Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tuğra lı doblo hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 40 senedir Ülke'min yollarında iki tekerinden bissürü tekerine kadar aracı kullanıyorum Toplamda iki milyon km üzeri direksiyon ve gidon
    salladım. Bu günden sonra derim ki , benimle aynı yolu kullanan her sürücü benim için büyük bir tehdittir. Bir zamanlar parayla ehliyet satılan bir
    memlekette yaşıyoruz . ( şuraya kimlik bilgilerimi, 2 fotoğraf ve şu kadar da para gönderdim. haftaya ehliyetim geliyo ) sözüne çok şahit olmuştum.
    Bilmiyorum ama belkide en çok sarhoş sürücünün bulunduğu yerde yaşıyoruz. Bu konuda yapılmış bir istatistik var mı acaba? Sürücü kursları eksik verdiği
    her dakikayı kar diye düşünüyor. Daha önce de benzeri konular açılmıştı. Adam, adam olmadıktan sonra arabasının camına veya kaportasına tuğra yapıştısa
    ne olur , Atam izindeyiz yazsa ne olur . İnsanların tercihleri veya öncelikleri kişiseldir. Kucaklamanın da, kızmanın da bir şey değiştireceğini sanmıyorum . Yalnız ne kadar inkar edersek edelim cumhuriyetin de osmanlının da çocuklarıyız . Aslını inkar eden haramzadedir. Nice nice 100. yıllara.
    abi para yı yolladım ehliyet geliyor
    bunlar 15 sene geride kaldı
    artık öyle değil

osmanlıyı severim atalarım dedelerim ama trafikte tuğra veya bayan fark etmez görünce uzar giderim
    aquarist4 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Nirvana.
    (Budizmde, her türlü isteklerden, duygulanımlardan, tutkulardan arınıp en yüksek ruh durumuna erişme.)

fatih.met, RoofRoof, MSMorkan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak bak bak mantik oyunlarina bak... "Cok kotu olduklari icin onlardan biri olmaya karar verdim" falan...

Yahu al bosver. Tugra varsa cikart at. Izi kaldiysa cami degistirirsin artik n'apalim? Simdiden gule gule kullan. Sayende Doblolarin sayginligi artsin...

Yazilan cumleden nasil bunu anladinzi Allah askina? Adam "kotu kullananlar Doblo alip tugra takmaya meytilli oluyorlar" demis. Nereden cikti tugranin itibarsizlastirilmaya calisilmasi? Saygisiz trafik magandalari tugra takmayi tercih ediyorsa tugra n'apsin? Ayni kisiler "K.Ataturk" imzasi takiyor olsa aynisi onun basina gelecekti...
    Bakın bir kaç kişi yazdı samimiyetle kutlarım onları kıvırma olmadan belirttiler. Sorun Doblo değil yada kullananlar. Sorun tuğra olması.

Sembol lerin önemi nedir bu konuda ciddi çalışmalar var. Bakmanın tavsiye ederim

https://okuryazarim.com/sembolizm-ve...imizdaki-yeri/

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nirvana.
    (Budizmde, her türlü isteklerden, duygulanımlardan, tutkulardan arınıp en yüksek ruh durumuna erişme.)

https://scontent.fsaw1-6.fna.fbcdn.n...48&oe=5AEC497B
    Bunu baştan paylaşsaydın ya şimdi bu adam nasıl biri mesela 😂😂😂

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    F54 ben de cümleme başlarken kurslardan öncesini kastederek bir zamanlar diye yazmıştım.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın bir kaç kişi yazdı samimiyetle kutlarım onları kıvırma olmadan belirttiler. Sorun Doblo değil yada kullananlar. Sorun tuğra olması.
    Allah Allah? Ben mi kacirdim? Tekrar okudum. Bi suru insan sorun olarak Tugrali Doblo'larin trafik saygisizligini yazmis... Kim yazdi "Sorun Doblo değil yada kullananlar, sorun tuğra" ?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir şey soracağım
    Devamlı burada okuduğum dalga geçilen yada simge olarak kullanılan şey TURA LI doblo

...Doblo yumu sevmiyorsunuz
    ...Tura yımı sevmiyorsunuz
    ...Kullananımı sevmiyorsunuz
    ...her üçü nüdemi sevmiyorsunuz

Doblo sizi rahatsız ediyorsa niye tuğralı olanı ayırıyorsunuz ?

Tura sizi rahatsız ediyorsa niye dobloyu karıştırıyorsunuz. diğer turalı arabalara haksızlık olmuyor mu ?

