Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tek bir karakter ile iphone çöküşü

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne diye dava ediceksiniz bir kod değil virüs değil var olan bir karakter ancak apple ı dava edersiniz android dünyasında neden sorun yok mesela benim telefon göktürkçe algılamıyır çökmek yerine kare kutucuk çıkartıyor dandik apple da düzgün yazılım yapsın
    Şimdi bu durumda böyle bir açık var bunu öğrenip kalkıp bir şekilde birilerine zarar veriyorsan bunun kanunda illa bir karşılığı vardır.
    Yıllardır android kullandım hatta son telefonum asus zenfone 2 idi ve gayette memnundum 1 kere motordan düşürdüm ekranı değişti 2 ci düşüşte ekran yine değişti ve sonrasında dikiş tutmadı tarifeye ek telefon alayım dedim androidler hem adam akıllı yoktu hemde çok pahalıya geliyordu bende iphone a yöneldim ama bu süre zarfında yıllardır iphone kullanan arkadaşlarımın yaşadıkları sorunlarda birebir değişimi yapıldığını gördüm iki arkadaşımda 7 çıktığında aldı bir tanesi 3 günde yere düşürüp ekranı kırdı servise bıraktık servis ekran değişim onayını apple henüz vermedi dedi oysa arkadaşım parasıyla yaptırmaya razıydı cihazı bıraktık ertesi gün öağırdılar değişim onayı olmadığından yenisini verdiler diğeri ise garantisinin bitmesine 1 ay kala telefon kapandı ve açılmadı servise bıraktık 3 gün gelin yeni cihazınızı alın dediler ben lg marka telefonumda 13 sayfa servis çıktısı vardı 2 defa anakart değişti bir türlü iade edemedim almadılar garanti bitti anakart bozuldu kırdım attım çöpe hala iphone 4 kullanan arkadaşım var evet pahalıydı itiraz ettiğim zamanda ama androidler hem ucuz değiller şu zamanda hemde 2-3 senede çöp oluyorlar malesef
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bu durumda böyle bir açık var bunu öğrenip kalkıp bir şekilde birilerine zarar veriyorsan bunun kanunda illa bir karşılığı vardır.
    Yıllardır android kullandım hatta son telefonum asus zenfone 2 idi ve gayette memnundum 1 kere motordan düşürdüm ekranı değişti 2 ci düşüşte ekran yine değişti ve sonrasında dikiş tutmadı tarifeye ek telefon alayım dedim androidler hem adam akıllı yoktu hemde çok pahalıya geliyordu bende iphone a yöneldim ama bu süre zarfında yıllardır iphone kullanan arkadaşlarımın yaşadıkları sorunlarda birebir değişimi yapıldığını gördüm iki arkadaşımda 7 çıktığında aldı bir tanesi 3 günde yere düşürüp ekranı kırdı servise bıraktık servis ekran değişim onayını apple henüz vermedi dedi oysa arkadaşım parasıyla yaptırmaya razıydı cihazı bıraktık ertesi gün öağırdılar değişim onayı olmadığından yenisini verdiler diğeri ise garantisinin bitmesine 1 ay kala telefon kapandı ve açılmadı servise bıraktık 3 gün gelin yeni cihazınızı alın dediler ben lg marka telefonumda 13 sayfa servis çıktısı vardı 2 defa anakart değişti bir türlü iade edemedim almadılar garanti bitti anakart bozuldu kırdım attım çöpe hala iphone 4 kullanan arkadaşım var evet pahalıydı itiraz ettiğim zamanda ama androidler hem ucuz değiller şu zamanda hemde 2-3 senede çöp oluyorlar malesef

