Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Depremin habercisi olan işaretlerden hiç biliyor muydunuz?

Katılımcı sayısı
22. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet 1 tane yada daha fazla biliyordum.

9 40.91%
  • Hayır bilmiyordum.

9 40.91%
  • Konu için teşekkürler, artık biliyorum.

4 18.18%
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Deprem, gelmeden önce sinyal verir

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

Merhaba arkadaşlar,

Bugün ki dersimizde bir doğal afet olan depremden korunma yollarını öğreneceğiz, işleyeceğiz ve tartışacağız. Deprem yer altında sıkışan ga...... boş verin mühim değil, biz sadece korunmayı öğrensek yeter sanıyorum

çok merak ediyorum, depremin olacağını bildiren işaretlerden bildiğiniz hiç var mı? bunu ankette oylayın arkadaşlar. deprem konusunda ne kadarımız bilgili ve ne kadarımız bilmiyormuş öğrenmek istiyorum.

ben yaşadığım son depremden karıncalar sayesinde haberdar olmuştum, yağmurlu bir havada karıncalar dışarıda olmaz fakat ben yolda yürürken her yerde karınca görüyordum ve ertesi gün saat 12 ile 13 arasında 4.6 şiddetinde deprem olmuştu.

şimdi yine deprem bekleniyor ve şiddetli olduğu söyleniyor, yakınlarımızı bilinçlendirelim ve depremin işaretlerini fark ettiğimiz andan itibaren göçük riski olabilecek evlerden uzak duralım.

biz işareti fark ettiğimiz andan itibaren çadır alıp geceyi camp yaparak geçireceğiz geniş aile olarak.

Depremin olacağına dair 57 işaret

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerini iliklerine kadar yaşamış biri olarak; Allah bir daha böyle afetler göstermesin.

İstanbulda sağlam ev kalmayacak.

Kentsel dönüşüm neden hep zenginlerin evlerine yapılıyor acep.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu anda depremi çok önceden haber veren teknoloji yok.

Deprem öldürmez, çürük binalar öldürür

bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda sağlam ev kalmayacak.

Kentsel dönüşüm neden hep zenginlerin evlerine yapılıyor acep.
    paranın açmadığı kapı yok işte

evet, deprem oluyor, binamız yıkılıyor ve evin içinde bir kaç parçaya bölünen duvar üzerime düşüp göğüs kafesimi sıkıştırıyor, oluşan kan basıncına kafamın içerisindeki organlar dayanamayıp bir bir patlıyor ve ağzımdan kan kusarak acı bir şekilde can veriyorum.

yazarken bile çok kötü oldum, allah böyle acılar tattırmasın kimseye.

geçen ayın 31 inde 5 katlı apartmanın 1. katına taşındık. öncesinde müstakil evdeyken hiç düşünmezdim ama şimdi apartmana taşındım ve korkar oldum. bu konuyu açmama vesile oldu apartmana taşınmamız ve yıl başı gecesini darmadağan ve düzenlenmeyi bekleyen bir dairede geçirdik. ben gardolabı monte ederken girdim yıl başına hiç fark etmedim bile 2018 olduğunu.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Kusura bakmayın o yazıda yazanların alayı uydurma, yalan ve söylenti.

O depremi önceden hissettiği iddia edilen hayvanları gerçek bir gözem yaparak takip edin bakalım gerçekten deprem öncesi o hareketleri yapıyorlar mıymış? Bilim adamlarının izleyici taktıkları binlerce hayvan var. Eğer böyle bir şey olsaydı o hayvanların hareketlerinden rahatlıkla deprem tespit eden sistemler yaparlardı.

Yazıda aşağı inildikçe daha da saçma şeyler görüyoruz. Alev topları, renk renk yıldırımlar görülür yazmış adam. Bu kadar insan salaktı zaten havadaki alev toplarını göremediler.

Deprem araştırmaları yapan binlerce insan boşa çalışıyor zaten. Gelip şu kaynağı belirsiz yazıyı okusalar rahatlıkla depremi aylar önceden bilecekler. O kadar bilim adamı salak herhalde.

Belki de erge dönergecinin üretilmesini engelleyen gizli siyonist reptilianlar bu yazının ortaya çıkmasını da engelliyorlardır?
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın o yazıda yazanların alayı uydurma, yalan ve söylenti.

O depremi önceden hissettiği iddia edilen hayvanları gerçek bir gözem yaparak takip edin bakalım gerçekten deprem öncesi o hareketleri yapıyorlar mıymış? Bilim adamlarının izleyici taktıkları binlerce hayvan var. Eğer böyle bir şey olsaydı o hayvanların hareketlerinden rahatlıkla deprem tespit eden sistemler yaparlardı.