Kullanan sizi rahatsız ediyorsa aynı adam başka araba kullandığı zamanda rahatsız olurmusunuz,?

Her üçüde aynı anda sizi rahatsız ediyorsa psikoloğa gidin. normal değilsiniz
    osmanlı tuğrası olan doblolu insanların mal oldukları kanaatindeyiz ve bu yüzden sevilmiyorlar. ülkeyi ayakta tutanlar akıllı insanlardır. salak insanlar ile ülkenin sonu gelir.

özet bu arkadaşım, ister inan ister inanma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduğunu anlayamama gibi çok ciddi bir probleminiz var. İletişim sıkıntısı buradan kaynaklanıyor bence. Adam paragraf yazmış sürücü profili ile ilgili altına da 5 kelimelik cümle yazmış Osmanlıyla alakalı hemen sorun Osmanlı ile alakalı oldu.

Algıda seçicilik işte. Fişleme seziyorum.
    abi bir insanın zekası ne kadar zayıf olursa anlaması da o kadar zor olur.

zekası zayıftır tamam saygım var, hepimiz akıllı olamayız amaaaa birde buna inatçılık ve saygısızlık eklenince insanın bu tip yüzkaraları ila konuşmaya bile tahammülü olmuyor.

haksız mıyım?
    zabuzaretta ve aquarist4 bunu beğendiler.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Şincik arkadaşlar çocukluğumdan beri osmanlı hayranı evinde haritalar çizip kendince savaşlar kurup strateji oyunu oynayan birisi olarak yazıyorum..
    Fatih'te benimdir Kanuni'de Mustafa Kemal'de .Ama şu tuğracıların genel karakterini kendimce açıklayarak olur isem..Bunlara göre osmanlı cumhuriyet dönemide dahil her daim mükemmel bir devlet inanılmaz güçlü bir devlet idi..Ne zaman Mustafa Kemal Atatürk geldi halifeliği bitirdi biz cahil kaldık güçsüz kaldık bittik dinden olduk camiler kapatıldı kafasındalar..Ellerinde pas tutmuş bir kılınç sağa sola sarıyorlar..Ve bu karakterler sevri imzalayan bir devletin sanki Mustafa Kemal Atatürk sayesinde yıkıldığı yerine himaye altında yaşayan bir beylik kurulduğu tanımlamasında..

Oysa ki tarih gerçeklerine bakarsan osmanlı 1500lü yıllarda hükmünü yavaşca kaybettiği ve 1790lı yıllarda yavaşça dağılma ve bitme dönemine denk gelmesi .. Geri kalan süreçte ise sadece savunma ve olan düzeni koruma amaçlı politikaları ile ayakta kalan bir imparatorluğu akıllara getirmemeleri..

Elbette osmanlı selçuklu oğuzlar benim atamdır asla geçemem bunlardan..Ama malumatımız bu devletler zamana ayak uyduramamış ve yıkılmışlardır..Zaman değişiyor dünya değişiyor..Geçmişimizi elbette bilelim ama geleceğimizi de bu hatalar üzerine kurmayalım..Son en büyük Türk Devleti Türkiye'dir bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal'dir ve değişmeyecektir..Ve onun önergeleri üzerinde gelişmektir..
    twisten, RoofRoof, aquarist4 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Bir sorsan o arkadaki Tuğra kime ait, ne yazıyor orada %99'u cevap veremez. Mustafa Kemal imzasına karşı çıkartılmış Osmanlı sevdalılığı. Muhtemelen Osmanlı'yı sorsan Fatih sultan Mehmet ya da Kanuni'den öteye de pek gitmez.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    "Anlamak için değil, cevap vermek için dinliyoruz" sözü geldi aklıma ve ilk defa "Engellilere ekleyin" butonunu kullandım.. Hayırdır inşallah

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sorsan o arkadaki Tuğra kime ait, ne yazıyor orada %99'u cevap veremez. Mustafa Kemal imzasına karşı çıkartılmış Osmanlı sevdalılığı. Muhtemelen Osmanlı'yı sorsan Fatih sultan Mehmet ya da Kanuni'den öteye de pek gitmez.
    Yavuz Sultan Selim'in mi?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Yavuz Sultan Selim'in mi?
    Yok abi RTE'nin

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoo hepsini okudum..

