Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

30.000 kişilik sınır koruma ordusu ve Bülent Alp

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşuna uğraşmayıın. hasmet i çözmüşsünüz ama. ben de bu yazdıklarınızı anladığım için pek cevap yazmam ona. çünkü sürekli yuvarlak konuşan, birisi cevap verdiğinde hemen bi taraftan kaçan birisi kendisi. kaçak dövüşüyorsun dediğimde ben dövüşmüyorum fikirlerimi yazıyorum diyebilecek kadar ağzına almış bi fikirlerimi yazıyorum, objektifim, herkese saygı duyarım, işte abd bu vs. gibi sözleri sürekli yazar durur. sanırsınki medeniyetin beşiğini kendisi sallıyor. fazla dikkate almayın. bir ara yine bu tür bir mevzuda kendisinin kaynaklarını atmıştı burda. hepsi de hiç şaşırmayacağınız şekilde fetonun haber kaynakları. onlar doğruları söylüyormuş da diğerleri yalan haber kaynaklarıymış vs vs bir sürü şeyler
    Arkadaşlar,

Sizle ayni fikri paylaşmayana nedir garazınız? Bunun için yalan söylemeye değer mi? Lütfen yazın, nerede gördünüz "kendisinin kaynaklarını atmıştı burda. hepsi de hiç şaşırmayacağınız şekilde fetonun haber kaynakları." olduğunu. Gösterin. Bir tane öyle link, öyle haber paylaşmış mıyım? Bulun. Lütfen.

Bakın, sırf kendiniz gibi düşünmüyorum diye, ısrarla şahsıma saldırıyorsunuz. Yazdıklarım makul değilse, zaten kimse iplemez. Makul olmadığını düşünüyorsanız da yazın sebeplerini, başka okuyanlar da görsün neden makul olmadığını.

Ama lütfen yalan söylemeyin, iftira atmayın, tanımadığınız biri hakkında atıp tutmayın, başkasını itibarsızlaştıracağım diye kendinizi küçük düşürmeyin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Sizle ayni fikri paylaşmayana nedir garazınız? Bunun için yalan söylemeye değer mi? Lütfen yazın, nerede gördünüz "kendisinin kaynaklarını atmıştı burda. hepsi de hiç şaşırmayacağınız şekilde fetonun haber kaynakları." olduğunu. Gösterin. Bir tane öyle link, öyle haber paylaşmış mıyım? Bulun. Lütfen.

Bakın, sırf kendiniz gibi düşünmüyorum diye, ısrarla şahsıma saldırıyorsunuz. Yazdıklarım makul değilse, zaten kimse iplemez. Makul olmadığını düşünüyorsanız da yazın sebeplerini, başka okuyanlar da görsün neden makul olmadığını.

Ama lütfen yalan söylemeyin, iftira atmayın, tanımadığınız biri hakkında atıp tutmayın, başkasını itibarsızlaştıracağım diye kendinizi küçük düşürmeyin.
    ooo beyimize iftira atılmış tabiii kendisi dünyanın en doğru insanı. yazdıklarını ya unutuyorsun ya da karşındakileri kendin gibi zannediyorsun.

konu da burda neler yazıldığını görebilir herkes: http://www.motosiklet.net/forum/gund...durmasi-7.html

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ Devletini sömürgeci , yağmacı , istismarcı bir devlet olmadığı için büyük devlet olarak görmeyen biri .
    ATASINI BİLMEYEN İT PEŞİNDE GEZER.
    Ben mi anlaşılır yazmıyorum, sizin mi anlayışınız problemli? Bakın dün diğer başlıkta dün büyük devlet olmanın özelliklerini yazdım:

Güçlü olan ülkelerde şu ortak noktaları görürsünüz:

Fikir özgürlüğü vardır
    Eşit fırsat özgürlüğü vardır
    Adalet vardır
    Güçler dengesi vardır.

Bunların olmadığı güçlü ülke, bunların olduğu zayıf ülke yoktur.
    Sömürü yazmış mıyım? Yağma yazmış mıyım? İstismar yazmış mıyım?

