Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tuğra lı doblo hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Peki bir sürü motosiklet kaza videosu var, yada araç kazası tura lı doblo ile yapılan kaza varmı. bir istatistik varmı? Yoksa sadece böyledir mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

al bak bu zaytung haberi ;

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=320774

bu da biraz ironik bir başlık ;

https://eksisozluk.com/osmanli-tugra...doblo--5396022

bu asıl başlık ;

https://eksisozluk.com/osmanli-tugrali-doblo--4646130

özet olarak tabi ki bir araştırma yok.

ama birçok kişi aynı görüşte. trafikte sen de bir süre dikkat et, sonra görüşlerini alalım.

Motosikleti
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al bak bu zaytung haberi ;

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=320774

bu da biraz ironik bir başlık ;

https://eksisozluk.com/osmanli-tugra...doblo--5396022

bu asıl başlık ;

https://eksisozluk.com/osmanli-tugrali-doblo--4646130

özet olarak tabi ki bir araştırma yok.

ama birçok kişi aynı görüşte. trafikte sen de bir süre dikkat et, sonra görüşlerini alalım.
    Haberlerin içeriğini okumadığından eminim okusan paylaşmazdın
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bir sürü motosiklet kaza videosu var, yada araç kazası tura lı doblo ile yapılan kaza varmı. bir istatistik varmı? Yoksa sadece böyledir mi
    Ben tamamen kişisel tecrübelerimi yazdım hocam. Bu konuda bilimsel bir çalışma var mıdır bilemiyorum. Ancak trafikte denk geldiğim doblolalrın hele tuğralıların hepsi bi garip sürüyordu.

Daha dün motorla giderken sokak arasından fırlayan bitanesi beni altına alıyordu son anda kurtardım. Panik fren yapıp durdum, kornaya bastım, baktım neden yapıyor diye, süren amcada gram tepki yok, umurunda değil bön bön bakıyor. Yan koltuğunda oturan teyze(sanırım eşi) aşırı korkmuş, o özür işareti yaptı, hiç olayı büyütmedim, kafamla selam verip yoluma gittim.

Bende mi sorun var, mıknatıs gibi bunları üzerime mi çekiyorum diye merak ettiğim de oldu. Arkadaş ortamında da sordum ama, tuğralı doblo hakkında, ben de dahil Osmanlıyı (yani ecdadımızı) çok seven arkadaşlarımdan pek bir olumlu yorum duymadım.
    Tuğralı doblo deyince herkes bi rahatsızlık duyuyor açıkça. "Çok kötü kullanıyorlar, nasıl insan bunlar anlamıyorum" diyorlar.

Sırf arabasına tuğra takmak istemesine rağmen bu kötü izlenim yüzünden takmayan arkadaşlarım dahi var.

Haberlerin içeriğini okumadığından eminim okusan paylaşmazdın
    yoo hepsini okudum..

niye böyle birşey söyledin anlamadım.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüm dobloları bilmem de;
    İzmirde göreceğiniz 45 veya 09 plaka + tuğralı doblo + motosiklet = sıkıntı.
    aquarist4 bunu beğendi.

Yaw "fesbukta gördüm çokta araştırmadım" emmisinin açtığı başlığa ciddi ciddi cevap mı yazdık şindi? Turgetson trolünün açtığı başlıklara da ciddi ciddi cevab mı yazacağız?

zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoo hepsini okudum..

niye böyle birşey söyledin anlamadım.
    Haber diye paylaştığın şeyler senin yada benim yorumum gibi yani sadece yorum

Olm emmi zaytung'un haber sitesi olmadığını anladı! Kaçın la, bunun dönüşü yok...
    zabuzaretta, SuleymanE, Osm@n ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tamamen kişisel tecrübelerimi yazdım hocam. Bu konuda bilimsel bir çalışma var mıdır bilemiyorum. Ancak trafikte denk geldiğim doblolalrın hele tuğralıların hepsi bi garip sürüyordu.

Daha dün motorla giderken sokak arasından fırlayan bitanesi beni altına alıyordu son anda kurtardım. Panik fren yapıp durdum, kornaya bastım, baktım neden yapıyor diye, süren amcada gram tepki yok, umurunda değil bön bön bakıyor. Yan koltuğunda oturan teyze(sanırım eşi) aşırı korkmuş, o özür işareti yaptı, hiç olayı büyütmedim, kafamla selam verip yoluma gittim.

Bende mi sorun var, mıknatıs gibi bunları üzerime mi çekiyorum diye merak ettiğim de oldu. Arkadaş ortamında da sordum ama, tuğralı doblo hakkında, ben de dahil Osmanlıyı (yani ecdadımızı) çok seven arkadaşlarımdan pek bir olumlu yorum duymadım.
    Tuğralı doblo deyince herkes bi rahatsızlık duyuyor açıkça. "Çok kötü kullanıyorlar, nasıl insan bunlar anlamıyorum" diyorlar.

