Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

1 Kg Nohutun 14 Tl Olması?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Takipte kalayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bugün adamın birine laf arasında küfür ettim ve adam umursamamazlıktan geldi.

hem benim sıramı çalıyor hemde çekilmiyorum diye bana laf işittirmeye çalışıyor. yeni nesil şöyleymiş, yeni nesil böyleymiş diye zırvalayıp duruyordu ve bende "tabi canım tabi tabi" yeni nesil gökten mi indi? eski nesilin yetiştirdiği yeni nesil bu kadar oldu dedim.

gerizekalı aptallar, yeni nesli eğitemez iseniz onlara kızmayada hakkınız yok. sonuçta eski nesilin örf ve adetleriyle büyüyen bir nesildir ve hazır paket olarak inmedik gökten.

eski nesil adammıymış ki şimdi türkiye bu halde? bu türkiye eski nesilin eseri.

bizden sonraki nesillerde onlara bıraktığımız çevre için aynı şeyleri bize söylemeye hakları olacak.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün adamın birine laf arasında küfür ettim ve adam umursamamazlıktan geldi.

hem benim sıramı çalıyor hemde çekilmiyorum diye bana laf işittirmeye çalışıyor. yeni nesil şöyleymiş, yeni nesil böyleymiş diye zırvalayıp duruyordu ve bende "tabi canım tabi tabi" yeni nesil gökten mi indi? eski nesilin yetiştirdiği yeni nesil bu kadar oldu dedim.

gerizekalı aptallar, yeni nesli eğitemez iseniz onlara kızmayada hakkınız yok. sonuçta eski nesilin örf ve adetleriyle büyüyen bir nesildir ve hazır paket olarak inmedik gökten.

eski nesil adammıymış ki şimdi türkiye bu halde? bu türkiye eski nesilin eseri.

bizden sonraki nesillerde onlara bıraktığımız çevre için aynı şeyleri bize söylemeye hakları olacak.
    son zamanlarda duyduğum en yerinde tespit.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'deki özelleştirmedeki sorun: Kuruluşlar 2-3 yıllık karına satıldı, taşınmazların değerini saymıyorum bile. Sorun orada bence.
    Ona satmak değil de peşkeş çekmek demek lazım belki

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer konu özelleştirme ise devletin sonuna kadar özelleştirme yapması taraftarıyım. zira anadolu insanı kendi malını özene bezene korur
    NEYİ anlamakta zorlanıyorsunuz..?
    Adamlar türklere satmadı... HALK'a açmadı.. ELİN GAVURUNA VERDİ GİTTİ... LÜBNANIN GAVURU, amerikan gavuru, yunan gavuru say say bitmez..

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'deki özelleştirmedeki sorun: Kuruluşlar 2-3 yıllık karına satıldı, taşınmazların değerini saymıyorum bile. Sorun orada bence.
    Anlatamıyoz ki işte onu millete... Bir de kilit sektörler, aynı işi yapan başka şirket veya kurum olsa sat anasını gitsin.. TEKEL; TELEKOM; TÜPRAŞ; DEMİR-ÇELİK; alanlarında tek kurumlardı..
    Elin LÜBNANLISI İSTANBULDA 20 tane ticari taksi PLAKASI ALAMAYACAĞI PARAYLA 18 MİLYON HAZIR ABONESİ OLAN şirketi aldı..
    Gayrımenkulleri sattı, işçileri attı, bir de sabit abonman kazığı icad etti hop 2 senede aldığı parayı misliyle çıkardı..

