Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

amerikalıların garip davranışları

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet hastanelerinin durumu perişan hocam, muayene ücreti arttırılmadan bu dedikoducu teyzeler hastanelerden vazgeçmez. 2-3 sene evvel bir kere gittim devlet hastanesine Allahım o nasıl bir görüntü, ellerinde örgü yapanlar, 4-5 çocukla hastaneye gelenler... uzun zamandır tövbeliyim devlet hastanelerine. Bu bağlamda muayene ücretlerinin arttırılmasından yanayım.
    elbette bu konuda hem fıkırız ama kurban olayım artık bazı seylere geneli daha da zora sokarak cozum bulma yoluna gıtmeyı bırakalım. teyzelere egıtım verelım mesela ne bıleyım baska bır seyler deneyelım. teyzeler yuzunden sokakta ınsanlar ölmesin, bıze de gıren cıkan artık artmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:24 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uhahuau :D allah cezanızı vermesın, super olmus edıt ya :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    usa'da kırık kolla acile giden birine 1 hafta sonrasına randevu verilmesi hikayesini duyunca tüylerim ürperdi.

bir de yılan sokması ile hastaneye giden birine tam 150.000 dolar hesap çıkarmışlar ki aman tanrım evi ocağı, tarlayı tapanı, dalağı böbreği sattıran bir sistem yahu!

bizim teyzeler abd'ye gitse nasıl bir tablo oluşur, inanın merak ediyorum.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bizim teyzeler abd'ye gitse nasıl bir tablo oluşur, inanın merak ediyorum.
    hastanenın ortasına scn teyze vardı. öncü tim olarak onu gonderırler
    sturan2 ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    abd de acil servis giderseniz ne olur bir izleyin bakalım.

peşindende ucuz her şey diyenlere gelsin ucuzmuymuş .

buda 1 ve 2 el motosiklet fiyatları

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet hastanelerinin durumu perişan hocam, muayene ücreti arttırılmadan bu dedikoducu teyzeler hastanelerden vazgeçmez. 2-3 sene evvel bir kere gittim devlet hastanesine Allahım o nasıl bir görüntü, ellerinde örgü yapanlar, 4-5 çocukla hastaneye gelenler... uzun zamandır tövbeliyim devlet hastanelerine. Bu bağlamda muayene ücretlerinin arttırılmasından yanayım.
    Ya cidden size bu ZAM olayını mensubu olduğunuz parti mi aşılıyor yoksa parayı bulan alt tabakayı(maddi) mı takmıyor?

Hani şu olsa mantıklı: Hasta(!) b.ktan bir hastalık için acile gelir. Bunun için mi geldiniz deyip 2-3 katı para kesersin (ceza niteliğinde). Triaj denilen ön tanıda bunu da söylersin. Baktı para uçacak, reddeder girmez zaten. Akabinde hakkı olan kimse etkilenmemiş olur. Acil servisi meşgul edenlerden de olabildiğince kurtulmuş olursun. Ha baktın hala geliyorlar. O fazladan aldığın muayene ücreti ile yanına yeni acil binası bile dikersin. Hastalığı gerçekten acil olanın parası cebinde kalır.

Şuna da okeyim: Yıllardır sigaranın zararlarını kimse bilmiyormuş gibi (evet 50-60 yıllarında vardı) hala dakika başı kamu spotuna koymaktansa, bazen sağlıkla alakalı da yapılabilir -tıpkı portakal ile alakalı olan gibi, çok hoşuma gitmişti-.

Ona da zam gelir artık kol bacak kırılsa da gitmeyiz. Ne var canım iki yumurta sür, düz tutsun diye bi kalas bağla bitsin işte!

