Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

tuğra lı doblo hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    .
    Tuğralı doblalar değilde

Far üstüne siyah örümcek logosu yapan şahin,doğan bilimum kuş cinsi otomobilleri sevmem.
    Çünkü otoparkta yanından geçeyim o örümceği görünce kendimi geri atıyorum.

Ne güzel kelebek,şirinler,sevimli hayalet casper modifiyeleri var.Onların çıkartmasını yapın.Ne gerek örümceğe.

Kamyon önündeki michelin adam peluş bebeği, tazbanya canavarı bile daha samimi.
    MSMorkan ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tuğralı doblodan çok beyaz şahin'lerden korkuyorum yalan yok.
    geçen bir tanesi arkama takıldı, kenara çekilip yol verdim mk ne olur ne olmaz.

hanginiz hortlattı lan bu konuyu bugün ;

https://eksisozluk.com/osmanli-tugra...day=2018-01-26

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şincik arkadaşlar çocukluğumdan beri osmanlı hayranı evinde haritalar çizip kendince savaşlar kurup strateji oyunu oynayan birisi olarak yazıyorum..
    Fatih'te benimdir Kanuni'de Mustafa Kemal'de .Ama şu tuğracıların genel karakterini kendimce açıklayarak olur isem..Bunlara göre osmanlı cumhuriyet dönemide dahil her daim mükemmel bir devlet inanılmaz güçlü bir devlet idi..Ne zaman Mustafa Kemal Atatürk geldi halifeliği bitirdi biz cahil kaldık güçsüz kaldık bittik dinden olduk camiler kapatıldı kafasındalar..Ellerinde pas tutmuş bir kılınç sağa sola sarıyorlar..Ve bu karakterler sevri imzalayan bir devletin sanki Mustafa Kemal Atatürk sayesinde yıkıldığı yerine himaye altında yaşayan bir beylik kurulduğu tanımlamasında..

Oysa ki tarih gerçeklerine bakarsan osmanlı 1500lü yıllarda hükmünü yavaşca kaybettiği ve 1790lı yıllarda yavaşça dağılma ve bitme dönemine denk gelmesi .. Geri kalan süreçte ise sadece savunma ve olan düzeni koruma amaçlı politikaları ile ayakta kalan bir imparatorluğu akıllara getirmemeleri..

Elbette osmanlı selçuklu oğuzlar benim atamdır asla geçemem bunlardan..Ama malumatımız bu devletler zamana ayak uyduramamış ve yıkılmışlardır..Zaman değişiyor dünya değişiyor..Geçmişimizi elbette bilelim ama geleceğimizi de bu hatalar üzerine kurmayalım..Son en büyük Türk Devleti Türkiye'dir bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal'dir ve değişmeyecektir..Ve onun önergeleri üzerinde gelişmektir..
    Budur... Klavyene sağlık

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tuğralı doblodan çok beyaz şahin'lerden korkuyorum yalan yok.
    geçen bir tanesi arkama takıldı, kenara çekilip yol verdim mk ne olur ne olmaz.
    Lütfen tofaşıma laf söyleme.
    Bak şimdi bu olsa hafta sonu güzel bir iç dış yıkama,pasta cila atıcan ohhh(uslubu ile gircen).
    İşin bitince açıcan Cengiz,i semtte dekor. Ofsetli bss rs ,su yeşili camlar,4 85 2 bas ohhh
    [IMG][/IMG]

Not: 51 lik düz borun yoksa,gündüz sisler açık değilse bizden değilsin.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen tofaşıma laf söyleme.
    Bak şimdi bu olsa hafta sonu güzel bir iç dış yıkama,pasta cila atıcan ohhh(uslubu ile gircen).
    İşin bitince açıcan Cengiz,i semtte dekor. Ofsetli bss rs ,su yeşili camlar,4 85 2 bas ohhh
    http://<a href="https://hizliresim.c...QN.jpg</a></a>

Not: 51 lik düz borun yoksa,gündüz sisler açık değilse bizden değilsin.
    Şahinlerde cengiz Kurtoğlu ve mor ışık fabrika çıkışı standart geliyor diye biliyorum.
    yürekçe bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sizin aktrol maaşlarına yüzde kaç zam yaptılar. Sizi de kadroya alacaklar mı?

o değilde yarış pistinin oraya eğitim almaya gittiydim. Hayatımda bu kadar malı bi arada gördüğüm başka bi yer hatırlamıyorum. O şahinlerle kendi etraflarında 4 dönüp duruyorlar o surat ifadelerini anlatamam.
    yürekçe ve gitaristgkn bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)