Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanada'ya yerleşmek hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, baslıktanda anlaşılcağı üzere Kanadaya yerleşmeyi düşünüyorum. gerek motor sporları için özel parkurları gerekse ekonomik koşulları sebebiyle beni fazlasıyla cezbediyor. Forumda Kanada da yasayan Türkler var mı diye merak edip konu açtım yasayan varsa neresinde yasıyorlar yazarlarsa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    youtube da birkaç türk kanal var kanaada da yaşayan, onlara bakıp bilgi almanı tavsiye ederim. nasıl gelinir ne yapılır nasıl yaşanır gibi çok güzel konulara değinmişler

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hep şu hikaye gelir aklıma Kanada’ya gitmek isteyen bir vatandaş görünce
    http://bloghaberci.blogcu.com/kanada...-okuyu/9908388

Sevgili Günlük... 12 Ağustos Kanada'daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım.
    Burası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabrımı zorluyorum.
    14 Ekim
    ...Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve
    turuncunun tonlarına dönmeye başladı. Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir sürü geyik gördüm. Çok güzeller. Yeryüzündeki en güzel hayvanlar. Burası resmen bir cennet. Kanada'yı çok ama çok sevdim.
    11 Kasım
    Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyormuş.
    Bu kadar güzel hayvanları öldürmeyi nasıl olur da isterler anlamıyorum. Umarım yakında kar yağışı başlar. Sabırsızlıkla bekliyorum kar yağışını...
    2 Aralık
    Dün gece kar yağdı. Her yerin beyaz bir örtü ile
    kaplanışını seyretmek için gece saat kurup kalktım.Tıpkı kartpostal gibi. Dışarı çıktık merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadık (ben kazandım). Kar temizleme makinesi gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık. Yorulduk ama çok eğlendik.
    12 Aralık
    Dün gece biraz daha kar yağdı. Kar temizleme makinesi ile garajın önündeki karları tekrar temizledik. Burayı seviyorum ama kar da bazen sıkıcı oluyor. Yine de, iyi ki gelmişim buraya diyorum.
    19 Aralık
    Dün gece biraz daha kar yağdı. İşe gitmek için
    garajdan çıkamadım. Burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruluyor insan epeyce.
    22 Aralık
    Boktan kar dün gece yine yağdı ! Kürekle kar atmaktan ellerim su topladı, belim tutuldu. Kar temizleme makinesi ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinde gizlendi. Pezevengin evladı !
    25 Aralık
    ..ktiğimin karı yine yağdı. Eğer kar temizleme makinesini kullanan pezevengi elime bir geçireyim, o puştu geberticem. Yollardaki buzu eritmek için neden tuz kullanmıyor acaba ?
    27 Aralık
    Allahın belası kar dün gece yine yağdı. İnanılır gibi değil. Durmaz mı hiç ulan bu ? Kar temizleme makinesinin son gelişinden beri 3 gündür karları kürekle atamadığım için resmen eve hapsoldum. Hiçbir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi ! Yuh ! Ana.... yağ bari !
    28 Aralık
    Dün gece kar " 83 cm " yağdı, ne 25'i ! Bu kodumunun karı yazdan önce erimez abi. Kar temizleme aracı kara saplandı, hıyar herif benden kürek istedi. Karları temizlerken son kalan küreğimi de kırdı ibne ! Ben de gittim kafa attım. Burnu yamuldu ..ospu çocuğunun. Mahkemelik olduk...
    4 Ocak
    Nihayet evden çıkabildim. Markete gittim, yiyecek filan aldım. Dönüşte bir geyik arabamın önüne atladı. Arabamda 3000 dolarlık hasar var. Bu pis hayvanların hepsini gebertmek lazım.
    3 Mayıs
    Arabayı şehirde tamirciye götürdüm. Yollara dökülen tuz yüzünden arabamın kaportası çürümüş. "Arabayı atın, yenisini alın" dedi tamirci...
    10 Mayıs
    Türkiye'ye kesin dönüş yaptım. İzmir'e bir daha ayrılmamak üzere yerleştim. ..kerim Kanada'yı da, karı da, geyikleri de...
    bektanist, emremm, artemis99 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Eğer doğayı çok seviyorsan olur.

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Bu ara okullar tatil değil mi?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kanada'da yaşayan bir üyemiz var.
    Karlar kalkınca cevap yazar.
    Kışın ulaşamıyoruz.
    fz6_fazer bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Biraz evvel rusyanın bir bölgesi hakkında makale okudum. hava -51 derecenin altına inmeden okullar ve kamuya tatil yokmuş :

-50 derecede nefes alsan akciğer donar manyaklar mı?

Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -50 derecede nefes alsan akciğer donar manyaklar mı?
    Eee bu'yüzden herifler , bayolocik antifrizi keşf'etmişler yaa , hadi bir ip uju "V...."

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Kanada'da yaşamıyorum ancak göçmenlik sürecini başlatmak için akademik denkliklerimizin yani transkript ve diplomalarımızın onayını bekliyorum. Skilled Immigrant yani nitelikli göçmen vizesi ile yerleşeceğim eğer işler yolunda giderse. Aklımdaki eyalet British Columbia. Çünkü en ılıman bölgesi. Kanada soğuktur diyenler genel kanıya yenik düşüyor. Ülkenin batısına gittikçe iklim koşulları İstanbuldakine yakın duruma gelmektedir. Ben de bu sebeple bu eyaletteki Vancouver veya Vancouver'dan çok uzaklaşmamak amacıyla Burnaby, Surrey veya Richmond gibi şehirlerden birine yerleşmeyi planlıyorum.

