Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Depremin habercisi olan işaretlerden hiç biliyor muydunuz?

Katılımcı sayısı
22. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet 1 tane yada daha fazla biliyordum.

9 40.91%
  • Hayır bilmiyordum.

9 40.91%
  • Konu için teşekkürler, artık biliyorum.

4 18.18%
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Deprem, gelmeden önce sinyal verir

Motovento
    REKLAM ALANI
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Rahmetli Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara 'dan Deprem Bilinci dersleri, Doç. Dr. Okay Eroskay 'dan Mühendislik Jeolojisi dersleri, Yrd. Doç. Dr. Rıfat Akbıyıklı 'dan Endüstriyel Yapım Teknolojileri dersleri, Prof. Dr. Akın Önalp 'ten Zemin Mekaniği ile Temel Mühendisliği dersleri ve Yrd. Doç. Dr. Deprem Mühendisi Ümit Dikmen 'den Yapı İşletmesi bitirme tezi almış bir İnşaat Mühendisi olarak bu konunun bütün akademik birikimimi sıfırladığını söyleyebilirim. Tahsilimiz boşa gitmiş meğerse. Mevzu bulutlarda ve karıncalarda bitiyormuş : )
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Hayret kimse haarptan bahsetmemiş

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    https://news.nationalgeographic.com/...keanimals.html

Küçükken arkadaşlarla bir yavru sokak kedisine yemek veriyoduk. Yemeği havada kapan hayvan kıllandı, başını kaldırdı, sonra hemen en yakındaki apartmanın içine kaçtı, ki kedinin yapacağı iş değildir. Biz de arkasından koşturduk. Sonra dışarıdan şiddetli bir gürültü geldi. Dışarı çıktık, ortadan iki yarılmış bir Motoguzzi kamyonet. Freni boşalmış. Hızla bir arabaya çarpıp durmuş. Kediye yem verdiğimiz yerin dibinde.

Bazen içimi bir karamsarlık, umutsuzluk kaplıyor.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kentsel dönüşüm neden hep zenginlerin evlerine yapılıyor acep.
    Nasıl mesela? Ne demek istediniz bunu yazarken? Gerçekten ne düşündüğünüzü merak ettiğim için sordum.

3 yıl içinde 7 sıradan vatandaşın eski binalarını yıkıp yenilerini yapmış bir müteahhit olarak merak ettim.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://news.nationalgeographic.com/...keanimals.html

Küçükken arkadaşlarla bir yavru sokak kedisine yemek veriyoduk. Yemeği havada kapan hayvan kıllandı, başını kaldırdı, sonra hemen en yakındaki apartmanın içine kaçtı, ki kedinin yapacağı iş değildir. Biz de arkasından koşturduk. Sonra dışarıdan şiddetli bir gürültü geldi. Dışarı çıktık, ortadan iki yarılmış bir Motoguzzi kamyonet. Freni boşalmış. Hızla bir arabaya çarpıp durmuş. Kediye yem verdiğimiz yerin dibinde.
    okumuş, yazmış, amerika görmüş adamın babaannem gibi mistik hadiseler anlatması nedir allasen hasmet?
    bu okuduğunuza, yazdığınıza, gördüğünüz eğitime nankörlüktür resmen!
    keşke aklı başında bir adam kullanaymış senin kontenjanı

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    "meyve ağaçlarının erken çiçek açıp erken meyve vermesi" bende burda film koptu. Hayvan davranışlarına da çok girmeyelim isterseniz.
    Bu kadar teknolojik bilgiyle insan depremi önceden tahmin edemiyorken, hayvanların işaret verdiğini söylemek bilim ve mantığa aykırıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Doğal yollardan oluşacak deprem için tarih vermek imkansızdır, deprem tehlikesinden söz edilebilir ama ne zaman olacağı öngörülemez. Sayısız değişken vardır. Hayvanların sezdiği söylenir, ama herhangi bir bilimsel dayanağı yoktur.

Ama ne zaman nerede olacağı ve hatta hangi saat hangi dakika hangi saniye deprem (suni) olacağını bilen (kendileri neden olduğu için) bir oluşum vardır.

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce kentsel dönüşüm neden zenginlere öncelik tanıyor konusundan başlayayım.
    Arz talep meselesi.
    Müteahhit en çok kâr elde edebileceği muhite teklif götürüyor.

Adam kendisine 4 daire alacağı bir teklif yapacaksa Bağcılari değil Bağdat caddesini tercih ediyor.
    Birini beşyüzbine satacaksa diğerini 2 milyona satıyor çünkü.