Açık benim sorunum değil ben kod yazmıyorum virüs yazmıyorum işletim sistemini yapan kişi sorumlu dünyada olan bir karakteri atmak ne zaman suç oldu bana istediğiniz kadar atın bu arada şuan 5s 6 kamyon gibi hatta 6s bile kasan telefonu kullanamam tamam apple ın servisi iyidie ne tema desteği var ne doğru dürüst teknoloji barınsırıyoe 8 plus aloyorsun lcd 1080 arkadan aydınlatma çöp ekran pilleri çöp benim note 3 neo 3.5 sene kullandım ne batarya ne servia ne şarj cihazı her şeyi sapa sağlamdı kayıtlarda 3300 kez şaej 1700 kulaklık 1200 spen takıp çıkarmışım
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Açık benim sorunum değil ben kod yazmıyorum virüs yazmıyorum işletim sistemini yapan kişi sorumlu dünyada olan bir karakteri atmak ne zaman suç oldu bana istediğiniz kadar atın bu arada şuan 5s 6 kamyon gibi hatta 6s bile kasan telefonu kullanamam tamam apple ın servisi iyidie ne tema desteği var ne doğru dürüst teknoloji barınsırıyoe 8 plus aloyorsun lcd 1080 arkadan aydınlatma çöp ekran pilleri çöp benim note 3 neo 3.5 sene kullandım ne batarya ne servia ne şarj cihazı her şeyi sapa sağlamdı kayıtlarda 3300 kez şaej 1700 kulaklık 1200 spen takıp çıkarmışım
    Android işletim sistemi olarak bence bin kat daha iyi bu ios dedikleri şey bence çok başarılı birşey değil hep bir kısıtlamalar var pc den dosya yüklemek itunes gerekli resim atim diyorsun eskileri gidiyor keza mp3 atmak işkence mp3 download edeyim diyorsun yok bence menü ve kullanım kolaylığı olarak android i aramıyor değilim ama şöylede birşey var telefon ateş topuna dönmüyor şarjdayken ısınmıyor siri mesala çok işime yarıyor tam anlamıyla sömürüyorum siriyi ona yaptırdıklarımın 10 da 1 ini birine desem az yede uşak tut der sms attırıyorum arama yaptırıyorum araç kullanırken toplantı yaparken en güzelide telefonu şarja takmış yatmışım tam uykuya dalacağım alarmı kurmayı unuttuğumu hatırlıyorum yattığım yerden istediğim saate kurduruyorum vs gibi ama siri dışında bence çöp arayüzü kolay değil
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Android işletim sistemi olarak bence bin kat daha iyi bu ios dedikleri şey bence çok başarılı birşey değil hep bir kısıtlamalar var pc den dosya yüklemek itunes gerekli resim atim diyorsun eskileri gidiyor keza mp3 atmak işkence mp3 download edeyim diyorsun yok bence menü ve kullanım kolaylığı olarak android i aramıyor değilim ama şöylede birşey var telefon ateş topuna dönmüyor şarjdayken ısınmıyor siri mesala çok işime yarıyor tam anlamıyla sömürüyorum siriyi ona yaptırdıklarımın 10 da 1 ini birine desem az yede uşak tut der sms attırıyorum arama yaptırıyorum araç kullanırken toplantı yaparken en güzelide telefonu şarja takmış yatmışım tam uykuya dalacağım alarmı kurmayı unuttuğumu hatırlıyorum yattığım yerden istediğim saate kurduruyorum vs gibi ama siri dışında bence çöp arayüzü kolay değil
    S8 pluslarda ısı borusu var 2k da en ağır oyunda 46 dereceyi geçmiyor ingilizce biliyorsanız bixby siriyi 4 e katlar 3 e böler siri hala selfie çek diyorum yok slow motion video çek diyorum yok daha 1 senelik bixby bunlar dahilini yapabiliyor karşılaşırmalara bakabilirsiniz s8 grubuna beklerim ) 7 senelik ios çu arkadaşı note fe ye geçirdim dünya varmış diyor soruyor ara sıra bunu değiştirebiliyozmu yok oluyormu evet diyorum şakasına sormuştum diyor 4 sene onunla aymı evde kaldık o ios kullandı iosu az çok kullandım yani ara yüz hep aynı tema yok bişey yok bazen uygulama basılı tutuyorsun titreyerel kalıyor kilitleniyordu 10.3.3 te sonra fe aldı zaten

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    iphone telefonlar ios sistemi kullanıyor ve onların farkı buradan geliyor birazda. çok tutarlı ve stabil bir sistem. kasma donma sorun olmuyor genel olarak.

fakat bu akıcı sistem, bu senelerce bozulmayan sistem, her zaman aynı hızda çalışan bu sistem bu performansını neye borçlu?

bu sistem o kadar kısıtlayıcı ki yani o kısıtlamaları android'e getirin bence android sistemide uzun süre çökmeden stabil çalışır.

iphone kullanırken yaşadığım sorunlar;
    zil sesi değiştiremedim
    alarm sesini değiştiremedim
    webden yada bilgisayarımdan video atamadım ve müzik baya uğraştırdı
    girdiğim menülerde hep geri tuşu aradım ve buna alışamadım
    hücresel veriyi açmak için kısayol yok her açma kapama sinir bozucu

şimdi hepsi aklıma gelmiyor ama bu sistem kullanıcıya bir nevi at gözlüğü takıyor ve en sevmediğim şey.

ben standart şeyleri severim. şarj cihazı lazımsa herkesinki ile uyumlu olmalı. internetimi herkes ile paylaşabilmeliyim ve her telefonla dosya paylaşımı için bağlantı kurabilmeliyim. hafıza kartı takıp çıkarma imkanımda olmalı ve şarjı uzun dayanmalı. telefon benim işlerimi görmeli yani telefonun olan özellikleriyle idare etmek yerine bana lağzım olan özelliklerin bulunduğu bir telefon kullanmak istiyorum.

telefonumun ekranı kırıldı ve yeni ekran alıp kendim taktım, kendi kendime garanti verdim uzak yakın sensörü bozuldu ve söktüm şimdi kulağıma dayayınca ekran kararmıyor.

donanımlarını da kafama göre söküp kullanabiliyorum. android güzel.

