Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

amerikalıların garip davranışları

Motovento
    REKLAM ALANI
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bi röntgenin binlerce dolar olduğu ülkede tabi kimse kıçında çıban çıkınca hastaneye gitmez.
    sheriff87 ve drtayfun bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok fazla aci biber yerseniz bile kan kusarsiniz. 2 ornegini gordum. Bogaz ve mide yollari tahris oluyor ve tukrugunuze kan karisiyor. "Kan kusmak" sahdamari kesilmis gibi oluk oluk kan cikarmak degildir. Oksurdugunuzde ve gargara yapip tukurdugunuzde cikan sivida bariz sekilde kan olmasidir. Ciddi de olabilir, mudahele gerektirmeden kendi kendine gecebilecek bir tahris de olabilir.

Velhasil "inandiriciligi kaybetme" soz konusu degil. Eksik bilgisinden dolayi inanma zorlugu ceken, ancak bilmedigini bilmedigi icin olmasi gerekenden fazla rahat konusan biri var sadece
    hah bozacı da geldi.
    pekala, fazla öksürmekten tahriş olan boğaz adama kan kusturur.

bu ciddi durumun ciddiyetini kavrayamayacak toktorların memleketimizde çok bulunduğu konusunda trakyalıyla hemfikirim.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu garip ısrarlara hiç anlam verememişimdir.
    dediğim şu;

bahsi geçen "acil durum" için türkiye'de sigortasız devlet hastanesine sokmazlar demişsin,
    türkiye'de yıllardır acil durum, kanser ve yoğun bakım tedavisi sigortalı olsun olmasın tüm vatandaşlara ücretsiz verilmekte.

kısacası acil hastalara ücretsiz bakılmakta.

diger yandan boğaz tahrişinden kan kusulduğu görülmüş iş değil.
    bu senin kendi ifaden, kan kusmak bu mudur? bu açıkça abartı.
    dediğim gibi ifadeyi etkileyici yapmak için inandırıcılığı kaybediyorsunuz.

geçtiğimiz günlerde de 90'lı yıllara güzelleme yapan bir yazı yazmıştın,
    siyaset bu işin neresinde bilmem ama şimdi 90'lardan daha kötü demek gerçeği yansıtmıyor.
    geçiniz.
    herhangi bir muhalif söylem 90'ların sağlık hizmetlerini bugünden iyi buluyorsa ben buna okkalı bir hass.. itiraz ederim.
    hoşunuza gitmese de.
    Bir daha ki söz eşim öksürmekten,ilaçlardan ve iyileşmek için sıcak içmekten boğazı yara olup öksürük krizleri içinde ağzından kan gelirse videosunu çekip size gösteririm doktor bey.Bu arada söz bir daha teşbih yapmayacağım her şeyi tamamen bilimsel anlatacağım.Biz başımızdan geçeni anlatıyoruz adam hala politika derdinde.

Bu arada evet unutmuşum 90 larda sabahtan hastaneye gidip sıra bekleyince bir şekilde doktora ulaşabiliyordunuz.Şimdi internetten yada telefon ile sıra almaya kalkınca bazen 2-3 gün bazen 1-2 hafta sonrasına sıra veriyorlar.Bir de ilaçlar tamamen bedavaydı.

Size göre bu ülkede hiç bir şey ters gidemez biz hep yalan atıyoruz.Size her dile getirdiğimiz olumsuzluğun arkasında politika var.Bence ülkece ciddi sorunlarımız var.

Not:Bu arada sürekli küfür hakaretten yakınan sen değil miydin?Şimdi ben efendi gibi bir şeyler anlatmaya çalışırken sen küfürleri havada uçuşturuyorsun.Ne zaman birisi bir şeyler yazsa olayı ikili tartışmaya çekip karşındaki sinirlendirip olayı bulandırmaya çalışıyorsun.Her şeyi politikaya çekmeye çalışıyorsun.Sana göre seninle aynı fikri paylaşmayan herkes muhalif,cehapeli vb..En baştan yazdıklarına sinirleniyordum,bir ara cidden komik gelmeye başladı ama artık cidden çok sıkıcı olmaya başladı çünkü sürekli kendini tekrarlamaya başladın.Hep aynı muhabetler,hep aynı taktik,hep aynı spesifik kelimeler,hep aynı saldırgan ve küfürbaz tutum ama bütün bu yaptıklarını sanki karşındaki yapıyormuş gibi suçlama...Taktiklerin bazılarında işe yarıyor ama en azından benin sinirlendirip konuyu saptırabilmen için yeni taktikler geliştirmen lazım.
    twisten bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hah bozacı da geldi.
    pekala, fazla öksürmekten tahriş olan boğaz adama kan kusturur.