niye böyle birşey söyledin anlamadım.
    Bence havanda su dövüyorsun ve dövüyoruz. 99'umuz hatalı fakat bu bir arkadaş haklı. Doktor'un söylediğini yapalım ve kendi haline bırakalım.
    zapalka bunu beğendi.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Yanlış anlamayın kendim bütün Türk devletlerinin aşığıyım özellikle de Osmanlı'nın. Tuğra çok güzel bir simge hatta Osmanlı Devlet Arması daha da bir güzel; ancak her zaman söylerim maalesef evet Tuğralı Doblo kullanan arkadaşlardan motosikletimi kullanırken her zaman uzak kalırım, hatta tuğrayı geçin özellikle Doblo kullanan arkadaşların %90'ı ne trafik kuralı tanır, ne sağına soluna bakar, ne sinyal verir, ne de size yol verir, bu durum böyle maalesef! Bakın "U" Dönüşü kazaları, ara yol kazaları, döner kavşak kazaları...vs. bilinki bir pickup tarzı araç görürseniz o Doblo'dur. Doblo nedense kullanan insanları değiştiriyor ya da değişik olan insanlar Doblo kullanıyor bu böyle, hepte söylerim...
    Bu arada her daimde kendime şu sözü örnek alırım "GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN İT PEŞİNDE GEZER", Avrupa ülkelerinde geçmişlerine sövmek yokken bizim insanlarımız özellikle belli bir kısım ne Osmanlıyı sever ne eski Türk Devletlerine saygısı vardır, her daim bir yerme etme, adamlar 500 yıl, 600 yıl hüküm sürmüş dünyaya şekil vermiş, milletimizi yüceltmiş ve devamını da biz getirmeye çalışıyoruz ama yok, sanki Türkiye yukardan indirilerek kuruldu. Çok özendiğiniz Avrupa diline, dinine ve geçmişine saygı duyup sahip çıkarken, siz ve sizin gibiler maalesef "geçmişimizi" yadırgıyor ve utanç duyuyorsunuz, yazıklar olsun...
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence havanda su dövüyorsun ve dövüyoruz. 99'umuz hatalı fakat bu bir arkadaş haklı. Doktor'un söylediğini yapalım ve kendi haline bırakalım.
    ya adama meselenin osmnalı ile alakası olmadığını sadece "osmanlı tuğralı doblo" kullanan kişilerin daha dikkatsiz ve sorumsuzca araç kullandığını, bunun bir araştırması olmadığını fakat gözlemlerle herkesin hemfikir olduğunu anlatmaya çalıştım ve linklerle de destekledim.

gelen cevap ; bunları okumadan paylaştığını düşünüyorum.

adamın derdi olaylarla değil kişilerle.

diğer konularda da aynı. beni bırak, olayı anlamaya çalış diyorum, yok.
    aquarist4 bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Amerikada da confederate flag takiyo redneckler kamyonetlerin arkasina

Osmanliyla Amerika karsilastirilamaz tabii ki ama araca tarihi sembol takma yonuyle bi kultur paralelligi mevcut sanki...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amerikada da confederate flag takiyo redneckler kamyonetlerin arkasina

Osmanliyla Amerika karsilastirilamaz tabii ki ama araca tarihi sembol takma yonuyle bi kultur paralelligi mevcut sanki...

http://hips.htvapps.com/htv-prod-med...4-35078524.jpg
    http://i60.tinypic.com/hs89bl.jpg
    http://gordoncstewart.files.wordpres...ag-pickup1.jpg
    http://raddezigns.com/decal_ads/extras/12055_Black.jpg
    Hala konfederasyon bayrağı kullanan mı var? Boş yere redneck demiyorlar bunlara.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bizde olsa direk terörist deyip içeri alırlar bunları, hayatta da çıkarmazlar dışarı.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    tüm yorumları tek tek okudum çocukken sidik yarışı yapardık aklıma o geldi
    tüm bu olanlar oynanmak istenen oyunun sonucu gibi duruyor desen elli akil kişi üstüne çullanır.
    sallayın gitsin.
    herkes işine baksın.
    birbirinizi sevin.
    dobloyu da sevin.
    doblo kullanan babası hiç sevmediği için öyle kullanıyor.
    gidin onu da sevin.
    başını okşayın.
    eline şeker verin.
    düzelmezse gelin yüzüme tükürün.
    sevgi her şeyin ilacı.
    mchi, MSMorkan ve aokuyumcu bunu beğendiler.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Siz yinede doblodan uzak durun...

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    seveceğiz sevmesine de sevdirmiyorlar haşin doblocular, bizde tuğrayı sevip mutlu oluyoruz. ne yapalım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)