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun nesi yalan ki? Amerika oyle. Bir cok bati ulkesi oyle. Devlet "olmazsa olmaz" isleri yapar sadece, ordu gibi. Gerisini serbest piyasada isini duzgun yapip rekabet edebilen yapar. Devlet sadece duzenler, standartlar koyar.
    Yapılan iş özelleştirme değil ondan YALAN diyorum..
    1.Biz amerika değiliz, amerika kurulduğunda birçok şeyi ardı ve tamamı FED dahil hepsi özel müteşebbüs işidir.
    2.Cumhuriyet kurulduğunda kucakta deden ABDULHAMİD'in borçları + SAVAŞ BORÇLARI vardı ama elde SIFIR FABRİKA vardı.. Ulennn toplu iğne- pencere camı bilem yapamıyoz. Yapabilecek adam yok çümmmkü yetiştirmemişisiz... En zengin adam toprak ağası kuru tarlasından başka bişiyi yok..
    O yüzden demir-çelik, basma fabrikaları, şeker fabrikaları AOÇ sümerbank, ziraat bankası (ulen bankamız bile yoktu-adı osmanlı olan banka yabancılarındı) kuruldu.. Borçlar ödendi... Bütün bunlar KURRUŞ BOÇ alınmadan yapıldı.. RUSYAYA NARENCİYE karşılık fabrika kurduruldu..
    Yani bütün bunlar BİZİM MALIMIZ dı..
    Konu kritik olunca AMERİKA DA LİMAN SATIŞINI ÇİNLİLER ALMAYA KALKINCA İPTAL ETMİŞTİR...
    He amerikan siilahlı kuvvetleri devletin değil, hepsi ayrı ayrı şirketlerdir... İngiltere de demiryollarını önce sattı sonra geri aldı..
    Onun için amerika ve avrupa ülkelerini kıyaslamayalım..

He şimdi elektrik dağıtım şirketlerinin özelleştirmesine geldik..
    Yukarda bahsettiğiniz ülkelerde herhangi bir şirketin abonesi olabilirsiniz.
    Şirket sizi kazıklamaya kalkarsa fahiş fiyatta tarife alursa naabarsınız???
    Mahkemeye gidip hakkınızı ararsınız Dİ Mİ???

NAHHHH!!!

BaaaaK....
    http://t24.com.tr/haber/tbmmde-yasal...-edecek,343773

İşte bu yüzden bunlar ÖZELLEŞTİRME değil SOYGUNDUR..

özelleştirmeyi satmakla karıştırmak

galiba dil önemli bişey

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Döndük dolaştık aynı yere geldik. Bakın ne yazmışsınız:
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuçta geldiğimiz noktada altan biladers ve nazlı ılıcak gibi YALANCILARIN büyük emeği var...
    İyi de yalan nerde?

Özelleştirme devletin bekası ile ilgili kritik kurumları yabancılara satma veya yandaşlara peşkeş çekme değildir. Suistimal edilip sömürülecek kurumları rekabet edebilecek özel teşebbüse devtetmektır.

Bu arada arada Amerikan ordusu, hava ve deniz kuvvetleri dahil, federal devletin komutası altındadır. Özel değildir. Uçak yapan şirketler vs. özel, Lockheed Martin gibi, ama onlar da önüne gelenle iş yapamazlar.

Altan kardeşler devletin önemli kurumlarını yabancılara veya yandaşlara peşkeş çekin mi demiş?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Gazeteciler ülke yönetmez, kapitalizmi de savunabilirler, komunizmi de. Sahtekar da olabilirler, sahtekarlık yüz kızartıcı bir şeydir, cezasını toplum vicdanı verir. Ülke yönetimiyle ilgili sorumluluk siyasilerdedir. Hiçbir siyasetçi, bir gazeteciye sen şöyle yaptın dedin diye yaptım diye suçlama yöneltemez.

Mesela herşeyi özelleştiren devlet, yerli otomobil için çırpınmakta. Bilim ve Sanayi bakanı açıkladı, firma yakında kurulacakmış, emsallerinden kaliteli ve ucuz olacakmış, ve firma kurulduktan sonra tasarım aşamasına geçilecekmiş (İki seçim önce prototipi lanse edilen şeyin daha ne tasarımı olacak diye kimse sormamış).