Göçmenlik vizesi, oturum ve çalışma izni, Express Entry, Kanada'daki yaşam masrafları, ev-araç vs nereden nasıl alınır, banka ve bürokrasi işlemleri gibi pek çok konuyu 2 senedir hatmetmiş durumdayım. Ülkede yaşayan tanıdıklarmdan da gerekli bilgiler konusunda sıkça yardım alıyorum. Ekonomik koşullar ile ilgili beklentiniz tam karşılanmayabilir. Bu konu başlığı altında aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Kanada soğuk diyenler için de şu önemli şehirlerin hava durumu linklerini paylaşayım:

Vancouver: https://weather.com/weather/today/l/49.28,-123.12

Ottawa: https://weather.com/weather/today/l/45.42,-75.70

Toronto: https://weather.com/weather/today/l/43.65,-79.38

Montreal: https://weather.com/weather/today/l/45.50,-73.57

Calgary: https://weather.com/weather/today/l/51.05,-114.07

Dünyanın yüzölçüm olarak en büyük ikinci ülkesi olması ve doğu konferansının kuzey kutbuna yakın olması dolayısıyla çok farklı iklim kuşakları yaşanmaktadır. Ülkenin soğuk iklimi doğudan batıya gittikçe ılımanlaşarak değişmektedir.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bir tane youtube kanalından kanada hakkında birşeyler izlemiştim yazayım
    Havalar burda çok soğuk oluyormuş. Yılın 2-3ayı yaz oluyormuş. Elektrik ucuzmuş. Devlet yakacak yardımı yapıyormuş. Eğitim ücretsiz. Ulaşım ücretsizmiş. Tek sıkıntısı çok soğuk olması

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    10 sene içinde bende yerleşicem,mesajı buraya bırakayım da belki anılarım canlanır
    fz6_fazer bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanada'da yaşamıyorum ancak göçmenlik sürecini başlatmak için akademik denkliklerimizin yani transkript ve diplomalarımızın onayını bekliyorum. Skilled Immigrant yani nitelikli göçmen vizesi ile yerleşeceğim eğer işler yolunda giderse. Aklımdaki eyalet British Columbia. Çünkü en ılıman bölgesi. Kanada soğuktur diyenler genel kanıya yenik düşüyor. Ülkenin batısına gittikçe iklim koşulları İstanbuldakine yakın duruma gelmektedir. Ben de bu sebeple bu eyaletteki Vancouver veya Vancouver'dan çok uzaklaşmamak amacıyla Burnaby, Surrey veya Richmond gibi şehirlerden birine yerleşmeyi planlıyorum.

Göçmenlik vizesi, oturum ve çalışma izni, Express Entry, Kanada'daki yaşam masrafları, ev-araç vs nereden nasıl alınır, banka ve bürokrasi işlemleri gibi pek çok konuyu 2 senedir hatmetmiş durumdayım. Ülkede yaşayan tanıdıklarmdan da gerekli bilgiler konusunda sıkça yardım alıyorum. Ekonomik koşullar ile ilgili beklentiniz tam karşılanmayabilir. Bu konu başlığı altında aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Kanada soğuk diyenler için de şu önemli şehirlerin hava durumu linklerini paylaşayım:

Vancouver: https://weather.com/weather/today/l/49.28,-123.12

Ottawa: https://weather.com/weather/today/l/45.42,-75.70

Toronto: https://weather.com/weather/today/l/43.65,-79.38

Montreal: https://weather.com/weather/today/l/45.50,-73.57

Calgary: https://weather.com/weather/today/l/51.05,-114.07

Dünyanın yüzölçüm olarak en büyük ikinci ülkesi olması ve doğu konferansının kuzey kutbuna yakın olması dolayısıyla çok farklı iklim kuşakları yaşanmaktadır. Ülkenin soğuk iklimi doğudan batıya gittikçe ılımanlaşarak değişmektedir.
    İTÜ diploması geçer mi kanadaya abi?
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tane youtube kanalından kanada hakkında birşeyler izlemiştim yazayım
    Havalar burda çok soğuk oluyormuş. Yılın 2-3ayı yaz oluyormuş. Elektrik ucuzmuş. Devlet yakacak yardımı yapıyormuş. Eğitim ücretsiz. Ulaşım ücretsizmiş. Tek sıkıntısı çok soğuk olması
    - British Columbia eyaleti ve Alberta eyaletinin güney batısı dışında havalar diğer bölgelerde her daim soğuk.

- Elektrik dışarıdan temin edilirse pahalı. Ama genelde ev kiralarına dahil edilir. Hatta bazı ev kiralarında ısınma, su ve internet faturalarından biri veya birkaçı dahil olabiliyor. Ancak ev fiyatları ve kiralar uçuk derecede pahalı. Özellikle de downtown yakınlarında.

- Devlet yakacak yardımını zorunlu bölgelere ve ihtiyaç sahiplerine yapıyor genelde.

- Eğitim üniversiteye kadar ücretsiz, hatta tüm okul gereçleri ve kitapları da üniversiteye kadar ücretsiz sağlanıyor. Bununla beraber göz ve diş hastalıkları dışında sağlık hizmetleri de permanent resident olanlara ücretsiz.

- Toplu ulaşım ücretsiz değil ama uygun fiyatlı. Öğrenciye de indirim var. Akbil gibi kullanılan aylık limitsiz Presto Card'lar var. Ücreti karşılığında temin edebiliyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İTÜ diploması geçer mi kanadaya abi?
    Her diploma geçerli. World Education Services'tan diploma ve transkript'in için akreditasyon alman lazım. Bunun da ücreti 150-200 $ (Kanada Doları) + yurtdışı kargo ücreti. Tercihen TNT ile zarf gönderimi 50 €.

1 ayın sonunda approval alabiliyorsun. Uzun bir süreç.
    SuleymanE bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)