Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

amerikalıların garip davranışları

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Loeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustafa Kemal dönemi hoşuna gitmiyor demek Kendisini diktator olarak gördüğün anlaşılıyor.

İyiki de öyleymiş ve zaten öyle olması gerekiyordu.Afganistan toplumunu demokrasi ile yönetmeye çalışmak gibi birşey olurdu

ne saltanat kaldırılırdı ne de hilafet.Ayrica o sevmediğin İsmet İnonu ile çok partili sisteme geçiyoruz...hitler'li musonili'li franco'lu stalin li

dönemlere denk gelmiyor mu ? Şimdi ise neredeyse muhalefet partilerini kapatacaklar,muhalaef ettinmi vatan haini,terorist falan oluyorsun.
    bak sen yetkili, etkili bi abiye benziyon, uğraştırmayın beni gece vakti.
    farkındaysan "20'li", "30'lu", "40'lı" yıllardan bahsediyorsun.

bu kemal paşayı diktatör bulmanın ötesinde; üzerinden 80 sene, sanayi devrimi, dünya savaşı, teknoloji patlaması, sovyetler çöküşü, hande ataizi'nin tuvalet penceresinde sıkışması geçmiş bir dönemi idealize etmek ile, gerçekçi bi zemine oturtup açıkça konuşarak tarihsel tecrübemizin bagajına atıp yolumuza bakmak ikilemi gibi.
    ben ikinci tariften yanayım.
    ve "90'lar" şimdikinden iyiydi diyen adama itiraz etme hakkımı kullanıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak sen yetkili, etkili bi abiye benziyon, uğraştırmayın beni gece vakti.
    farkındaysan "20'li", "30'lu", "40'lı" yıllardan bahsediyorsun.

bu kemal paşayı diktatör bulmanın ötesinde; üzerinden 80 sene, sanayi devrimi, dünya savaşı, teknoloji patlaması, sovyetler çöküşü, hande ataizi'nin tuvalet penceresinde sıkışması geçmiş bir dönemi idealize etmek ile, gerçekçi bi zemine oturtup açıkça konuşarak tarihsel tecrübemizin bagajına atıp yolumuza bakmak ikilemi gibi.
    valla istediğimiz kadar eleştirelim fakat şunu unutmayalım ki mustafa kemal dediğimiz adam afganistan, suriye ayarındaki bir toplumu dönüştürme noktasında oldukça başarılı olmuş ve dönüşüme ivme kazandırmış bir insandır.

daha önceleri 2. mahmut ve 2. abdulhamit bu dönüşüme adım atmak istemiş ancak hem koltuğu kaybetmemek hem de cesaretli olamamak adına başarılı olamamışlardır.

bizim toplum pantolon giydi diye 2. mahmut'a "gavur padişah" diyebilecek kadar dar vizyonlu olduğu için, ataturk'e edilen küfür ve hakaretleri normal buluyorum. sonuçta yenilik sevmeyen insanlar, kapalı ve ataerkil yaşam tarzı. her türlü yeniliği hayat tarzına bir saldırı olarak algılama düzeyi. kasabalı dahi olamamış, köylü zihniyetten çıkamamış olmamız! evrensel değerlerin ne olduğunu dahi bilemiyor oluşumuz, böyle uzar gider bu.

toplum böyle ne yapalım?

Motosikleti
    MT-25
    Hadi ona buna tamam.. adam alti üstü sismis bademcik icin kultur testi yapacak. Mikrobun virusunn her neyse turune gore antibiyotik vericek. Onu bile yapmayip salllamasyon ilac veriyolar yahu!

Saglik hizmetini bile dogru durust alamıyoruz.
    Kultur testi muhakkak isteyin.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Hem maaşımızın yarısını vergi olarak verelim,hem de muayene ücreti,katkı payı nakit ilaç parası da maaştan kesilsin.
    Acilde daha çook beklersiniz böyle

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Benim çalıştığım özel hastanede tedavi başına 8.000-30.000 lira arası ücret alınıyor.

Özel sigortası olan, gelir durumu yüksek vatandaş gelip tedavi oluyor ödemesini de özel sigortası yapıyor hasta cebinden 50 kuruş dahi vermiyor.