bu ciddi durumun ciddiyetini kavrayamayacak toktorların memleketimizde çok bulunduğu konusunda trakyalıyla hemfikirim.
    bence de "kan kusma" pek uygun kaçmıyor doğrusu

neyse, o değil de kuvvet, hep 90 90 diyorsun,ok iyi değildi durum ,fareler cirit atıyordu hastanelerde tamam bu da doğru.

Ama neden zaten kötü olan birşeyi referans alıp önümüze koyuyorsun ? Eskiden daha iyiydi diyen yok.

sanki şükredin dermiş gibi bir halin oluyor çoğu zaman.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amerikalilara ekran goruntusu alip gonderiyorum bunu 9GAGe koysunlar.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekrar ediyorum, 90'larda sıra vardı ama ilaçlar yerli ve ücretsiz idi.

YERLİ VE ÜCRETSİZ
    YERLİ VE ÜCRETSİZ
    YERLİ VE ÜCRETSİZ

kuvvetmira danışmaya bekleniyorsunuz. sayın kuvvetmira, danışmaya lütfen!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

YERLİ VE ÜCRETSİZ
    YERLİ VE ÜCRETSİZ
    YERLİ VE ÜCRETSİZ

valla o zmanlar çocuk olduğum için ücretsiz olup olmadığını bilmiyorum.

Lakin yerli olduğunu hiç sanmıyorum

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250

YERLİ VE ÜCRETSİZ
    YERLİ VE ÜCRETSİZ
    YERLİ VE ÜCRETSİZ

Birkaç marka yazarmisin...

O zamanda şimdide ilaç sektörü yabancı menşeilidir. Türkiye'de üretilenlerin ekserisi de yabancı patentlidir.

Eksiklikler bugünde çoktur ama bugün ile o günleri kıyaslayıp iyi birşey bulmaya çalışmayın komik oluyorsunuz

Motosikleti
    Şu an yok..
    Aslında amerika türkiye diye kıyaslamak bence çok saçma ve gülünç.....
    Bizden 100 yıl ilerdeler ki 100 sonra bile onların şimdiki hali olamayız...

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Yahu ilaç yoktu ki, yerli olsa ne olur?

Tabii, vardı. Eczanede.. Alabilirsen.

Bir milyon 200 bin maaşım varken, kullandığım ilacın bir kutusu 230 bin lira idi.
    Olcay Avşar ve sheriff87 bunu beğendiler.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Loeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence de "kan kusma" pek uygun kaçmıyor doğrusu

neyse, o değil de kuvvet, hep 90 90 diyorsun,ok iyi değildi durum ,fareler cirit atıyordu hastanelerde tamam bu da doğru.

Ama neden zaten kötü olan birşeyi referans alıp önümüze koyuyorsun ? Eskiden daha iyiydi diyen yok.

sanki şükredin dermiş gibi bir halin oluyor çoğu zaman.
    bir diyalog esnasında konular buralara gelmiş olabilir ama benim esas dediğim bu değil.
    siyaset de benim çok sevdiğim ve iddialı olduğum bir alan değil;

fakatkine 90'lara methiye düzülürse, ecevit pek iyi başbakandı, ahmet necdet bey muazzam bir cumbabaydı'dan dem vurulursa ben de derim ki; bu adamlar bu günleri lanetlemek uğruna o günleri övecek kafadaysa, ilk fırsatta 90'lara dönmeyi hedefleyeceklerdir, sonrası da herhalde sırasıyla ismet paşa ve nihayet asr-ı saadet devri olan mustafa kemal paşa dönemi olacaktır. bunu sağlıklı ve aydınlanmacı bulmuyorum.

