Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Diren..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Öncelik ile özür dileyerek malumunuz gündemimiz sanmayın başlığı belkide yinemi diyerekten de söylenmeyin..Evet biz insan müsfetteleri olduğu sürece yine ve yine..

Konumuz kimseye zararı olmayan bir köpeğin bacaklarını asitle yakılarak bırakılması..

Diren köpeciğimizin bulunduğu an görüntüleri lütfen psikolojisi sağlam olmayan bakmasın uyarmadı demeyin..3 saniye dayanabildim yoksa elimdeki dizüstünü duvardan duvara çarpacağım..

https://www.instagram.com/p/BeOglLQB...ylatheprincess

Kurtaran insan evladı şahsın sayfası https://www.instagram.com/leylatheprincess/

Diren köpeğimizin en son durumu : https://www.instagram.com/p/BeP_uKbB...ylatheprincess

Ve konunun ekşide açığa çıkan sayfası ve yorumları. https://eksisozluk.com/izmirde-bacak...3108?a=popular

Gecenizi veyahut gününüzü mahfettiysem özür ola..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah belanızı versin insanoğlu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

Hacı bunlar ne la :/
    yav köpeği o hale getiren adamı dövsen ne, hapse atsan ne, çekip vursan ne ?
    hastalıklı akılların, ancak hastalıklı çözümler ile dize getirilebileceği inancındayım.
    çivi çiviyi söker hesabı..

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav köpeği o hale getiren adamı dövsen ne, hapse atsan ne, çekip vursan ne ?
    hastalıklı akılların, ancak hastalıklı çözümler ile dize getirilebileceği inancındayım.
    çivi çiviyi söker hesabı..
    Lan kötü oldum cidden dünyada böyle şeyler oluyor mu hay bir tarafına çakayım lanet dünyanın..

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Lan kötü oldum cidden dünyada böyle şeyler oluyor mu hay bir tarafına çakayım lanet dünyanın..
    ben özellikle çok brutal olmayan şeyler seçmeye çalıştım. yoksa canlı canlı derisi yüzülen insanların videoları da var.

"dünya ne kadar vahşi bir yer? ben tüm gerçekliğiyle görmek istiyorum" diyen arkadaşlar, reddit' de watchpeopledie başlığına biraz göz gezdirsinler. hayata ve insanlara bakış açınız değişecek.

Dünyada böyle şeyler sıklıkla oluyor. İnsanın insana yapabileceklerinin sınırı yok. Gore gallery ile büyüdüğümüz için bana normal geliyor.

Köpekciğe bunu yapanı da "bu herif köstebek" deyip herhangi bir meksika karteline vermek içimi soğuturdu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Oğlum böyle şeyler paylaşmayın ya! Siz oraya ne kadar psikolojisi sağlam olmayan izlemesin yazsanız da insanlar tıklayacak ona. Küçük çocuklar da var forumda lütfen.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yani sabah sabah köpeğe mi üzüleyim, insanlığın geldiği noktaya mı üzüleyim ne halt edeyim bilemedim.
    Nasil bir varlık oldu bu insanoğlu.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İçimi dışıma çıkardınız sabah sabah.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence bir kanun çıkartılmalı.Çeşitli haşere yada zararlı sınıfına girebilecek böcek,lağım faresi,yılan vb... hariç diğer hayvanlara zarar veren,işkence yapan öldürene aynı şekilde muamele yapılsın.Bir kere yazlıkta evin bahçesine yılan girdi,hayvana zarar vermeden çuvala koyup ormana salmak istedim beceremedim,hayvan bana bir kaç hamle yaptı,etrafta da oynayan küçük çocuklar da vardı mecburen öldürmek zorunda kaldım.Onda bile pişman oldum öldürdüğüme.Ben yılana bile acırken ne tarz bir ruh hastası bu kadar masum zararsız bir hayvana böyle işkence yapar aklım almıyor.Gerçi kedileri köpekleri bile sebepsiz yere zehirleyen bir toplumdan farklı bir şey beklenemez.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Her hafta köpek motoruma saldırdı belediye zehirlesin diye konu açılan yer burası. Pek ilgi görmez. Kedi olsaydı sayfalarca lanet okurduk.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    insan ile mahlukun ayrımı burada, kalbiden Allah korkusu çıkan en aşağılık mahluk olur.
    ister insan olsun, ister hayvan olsun, ister bitki nebatat olsun Allah yaratmış saygı göstereceksin ki insan olabilesin. insanlara topluma zarar verebilecek mahlukatı bunun dışında tutuyorum. bakarsın aklınla tartarsın gereğinide yaparsın
    dünyanın böyle karma karışık olmasının sebebi de bu , insanlar birbirini sevmiyor, hayvanat ne ki..
    toplum içinde iyiside var kötüsüde , hepsini bir kefeye koymamak lazım. mesela hachiko olayı fark edince vicdanı rahatsız olmuş ve bizim ile paylaşmış. olan biteni engelleme imkanı yoktu ama elinden bu geliyor, bunu yapmış, sağ olasın kardeşim.

İbrahimfaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr500
    Adalet elbet tecelli edicek bu dünyada olmasa da başka yerde.
    Bu arada güzel şeyler de oluyor bakınız;
    https://www.google.com.tr/amp/www.po...haberi-1374398

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Eğitimsizlik, Cehalet, Bazı şeylerin farkında olmamak ve benzeri bir sürü şey. @Jemand ın da yazdığı gibi bu bir sorundur/hastalıktır ve giderilmesi gerekir. Verdiği örnek biraz vahşice sayılabilir dünyanın çoğu yerinde bu tarz şeyler yaşanıyor sadece bizim ülkemize özel de değil amma buna da bir çözüm getirilmeli. Bir canlıya yapılan bu hareket, Ne olacağını anlayabilmekten yoksun, Vahşi olmadığı için büyük ihtimal kendini savunmamış/savunamamış bir canlıya eziyet etmek ne dini ne de etik bir hareket. Videodaki köpek belki ömrünü düzgünce geçiremeyecek ama en azından düzgün bir aileye denk geldiğinde hayatını mutlu geçirebilir. Aynısını asit dökmüş arkadaş için söyleyemem ama.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    OOOOOOrrrrrrr.. Çooo....
    Annesinin ne mi suçu var? Annesinin de suçu var. Hayvan sevgisini öğretmemiş kendinden çıkan et parçasına. Keşke imkan olsa aynısını ona yapsak. 2 AYAKLI ORGAN

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Konu açılmışken 3 hafta önce başımdan geçen olayı anlatmak isterim. Yılbaşından bir kaç gün sonra çalıştığım fabrikanın bahçesine aç, kaburgaları artık belli olan, boğazından hiç bir şey geçmeyen ve muhtemelen son günlerini yaşamakta olan bir golden cinsi köpek geldi.

Görür görmez, o esnada gıda olarak verebileceğim tek şey ekmekti. Bir kaç lokma önüne bıraktım ama hayvan ekmeği ağzına aldıktan sonra yutamadan tekrar çıkarıyordu. Ekmekleri yiyemeyince patrondan izin alıp köpek maması almaya gittim. Geri döndüm ve bitkin halde yatıyordu. Mama poşetini açtım önüne biraz döktüm ama aynı olay tekrar yaşandı. Yutamadan tekrar çıkarıyordu. Durumun acil olduğunu kavradıktan sonra patrondan tekrar izin alarak fabrikaya ait transporter araca artık ayakta duramadığı için köpeği kucaklayarak bindirdim. Fabrika şehirdışında olduğu için sora sora en yakın veterineri buldum ama veteriner bey "-Durumu ciddi değil, gençlik hastalığına kapılmış" demesine rağmen, bu cevabından tatmin olmadım ve başka nereye götürebileceğimi sordum.
    Korucuk mevkiinde tam teşekküllü bir hayvan hastanesi olduğunu söyledi ve yine köpeği kucaklar kucaklamaz tarif ettiği yere geldim. Veteriner hnm köpeğin halini görünce durumun ciddiyetine varıp acil film çekilmesi gerektiği söyledi.