Yurtdışından yabancı vatandaşlar tedaviye geliyor, sigortaları varsa ve bu ödemeyi karşılıyorsa ödeme sigortalarından alınıyor. Eğer yok ise ortalama 15.000-20.000 lira civarı ödeme yapıyorlar. 30.000 e kadar çıkabiliyor bazı durumlarda ama gördüğüm ortalama tedaviye göre değişse de 15-20.000 arası.

Devlet tarafından sigortası olan vatandaş tedavi oluyor, onların ödemelerini de sigorta karşılıyor yani hasta cebinden 50 kuruş dahi vermiyor devletimiz karşılıyor. Uzak mesafeden gelen vatandaşa yol parası dahi devlet tarafından destek olarak veriliyor. Hastalarımızın büyük çoğunluğu devlet sigortalı hastalar. Devlet bu güvenceyi sağlamasa çoğu hastamız bu ödemeyi yapamaz diye düşünüyorum.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi ona buna tamam.. adam alti üstü sismis bademcik icin kultur testi yapacak. Mikrobun virusunn her neyse turune gore antibiyotik vericek. Onu bile yapmayip salllamasyon ilac veriyolar yahu!

Saglik hizmetini bile dogru durust alamıyoruz.
    Kultur testi muhakkak isteyin.
    Peki kültür testini hangi bakteriyel brlirteclere bakarak istediniz sayin. Doktor hanım? Öksürüğe mi yok tonsiller hiperemi mi?
    Kimseye işini öğretmeye kalkmayın.
    Bademciginiz agriyorsa hastaneye gitmeyeceksiniz. Sorun da burda.
    Bazi aile hekimlerinde bile bakteriyel şüphede uygulamak için hızlı test var bunun için.
    Ancak siz israrla hastaneye gidiyorsunuz.

Alt tarafı!
    Bir haftada geçecek bogaz agrinizi azaltmak icin hastaneyi gereksiz meşgul ettiğiniz icin ihtiyacı olanlar 2 hafta sonrasina ancak sira alabiliyor.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki kültür testini hangi bakteriyel brlirteclere bakarak istediniz sayin. Doktor hanım? Öksürüğe mi yok tonsiller hiperemi mi?
    Kimseye işini öğretmeye kalkmayın.
    Bademciginiz agriyorsa hastaneye gitmeyeceksiniz. Sorun da burda.
    Bazi aile hekimlerinde bile bakteriyel şüphede uygulamak için hızlı test var bunun için.
    Ancak siz israrla hastaneye gidiyorsunuz.

Alt tarafı!
    Bir haftada geçecek bogaz agrinizi azaltmak icin hastaneyi gereksiz meşgul ettiğiniz icin ihtiyacı olanlar 2 hafta sonrasina ancak sira alabiliyor.
    kendimi övmek gibi olmasın ama bademciklerim şişlikten boğazımı kapattığı zamanlarda bile birkaç gün sabredip hastaneleri gereksiz yere meşgul etmiyorum.

doktora gitsem antibiyotik verip def edecek. ne gerek var vücudun doğal florasını bozmaya. kendi kendini tamir ediyor zaten.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem maaşımızın yarısını vergi olarak verelim,hem de muayene ücreti,katkı payı nakit ilaç parası da maaştan kesilsin.
    Acilde daha çook beklersiniz böyle
    Vergi vermek aynen şöyledir. Tebliğ edilen miktarı cebinizden çıkarır sayar ve vezneye ödersiniz...MTV, KDV, ÖTV gibi...
    Birde kağıt üzerinde ödüyor göründüğü üzere ama bizimle alakası olmayan işverenin ödediği vergi vardır. Çalışanlar brüt nedir çok önemsemez cebine giren net maaşı bilir. Kimse asgari ücret ikibin küsür TL demiyor. Çünkü kimse aslında vergi vermiyor işverenden devlet alıyor.