Bu yazdıklarımdan uzaklaştıkça ülke olarak küçülürsünüz. Çünkü ülke olarak sahip olduğunuz en büyük sermayeyi, insanınızı değerlendiremezsiniz, çar çur edersiniz, harcarsınız, kaybedersiniz. Halk oyunları ekibiniz bile kıçı kırık Macaristana iltica eder.

Böyle siradisi bir olay karşısında ya "Allah Allah, n'oluyor yahu?" diye düşünürsünüz, ya da görmezden gelir, hatta "kesin fetöcüdür" der aklınızı serinleştirmeye çalışırsınız. Ama bir yandan ülke de günden güne göçmeye devam eder. Ve siz hâlâ kendi sorunlarınızı görmezden gelip, başkalarına suç bulmaya devam edersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

ooo beyimize iftira atılmış tabiii kendisi dünyanın en doğru insanı. yazdıklarını ya unutuyorsun ya da karşındakileri kendin gibi zannediyorsun.

https://i.hizliresim.com/0E88MW.png

konu da burda neler yazıldığını görebilir herkes: http://www.motosiklet.net/forum/gund...durmasi-7.html
    Tekrar okuyun:

"Açıkçası her yazısının altına imza atarım diyeceğim bir yazar yok. Yandaş medyayı bile okuyorum zaman zaman. Karşı görüşte de tr724.com var, ama eminim yasaktır Türkiye'de. Orası da taraflı yazıyor tabii ki. Açıkçası dengeli yazan bir medya oluşumu bulmak kolay değil. Onun için farklı tarafları okuyup kendi fikrimi oluşturmaya çalışıyorum. Tek kriterim yazanın samimi olması, bilerek yalan yazmaması."

Şimdi de yüzünüzü kaybetmeden yazdığınızı tekrar yineleyin:

"bir ara yine bu tür bir mevzuda kendisinin kaynaklarını atmıştı burda. hepsi de hiç şaşırmayacağınız şekilde fetonun haber kaynakları."

Olur olmaz her meselenin "doğru veya yanlış" değil de "milli veya fetö" şeklinde ikiye ayrılması da kimin işine yarıyor acaba?

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Haşmet yorma kendini burda kırk yıllık Atatürk'çüleri bile fetöcü ilan ediyorlar.
    Seni mi etmiyecekler.

[IMG][/IMG]
    twisten bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkemiz diyordun ülkeniz oldu. Ülke bizimse bırak derdi de bizim olsun.
    Burada Macaristan'a kaçan fetöcü satılmış hain köpeklerin çoluğunu çucuğunu haklı çıkarmaya çalışıyorsun! Ve bunlara “FOLKLOR EKİBİNİZ” diyorsun bir de utanmadan.
    Kimin ekibi ? Ekip de sahte, gittikleri festival de sahte. Ne anlatıyorsun...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Vallahi içim şişti, bir yandan da ülke olarak neden bu perişanlıktayız onu görüyoruz. Belli ki uzun yıllar bu çukurda debelenmeye devam edeceğiz.
    Thracian bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haşmet yorma kendini burda kırk yıllık Atatürk'çüleri bile fetöcü ilan ediyorlar.
    Seni mi etmiyecekler.
    Ama haklarını vermek lazım, başarılılar. Fikrini yazan "laf çevirmiş, kelime oyunu yapmış" oluyor.

Ama işine geleni "fetö" ilan etmek kabul edilebilir oldu bir şekilde. Uygulama foruma bile düştüyse...

Herifler resmen "doğru ve yanlış" yerine "milli ve fetö" kelimelerini kullanmaya başladılar. Doğru ve yanlış herkes tarafından bilindiği için değiştirmek zor. Ama istediğini milli, istediğini fetö ilan etmek mümkün hale geldi. Yandaş medya ne güne duruyor?

Rüşvet vermek ve almak yanlış, ama milli. Rüşvet vereni ve alanı yakalamak doğru, ama fetö. Buyur burdan yak...