Çekilen röntgenden sonra hayvanın yaklaşık 9 gündür bir şeyler yiyemediğini, sadece su ile beslendiğini ve acilen yemek borusuna tıkanan kemik ve plastik parçaların operasyon ile alınması gerektiği söyledi. Ameliyat için 800 TL, çekilen film için 150 TL ve ameliyattan sonra kalacağı 5 gün için konaklama ücreti günlük 50 TL vermem gerektiğini bildirdi. Peşin ödemeyi yapın hemen işlemlere başlayalım demeleri üzerine o esnada maddi durumumun iyi olmamasından ötürü bir kaç yerle hemen görüşüp 5 dk içinde döneceğimi söyledim. Maalesef aradığım kişilerden olumlu yanıt alamadım ama köpeğide o şekilde ölüme terketmeyi asla istemiyordum. Aklıma Denizli Büyükşehir Belediyesine ait Sokak Hayvanları Kliniği geldi ve telefonla aradım. Durumu izah ettim ve "-siz mi getirirsiniz biz mi gelip alalım?" demeleri ile bende bir umut ışığı doğdu. Tekrar kucakladığım gibi Kliniğe yol aldım ve çıkarttırdığım röntgen filmini veteriner hekime verdim. Hemen serum bağlanıp ameliyata alındı ve yaklaşık 4 gün klinikte serum takviyeli istirahat yaptı ve çalıştığım fabrikaya getirip sadece çorba tarzı sulu gıdalarla 1 hafta beslenmesi gerektiğini tembih etttiler. Buradan kendilerine çok teşekkür ediyorum. Klinik ile ilgili daha önce kötü söylentiler duymuştum ama bu olaydan sonra kesinlikle öyle olmadığına şahit oldum. Yazımın başından beri köpek diyorum ama artık onunda bir ismi var. "TOK". Ölümün eşiğindeyken o aç hali beni çok etkilemişti ve birden aklıma "TOK" geldi ve öylede kaldı.
    Tok şu an çok iyi, ben fabrikaya girer girmez patisini bana uzatıyor, etrafımda zıplıyor. Bunu görmek bile o iş günümün iyi geçmesine sebep oluyor. Her çay saatinde ve öğle yemeği arasında yanıma gelip patisi ile elimi dürtüp onu sevmemi istiyor. Şu an ki hali çok daha iyi. Kaburgaları kayboldu, karın bölgesi normale döndü ve bahçe içinde sürekli koşturuyor. Son halinden bir kaç foto atayım.

Bu olayı anlatmamdaki amacım lütfen sizde çok kötü durumda bir sokak hayvanı görürseniz muhtemelen yaşadığınız yerde Belediyeye ait bir klinik vardır ve orayı arayabilirsiniz. Sadece aldırtmayın, takibinide yapın. O hayvan emin olun bakışlarıyla size minnettarlığını sunacaktır. Sağlıcakla kalın...
    zabuzaretta, SuleymanE, Thracian ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu açılmışken 3 hafta önce başımdan geçen olayı anlatmak isterim. Yılbaşından bir kaç gün sonra çalıştığım fabrikanın bahçesine aç, kaburgaları artık belli olan, boğazından hiç bir şey geçmeyen ve muhtemelen son günlerini yaşamakta olan bir golden cinsi köpek geldi.
    https://i.hizliresim.com/gOAYqQ.jpg

Görür görmez, o esnada gıda olarak verebileceğim tek şey ekmekti. Bir kaç lokma önüne bıraktım ama hayvan ekmeği ağzına aldıktan sonra yutamadan tekrar çıkarıyordu. Ekmekleri yiyemeyince patrondan izin alıp köpek maması almaya gittim. Geri döndüm ve bitkin halde yatıyordu. Mama poşetini açtım önüne biraz döktüm ama aynı olay tekrar yaşandı. Yutamadan tekrar çıkarıyordu. Durumun acil olduğunu kavradıktan sonra patrondan tekrar izin alarak fabrikaya ait transporter araca artık ayakta duramadığı için köpeği kucaklayarak bindirdim. Fabrika şehirdışında olduğu için sora sora en yakın veterineri buldum ama veteriner bey "-Durumu ciddi değil, gençlik hastalığına kapılmış" demesine rağmen, bu cevabından tatmin olmadım ve başka nereye götürebileceğimi sordum.
    Korucuk mevkiinde tam teşekküllü bir hayvan hastanesi olduğunu söyledi ve yine köpeği kucaklar kucaklamaz tarif ettiği yere geldim. Veteriner hnm köpeğin halini görünce durumun ciddiyetine varıp acil film çekilmesi gerektiği söyledi.
    https://i.hizliresim.com/qGlNad.jpg

