Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

15 bin lira para harcadı, 18 defa sınava girdi ama…

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    15 bin lira para harcadı, 18 defa sınava girdi ama…
    Eskişehir'de 18 defa ehliyet almak için girdiği yazılı sınavda başarılı olamayan 47 yaşındaki Hidayet Karagüç, 15 bin lira harcamasının yanı sıra almış olduğu otomobile de ancak bakmakla yetiniyor.

Günyüzü ilçesinde yaklaşık 10 yıl önce ehliyet almak isteyen Hidayet Karagüç, yazılı sınava girdi. İlk sınavda başarılı olamayan Karagüç, umudunu yitirmeden yeniden hazırlandı. İkinci sınavda da ehliyeti almak için yeterli puan alamayan Karagüç, umudunu yitirmeden bu şekilde 18 defa sınava girdi. Her defasında bir umut ile ehliyet almak isteyen 47 yaşındaki Hidayet Karagüç, 4 dosyasını yaktı. Sürücü kursu ve yazılı sınav parası derken 15 bin lira harcayan vatandaş, ehliyet alma hayali ile almış olduğu aracına da bakmakla yetiniyor.

SINAVLAR İÇİN 15 BİN LİRA HARCADI
    Hastası olduğu için tek istediğinin ehliyet almak olduğunu belirten Karagüç, yaklaşık 10 yıldır yaşadıklarını şu şekilde anlattı:

“10 yıldır ehliyet sınavına giriyorum. Bir türlü ehliyet alamadım. Yaklaşık 18’nci sınava girdim. Gerçekten isyan ediyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu son şansım. Dört dosya yaktım, 15 bin liraya yakın bir araba parası kadar para harcadım. Çocuklarımla kötü oldum. Artık sınava gitmeye utanıyorum. Bu da benim son şansım. Eğer alamazsam bir daha da sınava girmeyi düşünmüyorum. En büyük hayalim ehliyet almak. Arabayı, hastam olduğu için aldım ama bir türlü ehliyet alamadım. Yetkililerden bu konuda destek istiyorum.”

Haber burada

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Nasıl bir destek mesela?

"mehmet ali bey ne olur yardım edin lütfen"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    ben araba ehliyetinde 3 kez kaldım. 4. şansımda inin arabayı yakıcam diyip sinir krizi geçirmiştim. vermişlerdi. ehi.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Dayı fazla zorlamasın araba kullanmak az da olsa zeka isteyen bişey bu arada
    18 sınav yüzer lira olsa kursa da bin beşyüz desen 7800 yapıyor o nasıl bir hesap?

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Alamadigi iyi olmus. Aslinda her 5 yilda bir herkesin tekrar girmesi lazim. Hem saglik hem direksiyon sinavina.
    yeditepely bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı mkolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 sınav yüzer lira olsa kursa da bin beşyüz desen 7800 yapıyor o nasıl bir hesap?
    "Abicim biz hallederiz, tanıdıklarımız var. Üç beş ateşlersek ehliyeti alırsın" diyen çakallara para kaptırmadığı ne malum? Dayı azimli ne de olsa.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yahu bu adam ehliyet sınavı için verilen kitabı karıştırıp yanlışlıkla roket bilimi falan çalışıyor olmasın?

Son 20 yıldır belkide testte çıkan tüm sorular aynı, nasıl bu kadar kalmayı becermiş acaba? Kpss ye o kadar girsen türkiye derecesi yaparsın be.

Hepi topu 400-500 test sorusu ezberleyecek, bitti gitti. Cevapları bile değişmiyor genelde.

Zoru başarmış resmen. Yetkililerden de yardım bekliyormuş. Allah akıl fikir versin ne diyeyim...
    GT250rAlanya bunu beğendi.

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Devlet baba amcamıza bir şoför tahsis edin de trafikte terör estirmesin.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    2 sene önce okuma yazma bilmeyen birinin ehliyet aldığına şahit oldum. Adam internetten emniyet randevusu almayı bile bilmiyordu.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    dayı 10 yıl değilde 15 yıl ehliyet almak isteseydi (o günün parası) 300 tl ye alabilirdi

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Dayı kusura bakmasın ama, Türkiye'deki ehliyet sınavına maymunu soksan en fazla 10. seferde geçer sınavı
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Abicim biz hallederiz, tanıdıklarımız var. Üç beş ateşlersek ehliyeti alırsın" diyen çakallara para kaptırmadığı ne malum? Dayı azimli ne de olsa.
    3 kez sınavdan kalırsan dosya yanar , 1500 daha girer.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    çok büyük ihtimalle bu dayımız 18 kez sınavdan kalmayı da 15 bin lira para harcamayı da hak ediyor. açıp 20 sayfa kitap okumuyor yada geçmiş sınavları çözmüyorsa geçemez.

daha ehliyet sınavını ciddiye alıp çalışmayan adam trafikte neleri ciddiye almaz bizler düşünelim.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Bugün gidiyorum anacaddede ara yol var sokak çıkıyor caddeye neyse biri atladı önüme arabayla sokaktan bana baka baka içimden sövdüm küfür ede ede geçtim
    dedem yaşında bir adam utandım sonra niye kızıyorsun adama diye. Adamın bir suçu yok ki onun trafiğe çıkmasına izin veren sistemde suç muhtemelen benim dedelerim gibi zamanında bir paket sigaraya ehliyet almış şimdi reflekslerinin zayıflığından garip hareketler yapıyor trafikte. Devlet sürebilirsin demiş adamın günahı ne. Her 5 yılda bir genel sağlık kontrolu olmalı 50 yaşından sonra bu 2 yılda bire düşmeli yoksa daha çok ölüm olur.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    sınava girdiğim zaman aklıma geldi bir soru şöyleydi sigortalardan bir yanarsa hangisi yapılmalı. şıklar bakır tel sarılır,çelik tel sarılır, sigara kağıdı sarılır, aynı amper ve voltajda yeni sigorta takılır. o soruda önümdeki amca isyan etti bu nasıl soru hepside yapılır soru yanlış yarım saat sınav gözetmeniyle tartıştı. başka bir soruda hangisi yanlıştır diyor başka bir dayı bunların hepsi doğru böyle sor olmaz diyor (toplumca okuma özürlü olmamız).

bu dayıda ehliyet almasın bence tamam beyin bedava ama sıkıntı bedava olması. bedava olunca kıymet görmüyor kullanan pek çıkmıyor.

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Dayının ehliyet alamamasını milletimizin bekaası ve geleceği açısından olumlu buluyorum 😀.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Basarilarinin devamini dilerim abi.

yanlış bilmiyorsam 4 sınavda bir dosyan yanıyor ve tekrardan sürücü kursu kaydı yaptırıp para vermen lazım

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Hergün binsen kötü ihtimal yılda 2 kere ceza yesin yakalnıp 10 yıl binerdin ki zaten binmediği hiç inandırıcı değil :D bende ehliyet almaya kendi arabamla giderek türklük görevimi yapmıştım.
    Baddreams bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)