dense ki; "sağlıkta iyileşmeler mevcuttur ve fakat halihazırda deve yüküyle eksiği vardır ve ilerlemesi çok yavaştır, biz bundan çok daha iyisini, çok daha hızlı çözeceğuk"
    amenna diyeceğuk ama nerdeee!
    adam bana 90'lar övüyor.
    bana bana, bihter'ine!
    hastanede rehin tutulmuş adama!

bu ileri-geri işini şöyle bir metaforla izah edem;
    bizim burda bi metro hattı var, demetevlerden bakınca istikametiniz yenimahalle olursa kızılay'a doğru gidersiniz,
    fakatımına bizim yönümüz hastane tarafı olmalı derseniz ostim'e yönelirsiniz.
    bunlar diyor bu metro berlin'de olmalıydı.
    fesüpanallah...

durum budur, doğrudur-yanlıştır, yorumlamaya ve eleştiriye açıktır,
    ama galeyana gelmeden, meydana yağlı urgan fırlatmadan, hain ya da gerzek ilan etmeden.

Motosikleti
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu ilaç yoktu ki, yerli olsa ne olur?

Tabii, vardı. Eczanede.. Alabilirsen.

Bir milyon 200 bin maaşım varken, kullandığım ilacın bir kutusu 230 bin lira idi.

Ben şu anda her ay bir kutu ilaç kullanıyorum. Fiyatı 14080 TL idi. 13 kutu oldu (kanser ilacı).. şimdi 9580 TL ye düştü. Ve bunu ömür boyu kullanacağım. Ve bunu devlet karşılıyor...

Bu konuda kimse saçmalamasın buradan muhalefet çıkmaz
    Olcay Avşar bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Geçmiş olsun.

Ve çok enteresan. Aynı ilacı şimdi 50 küsür TL. ye satiyor eczane.

Ben de hala kullanıyorum. Behçet hastasıyım.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç marka yazarmisin...

O zamanda şimdide ilaç sektörü yabancı menşeilidir. Türkiye'de üretilenlerin ekserisi de yabancı patentlidir.

Eksiklikler bugünde çoktur ama bugün ile o günleri kıyaslayıp iyi birşey bulmaya çalışmayın komik oluyorsunuz
    isim olarak bilmiyorum ama o günlerde o iğrenç sıralarda ilaç beklediğimi dün gibi hatırlıyorum. içeride berbat bir kalabalik olurdu. sıra size gelince reçeteyi görevliye uzatıyordunuz. para falan ödemeden def oluyordunuz. belki maaştan para kesintisi oluyormuştur, emin değilim.

Motosikleti
    xt 600

YERLİ VE ÜCRETSİZ
    YERLİ VE ÜCRETSİZ
    YERLİ VE ÜCRETSİZ

isim olarak bilmiyorum ama o günlerde o iğrenç sıralarda ilaç beklediğimi dün gibi hatırlıyorum. içeride berbat bir kalabalik olurdu. sıra size gelince reçeteyi görevliye uzatıyordunuz. para falan ödemeden def oluyordunuz. belki maaştan para kesintisi oluyormuştur, emin değilim.

geldim geldim, mayış veriyo ya reyiz bize, bütün icraatler benden soruluyor
    hayır yani bizim partinin bi düdük makarnasını yemişliğim, bi torba kömürünün sıcağında kestane kebap yapmışlığım yok, anca hesap veriyok
    sabahın 6'sında karanlık koridorlarda biyerlere isim yazıldığı, öğlene kadar sıra gelmezse ertesi sabahın daha erkeninde aynı sıraya isim yazdırmak için geri dönüldüğü günlere şahidim,
    elinde bi tomar sağlık karnesiyle koridorlarda "iş" kovalayan meymenetsiz adamların dönemini de hatırlıyorum
    da; ne yalan söyleyeyim bütün hastalıklara dair tüm ilaçların yerli olduğu bir dönemi bilemiyorum kankolita.
    bu dediğin yerli ilaç olayı değil de hastane içindeki eczane birimi olabilir, o oysa o o değil.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    eskiden bıçak parası vardı
    hastane de kuyruklar vardı
    hastaneler pislik içinde idi
    hasta bakıcılar hasta ile ilgilenmezdi
    ilaçlar pahalıydı