"NEYİ anlamakta zorlanıyorsunuz..?
    Adamlar türklere satmadı... HALK'a açmadı.. ELİN GAVURUNA VERDİ GİTTİ... LÜBNANIN GAVURU, amerikan gavuru, yunan gavuru say say bitmez.."

bu nasıl bir kafa ya? senin şimdi yeterli miktarda paran olsa dünyanın her yerinde yatırım yapabilir, taşınmaz edinebilirsin. kimse de sana "elin gavuru" demez.

dünya artık dibine kadar globalleşti. iletişim arttı. herkes yatırım çekme peşinde.

kasabalı, pardon köylü kafası ile bir adım ileri gidemeyiz dostum!

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Özelleştirme yaptığı için abad olmuş kaç tane ülke var?
    Yapanların hepsinin özelleştirme bi yerlerine kaçtı.
    Şimdi ufak ufak kamulastirma ayakları yapıyor ya da yeni kamu kuruluşları oluşturmaya çalışıyorlar.
    Fazla uzağa gitmeye gerekte yok.
    İşte 80'lerden beri özelleşen Türkiye.
    Nooldu uzaya mı çıktık?
    Efendim Türkiye yanlış yaptı.
    Peki hangisi dogru yaptı.
    Hadi diyelim dogru yaptı.
    Özelleştirme sayesinde zıplayan ülke var mı?

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Altan biraderler ve nazlı ilıcak bozulmasına katkıda bulundukları adalet mekanizması tarafından tartiliyorlar.

Ergenekon ve balyoz iftiraları sırasında sahte delillerle yurtsever askerler hapislerde cururken, arkadaşlarına destek vermek icin istifa eden generallerin arkasından "daha karpuz kesecektik" diye manşet atarken;

Daha piyasaya çıkmamış kitabı nedeniyle tutuklanan ahmet şık arkasından "gazetecilikten tutuklanmadilar" diye manşet atarken;

Sırf kendisine duyulan kin nedeniyle kanser hastası türkan saylan'in evi basılıp, burs verdiği binlerce öğrenciye "fahise" denilirken o koca koca gazetesinde "bunlar sadece direkte kiymik" diye boburlene boburlene yazarken;

Parasızlıktan devlet hastanesinde bir deri bir kemik vefat eden gariban adama "ergenekon kasasi" denildiğinde; henuz daha icad edilmemiş yazı fontlariyla yazıldığı söylenen sahte raporlarla vatanseverler içeri atılırken karşı çıkıldığında; polis tarafından cep telefonuna örgüt telefonları yüklendiği kanıtlanan gençler serbest bırakılsın denildiğinde; bütün bu yapılan kumpasa , ahlaksızlığa yeter diyen insanların karşısına geçip "olsun o kadar kusur kadi kızında da olur" dediğinde;

Sahte suikast iddiasıyla vatanın kozmik odasına bile girip bütün bilgileri sizdirip vatana ihanet edildiğinde

Bütün bu rezilliklere ortak olan, bunları destekleyen ve kuduznkopek gibi insanlara saldıran bu tipler hiç bu hallere düşeceklerini dusunmemislerdi.

Hatta bugün kendilerini içeri atan mahkemelerin yapısını değiştiren referanduma vatanseverler hayir derken, bunlar yetmez ama evet diye destek çıkmışlardı. Ne kadar ironik...

"Bir cift meme uğruna bu vatani satarım" diyen ve bunu göz göre göre yapan aşağılık tiplere kimse destek beklemesin.

Pembe yanaklı liberaller bile artık uyanmalı bu rüyadan..
    jimi_hendrix ve twisten bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Desene leblebi lüks oldu diye.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altan biraderler ve nazlı ilıcak bozulmasına katkıda bulundukları adalet mekanizması tarafından tartiliyorlar.

