Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Malulen Emeklilik Ve Süreç?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar şincik açık kalp ameliyatı geçirmiş tip1 diabet ve doğuştan sağlı sollu kulakzarı olmayan ve iki kere diabetten dolayı gözlerden operasyon geçirip yakını göremeyen , gözlük kullanan bir bireyim..Ayrıyeten bir de beyin ameliyatı geçirmişliğim var..Askere alınmadım.. Ama hiçbirisini umursamadan eşşek gibi pazar bayram demez gece gündüz çalışırım..Fakat yalan yok biraz da yoruldum ve vergiler belimi burktu..Başka bir platformda bir kaç sgkda çalışan arkadaşa sordum 1800den emekli olursun dediler..Ben bu süreyi bayağı doldurdum gün olarak..Arada sanırsam bi 2-3 ay boşluğum var..Hafta içi heyete girip emekliliğimi isteyeceğim..En azından biraz daha stressiz hayat yaşayacağım..Bu konuda bilgisi olan var mı şincik 1800 garanti olur ise emekli gibi birşeyim..İşyerinden kazandığım yetiyor Allah'a şükür..Biraz dinlenmek istiyorum çünkü kendimi bildim bileli çocukluğumdan beri hastanelerdeyim veyahut sokalarda çalışıyorum..

Teşekkürler..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Sen sadece işten emekli ol MT'den olma, MT sana bi koltuk tahsis etsin, biraz da kahve... ohh mis gibi..

benimde emekliliğe bişey kalmadı 2000 iş günüm var. Geriye kaldı 5000 cik. full sigorta yatsa 46 47 de emekliyim. Eee sonra ? Bekle ki 65 70 olayım.

Ne kadar erken emekli olursan o kadar iyi olur bence, ne kadar çok devletten destek alırsan o kadar iyi...
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen sadece işten emekli ol MT'den olma, MT sana bi koltuk tahsis etsin, biraz da kahve... ohh mis gibi..

benimde emekliliğe bişey kalmadı 2000 iş günüm var. Geriye kaldı 5000 cik. full sigorta yatsa 46 47 de emekliyim. Eee sonra ? Bekle ki 65 70 olayım.

Ne kadar erken emekli olursan o kadar iyi olur bence, ne kadar çok devletten destek alırsan o kadar iyi...
    Yok hayattan emekli olacak kadar değilim (7/24 bazen 5 gün boyunca aralıksız ayakta çalışabiliyorum) deli doluyumdur ama bazı şeyleri yazdığın gibi garantiye almak iyi olur işyerim beni rahat çeviriyor ..Ama hani diyorum bir eş olur ise bir daire vs bu emekli maaşı rahat çevirir..Kazandığımla beraber para da artırırım rahat..Bunu düşünüyorum..

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şincik açık kalp ameliyatı geçirmiş tip1 diabet ve doğuştan sağlı sollu kulakzarı olmayan ve iki kere diabetten dolayı gözlerden operasyon geçirip yakını göremeyen , gözlük kullanan bir bireyim..Ayrıyeten bir de beyin ameliyatı geçirmişliğim var..Askere alınmadım.. Ama hiçbirisini umursamadan eşşek gibi pazar bayram demez gece gündüz çalışırım..Fakat yalan yok biraz da yoruldum ve vergiler belimi burktu..Başka bir platformda bir kaç sgkda çalışan arkadaşa sordum 1800den emekli olursun dediler..Ben bu süreyi bayağı doldurdum gün olarak..Arada sanırsam bi 2-3 ay boşluğum var..Hafta içi heyete girip emekliliğimi isteyeceğim..En azından biraz daha stressiz hayat yaşayacağım..Bu konuda bilgisi olan var mı şincik 1800 garanti olur ise emekli gibi birşeyim..İşyerinden kazandığım yetiyor Allah'a şükür..Biraz dinlenmek istiyorum çünkü kendimi bildim bileli çocukluğumdan beri hastanelerdeyim veyahut sokalarda çalışıyorum..