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=LYjYXVY7cgU

https://www.youtube.com/watch?v=qq1TAtBlF2U

buda 1 ve 2 el motosiklet fiyatları

https://www.youtube.com/watch?v=yr9R7aejs-g&t=1700s
    Amerika'da ortalama bir kimya mühendisinin yıllık gelirinin 70.000 ile 150.000 dolar arası değiştiği göz önünde bulundurursak motosiklet fiyatları resmen bedava.Ben Türkiye'de 8-9 yıllık orta ayar bir mühendis olarak yıllık 50.000-60.000 anca kazanıyorum o da aşağı yukarı 13-14.000 dolar etmiyor bile.Bu arada videodaki Kawasaki Vulcan S i Türkiye'de 5000 dolara bulursan haber ver bu kadar düşük gelirle bile hava kapacağım.

Öte yandan sağlık sektörü Amerika'da pahalı.Herhangi bir sağlık sigortanız yoksa işiniz zor.

Not:Maaaşımı fazla fazla salladım büyük ihtimal o kadar da kazanmıyorum.
    Bu arada merak eden varsa Amerika'da mühendislerin yıllık gelir aralığını şu linkte bulabilirsiniz.
    http://www.toprakhatti.com/amerikada...r-maas-aliyor/
    MSMorkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'da ortalama bir kimya mühendisinin yıllık gelirinin 70.000 ile 150.000 dolar arası değiştiği göz önünde bulundurursak motosiklet fiyatları resmen bedava.Ben Türkiye'de 8-9 yıllık orta ayar bir mühendis olarak yıllık 50.000-60.000 anca kazanıyorum o da aşağı yukarı 13-14.000 dolar etmiyor bile.Bu arada videodaki Kawasaki Vulcan S i Türkiye'de 5000 dolara bulursan haber ver bu kadar düşük gelirle bile hava kapacağım.

Öte yandan sağlık sektörü Amerika'da pahalı.Herhangi bir sağlık sigortanız yoksa işiniz zor.

Bu arada merak eden varsa Amerika'da mühendislerin yıllık gelir aralığını şu linkte bulabilirsiniz.
    <1 yıllık ayarsız bir elektrik elektronik mühendisiyim bir de beni düşün

Minimum 60k $ iyiymiş he. Ne yerim o parayı

https://www.youtube.com/watch?v=LYjYXVY7cgU
    Amerikan sağlık sistemini kötü diye biliyor ve bu konuda ön yargım olduğu için videoyu izlememiştim.Şimdi bir izleyeyim dedim ağzım açık kaldı.Bize göre çok çok daha iyi bence.2 tane eleman video çeke çeke acile gidiyor acillik bir durumları yok zaten.Ona rağmen ilgileniyorlar.Türkiye'de sigortasız devlet hastanesine sokmazlar.Videoda boynunda biraz ağrı olan adama 3 dk içinde müdahale ettiler.Türkiye acilde benim kan kusan eşimi yarım saat beklettiler.Abi Amerika cidden cennetmiş.Abarttıkları kadar varmış.Sen ciddi ciddi bu videoları Amerika'yı kötülemek için mi yoksa Amerika'da hayat standartlarının Türkiye'den kat kat yüksek olduğunu göstermek için mi attın cidden aklım karıştı.Zaten en başta İlkay Zaman halinde memnun olmasa Amerika'da neden yaşamaya devam etsin.Türkiye'den kötü olsa döner Türkiye'ye.Cidden bu videoları izleyince moralim bozuldu.
    twisten bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh

Geçenlerde petronastan gelen maaşı buraya koyduğum zaman herkes; "yeni başlayana o kadar verilmez" diye söylemişti. 4.000£ ingiltere için zaten yeni başlayan maaşı imiş.
    Thracian bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Tr de doktor başına düşen hasta sayısı nedir ?
    Normal çalışma saatlerinde bir pretisyen hekimin hastaya teşhis vermesi için kaç dk ayırması gerekiyor ?(uzmanları saymıyorum)
    Bu oranları doğru yerlere çekersek iyi şeyler olacağı kesin
    o yüzden kaynakları doğru yerlere aktarmalıyız diyanet gibi yerlere ayrılan kaynaklar hemen düşürülmeli gereksiz imamhatip menzunlarına gerek yok ,
    camiler, yardım sever gerçek müslüman halkımızın bağışlarıyla sürdürülmesi gerekiyor.
    draggy ve _chaotic_ bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usa'da kırık kolla acile giden birine 1 hafta sonrasına randevu verilmesi hikayesini duyunca tüylerim ürperdi.
    Yalan soylemis kim soylediyse. Acil durum acildir, erteleme luksleri yok. Erteledilerse de zaman problemli yoktur. Bu islerin sakasi olmaz, cunku hasta "beklettikleri icin kolum yamuk kaldi" diye dava acarsa deli gibi tazminat alir. Bizim oglan dustu kolu acimaya basladi. Gittik, aninda rontgen cekip alciya aldilar. Zaten zor bir is de degil.

Amerika'da dogru duzgun pazar yoktur. "Pazar" denilen yerlerin cogu hippilerin lokal yetistirdikleri urunleri fahis fiyatla sattigi yerler. Zaten Amerikalilar bizim gibi duzenli yemek te pisirmiyor. Meyvenin sebzenin hesapli oldugu yer Hmart veya farmer's market gibi genelde Amerika'da yasayan yabancilara hitap eden yerlerdir (Koreliler, Cinliler, Hitliler, vs.)

Bu arada baska bir basliga yazmistim:

"Mesela ikinci bir motosiklet olarak cruiser dusunuyorum. 1800cc VTX'er $3500 civarinda. Buna %7 vergi eklesem, $35'da plaka ve transfer masrafindan sonra motosiklet benim. Yillik ruhsat yenileme ve vergi $50'i gecmez. Trafik sigortasi senelik en fazla $75."

Mesela:

https://atlanta.craigslist.org/atl/m...452590401.html
    Thracian bunu beğendi.

Yalan soylemis kim soylediyse. Acil durum acildir, erteleme luksleri yok. Erteledilerse de zaman problemli yoktur. Bu islerin sakasi olmaz, cunku hasta "beklettikleri icin kolum yamuk kaldi" diye dava acarsa deli gibi tazminat alir. Bizim oglan dustu kolu acimaya basladi. Gittik, aninda rontgen cekip alciya aldilar. Zaten zor bir is de degil.

Amerika'da dogru duzgun pazar yoktur. "Pazar" denilen yerlerin cogu hippilerin lokal yetistirdikleri urunleri fahis fiyatla sattigi yerler. Zaten Amerikalilar bizim gibi duzenli yemek te pisirmiyor. Meyvenin sebzenin hesapli oldugu yer Hmart veya farmer's market gibi genelde Amerika'da yasayan yabancilara hitap eden yerlerdir (Koreliler, Cinliler, Hitliler, vs.)

"Mesela ikinci bir motosiklet olarak cruiser dusunuyorum. 1800cc VTX'er $3500 civarinda. Buna %7 vergi eklesem, $35'da plaka ve transfer masrafindan sonra motosiklet benim. Yillik ruhsat yenileme ve vergi $50'i gecmez. Trafik sigortasi senelik en fazla $75."

Mesela:

http://images.craigslist.org/00202_9...O_1200x900.jpg

yemek konusuna katılıyorum. yemek yapmıyorlar. varsa yoksa pizza, hamburger, cips, kola tüketiyorlar. 300 kilo bir kadın vardı, o kiloyla hala çılgın gibi hamburger yiyordu.

motor konusunda ise "allah" diyorum ya resimdeki alet 3.500 dolar ha, aman tanrım! inanılmaz!