Depremin önceden hayvanlar tarafindan sezildigine gözümle şahit oldum.
    İzmit depreminin en büyük artçısını babamla Koşuyolunda öğretmenevi bahçesinde birlikte yaşadık.masanın etrafında 10 kadar güvercin vardi.sebepsiz durdu bunlar, birden hepsi aynı anda havalandı. 5-10 saniye icinde deprem oldu.

Anadoluda sasirtmaz tabii...
    ama istanbulda yeşili olmayan semtlerde birden, aynı zamanlarda kaplumbağa, kirpi,karınca, yilan,fare yoğunluğu görürseniz killanabilirsiniz.

Ve depremin aşırı sıcaklarlada ilişkisi var.
    Rahmetli babam depremden 1 sene evvel oğlum çok fazla sıcak, bu iyi değil, deprem gelir böyle havalardan sonra demişti.

Tecrübeli insanları dinleyin. 😉

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

Benim çözümüm hidrojen bombası değil 😂😂
    Kanalizasyon sisteminin fay hatlarına dökülmesi
    Böylece denizleride kirletmemis oluruz 😉

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı trattataa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce kentsel dönüşüm neden zenginlere öncelik tanıyor konusundan başlayayım.
    Arz talep meselesi.
    Müteahhit en çok kâr elde edebileceği muhite teklif götürüyor.

Adam kendisine 4 daire alacağı bir teklif yapacaksa Bağcılari değil Bağdat caddesini tercih ediyor.
    Birini beşyüzbine satacaksa diğerini 2 milyona satıyor çünkü.

Depremin önceden hayvanlar tarafindan sezildigine gözümle şahit oldum.
    İzmit depreminin en büyük artçısını babamla Koşuyolunda öğretmenevi bahçesinde birlikte yaşadık.masanın etrafında 10 kadar güvercin vardi.sebepsiz durdu bunlar, birden hepsi aynı anda havalandı. 5-10 saniye icinde deprem oldu.

Anadoluda sasirtmaz tabii...
    ama istanbulda yeşili olmayan semtlerde birden, aynı zamanlarda kaplumbağa, kirpi,karınca, yilan,fare yoğunluğu görürseniz killanabilirsiniz.

Ve depremin aşırı sıcaklarlada ilişkisi var.
    Rahmetli babam depremden 1 sene evvel oğlum çok fazla sıcak, bu iyi değil, deprem gelir böyle havalardan sonra demişti.

Tecrübeli insanları dinleyin. ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

Benim çözümüm hidrojen bombası değil ����
    Kanalizasyon sisteminin fay hatlarına dökülmesi
    Böylece denizleride kirletmemis oluruz ��
    O bahsettiğiniz 5-10 saniyelik olayı zaten gelişmiş makineler (sismograf olabilir) de algılayabiliyorlar. Yani deprem olmadan 5-10 saniye önce depremin olacağını bilmek pek işe yarayacağını düşünmüyorum. Ha deprem bölgesi olan yerleşkelere sokaklara yerleştirilecek bir sesli uyarı sistemi (alarm) uygulaması olursa, sismografa entegre edilirse işe yarayabilir.

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keşke dediğin yapılsa, bir erken uyarı sistemi kurulsa,
    ama onun için oluşturulmuş fonla duble yol yabdılar 😂😂

Evde bir can kafesi bölgesi oluşturmak lazım,
    O zaman evde besleyecegin 2-3 kuş ve o 5-10 saniyeye paha biçilmez 😉

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Bu konuda baya belgesel izledim ,öncelik daha öncede bazı yorumlarda söylediğim gibi sağlam binalar yapmaktır, şuan yeni binalar kurallara uygun yapılsada ve oturma izni verilse dahi birçok yeni bina sağlam değil ,göstermelik yapılıyor, boş zamanlarımda, her meslek, her ilgi çekici ve belgesel proğramlarını olayları izlerim, araştırırım, bu konuda birkaç belgesel izlemiştim ,deprem öncesi yer titreşimleri artar ve şiddeti yükselir, bazı gazlar açığa çıkar, gökyüzünde patlama gördüm ışık gördüm meselesi bu gazlardır ve elektro manyetik gücün açığa çıkmasıdır (şimşek gibi)

