Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

30.000 kişilik sınır koruma ordusu ve Bülent Alp

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a haberi kapatıp konuyu daha geniş açılar ile incelemekte fayda var.
    zira bu konu çerçevesine zarrap savası dahil edilerek,
    türkiyenin terör unsurlarını besleyen devlet yaftası boynuna takılır ise kurtarmak zor olur.

ekonomik olarak, gelişmiş ülkelerden gelecek tepkilerin sonuçları oldukça ağır olur.
    şartları bu duruma getirenlerin durumu düzeltebileceklerine inanmıyorum.

sanırım konuyu fazla ciddiye aldım.
    O olmadan önce zaten batıya ufak çapta dahi olsa savaş ilan edilir. Petrolsuz İran gibi oluruz. Bayağı sürünürüz yani.

En güzel çözüm, zamanında rüşvete bulaşanların elenmesiydi. Amerika'da Nixon zamanında olmuş. Herife genel af verip başkanlıktan istifasını istemişler. Adamın işlediği suç yanına kalmış, ama devlete zararı sınırlı olmuş.

Bizde de yerleşmiş bir devlet geleneği ve güvenilir bir hukuk olsa böyle bir çözüm olabilirdi belki. Ama Türkiye'de kim birinin genel affına garanti verebilir ki? Bir sonraki hükümet alır atar içeri, kimse de birşey diyemez. Bugün Anayasa mahkemesinin içine düştüğü durum malum.

Tabi bu çok realist bir bakış açısı. Durumu daha dengeli değerlendirmek için yukarıda @kaldera'nın paylaşımını da mutlaka tavsiye ederim. Daha mistik yönden yaklaşmış kendisi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben ankette sakıncalı bir şey göremedim açıkçası. Fişlemeye uygun mu derseniz, uygun. Ama belli bir yöne de yönlendirme yapmıyor.

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duplo işinde "tuğra" önemli. Eğer orcinal tuğralı değilse fazla para verme.
    Dün bir tanesini gördüm, arka camının solunda tuğra sağında ise Atatürkün imzası...

Motosikleti
    speederbike
    Tuğra koyana da, Atatürk imzası koyana da bir şey demem, ikisi de benim için anlamlı şeyler. Ama tuğra/imzaya değer veren birine yakışan şeklin tam aksine, öküz gibi araba sürüyorlar ya bazıları, onlara illet oluyorum.
    MSMorkan bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlis cok goremedim. Eksik gordum ama.

Bush dindar olabilir. Ama ondan da onemlisi, aptaldir. Uzaktan kumandalidir. Yari seytan yari insan olan Dick Cheney ve cevresi tarafindan kontrol edilegelmis bir kukladir. Irakta bi suru insanin olumune sebebiyet vermekle birlikte Amerika'yi da ekonomik olarak saglam gocurmuslerdir...

Her ulkenin insanlari gibi Amerikalilar da genel olarak aptal degil.

...
    Valla hasmet diğer düşüncelerine bir şey demiyorum ama bu düşüncene hem katılmıyorum hem de tamamen yanlış buluyorum.

"Peki ama neden?" diye sorarsan (ki sormak hakkın ve sormalısın) Trump gibi bir başkanı seçmiş olmalarıdır tek nedeni. Bence genel olarak aptal, bağnaz, ve kendi çıkarlarına uygun gelen her kimse o kişinin iyi veya kötü olmasına bakmaksızın seçebilen kişiler topluluğu olduğunu son seçimde gösterdiler.

Önce seçiyorlar, sonrada "oh noooo, Trump is not my presideeeenttt" diye sevgi pıtırcıklığı yapmaya kalkıyorlar, yemezler...

"Ula Mike seçmedi, clara oy vermedi, jake zaten hiç haz etmez ondan ise kim seçti ulan bu Trumpu?" diye sorulmayacağını mı sanıyorlar

Benim de bu konuda eyyorlamam bu kadardır. Çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı?

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç ısrar etmeyin, bu kayıkçı kavgasına dahil olmayacağım
    Yahu kambersiz düğün mü olurmuş, sen hele gel şöyle şu tarafa bakalım yiğido.

Çayırda güreşen pehlevanlara bakıp bıyık burarak "şimdi çimenlere bi çıksam ikisini de deviririm" diye düşünen emekli pehlevan gibi kenarda ne duruyosun?