bu arada programlar abartıyor diyenlere bir çift lafım var: arkadaşım kadın 300 kilo, kadını vinçle kaldırıyorlar. 6 kişi arabadan alıp eve yatağa götürüyor. 6 kişi diyorum bak. bunu kayıt altına almışlar, abartı bunun neresinde bana bir izah eder misiniz?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Amerikan sağlık sistemini kötü diye biliyor ve bu konuda ön yargım olduğu için videoyu izlememiştim.Şimdi bir izleyeyim dedim ağzım açık kaldı.Bize göre çok çok daha iyi bence.2 tane eleman video çeke çeke acile gidiyor acillik bir durumları yok zaten.Ona rağmen ilgileniyorlar.Türkiye'de sigortasız devlet hastanesine sokmazlar.Videoda boynunda biraz ağrı olan adama 3 dk içinde müdahale ettiler.Türkiye acilde benim kan kusan eşimi yarım saat beklettiler.Abi Amerika cidden cennetmiş.Abarttıkları kadar varmış.Sen ciddi ciddi bu videoları Amerika'yı kötülemek için mi yoksa Amerika'da hayat standartlarının Türkiye'den kat kat yüksek olduğunu göstermek için mi attın cidden aklım karıştı.Zaten en başta İlkay Zaman halinde memnun olmasa Amerika'da neden yaşamaya devam etsin.Türkiye'den kötü olsa döner Türkiye'ye.Cidden bu videoları izleyince moralim bozuldu.
    bakın böyle sezar'ın hakkını antonyus'a vererek diger konulardaki olası haklı muhalif sese de gölge düşürüyorsunuz.
    samimiyetinle ya da iyi niyetinle alakalı bir şey değil söylediğim ama takdir edersin ki iyi ve samimi olmak herşeyi çözmüyor.

bahsi geçen "acil durum" için türkiye'de sigortasız devlet hastanesine sokmazlar demişsin,
    türkiye'de yıllardır acil durum, kanser ve yoğun bakım tedavisi sigortalı olsun olmasın tüm vatandaşlara ücretsiz verilmekte.

kendi ifaden olan boğazdaki tahrişten "kan kusma" çıkarımı yapmanı açıkça abartılı buluyorum.
    anlatımı kuvvetlendirmek için kullandığınız abartılı ifadeler bilakis inandırıcılığı zedeliyor.

90'lı yıllarda, 13 yaşında, menenjit tedavisinin devlet hastanesi ücretini ödeyememiş bir ailenin hastanede rehin tutulmuş, kantine götürüyoz diye aşağı indirilip arka kapıdan kaçırılmış bir çocuğu olarak; 18 yaş altı tüm nüfusun ve eğitim görenlerin sosyal güvence aranmaksızın genel sağlık sigortası kapsamında sağlık hizmetlerinden faydalanmasını anlamlı buluyorum.
    Alonedark93, aokuyumcu ve sheriff87 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)

Mesela:

http://images.craigslist.org/00202_9...O_1200x900.jpg

Haşmet aga geçen sene bu aylarda trafik kazası sonucu ayak bileğim kırıldı.
    Bilekte parçalı kırık oldu medial mellol şeysii.
    Ameliyat olmam gerekiyormuş vida takılacak denildi.
    Tam 6 gün Bakırköy Sadi Konuk eğitim araştırma hastanesi e blok acilde yattım.
    6 günde gördüğüm vakalar psikolojimi bozdu.

Kırılmış bir ayak bileğine bandaj takıp tam 6 gün boyunca parol ağrı kesici takıp kan sulandırıcı iğne vurup gittiler ve bu işler acilde oldu servise çıkamadan.
    7.gün ameliyat ve ertesi gün taburcu.
    Nasıl?
    Kötülemiyorum başıma gelen olay bu hakim bey.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kuyumcu;

her zaman soylerim,insanlarımız nankörrr azizim.

sen git bakalım almanya ya bir dometesi kaç yuro alıyosun,ağzına sağlık ablacım.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakın böyle sezar'ın hakkını antonyus'a vererek diger konulardaki olası haklı muhalif sese de gölge düşürüyorsunuz.
    samimiyetinle ya da iyi niyetinle alakalı bir şey değil söylediğim ama takdir edersin ki iyi ve samimi olmak herşeyi çözmüyor.

bahsi geçen "acil durum" için türkiye'de sigortasız devlet hastanesine sokmazlar demişsin,
    türkiye'de yıllardır acil durum, kanser ve yoğun bakım tedavisi sigortalı olsun olmasın tüm vatandaşlara ücretsiz verilmekte.

kendi ifaden olan boğazdaki tahrişten "kan kusma" çıkarımı yapmanı açıkça abartılı buluyorum.
    anlatımı kuvvetlendirmek için kullandığınız abartılı ifadeler bilakis inandırıcılığı zedeliyor.