Motosikleti
    Ben mi anlaşılır yazmıyorum, sizin mi anlayışınız problemli? Bakın dün diğer başlıkta dün büyük devlet olmanın özelliklerini yazdım:

Sömürü yazmış mıyım? Yağma yazmış mıyım? İstismar yazmış mıyım?

Bu yazdıklarımdan uzaklaştıkça ülke olarak küçülürsünüz. Çünkü ülke olarak sahip olduğunuz en büyük sermayeyi, insanınızı değerlendiremezsiniz, çar çur edersiniz, harcarsınız, kaybedersiniz. Halk oyunları ekibiniz bile kıçı kırık Macaristana iltica eder.

Böyle siradisi bir olay karşısında ya "Allah Allah, n'oluyor yahu?" diye düşünürsünüz, ya da görmezden gelir, hatta "kesin fetöcüdür" der aklınızı serinleştirmeye çalışırsınız. Ama bir yandan ülke de günden güne göçmeye devam eder. Ve siz hâlâ kendi sorunlarınızı görmezden gelip, başkalarına suç bulmaya devam edersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Tekrar okuyun:

"Açıkçası her yazısının altına imza atarım diyeceğim bir yazar yok. Yandaş medyayı bile okuyorum zaman zaman. Karşı görüşte de tr724.com var, ama eminim yasaktır Türkiye'de. Orası da taraflı yazıyor tabii ki. Açıkçası dengeli yazan bir medya oluşumu bulmak kolay değil. Onun için farklı tarafları okuyup kendi fikrimi oluşturmaya çalışıyorum. Tek kriterim yazanın samimi olması, bilerek yalan yazmaması."

Şimdi de yüzünüzü kaybetmeden yazdığınızı tekrar yineleyin:

"bir ara yine bu tür bir mevzuda kendisinin kaynaklarını atmıştı burda. hepsi de hiç şaşırmayacağınız şekilde fetonun haber kaynakları."

Olur olmaz her meselenin "doğru veya yanlış" değil de "milli veya fetö" şeklinde ikiye ayrılması da kimin işine yarıyor acaba?
    ya hasmet ooo seninle valla işimiz var he. ha yani illaki noktası virgülüne kadar aynen tekrar söylemek mi gerekiyordu bişeyi geçmişte söylemiş olmak için. işte bak buna kaçak dövüşmek, yuvarlak konuşmak deniliyor. yav gösterdiğin haber kaynağı kime ait? neler anlatmaya çalışıyoruz şurda ayıp yani çocuğa anlatır gibi tek tek mi söylemek gerek
    bursalıali bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ne'se
    bir süredir afrin tarafına bir sefer açılacağı bahsi dillendiriliyor,
    bu kadar dillendirilmesinin sebebini henüz çözebilmiş olmasam da ,
    dün akşam haber kanalı iddiasında olan televizyonlara biraz göz gezdirdim,
    bilgi sahibi olarak konuşma yapanların çoğunun yaptığı sohbet bildiğimiz kahve sohbeti.

bu kişiler kanaat önderi yahut fikir sahipleri ise kapatalım dükkanı.
    zaten çoğu hükümetin ağzı ile konuşuyor.
    aksi fikir neredeyse yok gibi.

türkiye gerek ekonomik gerek askeri olarak bu tarz gerilime ya da sıcak savaşa dayanacak durumdaymış gibi görünmüyor,
    istanbulda metro projelerine ait ihaleler iptal edildi,
    gerekçe maliyet.
    projeler olması gerekenden pahalı mı ?
    mevcut bütçe projeler için yetersiz mi ?
    tam anlamadık.
    istanbul acil olarak toplu taşıma sisteminin medeni şartlara getirilme ihtiyacı içerisinde,
    ama bunun yerine sağa sola peyzaj ve çevre düzenlemeleri yapılarak süsleniyor. (farklı bir konuda bu süslem için yapılan alımların devlet sırrı olduğu da belirtilmişti)

fetöcü konusu çok girmek istediğim bir konu değil,
    zira Ergenekon, fetö, mor beyin ya da ismi ne olur ise olsun bir şekilde bir düşman olmak zorunda,

olumlu düşünmemi gerektirecek veri göremiyorum,
    ekonomik olarak ciddi sarsıntı içerisindeyiz,
    motosiklet fiyatlarından anlamak mümkün.

yalandan esip gürlemekten,
    gücünün yettiğini ezmekten daha fazlasını göremiyorum.

kar da yağmıyor.
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    Ama haklarını vermek lazım, başarılılar. Fikrini yazan "laf çevirmiş, kelime oyunu yapmış" oluyor.