Hem alıştıydık ne güzel senin büyük resmi herkesten önce görüp büyük oyunu bozmana. "Bomb has been planted" deniyor, sen kenarda defuse kiti olmasına rağmen çözmeyen gamer gibi bekliyosun, oldu mu şimdi bu?
    enescanatar bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı savica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bir tanesini gördüm, arka camının solunda tuğra sağında ise Atatürkün imzası...
    Abi ben daha üst versiyonunu gördüm (Dalga geçmiyorum tekrar görürsem foto çekip atarım.)Mercedes Vito'ydu galiba. Sağda Tuğra solda Atatürk,ortada 15 Temmuz amblemi,ön kaputta da Türk bayrağı.Hiç birine itirazım yok ama arka camda o kadar şey varken dikiz aynasından arkasını nasıl görüyor çok merak ediyorum.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hasmet diğer düşüncelerine bir şey demiyorum ama bu düşüncene hem katılmıyorum hem de tamamen yanlış buluyorum.

"Peki ama neden?" diye sorarsan (ki sormak hakkın ve sormalısın) Trump gibi bir başkanı seçmiş olmalarıdır tek nedeni. Bence genel olarak aptal, bağnaz, ve kendi çıkarlarına uygun gelen her kimse o kişinin iyi veya kötü olmasına bakmaksızın seçebilen kişiler topluluğu olduğunu son seçimde gösterdiler.

Önce seçiyorlar, sonrada "oh noooo, Trump is not my presideeeenttt" diye sevgi pıtırcıklığı yapmaya kalkıyorlar, yemezler...

"Ula Mike seçmedi, clara oy vermedi, jake zaten hiç haz etmez ondan ise kim seçti ulan bu Trumpu?" diye sorulmayacağını mı sanıyorlar
    Sormayin. Rezil oldu dunyaya... Gerci zamaninda Bush denen aptali da secmisti...

Sadece tek bir nokta belirteyim: Biliyorsunuz Amerika'da secimler eyalet eyalet yapiliyor; ve her eyaletin sozu esit. Ama her eyaletin nufusu esit degil. Direk oy sayisina bakacak olursaniz Hillary, Trump'tan %2.1 daha fazla oy aldi. Ama mevcut sistemde Trump baskan secildi. Oy oranlari:

Trump: 46.1%
    Hillary: 48.2%

Tabi Trump'in bu kadar oy almasi bile affedilir bi durum degil...
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Duplomatik dil.

Sağ üst köşeye de bunu "yabışdırsaydı" eksiksiz olacakmış.
    Thracian ve hasmet bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Sormayin. Rezil oldu dunyaya... Gerci zamaninda Bush denen aptali da secmisti...

Sadece tek bir nokta belirteyim: Biliyorsunuz Amerika'da secimler eyalet eyalet yapiliyor; ve her eyaletin sozu esit. Ama her eyaletin nufusu esit degil. Direk oy sayisina bakacak olursaniz Hillary, Trump'tan %2.1 daha fazla oy aldi. Ama mevcut sistemde Trump baskan secildi. Oy oranlari:

Trump: 46.1%
    Hillary: 48.2%

Tabi Trump'in bu kadar oy almasi bile affedilir bi durum degil...
    Valla son cümlenize katılıyorum sonuna kadar. Düşünsenize dünyayı yöneten büyük güç amerikanın okur yazar ve sözde "zeki" halkının 46.1 i Trump u bilerek ve isteyerek seçmiş. Bunun nasıl bir mazereti olabilir ki?

Yahu demokrasi de var hem orada, "beni seçmezseniz sonunuz fena olur haaa" diye halkı tehdit de eden yoktur diye düşünüyorum. Yanılıyorsam lütfen düzeltin.
    Üstelik eğitim seviyesi de ileri bir ülke. Yine de gidip Trump'a oy vermelerinin mantığını çözmeye çalışıyorum da, zorlanıyorum.
    "Seçimden 1 gece önce çılgın bir festival vardı ve halkın 46.1'i sarhoştu, akşamdan kalmaydı, hap etkisindeydi ve ne yaptığını bilmiyordu" denirse belki o zaman anlarım.