90'lı yıllarda, 13 yaşında, menenjit tedavisinin devlet hastanesi ücretini ödeyememiş bir ailenin hastanede rehin tutulmuş, kantine götürüyoz diye aşağı indirilip arka kapıdan kaçırılmış bir çocuğu olarak; 18 yaş altı tüm nüfusun ve eğitim görenlerin sosyal güvence aranmaksızın genel sağlık sigortası kapsamında sağlık hizmetlerinden faydalanmasını anlamlı buluyorum.
    5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa göre üniversite okumayan lise ve mesleki eğitim gören Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 20 yaşına kadar üniversite okuyanlar ise 25 yaşına kadar devlet hastanelerinden sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor.Eğer bu yaşları aşmış,işsizseniz devlet hastaneleri siz kabul etmiyor.Ülkemizdeki işsizlik oranıda göz önünde bulundurulduğunda sağlık hizmetlerinden faydalanamayan milyonlarca insan var.Şahsen ben devletin yalancısıyım alın okuyun.;
    http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5510.pdf

Her ne kadar kanser gibi hastalıkların tedavi edildiği söylense de şu tarz haberlere oldukça sık rastlanıyor.Bu tarz haberler doğru mudur? yanlış mıdır?Tartışmaya açık,araştırmak gerek.

https://www.evrensel.net/haber/27974...-ama-cozum-yok

Son olarak abartıyor dediğiniz olay belki bir gün sizin başınıza gelir,kendinizi bir gün çocuğunuzu yada eşinizi ağzından kanlar süzülerek hastaneye yetiştirme çalışırken bulursanız bir de üstüne o halde acilde yarım saat bekletilirseniz abartıp abartmadığımı o zaman kendiniz anlarsınız.

Ben bu ülkenin bir ferdi olarak hiç bir şekilde olaylara politika karıştırmadan anlatmaya çalışıyorum ama siz inatla olayı benim hükumet eleştirisi yaptığıma getirmeye çalışıyorsunuz.Ülkedeki aksaklıkları dile getiren herkesi muhalif diye yaftalamaktan bıkmadınız mı?Sağlık sistemi 90 larda da kötüydü şimdi de kötü.Tek fark şimdi bizden çok daha fazla sigorta pirimi ve vergi alınıyor.
    twisten bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa göre üniversite okumayan lise ve mesleki eğitim gören Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 20 yaşına kadar üniversite okuyanlar ise 25 yaşına kadar devlet hastanelerinden sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor.Eğer bu yaşları aşmış,işsizseniz devlet hastaneleri siz kabul etmiyor.Ülkemizdeki işsizlik oranıda göz önünde bulundurulduğunda sağlık hizmetlerinden faydalanamayan milyonlarca insan var.Şahsen ben devletin yalancısıyım alın okuyun.;
    http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5510.pdf

Her ne kadar kanser gibi hastalıkların tedavi edildiği söylense de şu tarz haberlere oldukça sık rastlanıyor.Bu tarz haberler doğru mudur? yanlış mıdır?Tartışmaya açık,araştırmak gerek.

https://www.evrensel.net/haber/27974...-ama-cozum-yok

Son olarak abartıyor dediğiniz olay belki bir gün sizin başınıza gelir,kendinizi bir gün çocuğunuzu yada eşinizi ağzından kanlar süzülerek hastaneye yetiştirme çalışırken bulursanız bir de üstüne o halde acilde yarım saat bekletilirseniz abartıp abartmadığımı o zaman kendiniz anlarsınız.