Hayvanların duyu organları bizden çok fazla gelişmiştir ,yer sarsılmalarını çıkan gazları ve sürtünmeler ile çıkan manyetik alanları hissedebiliyorlar yalnız burada da enteresan bir konu var, yapılan bir deneyde manyetik alan oluşturuldu, buradan 10 tane köpek geçirildi ,2.3 köpek harici diğerleri bir tepki vermedi, bilim bu konuyu araştırıyor, büyük depremler öncesi bazı hayvanlar da huzursuzluk olduğu bir gerçek, insanlar fırtına çıkacağını deprem olacağını araştırarak ancak öngörebiliyor ama hayvanların kat ve kat güçlü duyu organları afet öncesi sıradışı doğa olaylarından afetleri anlayabiliyor
    Her hayvan için geçerli olmasada bazı hayvanlarda huzursuzluk oluyor ,ülkemizdeki bilim insanları batıdaki gibi değil, öyle olsaydı zaten ülkemiz böyle geri kalmışlık göstermezdi ,batıda veya akıllı bilim adamları herşeyi inceler ,hurafe demez, kısaca hayvanlar insan oğlundan kat ve kat fazla gelişmiş duyu organlarına sahiptir ,deprem veya farklı afetleri hissedebilir, tepki verebilir bu konuda birçok belgesel mevcuttur

Bazı hayvanlar depremi hissedebilir ancak bu günler öncesi ya da saatler öncesi değil deprem olmadan neredeyse hemen önce gerçekleşmekte.

Kedilerle ilgili bir çok video izledim. Kimisi depremden hemen önce "lanet olsun dostum bir şeyler oluyor" tribine girerken, kimisi kuyruğunu yayıp şekerlemesine devam ediyor.

Deprem erken uyarı sistemi teknolojisi en gelişmiş millet olan japonlar, oluştuğu konuma göre depremi 5-90 saniye kadar öncesinden tespit edebiliyorlar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Tarih,saat tesbitinden önce tedbir daha önemli.

Japonya bile sadece birkaç saniye öncesinden tesbiti yapabiliyor.

Ama depreme topyekün hazırlıklı yaşıyorlar.

17 ağustostan sonra Gölcük'e gelip bakın,eskisinden daha beter kentleşme var.

Nerede boşluk varsa bulup,inşaat yapıyorlar.

Plan,program namına hiçbir halt yok.

İstanbul depremi için uzmanlar bas bas bağırıyor,ama hep aynı terane.

Allah sonumuzu hayır etsin...
    Shrieker bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kentsel dönüşüm devede kulak. Yıkılıp yapılması gereken çok fazla bina var ve zaman daralıyor. İnanması zor, fakat büyük İstanbul depremine '99 depremine olduğundan daha hazırlıksızız. Çok büyük bir facianın habercisi bu. Bu işlere güçlü, ne yaptığının farkında olan ve halkına hizmet eden merkezi bir siyasi otorite olmadan geniş önlem alınamaz. Bizim milletimiz malesef bunun bedelini çok kötü ödeyecek. Ama sanıyorum ki yine akıllanmayacağız.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kentsel dönüşüm devede kulak. Yıkılıp yapılması gereken çok fazla bina var ve zaman daralıyor. İnanması zor, fakat büyük İstanbul depremine '99 depremine olduğundan daha hazırlıksızız. Çok büyük bir facianın habercisi bu. Bu işlere güçlü, ne yaptığının farkında olan ve halkına hizmet eden merkezi bir siyasi otorite olmadan geniş önlem alınamaz. Bizim milletimiz malesef bunun bedelini çok kötü ödeyecek. Ama sanıyorum ki yine akıllanmayacağız.
    Siyasi otoriteler maalesef hala işin rant kısmında. Kentsel dönüşüm için mülk sahibiyle müteahhidin anlaşması gerekiyor. Pek kıymeti olmayan sıradan bir mevkideyse eviniz, iyi rant yapmayacağı için hiçbir müteahhit yaklaşmıyor sizin evinize kentsel dönüşüm için.

Yaşadığım şehirde dönüştürülen yerleri görüyorum, 15 yıllık sapasağlam ve depreme dayanıklı yapılmış 6 katlı siteler, lüks apartmanlar yıkılıp yerlerine 10 katlı rezidanslar yapılıyor. Güzel rantlar dönüyor bu sayede.

Ciddi bir depremden sonra verilecek basın açıklamaları belli, "Ölenlere rahmet, hazırlıksız yakalandık, gün birlik günü, halkımız gerekli yardımı yapıp yaralarını saracaktır!"

Özel deprem vergisi II için de bulunmaz fırsat olur, krizi güzel bir fırsata çevirip oradan da voleyi vururlar.
    Shrieker bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı hayvanlar depremi hissedebilir ancak bu günler öncesi ya da saatler öncesi değil deprem olmadan neredeyse hemen önce gerçekleşmekte.