Yazıda aşağı inildikçe daha da saçma şeyler görüyoruz. Alev topları, renk renk yıldırımlar görülür yazmış adam. Bu kadar insan salaktı zaten havadaki alev toplarını göremediler.

Deprem araştırmaları yapan binlerce insan boşa çalışıyor zaten. Gelip şu kaynağı belirsiz yazıyı okusalar rahatlıkla depremi aylar önceden bilecekler. O kadar bilim adamı salak herhalde.

Belki de erge dönergecinin üretilmesini engelleyen gizli siyonist reptilianlar bu yazının ortaya çıkmasını da engelliyorlardır?
    kırklareli'de üniversite okurken başıma geldi benim. okuldan dönüyoruz iki kişi. arkadaşım telefonla konuşuyordu ve bende sağa sola bakınıyordum. hafif yağmur atıştırıyordu ve yerlerde ıslanmıştı yağmurdan.

bir an gözüm toprağa ilişti ve bir sürü karınca gördüm, arkadaşıma karıncaları gösterdim ve -bu havada bunların dışarıda ne işi var diye sordum ve arkadaş şeyine bile takmadı beni ve hararetli bir şekilde telefon konuşmasına devam etti.

-arkadaş beni duymaz iken bende "acaba deprem mi olacak" dedim ve baktım arkadaş duymuyor ve bende "neyse" dedim ve devam ettik. ertesi gün gündüz saat 12 den sonra 4.6 şiddetinde deprem oldu ve sonradan okula gittiğimde bu arkadaş bana "sen depremin olacağını bilmiştin" dedi ve hafif şaşkınlıkla baktı bana ve bende "yağmurlu havada karıncalar dışarı çıkmaz dedim ve deprem öncesi yer altı canlılarının depremi hissetiğini de öğrenmiştim ve tahmin ettim" dedim.

arkadaş şaşırmıştı biraz ama olay hiçte şaşırılacak gibi bir şey değildi aslında.

yer altı titreşimlerini hayvanlar bizden daha iyi duyuyorlar, niye buna inanmayalım mustava?

ve bombayı patlatıyorum mustava evet bu kadar insan salak.

valla google de bulduğum ilk linki okumadan attım desem inanır mısın? amacım bilinçlendirmek. evet deprem öncesi köpekler ve diğer hayvanlardan anlaşılıyor ve yer altından böcekler çıkıyor hava yağmurlu olsa bile.
    Onur34 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Türkiye'deki son 2000 depremi gösteren Kandilli Rasathanesi'ne ait sayfa:
    http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst6.asp
    11 Aralık 2017'den bugüne 2000 deprem olmuş, yani 37 günde. 40 gün desek günde 50 deprem eder. Ve bu yazıdaki imarelerin depremden 1 saat-1 hafta öncesinde gözüktüğüne bakılırsa memleketin bütün hayvanlarının tepelerde, direklerde tepindiğini ve gökyüzünün ışık oyunlarıyla şenlendiğini görmemiz gerekir diye düşünüyorum.
    Shrieker bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırklareli'de üniversite okurken başıma geldi benim. okuldan dönüyoruz iki kişi. arkadaşım telefonla konuşuyordu ve bende sağa sola bakınıyordum. hafif yağmur atıştırıyordu ve yerlerde ıslanmıştı yağmurdan.

bir an gözüm toprağa ilişti ve bir sürü karınca gördüm, arkadaşıma karıncaları gösterdim ve -bu havada bunların dışarıda ne işi var diye sordum ve arkadaş şeyine bile takmadı beni ve hararetli bir şekilde telefon konuşmasına devam etti.

-arkadaş beni duymaz iken bende "acaba deprem mi olacak" dedim ve baktım arkadaş duymuyor ve bende "neyse" dedim ve devam ettik. ertesi gün gündüz saat 12 den sonra 4.6 şiddetinde deprem oldu ve sonradan okula gittiğimde bu arkadaş bana "sen depremin olacağını bilmiştin" dedi ve hafif şaşkınlıkla baktı bana ve bende "yağmurlu havada karıncalar dışarı çıkmaz dedim ve deprem öncesi yer altı canlılarının depremi hissetiğini de öğrenmiştim ve tahmin ettim" dedim.

arkadaş şaşırmıştı biraz ama olay hiçte şaşırılacak gibi bir şey değildi aslında.

yer altı titreşimlerini hayvanlar bizden daha iyi duyuyorlar, niye buna inanmayalım mustava?

ve bombayı patlatıyorum mustava evet bu kadar insan salak.

valla google de bulduğum ilk linki okumadan attım desem inanır mısın? amacım bilinçlendirmek. evet deprem öncesi köpekler ve diğer hayvanlardan anlaşılıyor ve yer altından böcekler çıkıyor hava yağmurlu olsa bile.
    İşte o karıncaların depremi hissettiği için o hareketi yaptığını nereden biliyorsun? Belki yağmurda yuvalarını su bastı mecburen dışarı çıktılar?

