliyorum,görüşülüyor,bir kesinleşsin detay vericem.İyileştirici,düzeltici,küçük insanlar için yaptığım,güzel işlenirse ses getirebilecek potansiyeli olan,fikir diyelim.malzeme,bütçe,firma görüşmeleri,insan kaynakları vesiare var.

Sende haklısın şimdi popçu berke bile single için proje diyor.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yıkım varsa geleyim de, proce filan çok anladığım bi'şey değil reis.
    tübitak'ın "şu şekil" yayınları var, hoş sen bulmuşundur bunları.

Motosikleti
    .
    Sağolsınız.Yine başlık yukarılarda dursun hala toplamaya çalışıyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyileştirici,düzeltici,küçük insanlar için yaptığım,güzel işlenirse ses getirebilecek potansiyeli olan,fikir diyelim.
    Bilmece gibi olmuş

İnternetten daha önce oluşturulmuş proje dosyalarına göz gezdirmeniz faydalı olacaktır.
    Adaşım galiba zaferce arkadaşımız ne kadar çok çeşitlilikte proje olabileceğine değinmiş.Ilave olarak:
    Projeniz nereye veya hangi kuruma sunulacağı en önemli kısmı, resmî bir makam ise ona göre bir dil kullanılmalı.
    Proje direkt olarak mi teslim edilecek, yüzyüze görüşme imkanı var ise mutlaka powerpoint sunumu ile desteklenmeli
    Aklıma şu an gelenler bunlar bütçe vs nasıl yapılır diye sormayın hiç 19 yıldan beri yaptığım işin bütçelemesi nasıl yapılır tarif edemiyorum.Bazı şeyler yaşayarak öğrenerek oluyor kusura bakmayın

Motosikleti
    .
    Şuan görüşme aşamasında ama olursa resmi olucak.Ben de kamudayım.internetten toparlayabildiğim kadar dokümam bulmaya çalışıyorum.İzin çıkarsa saha çalışmalarıma başlarım.Aklımda aşağı,yukarı birşeyler var.
    Sadece fikir aşamasında bile aylarca sabahlara kadar düşündüm,kurguladım,hayal ettim.Geri dönmemesi için dua ediyorum.

Elinde örnek doküman olan varsa bana gönderebilir

Birde proje koordinatörü bir tanıdığınız Eşini,dostunuz,akrabanız varsa beni bir 15 dk görüştürebilirimisiniz?Mail,tel farketmez.

Uğur o kısmın bilmece gibi olma sebebi,bir yandan gizlilik anlaşmasına sadık kalmaya çalışmakla,diğer yandan forumdaşlara detay vermeye çalışmak arasındaki cebelleşme
    Şimdiden teşekkürler.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Yani Kubra Hanım, proje yönetimi ciddi bir metodolojidir. Internette hemen indirilip dosyalanacak kagitlar değil. Dünyada 2 temel proje yönetimi metodu var. Birisi pmi, diğeri prince2.

Size önerim pmi metodunu inceleyin. Hem konuyla ilgili fikriniz oluşmaya başlar hem de bir başlangıç olur sizin için.
    Kübra006 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)