Ama işine geleni "fetö" ilan etmek kabul edilebilir oldu bir şekilde. Uygulama foruma bile düştüyse...

Herifler resmen "doğru ve yanlış" yerine "milli ve fetö" kelimelerini kullanmaya başladılar. Doğru ve yanlış herkes tarafından bilindiği için değiştirmek zor. Ama istediğini milli, istediğini fetö ilan etmek mümkün hale geldi. Yandaş medya ne güne duruyor?

Rüşvet vermek ve almak yanlış, ama milli. Rüşvet vereni ve alanı yakalamak doğru, ama fetö. Buyur burdan yak...
    bak yine kelime oyunu yapıyorsun. konuyu farklı bir yöne çekmek için algı oluşturmaya çalıştırıyorsun. hemen seni eleştireni bir yere yaftalamaya çalışıyorsun ama yemez. hükümet fetoyla kol kola gezerken, hoca efendi derlerken ben yine feto diyordum fetö değil ama. beynini bir yere teslim etmiş insan topluluğunu burda yüceltmeye çalışmaktan vazgeçmelisin. bunu aşikar olarak yapamıyorsun laf aralarında yapıyorsun bunu söyleyince kaçıyorsun. biraz önce gerçek adımı bile bilmiyorsun dedin birine. sahi neden gerçek isminle burada değilsin?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemiz diyordun ülkeniz oldu. Ülke bizimse bırak derdi de bizim olsun.
    Burada Macaristan'a kaçan fetöcü satılmış hain köpeklerin çoluğunu çucuğunu haklı çıkarmaya çalışıyorsun! Ve bunlara “FOLKLOR EKİBİNİZ” diyorsun bir de utanmadan.
    Kimin ekibi ? Ekip de sahte, gittikleri festival de sahte. Ne anlatıyorsun...
    Arkadaşa hitap ettiğim için öyle yazdım. Yoksa tabii ki folklor ekibimiz. Ben Türküm, İzmirliyim. Babam da doğma büyüme İzmirli, dedem de.

Demek halk oyunu ekibinde oynayanlar satılmış, köpek, hain, terörist öyle mi? İnşallah rast gelmem bigün. Ne yapacakları belli değil. Zeybek oynayıp ortamı terörize ederler falan...

Allah akıl fikir versin...

@enescanatar, ekleyeceğim bir şey yok. Durum gayet net. Okuyan görür.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    ABD orada bir kürt devleti kuracak ve silahlandıracak. Biz de her zaman olduğu gibi hiçbirşey yapamayacağız. A.K. partisi'nin reisinin esip gürlemesine bakma sen. Abd vizeyi bile askıya alsa dolar %20 yükseliyor.Trump " Türkiye ile her türlü dış ticareti yasakladım " dediği gün iflas ettik. Tek kurşun atmasına gerek yok. Bilir bunu reis, gıkını çıkartamaz.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türk toplumunun şu anda içinde bulunduğu psikolojiyi 2.Dünya savaşı öncesi Almanyasına benzetiyorum.2.Dünya savaşı öncesi Hitler dönemini merak edenler açıp araştırabilir.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşa hitap ettiğim için öyle yazdım. Yoksa tabii ki folklor ekibimiz. Ben Türküm, İzmirliyim. Babam da doğma büyüme İzmirli, dedem de.

Demek halk oyunu ekibinde oynayanlar satılmış, köpek, hain, terörist öyle mi? İnşallah rast gelmem bigün. Ne yapacakları belli değil. Zeybek oynayıp ortamı terörize ederler falan...