Ergenekon ve balyoz iftiraları sırasında sahte delillerle yurtsever askerler hapislerde cururken, arkadaşlarına destek vermek icin istifa eden generallerin arkasından "daha karpuz kesecektik" diye manşet atarken;

Daha piyasaya çıkmamış kitabı nedeniyle tutuklanan ahmet şık arkasından "gazetecilikten tutuklanmadilar" diye manşet atarken;

Sırf kendisine duyulan kin nedeniyle kanser hastası türkan saylan'in evi basılıp, burs verdiği binlerce öğrenciye "fahise" denilirken o koca koca gazetesinde "bunlar sadece direkte kiymik" diye boburlene boburlene yazarken;

Parasızlıktan devlet hastanesinde bir deri bir kemik vefat eden gariban adama "ergenekon kasasi" denildiğinde; henuz daha icad edilmemiş yazı fontlariyla yazıldığı söylenen sahte raporlarla vatanseverler içeri atılırken karşı çıkıldığında; polis tarafından cep telefonuna örgüt telefonları yüklendiği kanıtlanan gençler serbest bırakılsın denildiğinde; bütün bu yapılan kumpasa , ahlaksızlığa yeter diyen insanların karşısına geçip "olsun o kadar kusur kadi kızında da olur" dediğinde;

Sahte suikast iddiasıyla vatanın kozmik odasına bile girip bütün bilgileri sizdirip vatana ihanet edildiğinde

Bütün bu rezilliklere ortak olan, bunları destekleyen ve kuduznkopek gibi insanlara saldıran bu tipler hiç bu hallere düşeceklerini dusunmemislerdi.

Hatta bugün kendilerini içeri atan mahkemelerin yapısını değiştiren referanduma vatanseverler hayir derken, bunlar yetmez ama evet diye destek çıkmışlardı. Ne kadar ironik...

"Bir cift meme uğruna bu vatani satarım" diyen ve bunu göz göre göre yapan aşağılık tiplere kimse destek beklemesin.

Pembe yanaklı liberaller bile artık uyanmalı bu rüyadan..
    Cok guzel yazmissiniz. Hatta icimden "hakkediyomus pe...ler" diyesim de geldi.

Gel gelelim bu yazdiklarinizin hic biri, ama hic biri suc degil.

Bi suru darbe gecirdi Turkiye. Bu insanlari vatansever olarak niteleyemem sahsen. Ordunun orantisiz ve hukmedici gucune mesafeli biri olarak delillerin sahteligi ortaya ciktiginda, eli mahkum "buraya kadar" demek zorunda kaldim, kabullenmesi zor olmasina ragmen. Zirnik hazzetmiyorum cunku kendilerinden. Siz de ayni sekilde Altan kardesler icin dusunuyor olabilirsiniz.

Ama olay hukusuzluga dayandiginda "buraya kadar" diyebilmemiz lazim; nefret etsek bile, hakkettiklerini dusunsek bile. Cunku biz yaniliyor olabiliriz. Biz kanun degiliz. Ne dusundugumuz hic onemli degil. Gerek Cetin Dogan olsun, gerek Ahmet Altan olsun, sucu sabit olmayan insanlarin senelerce hapis yatmasi dogru degil...

Zaten bunu yapamadigimiz icin bu haldeyiz... Onun icin bu kadar guclendi sayin cumhurbaskanimiz. Turk halki olarak o kadar bolunmus ve nefret doluyuz ki, CB tehdit olarak gordugu birilerine dogrultuyor namluyu, ve "heyo vur oldur" diye calip oynuyoruz. Bi suru insan aci cekiyor. Sonra da siradaki tehdit unsuruna ceviriyor namluyu. Yine "heyo vur oldur" diyoruz. Ve boyle boyle tek insan kalmadi "Bu ne yahu?" diyecek. Ilk basta haksizliga, kime olursa olsun, bir agizdan "dur" diyebilseydik, hic boyle olmazdi. O yuzden cok da yuklenmemek lazim yonetime. Asil problem hepimizde.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Haşmet dediklerine katılmakla birlikte bunun düzelmesi için gerekli olan şey bence her iki kutbunda yeterince acı çekerek aklının başına gelmesi.Ya bu olay güç dengeleri değiştikçe biri diğerine eziyet ederek sürüp gidecek.Yada bir noktada insanlar hukukun önemini anlayacaklar.Klasik bir söylem var bunlar eziyet ederken bu hukuk bir gün sizede lazım olacak diyorlardı.Belki bir gün akıllanacağız ben pek olası görmesem de.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Şok marketlerde satılan ürünleri ve menşeilerini yazıyorum;