Ben bu ülkenin bir ferdi olarak hiç bir şekilde olaylara politika karıştırmadan anlatmaya çalışıyorum ama siz inatla olayı benim hükumet eleştirisi yaptığıma getirmeye çalışıyorsunuz.Ülkedeki aksaklıkları dile getiren herkesi muhalif diye yaftalamaktan bıkmadınız mı?Sağlık sistemi 90 larda da kötüydü şimdi de kötü.Tek fark şimdi bizden çok daha fazla sigorta pirimi ve vergi alınıyor.
    bu garip ısrarlara hiç anlam verememişimdir.
    dediğim şu;

kısacası acil hastalara ücretsiz bakılmakta.

diger yandan boğaz tahrişinden kan kusulduğu görülmüş iş değil.
    bu senin kendi ifaden, kan kusmak bu mudur? bu açıkça abartı.
    dediğim gibi ifadeyi etkileyici yapmak için inandırıcılığı kaybediyorsunuz.

geçtiğimiz günlerde de 90'lı yıllara güzelleme yapan bir yazı yazmıştın,
    siyaset bu işin neresinde bilmem ama şimdi 90'lardan daha kötü demek gerçeği yansıtmıyor.
    geçiniz.
    herhangi bir muhalif söylem 90'ların sağlık hizmetlerini bugünden iyi buluyorsa ben buna okkalı bir hass.. itiraz ederim.
    hoşunuza gitmese de.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diger yandan boğaz tahrişinden kan kusulduğu görülmüş iş değil.
    bu senin kendi ifaden, kan kusmak bu mudur? bu açıkça abartı.
    dediğim gibi ifadeyi etkileyici yapmak için inandırıcılığı kaybediyorsunuz.
    Cok fazla aci biber yerseniz bile kan kusarsiniz. 2 ornegini gordum. Bogaz ve mide yollari tahris oluyor ve tukrugunuze kan karisiyor. "Kan kusmak" sahdamari kesilmis gibi oluk oluk kan cikarmak degildir. Oksurdugunuzde ve gargara yapip tukurdugunuzde cikan sivida bariz sekilde kan olmasidir. Ciddi de olabilir, mudahele gerektirmeden kendi kendine gecebilecek bir tahris de olabilir.

Velhasil "inandiriciligi kaybetme" soz konusu degil. Eksik bilgisinden dolayi inanma zorlugu ceken, ancak bilmedigini bilmedigi icin olmasi gerekenden fazla rahat konusan biri var sadece

valla ben hatırlıyorum, 90'li yillarda annemle gece 4'te kalkıp sigorta hastanesine giderdik. çok büyük sıralar olduğunu hatırlıyorum. özellikle eczane önünde büyük yigilmalar olurdu. ancak o dönemde ilaçlar ücretsiz ve Türk malı idi. bunu unutmayalım. sıra olayı vardi ama ücretsiz ve yerli ilac kullanıyorduk.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz hic amerikaya gitmemissiniz anlasilan Evet kulturleri bizden farkli ama bizden eksik gordugunuz ne varsa 10 katiyla telafi ettikleri bir medeniyet orasi.

Hic simdi 3ncu dunya vatandasi sifatiyla onlari boklamayalim. Ben gittim, gordum, toplam 4 sene yasadim, oha dedim, dediklerinize de ben de sasirdim, sonraysa biz bokuz dedim. Cunku bahsedilen kotu yani saglik sektoru Amerika'daki sikintili 2 konudan biri (digeri bankacilik). Kalan herseyde biz somaliyle ayniyiz.

Ama geri kendi ulkeme dondum. Cunku biz en kotu halimizle biziz, bizi de bizden baskasi sevmez ben de o yuzden dondum. Ama simdi olmayan seyi de varmis gibi anlatmanin alemi yok. Adamlar bizden en az 200 yil ileride. Bunun tartismalik bir yani yok.
    Erkan344 ve twisten bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)