Sırf arabasına tuğra takmak istemesine rağmen bu kötü izlenim yüzünden takmayan arkadaşlarım dahi var.
    Son paragrafında yapılmak istenen şeyi zaten yazmışsın. Bir medeniyeti yok etmek yetmiyor tüm işaretlerini de itbaraızlaştırıp yok etmek hedefi.

Her gün İstanbul trafiğinde en az 60-70 km yol yaparım. Bu sene 35k km yol yaptım ve bunun en az yarısı İstanbul sınırlarında

Benim tespitim özellikle lüks araba kullanıcıları çok fazla yol vermezler ve hata yaparlar.( Motorsikletlilere)

Servis araçlarından sonra en fazla emniyet şerit ihlalini bunlar yapar. Etiketleride arkalarında yazılıdır genelde.

Tura sız dır hepsi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olm emmi zaytung'un haber sitesi olmadığını anladı! Kaçın la, bunun dönüşü yok...
    Yazdıklarına bilgeliğini saygım var ve severek bilgi sahibi oluyorum. Biraz dikkatlice okursan emin olursun linkteki haberi

Attım parayı.. Yazı mı gelecek, tuğra mı gelecek bilemiyorum. Çok heyecanlıyım.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Ortam fazla gerilmiş, herkes sakin olsun yetiştim !!

Gözlerinizin pasını silmeye geldim. Bol bol bakın da yine tatlıya bağlansın sohbet:

Doblo'yu pıstırma caiz midir, değil midir? Kaldera, Ahmet Turan Peker, Kuvvetmira veya artık hangi uzman açıklama yapmak isterse...
    zabuzaretta ve SuleymanE bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Arkadaşlar 40 senedir Ülke'min yollarında iki tekerinden bissürü tekerine kadar aracı kullanıyorum Toplamda iki milyon km üzeri direksiyon ve gidon
    salladım. Bu günden sonra derim ki , benimle aynı yolu kullanan her sürücü benim için büyük bir tehdittir. Bir zamanlar parayla ehliyet satılan bir
    memlekette yaşıyoruz . ( şuraya kimlik bilgilerimi, 2 fotoğraf ve şu kadar da para gönderdim. haftaya ehliyetim geliyo ) sözüne çok şahit olmuştum.
    Bilmiyorum ama belkide en çok sarhoş sürücünün bulunduğu yerde yaşıyoruz. Bu konuda yapılmış bir istatistik var mı acaba? Sürücü kursları eksik verdiği
    her dakikayı kar diye düşünüyor. Daha önce de benzeri konular açılmıştı. Adam, adam olmadıktan sonra arabasının camına veya kaportasına tuğra yapıştısa
    ne olur , Atam izindeyiz yazsa ne olur . İnsanların tercihleri veya öncelikleri kişiseldir. Kucaklamanın da, kızmanın da bir şey değiştireceğini sanmıyorum . Yalnız ne kadar inkar edersek edelim cumhuriyetin de osmanlının da çocuklarıyız . Aslını inkar eden haramzadedir. Nice nice 100. yıllara.
    mchi, BatuhanK ve jackonbir bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gözlerinizin pasını silmeye geldim. Bol bol bakın da yine tatlıya bağlansın sohbet:

https://i.pinimg.com/736x/4a/e7/7c/4...-fiat-cars.jpg

https://i.pinimg.com/736x/46/7e/6f/4...-fiat-cars.jpg

https://i.pinimg.com/736x/07/22/59/0...retro-cars.jpg

https://img.letgo.com/images/41/62/3...policy=img_900
    3. araç efsane olmuş
    Az silindir, çok iş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17

