Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

tuğra lı doblo hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Arkadaşlar bir şey soracağım
    Devamlı burada okuduğum dalga geçilen yada simge olarak kullanılan şey TURA LI doblo

...Doblo yumu sevmiyorsunuz
    ...Tura yımı sevmiyorsunuz
    ...Kullananımı sevmiyorsunuz
    ...her üçü nüdemi sevmiyorsunuz

Doblo sizi rahatsız ediyorsa niye tuğralı olanı ayırıyorsunuz ?

Tura sizi rahatsız ediyorsa niye dobloyu karıştırıyorsunuz. diğer turalı arabalara haksızlık olmuyor mu ?

Kullanan sizi rahatsız ediyorsa aynı adam başka araba kullandığı zamanda rahatsız olurmusunuz,?

Her üçüde aynı anda sizi rahatsız ediyorsa psikoloğa gidin. normal değilsiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Neyzen Tevfik'in "Ne kadar da çokmuşsunuz." olayı geldi aklıma niyeyse.
    twisten, Osm@n ve Quad87 bunu beğendiler.

şimdi amirim şöyle oluyor ;

arkasında osmanlı tuğrası olan doblolar genelde trafik kurallarına riayet etmeden aracını sürüyor. yani ülkemizde genel olarak zaten trafik kültürü yok ama bu araç sahipleri daha bi agresif ve kuralsız kullanıyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Konu Tuğra veya Doblo değil, konu Osmanlı Tuğra'lı Doblo süren adamların %99.99'unun cahil ve kural tanımayan, benim bu memleketten ne şekilde olursa olsun silinmesi istediğim insan türü olması. Bir de siyah film kaplı camları varsa tadından yenmez. Polis olsam her gördüğüm yerde bunları durdurup araçlarını ararım. İstisnalar mutlaka vardır ama çok çok azdır. Ayrıca diğer tuğralı araçlar da trafikte aynı şekilde saygısızca, kural tanımadan, her an kavgaya hazır şekilde hareket etmektedirler. Bu araçların içindeki çocuklar da genelde ön koltukta annelerinin kucağında otururlar ve bunların hiçbirisi tesadüf değildir. Aksini iddia edecek olan arkadaşlar bir gün sabahtan akşama kadar şehirde dolaşıp tespit yapmaya hazırım.

Kişisel olarak da Osmanlı'yı sevmediğim için tuğrasını da sevmem.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu Tuğra veya Doblo değil, konu Osmanlı Tuğra'lı Doblo süren adamların %99.99'unun cahil ve kural tanımayan, benim bu memleketten ne şekilde olursa olsun silinmesi istediğim insan türü olması. Bir de siyah film kaplı camları varsa tadından yenmez. Polis olsam her gördüğüm yerde bunları durdurup araçlarını ararım. İstisnalar mutlaka vardır ama çok çok azdır. Ayrıca diğer tuğralı araçlar da trafikte aynı şekilde saygısızca, kural tanımadan, her an kavgaya hazır şekilde hareket etmektedirler. Bu araçların içindeki çocuklar da genelde ön koltukta annelerinin kucağında otururlar ve bunların hiçbirisi tesadüf değildir. Aksini iddia edecek olan arkadaşlar bir gün sabahtan akşama kadar şehirde dolaşıp tespit yapmaya hazırım.

Kişisel olarak da Osmanlı'yı sevmediğim için tuğrasını da sevmem.
    Yani ikinci şık senin sorunun tuğra ile. Eyvallah...

yani tuğrasız doblo ile ilgili sıkıntı yok. Mesela evden çıktın tuğra var herkes sana başka gözle bakacak sonra tuğrayı sökeceksin hop beyefendi oldun Yanlışmı anladım
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani ikinci şık senin sorunun tuğra ile. Eyvallah
    Okuduğunu anlayamama gibi çok ciddi bir probleminiz var. İletişim sıkıntısı buradan kaynaklanıyor bence. Adam paragraf yazmış sürücü profili ile ilgili altına da 5 kelimelik cümle yazmış Osmanlıyla alakalı hemen sorun Osmanlı ile alakalı oldu.