Allah akıl fikir versin...

@enescanatar, ekleyeceğim bir şey yok. Durum gayet net. Okuyan görür.
    Yazılanlar; ne söylediğimin cevabı ne de söylediklerimle alakalı.

http://www.haberturk.com/macaristana...-cikti-1781967

Motosikleti
    SD 1290R
    bak yine kelime oyunu yapıyorsun. konuyu farklı bir yöne çekmek için algı oluşturmaya çalıştırıyorsun. hemen seni eleştireni bir yere yaftalamaya çalışıyorsun ama yemez. hükümet fetoyla kol kola gezerken, hoca efendi derlerken ben yine feto diyordum fetö değil ama. beynini bir yere teslim etmiş insan topluluğunu burda yüceltmeye çalışmaktan vazgeçmelisin. bunu aşikar olarak yapamıyorsun laf aralarında yapıyorsun bunu söyleyince kaçıyorsun. biraz önce gerçek adımı bile bilmiyorsun dedin birine. sahi neden gerçek isminle burada değilsin?
    Şükür beynimi kimseye teslim etmedim. Kimseye etmesini de tavsiye etmem. Sonuçta her koyun kendi bacağından asılıyor, dünyada da, ahirette de. Allah o yüzden akıl fikir vermiş.

Gel gelelim yine mesele bana döndü. Keşke kurallara aykırı olmasa da, "Haşmet'e garazı olanlar" diye bir başlık açabilsem, ve bu gibi başlıklarda yazdiklarimdan rahatsız olup şahsımı hedef alanları oraya yönlendirebilsem... Orada ne istiyorsanız rahat rahat yazabilseniz...

Gerçek ismimle niye burada değilim? Çünkü Türkiye fikir özgürlüğü olan bir ülke değil. Onun için. Başka ne sebebi olabilir ki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne'se
    bir süredir afrin tarafına bir sefer açılacağı bahsi dillendiriliyor,
    bu kadar dillendirilmesinin sebebini henüz çözebilmiş olmasam da ,
    dün akşam haber kanalı iddiasında olan televizyonlara biraz göz gezdirdim,
    bilgi sahibi olarak konuşma yapanların çoğunun yaptığı sohbet bildiğimiz kahve sohbeti.
    Eğer anketler kötü çıkıyorsa, içte ilan edilecek düşman kalmadığına göre dışarıya yönelinebilir. En kötüsü de o olur herhalde.

Motosikleti
    Gerçek ismimle niye burada değilim? Çünkü Türkiye fikir özgürlüğü olan bir ülke değil. Onun için. Başka ne sebebi olabilir ki?
    işte buna gülerler desene gerçek kimliğimle yazarsam hakkımdaki gerçekler ortaya çıkabilir en güzeli yaz bi nick salla gitsin istediğin gibi

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    yol yabdı..
    PiedPiper bunu beğendi.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Eğer anketler kötü çıkıyorsa, içte ilan edilecek düşman kalmadığına göre dışarıya yönelinebilir. En kötüsü de o olur herhalde.
    Yunanistan ( 18 ada) kartını en sona saklıyor. Eğer kaybedecek gibi olursa Yunanistan'a savaş ilan edecek.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2023,Lozan,Borrrrr,Orta Doğu Eş başkanı,Dış Güçler,Yerli Uçağımız göklerde,Büyük Yeni Türkiye,Dünya Lideri,Kefenimizi giydikte geldik,Pis Amerigalı feto uşakları,Hainler,köpekler..

Noluyor bana?Şu formu biraz okuyayım dedim kişiliğim değişti.Beyler ben gidiyorum motorumu satıp Doblo alasım geldi.
    _chaotic_ bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noluyor bana?Şu formu biraz okuyayım dedim kişiliğim değişti.Beyler ben gidiyorum motorumu satıp Doblo alasım geldi.
    Duplo işinde "tuğra" önemli. Eğer orcinal tuğralı değilse fazla para verme.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)