Ha niye böyle saçmalık dersen vergi vermek vatandaş olmanın ilk kuralı 😂

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendimi övmek gibi olmasın ama bademciklerim şişlikten boğazımı kapattığı zamanlarda bile birkaç gün sabredip hastaneleri gereksiz yere meşgul etmiyorum.

doktora gitsem antibiyotik verip def edecek. ne gerek var vücudun doğal florasını bozmaya. kendi kendini tamir ediyor zaten.
    Ben doktor olarak kendim de bogaz agrisi gibi gereksiz durumlarda antibiyotik kullanmıyorum. Her kis bir iki kere hasta oluyoruz normal olarak. Bunu tylolhotveya nurofen ile, agri olursa bir gargara ile, burnun tıkanıyor ise otrivin ile gecireceksin yani bu kadar basit.
    Ben kendime kullanmıyorum gelmis bana antibiyotik yaz diyor.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergi vermek aynen şöyledir. Tebliğ edilen miktarı cebinizden çıkarır sayar ve vezneye ödersiniz...MTV, KDV, ÖTV gibi...
    Birde kağıt üzerinde ödüyor göründüğü üzere ama bizimle alakası olmayan işverenin ödediği vergi vardır. Çalışanlar brüt nedir çok önemsemez cebine giren net maaşı bilir. Kimse asgari ücret ikibin küsür TL demiyor. Çünkü kimse aslında vergi vermiyor işverenden devlet alıyor.

Ha niye böyle saçmalık dersen vergi vermek vatandaş olmanın ilk kuralı 😂
    Abi birincisi devlet maaşlardan bu kadar fazla vergi almasa iş veren hem çalışana daha fazla maaş verecek hatta birim işci maliyeti düşük olduğu için daha fazla işçi çalıştırabilecek.
    İkincisi abuk subuk şeylerdeki ÖTV yi KDV yi iş veren ödemiyor.2 TL lik benzine 3,5 TL vergi normal mi?Bir araba alırken o araba fiyatı kadar hatta arabanın fiyatının 2-3 katı kadar vergi vermek normal mi?Bir de bu vergilerin ne kadarı bize harcanıyor ne kadarı kendi keyifleri için harcanıyor orası meçhul.Yıllık olarak döküm hazırlasınlar şu kadar vergi toplantı,şu şu hizmetlere harcandı diye vergilerin tamamı vatandaşa hizmet için harcandığını kanıtlanırsa vergilere itiraz etmem.

Maaştan sigorta primi kesiliyor,bir de üstüne katkı payı,muayene ücreti ödüyoruz.Vergi toplanıyor köprü yapılıyor bir de köprüden geçerken tekrar ücret ödüyoruz.Ne anladım ben bu işten?Evet vergi kutsaldır ama verginin de bir limiti kabul edilebilir bir miktarı vardır.Bana Türkiye kadar vergi toplanan 10 tane ülke gösterin.Benzin fiyatının iki katı vergi alınan 3 tane ülke gösterin.

Allah aşkına bir kere elinizi vicdanınıza koyun ve olaylara o şekilde bakın.Siz yarın ölüp gideceksiniz ama çocuklarınıza,torunlarınıza,gençlere,gelecek nesillere,fakirlik,alım gücü düşük,yaşam kalitesi düşük,kazançlarının neredeyse %50-%60 ına vergi adı altında el konulan,hangi partiden olursa olsun bütün siyasetçilerin bu vergilerle krallar gibi yaşadığı ama vatandaşın ay sonunu zor getirdiği bir ülke bırakacaksınız.
    F54 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hem bu günün objektif eleştirisine tahammül etme, ama bir yandan da 50-100 sene öncesinin daha objektif değerlendirilmesini savun... Ne farkınız kaldı o zaman eleştirdiğiniz insanlardan?

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ancak gelişen otomasyon/ yazılım mimarisi sebebiyle değil, hökümetin büyük başarısıymış gibi lanse ediyorsun olayı
    siz bilmezsiniz, eskiden ryzenler, core i7 ler, arm mimarisi neyin yoktu; Allah reyizden razı olsun
    Osm@n, MSMorkan, twisten ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi birincisi devlet maaşlardan bu kadar fazla vergi almasa iş veren hem çalışana daha fazla maaş verecek hatta birim işci maliyeti düşük olduğu için daha fazla işçi çalıştırabilecek.
    İkincisi abuk subuk şeylerdeki ÖTV yi KDV yi iş veren ödemiyor.2 TL lik benzine 3,5 TL vergi normal mi?Bir araba alırken o araba fiyatı kadar hatta arabanın fiyatının 2-3 katı kadar vergi vermek normal mi?Bir de bu vergilerin ne kadarı bize harcanıyor ne kadarı kendi keyifleri için harcanıyor orası meçhul.Yıllık olarak döküm hazırlasınlar şu kadar vergi toplantı,şu şu hizmetlere harcandı diye vergilerin tamamı vatandaşa hizmet için harcandığını kanıtlanırsa vergilere itiraz etmem.

