Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

amerikalıların garip davranışları

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birkaç haftadır tlc adında bir kanal izlemekteyim. bir program var, obez insanların hayatını anlatıyor. orada obez insan terapiste gidiyor. garibime giden, terapist ile aynı bizim samimi arkadaşımıza anlattığımız şeyleri konuşuyorlar. terapist dravdan şaşırmış gibi yapıyor falan. yani bizim normal hayatta eşimiz, dostumuz, ahbabımız ile ettiğimiz lakırdıları onlar tonla para vererek terapist, psikolog vb. ile yapıyorlar. hayret!

ikincisi, bir kız hasta oluyor. 4 gün evde tek başına yatıyor. 5. gün doktora gidiyor, doktor kıza ateş düşürücü verip evine geri gönderiyor. kız evde iki gün sonra daha fenalaşıyor ve babasını arıyor. babası kızı alıp eve götürüyor. buraya kadar sorun yok. kız orada daha da hasta oluyor, bir kere de acile kaldıralım demiyorlar ya deli olacaktım mk! kız en son bayıldı, ancak öyle götürdüler hastaneye, ölümden döndü kadın ya, kafayı yiyecektim. ekran başında acile görürün şu kızı o..... ço....... diyerek serzenişte bulundum ya. bir de ağlayarak anılarını anlatıyorlar. o kadar ağlayacağınıza bir hastaneye götürseydiniz!

çok garip insanlar vesselam. sadece hamburger, pizza ve milkshake üçgeninde vuku bulan iğrenç bir beslenme rejimleri var. hayret!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    bizim devlet hastanelerine bir gün gidip gözlemleyin. orta yaşlı ve yaşlı teyzeler hastanede bildiğin gün yapıyorlar, toplanma mekanları. M.çında sivilce çıksa hastaneye gidiyorlar(bizzat gördüm yakın çevremde)
    hastanelerdeki ücretler arttırılsa bunun önüne geçebilirler, ihtiyacı olanların işleride aksıyor

Bende izliyorum tvde ki en iyi kanal yabancı ülkede ev almak gibi iyi hazırlanmış programlar mevcut digitürkte en iyi kanallarından.

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim devlet hastanelerine bir gün gidip gözlemleyin. orta yaşlı ve yaşlı teyzeler hastanede bildiğin gün yapıyorlar, toplanma mekanları. M.çında sivilce çıksa hastaneye gidiyorlar(bizzat gördüm yakın çevremde)
    hastanelerdeki ücretler arttırılsa bunun önüne geçebilirler, ihtiyacı olanların işleride aksıyor
    kardeş, ölüm raddesine gelmeden hastaneye almıyorlar Amerika'da.

dediğin gibi bizde teyzeler kapıda kuyruk oluşturmuş vaziyette. akşama kadar öküz gibi yiyip yiyip ertesi gün hastaneye koşuyorlar. "hazır yürüyüşe çıkmışken bir de tansiyonumu ölçtüreyim" diye acile gelen dayı gördüm, deli çıkacaktım.

abd'de olsa yaka paça dışarı atarlar terbiyesizim.

yalnız amerikada evler ve sokaklar ne kadar itinalı inşa edilmiş lan öyle. sanat eseri gibi.
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Tv'nin amacı da bu aşırılıkları gösterip rating kazanmak değil mi zaten

Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tv'nin amacı da bu aşırılıkları gösterip rating kazanmak değil mi zaten
    Belgesel türünde çok iyi bilinçlendiriyorlar bizim kanallarımız gibi aşk filmi çekmiyorlar yada çöp hint dizilerini yayınlamıyorlar bizdeki tek belgesel aslan ceylanı kovalıyor oda 5 bölüm durmadan başa sarıyor.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    batının ahlaksızlığına denk gelmişin öyle durumlarda hemen kanal değiştirmek lazım.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Doktora ulasma, Amerika'da olmasi gerekenden zor, Turkiye'de ise olmasi gerekenden kolay.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    bizde bi akşam acile gidin ve görün. çocuğun ateşi çıkmış ya da öksürüyor falan sanırsınki ölüm döşeğinde doktordan öncelik bekliyor. o kadar gereksiz insan geliyorki gerçekten acil ihtiyacı olanların tedavisi gecikiyor. bir de doktora akıl verenler var. bana şu ilacı yaz ben onunla iyi olurum gibi. hükümet sağlık olanaklarını, hasta haklarını iyileştirmeye çalışıyor eyvallah da bizim millet yüz vermeye gelmez. adam hastanenin sahibi zannediyor sonra kendini
    DKN bunu beğendi.

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Benim bildiğim Amerikalılar birşey bozulmadan tamir ettirmezler. Kendileri içinde geçerli bu durum.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Amerikalılara işimize gelmediğinde doktor dövmenin bizde gelenek olduğunu anlatsak ne tepki verirler acaba?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikalılara işimize gelmediğinde nasıl doktor dövmenin bizde gelenek olduğunu anlatsak ne tepki verirler acaba?
    öyle deme abicim, bi toktorlar var ki tam sopalık.
    ferhatkars ve velizrsln bunu beğendiler.

abd'de doktorlar da pek yüz vermiyorlar hastalara. yüzgöz olmuyorlar. belgeselde onu gözlemledim.

Alıntı GLADiUSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim Amerikalılar birşey bozulmadan tamir ettirmezler. Kendileri içinde geçerli bu durum.
    eskiden bizim köyde de öyleymiş
    anneannem "herif, çalışan şeyi kurcalama" derdi
    drtayfun bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allaha sukur bugun de bır doz aldık
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok şey etmemek lazım.En başta TV de gördüğünüz programların çoğunluğu kurmaca.İlgi çeksin izlensin diye çoğu şey abartılı ve bazı şeyler önceden planlanmış senaryo.Her ne olursa olsun bizim yemek programları bu anlattığınız programdan çok daha fantastik.