Kırmızı mercimek - Avustralya (Dünyanın öbür ucu)
    Pirinç - Rusya
    Yeşil mercimek (Evet Yeşil Mercimek ulan Yeşil Mercimek!!! - Kanada (Olum ne Kanada'sı ya. Tükürüğün donar ama adam bize mercimek satabiliyor)
    Nohut (Senin bahsettiğin kardeşim!!) - Arjantin

Daha söylenenler de var. Ama ben emin değilim. Saman - Bulgaristan, Et (İnek yani. evet bildiğin dana)- Sırbistan. Ki milletçe aslında bu iki ülkeden de pek haz etmeyiz. Hatta Sırbistan'da kesilirse inekler helal olacak mı tartışmaları oldu. Bilmem, helal olur mu Sırp mezbağasında kesilen ineği yemek?

Hani nooldu ilkokul öğretmenimin sık, sık kullandığı tv lerde gazetelerde sık sık duyduğumuz cümle? Türkiye bir tahıl ambarıdır (Tahıl: Nohut, mercimek, bulgur, pirinç, fasülye) Türkiye kendi kendisine yetebilen bir tarım ülkesidir. Yetiyor mu sizce?
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İşte yetsin diye, millet az alsın, dışarıdan ithal etmeyelim diye insanların gelirlerini azaltıp ürünlerin fiyatını arttıracak politikalar izleniyor. Sonuç? Alım gücü azalan kişi daha az alacak. Talep az olunca azalmış olan üretimin yetmemezlik gibi bir sorunu olmayacak ve ithalata gerek kalmayacak. Oldu mu yine kendi kendine yeten ülke? Oldu.

Motosikleti
    .
    Bunlar hep zincirleme bağlantılı,yapay döngü.
    Tohumlar,mazot fiyatları,tarım kredileri vesaire hepsi birlikte ele alınmalı.

Mesela et fiyatları niçin artar,süt ve süt ürünleri üretimi azaldığı için.

Ben küçükken bir kilo kıymanın kilosu 14-15 tl idi.

Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar hep zincirleme bağlantılı,yapay döngü.
    Tohumlar,mazot fiyatları,tarım kredileri vesaire hepsi birlikte ele alınmalı.

Mesela et fiyatları niçin artar,süt ve süt ürünleri üretimi azaldığı için.

Ben küçükken bir kilo kıymanın kilosu 14-15 tl idi.
    narkozdan mı çıktın sen? kafan pırıl pırıl olmuş.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    konu altan'lara maltanlara gitti.
    nofut eskiden kaç paraydı bilen var mı?
    ben hep 20 liralık aldığımdan...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Nohut nazlı bitkidir, toplaması yetiştirmesi zahmetlidir, İç anadoluda ekiyorsa ertesi sene nadasa bırakmak zorundasın çünkü toprağı tuzluyor. 4 sene önce 20 ton nohutu 3 TL den satamamıştık 2 TL ye satmak zorunda kalmıştık.

Nohut güzel bitkidir, yeşilken çerez gibi çiğ yersin, hasat edince samanı ayrı kıymetlenir inekler çok sever. Proteini fazla olan nadir hububatlardandır ama nazlıdır.

Bu sene fiyatı gören eker ama bizim gibi ucuza kalır zararını bile çıkarmaz, ertesi sene nadasa bırakmazsa ekeceği üründen az verim alır.

Bu fiyatları da aracılar yükseltir, Ofis eski ofis olsa! adam senden 2 TL ye alıyor 20 TL ye satıyor, keza yurtdışından da aldığının maliyeti cif dahil 5 TL yi geçmez ama sana yine 20 TL ye satıyor.

Piyasa bu kadar boş bırakılmamalı, elbet bi kontrol olmalı ama nerde...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)