Teşekkürler..
    Bu iş hastane ile ilgili. Oradaki heyetin raporu asıl oluşturur. Kronik hastalara bu hak veriliyor diye biliyorum. Ama yüzde oranı önemli galiba kulak zarı yok olması duyma yetisi yeterli ise birşey ifade etmez yine şeker hastalığının belli oranda olması lazım galiba.

Benimde gündemim de ama zaten az kaldı emekliliğime ve şükür hala ayaktayım . Uğraşmak lazım biraz herhalde.
    Sonuçta hakkın ise hakkındır. Almak lazım

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350

Teşekkürler..
    Vay arkadaş, bunca olaydan sonra hala capcanlısin, her gün bize nice güzel haberler yorumlar fikirler aktariyorsun. Çok takdir ettim bu halini. Teşekkür ederiz hachiko

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en önemli konu hastanenin vereceği rapor bunlar sgkya gidiyor oradan yanıt geliyor
    bir yakınım kalp krizi geçirdi 35 yaşında yaklaşık 11 dakika cpr yapılmış beyne oksijen gitmediğinden hasar kaldı 35 gün yoğun bakımda kaldı nefes borusunda darlık oluşmuş balon patlatma tarzında bir operasyon geçirdi tuvalet konusunda problemi var konuşmuyor koroner damarda 2 stent var ustune kalp yetmezliği var
    beyin hasarına bağlı psikodepresif bir durum var proflar çözemedi
    bunlar olmasına rağmen sağlam raporu çıktı 3600-4000 civarı gün sayısı malulen emekli etmediler
    sana kolay gelsin
    kendi durumundan bizi de haberdar eder misin

bican33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok hayattan emekli olacak kadar değilim (7/24 bazen 5 gün boyunca aralıksız ayakta çalışabiliyorum) deli doluyumdur ama bazı şeyleri yazdığın gibi garantiye almak iyi olur işyerim beni rahat çeviriyor ..Ama hani diyorum bir eş olur ise bir daire vs bu emekli maaşı rahat çevirir..Kazandığımla beraber para da artırırım rahat..Bunu düşünüyorum..
    Malulen emeklilik demek, çalışma gucu olmadığı, bu da heyet raporu ile sabit olması dumunda geçerli bir emeklilik çeşididir. Yani çalışamaz raporu olması lazım ki malulen emekli olunabilsin. Bu rapor alındı, SGK da onayladı ve kişiyi malulen emekli etti diyelim. Artık sen devlet, sgk nezdinde çalışamaz bir insansın demektir. Bu şekilde emekli olan kişi eğer çalışırsa demekki çalışabiliyor, malulluk derecesinde sakatlığı veya hastalığı yok kabul ediliyor ve malulen emeklilik işlemi iptal ediliyor. Devlet bu durur mu nasıl mı anlıyor? Emekli olduktan sonra diyelim ki SSK.lı işe giriryorsun veya kendi adına bir işyeri açıyorsun böyle durumlarda devlet sana diyorki gel bakalım kardeşim, sen malulluk seviyesinde değilsin. Beni kandırmış ve rapor almışsın. Raporunu, maaşını iptal ettim. Yetmedi. Haksız olarak aldığın emekli maaşlarını da faizi ile geri ver bakalım diyor. İyi. Araştırın. Yanlış yapmayın.
    salihozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    16 Şubata gün aldım heyete gireceğim arkadaşlar Gebze Devlet Hastanesinde..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Hakkınızda hayırlısı olsun hocam , Allah yardımcınız olsun.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    "Malulen emekli olabilmek için gerekli ilk ve en önemli şart, çalışma gücünde en az yüzde 60 kayıp olduğuna dair sağlık kurulu raporudur. "
    Diyolar. Anlattıklarınızdan %60 kayıplı değilsiniz gibi geldi bana ama hayırlısı diyelim. Gözleriniz görüyor, eliniz ayağınız tam ve yürüyebiliyorsanız bu raporu almanız çok zor bence.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    ...(7/24 bazen 5 gün boyunca aralıksız ayakta çalışabiliyorum) deli doluyumdur ...
    Dostum bu konu komple silinse belkide hakkinda daha hayirli olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)