Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

amerikalıların garip davranışları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Ben Amerikan sevici değilim" kendim hakkında tespitim kimseyi itham etmedim üstüne alınmış olamazsın herhalde...

Ülkemiz için kim herşeyi mükemmel diyor ki.

Ama her konuda en kötüsü biziz diye düşünen bunu heryerde söyleyen yazan her konuda olumsuz olan, suçluyu değil ülkeyi kötüleyen bir zevat olduğunu kabul edersin herhalde...yoksa etmez misin ??

Kimsenin eksiği bizi bağlamaz kıyaslama oraya yapılınca örneklerde oradan geliyor bunu anlamak zor değil herhalde....yoksa zor mu ???

Zaten Türkiye'de aynen dediğin gibi it ürüyor kervan da yürüyor... Senin gözünden bakarsak madem dinlenmiyor niye konuşuyor diyorsun. Seni beni dinleyen de yok niye konuşuyoruz o zaman

Yeterli olmasa da( geç başladık çünkü daha önceleri 1. Sorun irtica başörtüsü...vs olduğu için) 90 lar seksenden 80 nler 70 den daha iyi nereden baktığına bağlı tabii ki.
    Yanlis anladiysam lutfen duzeltin. Demek istediginiz bu mu:

Bu elestiriler samimi degil. Eskiden de problemler vardi. Ama o zamanki problemler, simdi elestiri getirenler icin hic onemli degildi. Simdi elestiriyorlar, cunku istedikleri olmuyor. O yuzden de bu tur elestirileri, hakli veya haksiz, artniyetli buluyorum. O yuzden de anlamaya calismak veya kabullenmek yerine, karsi argumanlar surerek reddetmeyi tercih ediyorum.

Bu mudur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlis anladiysam lutfen duzeltin. Demek istediginiz bu mu:

Bu elestiriler samimi degil. Eskiden de problemler vardi. Ama o zamanki problemler, simdi elestiri getirenler icin hic onemli degildi. Simdi elestiriyorlar, cunku istedikleri olmuyor. O yuzden de bu tur elestirileri, hakli veya haksiz, artniyetli buluyorum. O yuzden de anlamaya calismak veya kabullenmek yerine, karsi argumanlar surerek reddetmeyi tercih ediyorum.

Bu mudur?
    Değildir 😂😂😂

Partiyi eleştir beni eleştir,asfaltı,gözlüğü...vs

Türkiye cumhuriyetini genelleyerek muğlak ifadelerle eleştirme diyorum herkese.
    örrrrnek

Ak parti eğitim sistemini batırdı..eyvallah olabilir

Türkiye'de eğitim yok herkes cahil...bok yemenin Arapçası

Yada

CHP dine karşı önyargılı.....eyvallah

CHP'liler dinsiz müslüman değil....buda bok yemenin latincesi

Bilmem anlatabildim mi
    MSMorkan bunu beğendi.

eğitim deyince duygulandım
    iyi ki çocukları eğitemiyoruz
    yoksa dünya ne hale gelirdi düşünemiyorum

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salata ve cacık eksik yemekte
    Bak güzel insan bana laf çarpıtsanda inan boşa yoruyorsunuz kendinizi..Bir gün hak verirsin bana..
    Erkan344 bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Erkan344 bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak güzel insan bana laf çarpıtsanda inan boşa yoruyorsunuz kendinizi..Bir gün hak verirsin bana..
    Çokta alıngansın daaaa bak sen insana insan yedirtiyorsun yani yamyam olduk bizde dokunalım sazın teline ucundan 😂😂😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abartısız söylüyorum bunu Tayyip Erdoğan'dan başka kim söylese Nobel alırdı. Adam kin mıknatısı gibi ve gittikçe çekici oluyor 😊😊

Dünya beşten büyük evet ama Türkiye de birden büyük

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Amerika'da 16 yasindan kucuk kizlara "jail bait", yani "hapishane yemi" denir. Cunku 16 yasinda bir kiz, sizle isteyerek sevisse, hatta mahkemede "ben bu adami seviyorum, kendi istegimle yaptim" dese bile, sorgusuz sualsiz hapse girersiniz. Cunku kanunlara gore 18 yasindan kucuk bir kiz resit degildir, hatali karar verebilir, bunu suistimal etmemeniz gerekir.