Algıda seçicilik işte. Fişleme seziyorum.
    fatih.met ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduğunu anlayamama gibi çok ciddi bir probleminiz var. İletişim sıkıntısı buradan kaynaklanıyor bence. Adam paragraf yazmış sürücü profili ile ilgili altına da 5 kelimelik cümle yazmış Osmanlıyla alakalı hemen sorun Osmanlı ile alakalı oldu.

Algıda seçicilik işte. Fişleme seziyorum.
    Kusuruma bakmayın Avukat bey.....Son cümlesini tekrar oku bakiiiiiim ''Kişisel olarak da Osmanlı'yı sevmediğim için tuğrasını da sevmem. ''
    bursalıali bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Yani ikinci şık senin sorunun tuğra ile. Eyvallah...

yani tuğrasız doblo ile ilgili sıkıntı yok. Mesela evden çıktın tuğra var herkes sana başka gözle bakacak sonra tuğrayı sökeceksin hop beyefendi oldun Yanlışmı anladım
    ben arkadaşın sıkıntısını anladım. kendisi cahil, cahilliğinin de farkında olmayan, cahil olmayan insanları küçümseyen, kendi benliğini kaybetmiş, arap yalakası olmuş, çağdaş modern bir devletin eşit vatandaşı olmak yerine yıkılmış gitmiş bitmiş bir devlette padişahın kölesi, tebası olmayı yeğleyen; cumhuriyet, laiklik, Atatürk düşmanı sığırlardan hoşlanmıyor sanırım.
    fatih.met ve aquarist4 bunu beğendiler.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Kusuruma bakmayın Avukat bey.....Son cümlesini tekrar oku bakiiiiiim ''Kişisel olarak da Osmanlı'yı sevmediğim için tuğrasını da sevmem. ''
    Eee tek madde mi derdi? Kendi yazdığını da anlamıyorsun durum daha da vahim.

Motosikleti
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben arkadaşın sıkıntısını anladım. kendisi cahil, cahilliğinin de farkında olmayan, cahil olmayan insanları küçümseyen, kendi benliğini kaybetmiş, arap yalakası olmuş, çağdaş modern bir devletin eşit vatandaşı olmak yerine yıkılmış gitmiş bitmiş bir devlette padişahın kölesi, tebası olmayı yeğleyen; cumhuriyet, laiklik, Atatürk düşmanı sığırlardan hoşlanmıyor sanırım.
    Söylediğiniz şeylerin ölçüsü tura lı doblo kullanmak mıdır.Yani bu mudur

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee tek madde mi derdi? Kendi yazdığını da anlamıyorsun durum daha da vahim.
    senin derdin 4. madde ne yapman gerektiğini yazdım
    bursalıali bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Zamanında bu adama cahil dedim diye bana yükselen bir "ismi lazım değil" vardı. Sesi soluğu çıkmaz oldu, dilini yuttu sanırım bu cehaletin karşısında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Puahahahahahah bir de akıl vermeye kalkıyor.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350

insanların trafikteki davranışları ile bu özellikler arasında bir korelasyon yakalamışsa olabilir, zaten kimse net bir sonuç ortaya koymaz ama hayat tecrübesi insanda bir yargı oluşturacaktır.
    Ahmet Turan Peker bunu beğendi.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    modern zamanların şahini işte, uygun fiyatlı ve krediye uygun, "her işi yaparım abi" arabası, benzer bir ekonomik sınıfa hitap ediyor
    geniş iç mekan ve panaromik camlarıyla büyük resmi anlamak için birebir
    mchi, SuleymanE, _chaotic_ ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    doblo moblo farketmez, tuğralı bir araç görünce bir an önce o araçtan uzaklaşmaya çalışıyorum. her an sinyalsiz dönebilir, ani fren yapabilir. yapıyorlar yani, büyük çoğunluğu öyle. birkaç defa tesadüf ettim.
    xtrafrozen bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...geniş iç mekan ve panaromik camlarıyla büyük resmi anlamak için birebir
    Kahkaha attım ofisin ortasında çok yaşa emi...
    zaferce bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Arkadaşlar bir şey soracağım
    Devamlı burada okuduğum dalga geçilen yada simge olarak kullanılan şey TURA LI doblo

...Doblo yumu sevmiyorsunuz
    ...Tura yımı sevmiyorsunuz
    ...Kullananımı sevmiyorsunuz
    ...her üçü nüdemi sevmiyorsunuz

Doblo sizi rahatsız ediyorsa niye tuğralı olanı ayırıyorsunuz ?