Yoksa ilk öne sürdüğüm amerikan halkının genel olarak "aptal, bağnaz, ve kendi çıkarlarına uygun gelen her kimse o kişinin iyi veya kötü olmasına bakmaksızın seçebilen kişiler topluluğu" olduğu fikrimi savunmaya devam edeceğim.
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sebepler ne olabilir? Cikar degil, cunku Trump'in orta ve dusuk gelirliye yarari olmaz. Aklima gelen en buyuk faktor din'in kullanilmasi. Kliseler iyi is yapiyorlar. Sehirlerden uzak kirsal hayatta yasiyan populasyon az degil. Zaten universite kaynayan egitimli ve kozmopolitan eyaletlerin tumu mavi. Ortalar kirmizi. Turkiye gibi

Bu arada Turkiye'nin ozgur olmamasini icine sindiremeyen arkadaslara kotu haber:

Yukaridaki Freedom House'un 2017 haritasi. Asagidaki linkte guncel harita var:

https://freedomhouse.org/report/free...dom-world-2018

2017'de "Kismen ozgur" iken daha da puan kaybedip "ozgur olmayan" ulkeler grubuna dahil olduk. Ermenistan'dan, Gurcistan'dan, Urdun'den, Kirgizistan'dan, Pakistan'dan, Uganda'dan, Nijerya'dan, Fas'tan bile gerideyiz. Artik tescilli bir ucuncu dunya ulkesiyiz. Hepimize hayirli ugurlu olsun.

Bu arada kriterler, veriler ve hesaplama yontemi sitesinde yayinlanmis durumda.

Motosikleti
    speederbike
    Biz elin gavurunun Freedom House'unu tanımayız. Yarın öbür gün yerli ve milli bir Özgürlük Evi kurup biz dünyayı puanlandıracağız.
    hasmet bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Freedom house öyle dediyse öyledir, yapacak bir şey yok :/
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Freedom house öyle dediyse öyledir, yapacak bir şey yok :/
    O kadar umutsuz olmayın. Freedom House un fetö bağlantısını arayın Google da, belki bişey düşer. Olmazsa klasik "batı bizi kıskanıyo" modunda girersiniz, "sömürgeciler, israyil" ile de noktayı koyarsınız. Bir dış tehdit daha böylelikle savrulmuş olur.

hasmet
    hiç bişey vatanından ayrı kalmanı izah edemez
    tek şey avutur
    bir gün geri dönücem

Düşmanı hafife almak ile ilgili onlarca söz yazılmıştır tarihte. Tavsiyem düşman olmasanız da hiç bir insanı ve düşünceyi hafife almayın
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Düşmanı hafife almak ile ilgili onlarca söz yazılmıştır tarihte. Tavsiyem düşman olmasanız da hiç bir insanı ve düşünceyi hafife almayın
    Peki. Hiç anlamıyorum ki ne esrarengiz olaylar geçiyor aklınızdan? Savaş mı var? Düşman kim? Hangi düşünce? Olaylar olaylar.

Neyi ne için söylediğim oldukça açık, siz de iyi biliyorsunuz. Tribünlere oynamayalım
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Neyi ne için söylediğim oldukça açık, siz de iyi biliyorsunuz. Tribünlere oynamayalım
    Yok. Bana çok oluyor. Sanki ima ile anlaşıyor herkes. Niye insanlar düşüncelerini açık açık ifade etmiyorlar anlamıyorum... Sorunca da tipik aynı tepki "biliyorsunuz canım, herkes anladı" vs. Eninde sonunda da saçmasapan şeyler çıkıyor genelde. Açıktan yazınca saçmalığı bariz belli olacağı için çekiniliyor diye düşünüyorum artık.
    drtayfun ve yilmazozkan bunu beğendiler.

"batı bizi kıskanıyo" modunda girersiniz, "sömürgeciler, israyil" ile de noktayı koyarsınız.
    Bu yazıda bilerek israyil yazıp, sizin gibi düşünmeyen kişilerin eğitim seviyesinin düşüklüğünü vurgulayıp, iddia ederken sorun yok değil mi, düşüncelerini gizleyerek söyleyen sizsiniz.

Yazdıklarım da işte bu hafife alma ve alay etmenizle alakalı.
    Atasözleri ve deyimler boş yere söylenmemiştir, bilinen gerçekleri ve neden-sonuç ilişkilerini açıklar. Aklıma sivil birinin düşüncesini hafife almak ile ilgili bir atasözü gelmediği için ''düşmanı hafife almak'' örneği verdim.
    Bunun da adı düşünceyi geliştirme yollarından örneklendirmeye girer heralde, emin değilim. Siz daha iyi bilirsiniz muhtemelen.

Anlaşılmayan yerler olursa özel mesaj yoluyla iletişime geçin ben size anlatmaya çalışırım elimden geldiğince, ama bu konudan sıkıldım. Başka bi alakasız konuda görüşmek üzere
    bursalıali bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Bu Haşmet'den bende 100 tane olsa dünyayı yönetirim.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)