Bazi eyaletlerde 16 yerine 18 galiba. Ama 16'dan az yok.
    Türkiye'de de farklı değil, reşit olmayan biriyle ilişkiye girdiğinizde ilişkiye girdiğiniz kişi ya da ailesi şikayetçi olmasa bile ceza alırsınız.

Hatta bu konuda çok fazla mağdur olan evli çiftler var, bununla ilgili bir seferlik yasa çıkartıp kocası hapiste olan kadınların mağduriyetini gidermek için çalışma yapılmak istendi ama muhalafet bunu "küçük yaşta evliliğe izin veriliyor" yaygarasına çevirdi.

Daha bu hafta bir haber daha izledim, örnek olması için yazayım;

Kız 15 erkek 17 yaşında evlendiriliyorlar (tabi ki resmi nikahsız), sonra iki de çocukları oluyor. Tabi erkek 18 yaşına girdikten sonra kız hala reşit olmadığı için damadı bu suçtan dolayı cezaevine atıyorlar. Gelin de ağlıyor "iki çocuğumla çaresiz kaldım" diye.

Yani değil kızın "isteyerek seviştim" demesi, davullu zurnalı düğün bile yapsanız hapis cezası var.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    is tik rar
    istik.rar

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de de farklı değil, reşit olmayan biriyle ilişkiye girdiğinizde ilişkiye girdiğiniz kişi ya da ailesi şikayetçi olmasa bile ceza alırsınız.

Hatta bu konuda çok fazla mağdur olan evli çiftler var, bununla ilgili bir seferlik yasa çıkartıp kocası hapiste olan kadınların mağduriyetini gidermek için çalışma yapılmak istendi ama muhalafet bunu "küçük yaşta evliliğe izin veriliyor" yaygarasına çevirdi.

Daha bu hafta bir haber daha izledim, örnek olması için yazayım;

Kız 15 erkek 17 yaşında evlendiriliyorlar (tabi ki resmi nikahsız), sonra iki de çocukları oluyor. Tabi erkek 18 yaşına girdikten sonra kız hala reşit olmadığı için damadı bu suçtan dolayı cezaevine atıyorlar. Gelin de ağlıyor "iki çocuğumla çaresiz kaldım" diye.

Yani değil kızın "isteyerek seviştim" demesi, davullu zurnalı düğün bile yapsanız hapis cezası var.
    Dostum o yasa tasarısını beraberce tartışmıştık.Son derece ucu açık bir yasa tasarısıydı.O yasaya göre 60 yaşında adam 7 yaşında küçük kız ile evlenebiliyordu.Ne kadın için bir alt sınır ne erkek için herhangi bir üst sınır belirtilmemişti.Özellikle belirtilse "2 tarafında 18 yaşından küçük evlenme durumunda"diye söylediklerinde haklısın.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum o yasa tasarısını beraberce tartışmıştık.Son derece ucu açık bir yasa tasarısıydı.O yasaya göre 60 yaşında adam 7 yaşında küçük kız ile evlenebiliyordu.Ne kadın için bir alt sınır ne erkek için herhangi bir üst sınır belirtilmemişti.Özellikle belirtilse "2 tarafında 18 yaşından küçük evlenme durumunda"diye söylediklerinde haklısın.

https://pbs.twimg.com/media/CxhUtLmXEAA-CVx.jpg
    Dediğin gibi sınırları net belirtilmeli idi, fakat yine de bakıldığında 16/11/2016 tarihine kadar olan evlilikler için geçerli kanun. Yani bir seferlik ve de mağdurlar için hazırlanmış ama derdi tam anlatılamamış.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin gibi sınırları net belirtilmeli idi, fakat yine de bakıldığında 16/11/2016 tarihine kadar olan evlilikler için geçerli kanun. Yani bir seferlik ve de mağdurlar için hazırlanmış ama derdi tam anlatılamamış.
    Anlatılamamış mı ?
    kuantum fiziğimi anlatamıyorsun ?
    eyip bükmeye kıvırmaya gerek yok ,belirtilmek istememiştir. kanun sınırını belirtirsin yoruma ve suistimale kapatırsın olur biter.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünya beşten büyük
    Hayatımda duyduğum en içi boş laf bu galiba. O 5 ülke o koltuklara oturmadan önce savaşta galip gelebilmek için kaç milyon ölü verdi bilen var mı ? Sen ne yaptın ? Bedavadan mı oturdular oralara ?
    https://onedio.com/haber/kanli-bir-t...i-bilgi-657284

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)