Tura sizi rahatsız ediyorsa niye dobloyu karıştırıyorsunuz. diğer turalı arabalara haksızlık olmuyor mu ?

Kullanan sizi rahatsız ediyorsa aynı adam başka araba kullandığı zamanda rahatsız olurmusunuz,?

Her üçüde aynı anda sizi rahatsız ediyorsa psikoloğa gidin. normal değilsiniz
    Açık ve net yazayım mı hocam?

Genelleme de yapacağım, doblo sürücüleri normal sürücülere oranla çok daha kötü ve kuralsız araç kullanıyor.
    Tuğralı doblo sürücüleri ise yukarıda söylediğimin 3x le çarpılmış hali.

Bilmiyorum belki sık trafiğe çıkmıyorsunuzdur, yada nezih bir semtte yaşıyorsunuzdur ancak benim yaşadığım şehirde durum maalesef böyle.
    Çok sık denk geliyorum ve falsosuz hareket yapan turalı doblo görmedim desem yeridir. Alayı bi muziplik peşinde.
    Yahu park halindeki bile falso, genelde yanlış yere park ediyorlar

İnsanlar Tuğralı doblo gördüğü zaman kutsal su görmüş zebani gibi kaçışıyorlar trafikte
    Size de tavsiyem trafikte görürseniz çok dikkat edin. Ürkütmeyin, izin verin geçsin gitsin yoksa her an üzerinize kırabilir, her an her dengesizliği yapabilir.

Valla bükemediğin bileği öpeceksin demişler, bu satırları yazan kişi yani ben, artık doblo almayı düşünüyorum.

En azından diğer araçlar ve diğer doblolar rahat bırakır da, tıngır mıngır kafam rahat sürerim
    drtayfun ve aquarist4 bunu beğendiler.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    neymiş bu tuğralı doblalar , karizma desem değil neyse.
    yoksa sizidemi arka camına tuğra yapıştırılmış kara camlı doblolular sıkıştırdı. kızgınlığınız neden?
    hırsınızı yanlış adamdan çıkarmaya çalışıyorsunuz, hırsınızı şöföründen çıkaracaktınız .
    şaka bir yana tuğra şekli benim hoşuma gidiyor, ufağını bulsam motoruma yapıştırırım sağlı sollu , bulamıyorum.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizzat akrabamda var, Connect-Tuğra ikilisi, hani kendisini severim fakat burdaki benzetmeye çok uygun birisi. Yani trafikte pek karşılaşmak istemem.
    Tuğra işine gelince, kimse sevmek zorunda değil, kimse Osmanlıyı da sevmek zorunda değil, zira Osmanlı bir hanedanlık. Belki onun yerine Karamanoğulları Anadoluda böyle bir imparatorluk kursa idi, belki çok daha güçlü ve ömrü uzun olacaktı bilemeyiz.
    Şimdi ben Osmanlı ya böyle dedim diye çoğu höykürecek; benim Osmanlı İmparatorluğuna karşı bir gıcığım yok, aksine bu büyük tarihine karşı çok büyük saygım var. Fakat benim için aslolan Osmanlıcılık değil, Türkçülüktür.
    Ahmet Turan Peker be benzerlerinin anlamadığı konu ise şu: Osmanlının yıkılma sebeplerinden (bence) en önemli sebeplerden ikisi, bir Araplaşmak, ikincisi ise gittikçe cahilleşen, ve dini kendi amaçları doğrultusunda halka empoze etmeye çalışan, devlet işlerine karışan uleme takımıdır.
    _chaotic_, zabuzaretta, Osm@n ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Diren Türkçe
    yürekçe, zaferce ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Oğuz Kağan'ın mührü ne kadar kıymetliyse tuğrada o kadar kıymetlidir benim için. Ancak o tuğrayı aracınıza işliyorsanız her konuda daha dikkatli olmanız gerek .Mesela ben yabancı bi ülkede yaşasam ve Türklüğü simgeleyen birşey olsa aracımda 2x dikkat ederim hal ve hareketlerime. Ancak aracına tuğra simgesi yapıştıran sürüclerin %90ının 2x dikkatsiz ve mal mal hareketler sergilediği gerçeğinide göz ardı edemiyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)