şimdi bunlar var ve devam ediyor sadece isimleri değişti
    aksini iddaa eden ya at gözlüğüyle bakıyordur yada hiç devlet hastanesine gitmiyordur
    eskiden tek farkı hasta bakıcılar hasta ile ilgileniyor başka hiçbir fark yok o işleri yapanda taşeron elemanı işini yapmassa işten atılıyor yani devletin kadrolu elemanları yapması gereken işleri yapmaz çünkü işi garanti işten atılma diye bi korkusu yok
    eskiden olmayan fakat şimdi olan hasta katkı payı ulan adam hastaneye gidiyor emekli ilaç alıyor parası maaştan kesiliyor
    adam asgari ücretle çalışıyor hastaneye gidiyor reçete yi alıyor eczene de hop doktor muayene etti 8 lira 10 lira eee sigortalı işte çalışıyorum neden devlete muayene parası veriyorum
    aq 65 e kadar yaşarsam maaş alacağım diye mi ben sigortalı iş arıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sonrası da herhalde sırasıyla ismet paşa ve nihayet asr-ı saadet devri olan mustafa kemal paşa dönemi olacaktır
    Mustafa Kemal dönemi hoşuna gitmiyor demek Kendisini diktator olarak gördüğün anlaşılıyor.

İyiki de öyleymiş ve zaten öyle olması gerekiyordu.Afganistan toplumunu demokrasi ile yönetmeye çalışmak gibi birşey olurdu

ne saltanat kaldırılırdı ne de hilafet.Ayrica o sevmediğin İsmet İnonu ile çok partili sisteme geçiyoruz...hitler'li musonili'li franco'lu stalin li

dönemlere denk gelmiyor mu ? Şimdi ise neredeyse muhalefet partilerini kapatacaklar,muhalaef ettinmi vatan haini,terorist falan oluyorsun.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden bıçak parası vardı
    hastane de kuyruklar vardı
    hastaneler pislik içinde idi
    hasta bakıcılar hasta ile ilgilenmezdi
    ilaçlar pahalıydı

şimdi bunlar var ve devam ediyor sadece isimleri değişti
    aksini iddaa eden ya at gözlüğüyle bakıyordur yada hiç devlet hastanesine gitmiyordur
    eskiden tek farkı hasta bakıcılar hasta ile ilgileniyor başka hiçbir fark yok o işleri yapanda taşeron elemanı işini yapmassa işten atılıyor yani devletin kadrolu elemanları yapması gereken işleri yapmaz çünkü işi garanti işten atılma diye bi korkusu yok
    eskiden olmayan fakat şimdi olan hasta katkı payı ulan adam hastaneye gidiyor emekli ilaç alıyor parası maaştan kesiliyor
    adam asgari ücretle çalışıyor hastaneye gidiyor reçete yi alıyor eczene de hop doktor muayene etti 8 lira 10 lira eee sigortalı işte çalışıyorum neden devlete muayene parası veriyorum
    aq 65 e kadar yaşarsam maaş alacağım diye mi ben sigortalı iş arıyorum
    valla sigortanın hiçbir faydasını ben daha görmedim hayatım boyunca...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

edit; babam da görmemiş.

Motosikleti
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla sigortanın hiçbir faydasını ben daha görmedim hayatım boyunca...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

edit; babam da görmemiş.
    Sakın heveslenme iyi olmuyor. Sağlığın bozulmasın da faydadan görme bende 46 yaşıma kadar görmedim.Görenlerle yer değişmek istemezsin inan bana 😂😂

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

96'dan beri hastanelere gider gelirim.

Ayda en az iki üç kez kontrolum olur.

Yani hayatımın büyük bir kısmında hastanelere gitmek zorunda kaldım.

Allah ne kadar ömür verir bilmiyorum lakin kalan kısmında da bu böyle devam edecek.

Eskiye oranla bazı şeylerin değiştiğini ben bizzat yaşadıklarımdan görüyor ve biliyorum.

Elbette ki muayene ücreti,reçete katılım payı gibi itiraz ettiğim noktalar yok değil.

Ama geçmişe oranla hastaneler aynı,birşey değişmemiş demek bana çok gülünç geliyor.

Allah kimseyi muhtaç etmesin,siz yine hastaneler berbat deyin ama yolunuz da hiç oralara düşmesin...
    TEKNECI, Olcay Avşar ve sheriff87 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)