Çekilen röntgenden sonra hayvanın yaklaşık 9 gündür bir şeyler yiyemediğini, sadece su ile beslendiğini ve acilen yemek borusuna tıkanan kemik ve plastik parçaların operasyon ile alınması gerektiği söyledi. Ameliyat için 800 TL, çekilen film için 150 TL ve ameliyattan sonra kalacağı 5 gün için konaklama ücreti günlük 50 TL vermem gerektiğini bildirdi. Peşin ödemeyi yapın hemen işlemlere başlayalım demeleri üzerine o esnada maddi durumumun iyi olmamasından ötürü bir kaç yerle hemen görüşüp 5 dk içinde döneceğimi söyledim. Maalesef aradığım kişilerden olumlu yanıt alamadım ama köpeğide o şekilde ölüme terketmeyi asla istemiyordum. Aklıma Denizli Büyükşehir Belediyesine ait Sokak Hayvanları Kliniği geldi ve telefonla aradım. Durumu izah ettim ve "-siz mi getirirsiniz biz mi gelip alalım?" demeleri ile bende bir umut ışığı doğdu. Tekrar kucakladığım gibi Kliniğe yol aldım ve çıkarttırdığım röntgen filmini veteriner hekime verdim. Hemen serum bağlanıp ameliyata alındı ve yaklaşık 4 gün klinikte serum takviyeli istirahat yaptı ve çalıştığım fabrikaya getirip sadece çorba tarzı sulu gıdalarla 1 hafta beslenmesi gerektiğini tembih etttiler. Buradan kendilerine çok teşekkür ediyorum. Klinik ile ilgili daha önce kötü söylentiler duymuştum ama bu olaydan sonra kesinlikle öyle olmadığına şahit oldum. Yazımın başından beri köpek diyorum ama artık onunda bir ismi var. "TOK". Ölümün eşiğindeyken o aç hali beni çok etkilemişti ve birden aklıma "TOK" geldi ve öylede kaldı.
    Tok şu an çok iyi, ben fabrikaya girer girmez patisini bana uzatıyor, etrafımda zıplıyor. Bunu görmek bile o iş günümün iyi geçmesine sebep oluyor. Her çay saatinde ve öğle yemeği arasında yanıma gelip patisi ile elimi dürtüp onu sevmemi istiyor. Şu an ki hali çok daha iyi. Kaburgaları kayboldu, karın bölgesi normale döndü ve bahçe içinde sürekli koşturuyor. Son halinden bir kaç foto atayım.
    https://i.hizliresim.com/76bW8W.jpg
    https://i.hizliresim.com/A1q8Yp.jpg

Bu olayı anlatmamdaki amacım lütfen sizde çok kötü durumda bir sokak hayvanı görürseniz muhtemelen yaşadığınız yerde Belediyeye ait bir klinik vardır ve orayı arayabilirsiniz. Sadece aldırtmayın, takibinide yapın. O hayvan emin olun bakışlarıyla size minnettarlığını sunacaktır. Sağlıcakla kalın...
    Sizler gibi "büyük insanlar" insanoğluna umutla bakmamı sağlıyor. İyi ki varsınız, varolun.

Motosikleti
    Piaggio X9 500

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://twitter.com/ziyaakturer/stat...09376302587904

Ülkede akıllı insan sayısı gittikçe azalıyor sanırım.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/gOAYqQ.jpg

https://i.hizliresim.com/qGlNad.jpg

https://i.hizliresim.com/76bW8W.jpg
    https://i.hizliresim.com/A1q8Yp.jpg

Yazdıklarınızı harfi harfina gözlerim dolarak okudum..Yazmayı unuttum gündüz özür dilerim..İnanın iyi ki varsınız..Allah sizden bin razı olsun..Keşke şu dünyada kötülerden fazla olsanız..İnanın bambaşka olurduk..Teşekkür ederim o eşşek sıpası dünya güzelini benim yerime öpün..Patronunuzdan da Allah razı olsun işi gücü rastgitsin..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)