Bütün batıl inançların çıkış sebebi "yanlış sebep-sonuç ilişkisi kurma" dır. Mesela adamın biri gece gökyüzüne bakarken kayan bir yıldız görüyor sonra başına kötü bir olay geliyor. Diyor ki "yıldız kayması uğursuzluk getirir" Hadi gel şimdi bu adamı böyle bir şey olmadığına ikna et bakalım. Onun gözünde denenmiş ve test edilmiş bir gerçek var asla aksine ikna edemezsin. O adam bir kere bakmak yerine her gece gökyüzüne baksaydı ve her gece kayan yıldızları görseydi aslında yıldız kaymalarının uğur veya uğursuzluk getirmediğini anlardı. Yani özetle tek gözlemden sonuç çıkarmak batıl inanca sebep olur, gerçek bilgi ancak çok gözlem yapılarak ulaşılabilir.

O anlattığın deprem öncesi karıncaların dışarı çıkması olayı gerçek ise o karıncaların her deprem öncesi yuvalarından çıkıyor olmaları gerekir öyle değil mi? O halde yuvanın önüne bir kamera koysak baksak gerçekten her deprem öncesi çıkıyorlar mı diye. Eğer gerçekten çıkıyorlarsa al sana mis gibi deprem uyarı sistemi. Sahi o kadar belgesel çekimi yapan ekip var. Karınca yuvalarına kamera koyup karıncaların her hareketi nasıl ve neden yaptıklarını gözlemliyorlar. Peki yıllardır nasıl oldu da senin bir bakışta gördüğün bu yuva terketme olayını görmediler? Öyle bir şey aslında olmadığı için olabilir mi? Sen sadece bir gözlem yapmışsın ve bir sonuç görmüşsün. Karınca belgeseli yapan adamlar ise yıllarca gözlem yapıyorlar ve her şeyin neden ve sonucunu görüyorlar. Bu sayede gerçek bilgiye ulaşıyorlar.

Bu kadar insanın salak olması konusunda haklı olabilirsin. Bu konuda sağlam deliller var ne yazık ki.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    japonlar bile en fazla 2-3 dakika önceden öğrenebilirken depremi 1 gün önceden öğrenmek diye birşey yok. depremin sinyali karıncalar değil fay hatlarının hareketleridir. seninkisi tesadüf olmuş.
    Shrieker bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim bi önerim var. Türkiye'deki tüm fay hatlarını betonla dolduralım. Hatta kanal istanbul'dan çıkan dolgu da kullanılabilir. İnşaat sektörü şahlanır terbiyesizim ki.

O zaman deprem olmaz.
    Shrieker, yürekçe, drtayfun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bi önerim var. Türkiye'deki tüm fay hatlarını betonla dolduralım. Hatta kanal istanbul'dan çıkan dolgu da kullanılabilir. İnşaat sektörü şahlanır terbiyesizim ki.

O zaman deprem olmaz.
    imkanı yok :D yerin kilometrelerce altında gerçekleşiyor oralara ulaşmanın maliyetini düşünsene. birde betonla doldurmak ne aşşağısı inanılmaz sıcak, betonu bırak hiçbir şey ile kapatamazsın orayı. onun yerine japonya gibi mühendislik harikası binalar, yapılar yapmaya çalışsak daha mantıklı olur. adamlar 8.9 depremden 300-400 ölü ile atlatıyolar. bizim burda olsa haritadan siliniriz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bir arkadaşımla gezerken ters dönmüş bir kaplumbağa görmüştük.
    Arkadaşım heyecanla;
    'Deprem olacak' dedi.
    Ben tabi dalga geçtim kendisiyle.
    Ulen aradan daha 17 yıl gecti geçmedi gercekten deprem oldu.
    Tabi arayıp o gün dalga geçtiğim icin özür diledim.
    Gerçi hatırlamadı ama yinede olgunluk gösterip özrümü kabul etti.
    O günden beri kimseyle dalga geçmem.
    Siz de geçmeyin.
    Shrieker ve ilkerabi bunu beğendiler.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Her seferinde yer altında çatırdamalar duydum bildiğiniz odun parçalama sesi gibi ve 3-5 sn sonra sallamaya başlıyor, bir de sis ve hayvanların tuhaf davranışları var. Bu arada köy de yaşıyorum sakin bir ortam bilginize.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Fay kırılmış, ortaya ses çıkmaya başlamış, o sesi hayvanlar duyup huzursuzlanmaya başlamış, bu kabul, mümkün. Ama daha fay kırılmamış, 1 hafta öncesinden hayvanlar bunu anlayacak? Olacak şey değil.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    depremin nasıl oluştuğunu bilmezseniz bu tür tuhaf şeylere inanabilirsiniz.