Diğer bir konu biz Türklerin canı çok tatlı.Gerçekten ölüm kalım meselesi olmadıkça acile gidilmez,acil servis meşgul edilmez.Bir kaç kere acile yolum düştü.Bir keresinde yaklaşık 1 haftadan beri grip ve yoğun şekilde öksüren eşimin ağzından kan geldi.Doğal olarak apar topar acile gittik.Neyseki eşimin boğazları fazla öksürmekten tahriş olmuş o yüzden kan gelmiş.O arada acile gelen insanlara bir göz gezdirdim kimisinin başı ağrıyor,midesi ağrıyor,kimisini kıçı ağrıyor..Ama çoğu ayakta hiç bir şeyleri yok.Bir kaç Suriyeli resmen gezmeye gelmiş gayet dinçler.Ciddi durumda bir hasta gelse bu canı tatlı arkadaşların keyfini beklerken sırada ölüp gidecek zaten.Özetle Türkiye'de doktor,acil servis,ilaç,röntgen kullanımı abartılı derecede keyfi.O yüzden Amerika'da gördüklerimiz bize acayip geliyor.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şey etmemek lazım.En başta TV de gördüğünüz programların çoğunluğu kurmaca.İlgi çeksin izlensin diye çoğu şey abartılı ve bazı şeyler önceden planlanmış senaryo.Her ne olursa olsun bizim yemek programları bu anlattığınız programdan çok daha fantastik.

Diğer bir konu biz Türklerin canı çok tatlı.Gerçekten ölüm kalım meselesi olmadıkça acile gidilmez,acil servis meşgul edilmez.Bir kaç kere acile yolum düştü.Bir keresinde yaklaşık 1 haftadan beri grip ve yoğun şekilde öksüren eşimin ağzından kan geldi.Doğal olarak apar topar acile gittik.Neyseki eşimin boğazları fazla öksürmekten tahriş olmuş o yüzden kan gelmiş.O arada acile gelen insanlara bir göz gezdirdim kimisinin başı ağrıyor,midesi ağrıyor,kimisini kıçı ağrıyor..Ama çoğu ayakta hiç bir şeyleri yok.Bir kaç Suriyeli resmen gezmeye gelmiş gayet dinçler.Ciddi durumda bir hasta gelse bu canı tatlı arkadaşların keyfini beklerken sırada ölüp gidecek zaten.Özetle Türkiye'de doktor,acil servis,ilaç,röntgen kullanımı abartılı derecede keyfi.O yüzden Amerika'da gördüklerimiz bize acayip geliyor.
    çelişkili ifade vermişin.
    insanımızın canı tatlı mı değil mi?
    ölüm kalım meselesi olmadıkça acile gitmez mi yoksa her başı-kıçı ağrıyan soluğu acilde mi alıyor?
    sen bu konuyu bir daha bi düşün bence.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allaha sukur bugun de bır doz aldık
    Devlet hastanelerinin durumu perişan hocam, muayene ücreti arttırılmadan bu dedikoducu teyzeler hastanelerden vazgeçmez. 2-3 sene evvel bir kere gittim devlet hastanesine Allahım o nasıl bir görüntü, ellerinde örgü yapanlar, 4-5 çocukla hastaneye gelenler... uzun zamandır tövbeliyim devlet hastanelerine. Bu bağlamda muayene ücretlerinin arttırılmasından yanayım.
    hasmet bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çelişkili ifade vermişin.
    insanımızın canı tatlı mı değil mi?
    ölüm kalım meselesi olmadıkça acile gitmez mi yoksa her başı-kıçı ağrıyan soluğu acilde mi alıyor?
    sen bu konuyu bir daha bi düşün bence.
    Biraz düzgün ifade edememişim.Acile gitmez değil gidilmez-gidilmemesi lazım yazdım.Ölüm kalım meselesi olmadıkça acile gidilmez.Ama bizim canımız tatlı olduğundan sürekli gereksiz yere acili meşgul ediyoruz.
    jimi_hendrix ve twisten bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikalılara işimize gelmediğinde doktor dövmenin bizde gelenek olduğunu anlatsak ne tepki verirler acaba?
    Birine fiziksel zarar verme (physical assault), itme, vurma, vs. suc. Direk goz altina alinir, zarar verdiginiz sikayetci olursa da mahkemeye sevk edilirsiniz.

Ama her turlu kufur serbest. Kim ve ne olursa olsun ana avrat girebiliyorsunuz. Kutsal diye bisey yok. Ifade ozgurlugu diye geciyor.

O yuzden ender de olsa trafikte bir durum oldugunda bagirti cagirti duyarsiniz ama kimse kimseye dokunmaz, ucu hapishane cunku.

Hatta sayin cumhurbaskanimizin bunu bilmeyen korumalari, eski bir NY ziyaretinde, bir protestocunun sayin cumhurbaskanimiz hakkinda asiri rahat ifadelerde (anladiniz siz onu) bulunmasindan mutevellit adami itekleyince, polis aninda cevreledi korumayi ve goturuyorlardi adami. Sonra NYPD'de calisan bir Turk araya girdi ve cozuldu galiba olay.

Sayin cumhurbaskanimizin bir sonraki Amerioka ziyaretinde, korumalar egitim almis olmali ki, "bögüren koruma" fenomeni ile karsilastik. Rahat ifadelerde bulunan protestocularin onune gecip bögürüyorlardi:

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)