Kedilerle ilgili bir çok video izledim. Kimisi depremden hemen önce "lanet olsun dostum bir şeyler oluyor" tribine girerken, kimisi kuyruğunu yayıp şekerlemesine devam ediyor.

Deprem erken uyarı sistemi teknolojisi en gelişmiş millet olan japonlar, oluştuğu konuma göre depremi 5-90 saniye kadar öncesinden tespit edebiliyorlar.
    Gunler oncesinden fark ediyor diyen kim yaa arkadasim? Basima gelen tesadufleri yazdim. Deprem olacagi zaman fay hatti bir anda kirilip gaz cikiyor mu yoksa degisken bir durummu bu? Yani fay hatti zedelenir ve hayvanlar bunu duyup tepki veremezler mi?

Allah rizasi icin biraz ciddi ve durust olun, forumdan sogudum artik.

Gerceklik payi olan iddialar uzerine dursaniza bos insanlar.

Ben burada bir felaketi ve alinabilecek olasi tedbirleri yazmaya çaba gosteriyorum ve inanin amacim hakli yada haksiz cikmak degil.

Ben insanlar zarar gorsun istemiyorum ve lutfen varsa yararli mesajlarinizi yazin.

Kirklareli de karincalar belki bir deprem olduda kaciyorlardi ve tesadufen ertesi gun bir deprem daha oldu daha siddetli ve biz onu duyduk.

Bunlar olasi durumlar, hayvanlar ve bocekler bilim dunyasinin disinda mi kaliyor biraderlerim? Onlarin bilimsel testlerde yeri yok mu?

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    İzmit depreminden bir gün önce Gölcük sahilindeydim. O gün her zamankinden farklı bütün canlılar ve yoksunları ölmüş ve karaya vurmuştu. Balıklar bile vardı ve çok pis bir koku vardı. Belli ki deniz sıcaklığı yükseldiğinden olmuştu. Devamlı gittiğim sahili ilk defa öyle görmüştüm. Yine öyle görürsem korkudan iki gün eve girmem. İster inanın ister inanmayın.

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl mesela? Ne demek istediniz bunu yazarken? Gerçekten ne düşündüğünüzü merak ettiğim için sordum.

3 yıl içinde 7 sıradan vatandaşın eski binalarını yıkıp yenilerini yapmış bir müteahhit olarak merak ettim.
    https://youtu.be/HLZzUOblcbM
    Bu videoda buldum1:30 dk gibi söylüyor deprem uzmanı.

Yapılmıyor değil çoktan yavaş altınşehir’e yıllardır kentsel dönüşüm olcak tahtakalede öyle bunlar basit örnekler.

Size lafım yok yanlış anlamayın ama müteahhitlerin yaptıkları evlerin geneli en kalitesiz mazemeden imal edilmektedir bu bazı müteahhitlerin yaptığı şey.

Her ne kadar denetleniyor densese herkes biliyor ülkemizde rüşvet dolu.

Bu hızla kaç yıla tehlikeli bölgeler yenilenir?
    fatih.met bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın o yazıda yazanların alayı uydurma, yalan ve söylenti.

O depremi önceden hissettiği iddia edilen hayvanları gerçek bir gözem yaparak takip edin bakalım gerçekten deprem öncesi o hareketleri yapıyorlar mıymış? Bilim adamlarının izleyici taktıkları binlerce hayvan var. Eğer böyle bir şey olsaydı o hayvanların hareketlerinden rahatlıkla deprem tespit eden sistemler yaparlardı.

Yazıda aşağı inildikçe daha da saçma şeyler görüyoruz. Alev topları, renk renk yıldırımlar görülür yazmış adam. Bu kadar insan salaktı zaten havadaki alev toplarını göremediler.

Deprem araştırmaları yapan binlerce insan boşa çalışıyor zaten. Gelip şu kaynağı belirsiz yazıyı okusalar rahatlıkla depremi aylar önceden bilecekler. O kadar bilim adamı salak herhalde.

Belki de erge dönergecinin üretilmesini engelleyen gizli siyonist reptilianlar bu yazının ortaya çıkmasını da engelliyorlardır?
    Kardesim simdi sana ne soylesem bos bir komsumuzun kopegi vardi sanirim adi willy hayvani cocukkmrn cok rahatsiz eder kizdirirdik , bana anlatsalar bende inanmazdimama sahidim afet baslayana kadar kopek uzun uzun bagirdi agladi kopek bircok kisi kopek sayesinde uyumadi sahibine cok soylendiler sonra , afet oldu kopek sustu

Bunu nasil aciklayacaksin , 2 saat bagirdi cagirdi hayvan herkes sahit

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)