Maaştan sigorta primi kesiliyor,bir de üstüne katkı payı,muayene ücreti ödüyoruz.Vergi toplanıyor köprü yapılıyor bir de köprüden geçerken tekrar ücret ödüyoruz.Ne anladım ben bu işten?Evet vergi kutsaldır ama verginin de bir limiti kabul edilebilir bir miktarı vardır.Bana Türkiye kadar vergi toplanan 10 tane ülke gösterin.Benzin fiyatının iki katı vergi alınan 3 tane ülke gösterin.

Allah aşkına bir kere elinizi vicdanınıza koyun ve olaylara o şekilde bakın.Siz yarın ölüp gideceksiniz ama çocuklarınıza,torunlarınıza,gençlere,gelecek nesillere,fakirlik,alım gücü düşük,yaşam kalitesi düşük,kazançlarının neredeyse %50-%60 ına vergi adı altında el konulan,hangi partiden olursa olsun bütün siyasetçilerin bu vergilerle krallar gibi yaşadığı ama vatandaşın ay sonunu zor getirdiği bir ülke bırakacaksınız.
    Haklısın tabiiki gelirimize göre fazla vergi var. Bunu savunmak aptallıktır
    Thracian ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden ryzenler, core i7 ler, arm mimarisi neyin yoktu
    bilebildiklerimiz

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim çalıştığım özel hastanede tedavi başına 8.000-30.000 lira arası ücret alınıyor.

Özel sigortası olan, gelir durumu yüksek vatandaş gelip tedavi oluyor ödemesini de özel sigortası yapıyor hasta cebinden 50 kuruş dahi vermiyor.

Yurtdışından yabancı vatandaşlar tedaviye geliyor, sigortaları varsa ve bu ödemeyi karşılıyorsa ödeme sigortalarından alınıyor. Eğer yok ise ortalama 15.000-20.000 lira civarı ödeme yapıyorlar. 30.000 e kadar çıkabiliyor bazı durumlarda ama gördüğüm ortalama tedaviye göre değişse de 15-20.000 arası.

Devlet tarafından sigortası olan vatandaş tedavi oluyor, onların ödemelerini de sigorta karşılıyor yani hasta cebinden 50 kuruş dahi vermiyor devletimiz karşılıyor. Uzak mesafeden gelen vatandaşa yol parası dahi devlet tarafından destek olarak veriliyor. Hastalarımızın büyük çoğunluğu devlet sigortalı hastalar. Devlet bu güvenceyi sağlamasa çoğu hastamız bu ödemeyi yapamaz diye düşünüyorum.
    25 yıldır "devlet tarafından sigortası olan" bir vatandaşım. Evet özel hastaneye gittiğimde 50 kuruş almıyorlar. Daha fazla alıyorlar. (Kurumla ayrıca özel anlaşması olan hastane 2017'de + 15 TL alıyordu) Artı eczaneye gittiğimizde eczacı muayene ücreti tahsil ediyor. İlaç için çıkan fark 18 TL, ilacın kendisi 22 TL. Üstelik bütün bu harcamaları karşılayan, ödeyen kurumda çalışıyorum.
    Yol parası olarak ödediğimiz para ile hasta isterse üstüne biraz(!) ekleyip sıfır kilometre mercedes alabilir. 250 km için gidiş geliş 44 TL ödüyoruz. (otobüs bileti tek yön 35 TL)

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Bir ay bu parayla geçinmesi gereken insanlar var bu ülkede
    ve ev kirası ödüyorlar.
    90 larında a.q. bugününde a.q.
    [IMG][/IMG]

Buda geçen ayın kesintisi
    [IMG][/IMG]
    twisten ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90 larında a.q. bugününde a.q.
    is tik rar
    twisten ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    is tik rar
    Yav kusura bakma hitap edemiyorum noktalı virgüllü arkadaşım. En çok senin yorumlarını seviyorum.

Eleştirecek yada övecek hiçbir şey yok. Sade yalın kimsenin anlamadığı hani derler ya ""bu adam beni övdümü sövdümü anlamadım"". Hah tam böylesin 😂😂😂😂

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    is tik rar
    kim gelirse gelsin is tik rar lı bir şekilde mikilen halk diyorsun yani.
    twisten bunu beğendi.

"masum okuma yoktur"
    twisten bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)