..............

4 seneye yaklaştı. sıfır lg l70 almıştım telefon bozuldu cenazesi tabutunda yatıyor ama şarj kablosu ve cihazını kullanıyorum taş gibi. şimdiki kullandığım lg g2'de bozulur ama lg l70'in şarj cihazı yine bozulmaz gibi ama belli olmaz.

kalitesinden memnun kaldım. lg benim gözümde kalitenin ayrı bir alternatifi.

S8 pluslarda ısı borusu var 2k da en ağır oyunda 46 dereceyi geçmiyor ingilizce biliyorsanız bixby siriyi 4 e katlar 3 e böler siri hala selfie çek diyorum yok slow motion video çek diyorum yok daha 1 senelik bixby bunlar dahilini yapabiliyor karşılaşırmalara bakabilirsiniz s8 grubuna beklerim ) 7 senelik ios çu arkadaşı note fe ye geçirdim dünya varmış diyor soruyor ara sıra bunu değiştirebiliyozmu yok oluyormu evet diyorum şakasına sormuştum diyor 4 sene onunla aymı evde kaldık o ios kullandı iosu az çok kullandım yani ara yüz hep aynı tema yok bişey yok bazen uygulama basılı tutuyorsun titreyerel kalıyor kilitleniyordu 10.3.3 te sonra fe aldı zaten
    Usta bende s7edge var. Msgstore kendi kedine bi ton doya olusturuyo. Virusmu bulasti acaba. Bide su root isini kurcaliyayim diyorum. Icerik onerirmisin

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Mertcan konuyla alakası yok ama küçük bir sorum var sana.
    İphone 6 32 gb kullanıyorum. Şarj dolduktan sonra güç tasarruf moduna alıp kullanıyorum.
    Bunu sürekli yapıyorum zararı varmıdır?
    Sürekli bu konu hakkında söylentiler var.

Motosikleti
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mertcan konuyla alakası yok ama küçük bir sorum var sana.
    İphone 6 32 gb kullanıyorum. Şarj dolduktan sonra güç tasarruf moduna alıp kullanıyorum.
    Bunu sürekli yapıyorum zararı varmıdır?
    Sürekli bu konu hakkında söylentiler var.
    Hayır hiç bir zararı yok ama bataryan öldüğünde deji nin 2250 mah bataryası var yaklaşık %22 daha fazla orj bataryadan çok memnun kalırsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta bende s7edge var. Msgstore kendi kedine bi ton doya olusturuyo. Virusmu bulasti acaba. Bide su root isini kurcaliyayim diyorum. Icerik onerirmisin
    cihaz bakımda virüs tarama var oeadan taratın root yaparsan güvenli klasör samsung pass samsung pay ı kullanamazsın ve garanti dışı kalır haberin var dimi ona göre at root xda ya bakmanı öneririm çok güzel içerikler mevcut
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    iphone 8 lerde telefon komple kilitleniyor, diğerlerinde ise sadece uygulama kapanıyor.
    bu tarz şeyler şaka malzemesi olmamalı bence

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Benim telefonumda iphone ama şu an bunu birilerine atmamak için kendimi zor tutuyorum 😁

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Ağalar bozacağınız alet min 5000 tl ybr cbf parası dikkat

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Yahu mp3 dinleyen kaldı mı hala? Winamp da kullanan vardır.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu mp3 dinleyen kaldı mı hala? Winamp da kullanan vardır.
    hocam; musikinin hangi formatta olduğunun ya da hangi program ile çalındığının nasıl bir ehemmiyeti olabilir?
    fatih.met bunu beğendi.

Bir cep telefonu modeliyle ilgili bu kadar güçlü duygular beslemek aslında mekanizmasını merak ettiğim bir olgu. HELLAS vardı bi ara Versys'e düşman, VStrom'a sevdalıydı. Yani hepsi eşyadır neticede. Alırsın, kullanırsın, beğenmezsen öbürünü alırsın. Bu tür bir coşkuyu diri tutan, arka planda enerjisini sağlayan insan özellikleri neler ola ki?