Motosikleti
    Cb125e
    Depremi önceden tespit etmek mümkün. Hatta çok önceden bilmek mümkün. Mesela kuzey anadolu fay hattı en geç 10 20 sene sonra kirilacak. Bu sürede afete karsi önlem almak için yeterli sanırım. Önemli olan hazırlık yapmak. Gününü bilmek cok lazim degil.
    Olcay Avşar ve Shrieker bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    99 depremini çok iyi hatırlıyorum. Korkudan 2-3 gün kamyonun kasasında yatmıştık. Allah bir daha göstermesin

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Okuduğum bir makalede fayın belli bir süre enerji biriktirdiği ve sonra kırıldığı anlatilıyordu.
    Örneğin bu süre 150 yıl diyelim.
    Her 150 yılda bir o enerji taşınamaz hale gelip fay kırılıyor.
    Hatta makalede İstanbul için periyod da verilmişti.
    Yanlış hatırlamıyorsam 202? senelerinde bekleniyor.
    99 depreminden sonra İstanbul belediyeleri deprem olması halinde toplanma alanı olması için yerler belirlediler.
    Fakat sonra koruma altına alınan bu yerlerin hemen hepsi imara açıldı.
    Şu an çoğunda avm var.

Yaşamayan bilmez. Deprem sonrası bu toplanma yerleri hayati önem taşır.

99 depreminde ben Türkiye'de tatil yapıyordum. O gece Karacabey Boğazköy'de kumsalda uyku ile uyanıklık arası bir vaziyette uzanmış yatıyordum.
    Tüm ailem İzmit'te idi ve bir kaç gün sonra ben de oraya geçecektim.
    Deprem anında karşı sahile bakıp aha İzmit yıkıldı! diye feryat çıktı boğazımdan.
    Nasıl yola düşüp neler yaşadığımı anlatmayayım. Fakat depremin bir de sonrası var. O zaman çok iyi anlamıştım.
    Neler çektiğimizi ben bilirim ki biz en güvenli yerlerden birindeydik.

99 depremi şans eseri yazın oldu.
    Eğer kışın olsaydı kayıplar 2-3 katına çıkardı.
    Buna enkazda kalanlar hariç bir de barınma imkanı bulamayanlar da eklenir ve zaten tam bir facia olan o deprem daha büyük kayıplı bir afet olarak tarihe geçerdi.

Annem, babam kardeşim haftalarca evde uyuyamadılar. Bahçeye cadır kurduk.
    Daha sonra bir konteyner buldum. O psikolojiyi atlatana kadar konteynerde yattılar.
    İstanbul'da tavuk kümesi bile koyacak yer kalmadı.
    Umarım büyük bir deprem olmaz.
    Yoksa ölüleri gömecek mezar bile bulunamayacak!

Peki buna rağmen umrunda mı milletin?
    Cık!
    fatih.met, cakyol ve Shrieker bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    tam yaşımı hatırlamıyorum ama 5 yada 6 olduğundan eminim. istanbul-esenyurt'ta deprem olmuştu ve ben sokaktaydım zaten. yaz günüydü ve birden bire deprem oldu ve çok kısa sürdü yani 3 saniye bilemedin 4 saniye falan.

deprem öncesi dikkatimi çeken bir şeyler olmamıştı ama o zaman çocuktum gerçi, zaten bir şeyden anlamıyordum.

99 depreminde de büyükçekmece de oturuyorduk. denizgölü sitesi. b1 blok. daire 3. adresimiz buydu. 6 yaşındaydım ve babamla eve gelirken binaların üzerinden geçen bulutlara baktım ve yerden havaya doğru bakınca ilerleyen bulutlar binalara yıkılıyormuş görüntüsü veriyor ve bende babama binaların yıkıldığını söylemiştim ve o gece 99 depremini yaşadık biz. bu tamamen tesadüf.

ben biliyorum diyen arkadaşlar belkide bazı şeyleri atlıyor olabilirler mi? yer altında kırılmalar sadece bir kez mi olur yada tekrarlayan aralıklarla da olabiliyor mu ve her kırılma yüzeye deprem olarak yansıyor mu?

bilemiyorum, 57 işaret denilmiş ama bir deprem olacağı zaman hepsi meydana gelecek yazmıyor yazıda dimi? yer altı sıkışan gazın içeriği ne? deprem öncesi sızıntı ufaktan başlar ve çatlak büyüdükçe daha tazyikli çıkar gaz ve sonunda yer kabuğunu yeterince yarıp yeri sallamaya başlar çıkarken.

57 işaret olası bir durum, belki denk gelir iseniz huylanmakta fayda var. sonuçta hepimizin müstakil evde oturacak durumu yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)