https://i.pinimg.com/736x/4a/e7/7c/4...-fiat-cars.jpg

https://i.pinimg.com/736x/46/7e/6f/4...-fiat-cars.jpg

https://i.pinimg.com/736x/07/22/59/0...retro-cars.jpg

https://img.letgo.com/images/41/62/3...policy=img_900

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 40 senedir Ülke'min yollarında iki tekerinden bissürü tekerine kadar aracı kullanıyorum Toplamda iki milyon km üzeri direksiyon ve gidon
    salladım. Bu günden sonra derim ki , benimle aynı yolu kullanan her sürücü benim için büyük bir tehdittir. Bir zamanlar parayla ehliyet satılan bir
    memlekette yaşıyoruz . ( şuraya kimlik bilgilerimi, 2 fotoğraf ve şu kadar da para gönderdim. haftaya ehliyetim geliyo ) sözüne çok şahit olmuştum.
    Bilmiyorum ama belkide en çok sarhoş sürücünün bulunduğu yerde yaşıyoruz. Bu konuda yapılmış bir istatistik var mı acaba? Sürücü kursları eksik verdiği
    her dakikayı kar diye düşünüyor. Daha önce de benzeri konular açılmıştı. Adam, adam olmadıktan sonra arabasının camına veya kaportasına tuğra yapıştısa
    ne olur , Atam izindeyiz yazsa ne olur . İnsanların tercihleri veya öncelikleri kişiseldir. Kucaklamanın da, kızmanın da bir şey değiştireceğini sanmıyorum . Yalnız ne kadar inkar edersek edelim cumhuriyetin de osmanlının da çocuklarıyız . Aslını inkar eden haramzadedir. Nice nice 100. yıllara.
    Hocam en çok sarhoş sürücünün olduğu ülke olduğumuzu gerçekten, ama gerçekten bütün samimiyetinizle düşünüyor musunuz? Hele bu alkol fiyatlarına rağmen? Millet evde kendi içkisini yapacak kadar pahalıyken? Devletin evde içki yapılmasına bile karışacak kadar vergi topladığı fiyatlara rağmen? Rusya'ya rağmen?
    bursalıali, Quad87 ve aquarist4 bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Benim için tuğra olsun kayı boyu olsun yada köpek kafası olsun yada öyle çomar keyiflerinden herhangi bir şey olsun gördüğüm yerde bi fren basarım. Öyle adamların hiçbirine güven olmaz. Benden uzak atalarına yakın olsunlar.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Öncelikle, tuğrayı savunanlar önce sevdiği şeyin doğru yazılışını öğrenmeli. Tura, madeni paranın resimli yüzüdür. Burada bahsedilen şey tuğradır ve herkes ne olduğunu biliyor.
    Benim Doblo'yla sorunum yok. Tuğrayla da sorunum yok. Ama arabasını arkasına tuğra (veya Atatürk imzası, farketmez) koyan kişilerin bu amblem ve imzayla gurur duyduğunu, övündüğünü düşünürüm. Bunlarla gurur duyan kişilerin de o sembollerin temsil ettiği kişilerin değerlerine bağlı olduğunu düşünürüm. Ve gerek tuğranın temsil ettiği Osmanlı, gerek imzanın temsil ettiği Atatürk; gavura medeniyet dersi vermiş şahsiyetlerdir (Hepsinin hatası vardır, olacaktır). Ha işte bu sembolleri aracında taşıyan kişilerin de bu sembollere yakışır bir şekilde, diğer araçlara saygılı, trafik kurallarına uyarak araç sürmesini beklerim. Ve bunu yapmadıklarında trafik hiyerarşisinde en alt basamağa düşerler gözümde. Tuğra veya imza, Doblo veya Mercedes farketmez. Bu değerlere yakışır şekilde sürmeyenlerden hiç hazzetmem.

Mesela Osmanlı sembolü olduğu için tuğraya değer verip daha doğru yazılışını bilmeyen kişiler de bu sınıfa girer. Aynı şekilde yaptığı işin adını camekanına düzgün yazamayan insanlar da saygı uyandırmaz bende. Mesleğin ne olduğu önemli değildir, kişinin mesleğine duyduğu saygı önemlidir.
    mchi, zabuzaretta, aquarist4 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    İnsanların az mı çok mu içtikleri beni hiç ilgilendirmiyor. Ancak alkolü aldıktan sonra eğer herhangi bir aracı aracın direksiyonuna geçerse o zaman
    Seni de, beni de, bütün toplumu da ilgilendiriyor. Daha bir kaç gün önce sanıyorum Haçiko paylaşmıştı ,sarhoş sürücünün 17 yaşındaki motorcuyu ezerek
    öldürdüğünü. Yine iki gün önce paylaşılmıştı motosiklet kazasında vefat eden karı koca ve kimsesiz kalan 4 yaşındaki yavru .

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Size de tavsiyem trafikte görürseniz çok dikkat edin. Ürkütmeyin, izin verin geçsin gitsin yoksa her an üzerinize kırabilir, her an her dengesizliği yapabilir.

Valla bükemediğin bileği öpeceksin demişler, bu satırları yazan kişi yani ben, artık doblo almayı düşünüyorum.

En azından diğer araçlar ve diğer doblolar rahat bırakır da, tıngır mıngır kafam rahat sürerim
    Bak bak bak mantik oyunlarina bak... "Cok kotu olduklari icin onlardan biri olmaya karar verdim" falan...

Yahu al bosver. Tugra varsa cikart at. Izi kaldiysa cami degistirirsin artik n'apalim? Simdiden gule gule kullan. Sayende Doblolarin sayginligi artsin...

Son paragrafında yapılmak istenen şeyi zaten yazmışsın. Bir medeniyeti yok etmek yetmiyor tüm işaretlerini de itbaraızlaştırıp yok etmek hedefi.
    Yazilan cumleden nasil bunu anladinzi Allah askina? Adam "kotu kullananlar Doblo alip tugra takmaya meytilli oluyorlar" demis. Nereden cikti tugranin itibarsizlastirilmaya calisilmasi? Saygisiz trafik magandalari tugra takmayi tercih ediyorsa tugra n'apsin? Ayni kisiler "K.Ataturk" imzasi takiyor olsa aynisi onun basina gelecekti...
    SuleymanE ve aquarist4 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)