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Marka fanatikliği ve marka düşmanlığı yapacak kadar dertsiz insanlar var dünyada. Hayat tos pembe.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Mp3'le uğraşılır mı anlamında, Spotify'dan tut, Fizzy'e dünya kadar online seçenek varken hem de, Youtube'da güzel kaynak ama geri plan da çalma işi Ios'da halen çalışmıyor.

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    İnsanlar genelde bir şey alacakken belirli seçenekler arasında kalır, özellikle de pahalı ürünlerde. Almadan önce birbirine çok yakın olan hatta zor karar verilen nesneler; nedense aldıktan sonra alınan mal arşa çıkarılır, vazgeçilen ise yerin dibine sokulur. Bazı yorumlarda açıkça görülüyor hatta fanboyluk derecesine ve saldırganlık seviyesine gelmiş. Bir zamanlar saatlerde de meşhurdu bu durum bak hesap makinesi de var bak ışığı var kılı var yünü var. Çıkın artık şu bi avuçluk dünyanızın içinden. 😂

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir cep telefonu modeliyle ilgili bu kadar güçlü duygular beslemek aslında mekanizmasını merak ettiğim bir olgu. HELLAS vardı bi ara Versys'e düşman, VStrom'a sevdalıydı. Yani hepsi eşyadır neticede. Alırsın, kullanırsın, beğenmezsen öbürünü alırsın. Bu tür bir coşkuyu diri tutan, arka planda enerjisini sağlayan insan özellikleri neler ola ki?
    belkide o eşyayı üreten insanlardan nefret etmektir olayın özü bunu anlamak çok mu zor? haksız kazanç hiç bir zaman iyi bir şey olarak görülmez ve değerinin üzerinde satılan her şey haksız kazanca girer.

bir eşyaya kızmak zaten aklı başında insanın yapacağı iş değil fakat onu üretenler o eşyadan uzak durmaya sebep olablir.

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka fanatikliği ve marka düşmanlığı yapacak kadar dertsiz insanlar var dünyada. Hayat tos pembe.
    marka düşmanlığı yapmak için ek işler ile uğraşmıyorum bu yüzden söylediğin şey çok saçma.

böyle düşüneceğine iyi ile kötüyü ayırt edemeyecek kadar dünya işlerine takılıp kalan umursuz insanlar desen daha iyi olmaz mı?

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belkide o eşyayı üreten insanlardan nefret etmektir olayın özü bunu anlamak çok mu zor? haksız kazanç hiç bir zaman iyi bir şey olarak görülmez ve değerinin üzerinde satılan her şey haksız kazanca girer.

bir eşyaya kızmak zaten aklı başında insanın yapacağı iş değil fakat onu üretenler o eşyadan uzak durmaya sebep olablir.

marka düşmanlığı yapmak için ek işler ile uğraşmıyorum bu yüzden söylediğin şey çok saçma.

böyle düşüneceğine iyi ile kötüyü ayırt edemeyecek kadar dünya işlerine takılıp kalan umursuz insanlar desen daha iyi olmaz mı?
    İnsanlar hakkında bu peşin hükmünün kaynağı nedir? Hem de tanımadığın insandan nefret etmek???

Siz değil misiniz tahammül ve tahammülsüzlük ve çekememezlik konusunda nutuklar çeken? Hepsi arabesk bir edebiyat mıydı?

Hani yaradılanı sevecektik, yaradandan ötürü?? 🙂

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı PiedPiper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar hakkında bu peşin hükmünün kaynağı nedir? Hem de tanımadığın insandan nefret etmek???

Siz değil misiniz tahammül ve tahammülsüzlük ve çekememezlik konusunda nutuklar çeken? Hepsi arabesk bir edebiyat mıydı?

Hani yaradılanı sevecektik, yaradandan ötürü?? ��
    haksız kazanç sağlayan ve bunlara göz yumanlar benim için aynı kefede ve bu peşin hüküm değil. ben başarılı bir yazılımcı olsam şahsen iphone adına çalışmam ve çalışanlarıda hoş görmem.

bunu siz kusur olarak görebilirsiniz ama benim düşünce yapım böyle.

olmaması gereken şeyler bunlar. her hizmetin belli bir bedeli varken niçin daha fazla ücret istesinler? aç gözlü ve bencilliktendir niye olsun başka.

dediğim gibi, bozuk sistemi eleştirmeyenler de onlarla aynı kefede sayılır. bu hiçte peşin hüküm değil.

.....türk halkı olarak çalıp çırpmaları ve adaletsizlikleri artık sıradan karşılar olduk bu yüzden tepkinizi yadırgamıyorum, alıştım çünkü çok var sizin gibi düşünenlerden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)