Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

işini iyi yapan bir insana denk gelmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben öyle yaptığımı söyleyebilirim.

Kayseri Aksaray nakliyat üzerine ambarım var. Onun dışındaki yerlere kesinlikle yük götürmem. Onu piyasaya çalışan kamyoncu yapsın.

Yada boş günlerimde şehir içi nakliyesi yap diyenlerede cevabım aynı " şehir içinde çalışanlar taşısın."

Ev eşyasıda taşımam mesela. Onuda ev eşyası taşıyan firmalar halletsin. Herşeye saldırmamak lazım para için.
    bravo. etik budur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Amerika'yla Turkiye'nin en buyuk farklarindan birini soyleyeyim size, cok kisiden duymayacaginiz: Garsonlar.

Amerika'da garsonlar iyidir. Guleryuzle karsilar. O gunun spesyalleri ezberindedir. Hic acele ettirmez. Icabinda defalarca gelir, hazir misiniz diye sorar. Bilmedigi bi soru oldugunda "izin verirseniz bi dakka gidip sorayim geleyim" der. Garson restoranin musteriye karsi yuzudur. Garson kotuyse restoran kotudur.

Istisnalar olmakla birlikte Turkiye'de bazi garsonlar isini begenmeyen, "aslinda cok daha iyi bir işe layikken hasbelkader garson olmuş" olan, bikkin, isini sevmeyen insanlar. Problem o ki bu adam veya kadin garsonlugu beceremiyorken daha iyi bir isi nasil be*****ek?

Not. Be-ce-re-cek yazmama izin vermedi iyi mi?

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'yla Turkiye'nin en buyuk farklarindan birini soyleyeyim size, cok kisiden duymayacaginiz: Garsonlar.

Amerika'da garsonlar iyidir. Guleryuzle karsilar. O gunun spesyalleri ezberindedir. Hic acele ettirmez. Icabinda defalarca gelir, hazir misiniz diye sorar. Bilmedigi bi soru oldugunda "izin verirseniz bi dakka gidip sorayim geleyim" der. Garson restoranin musteriye karsi yuzudur. Garson kotuyse restoran kotudur.

Istisnalar olmakla birlikte Turkiye'de bazi garsonlar isini begenmeyen, "aslinda cok daha iyi bir işe layikken hasbelkader garson olmuş" olan, bikkin, isini sevmeyen insanlar. Problem o ki bu adam veya kadin garsonlugu beceremiyorken daha iyi bir isi nasil be*****ek?

Not. Be-ce-re-cek yazmama izin vermedi iyi mi?
    hizmet kalitesine önem veriyorlar. doğal olarak bir gelen memnun ayrılıyor ve gelecek sefere bir daha geliyor.

bizde garsonluk geçici olarak yapılan iş anlamına geldiği için hizmet kalitesi düşük kalıyor. garson memnuniyetsiz, müşteri memnuniyetsiz, böyle saçmasapan bir iş ortaya çıkıyor. zorlama iş, gönülsüz hizmet.

su dökerek değirmen döndürmeye çalışan bir sürü insan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hizmet kalitesine önem veriyorlar. doğal olarak bir gelen memnun ayrılıyor ve gelecek sefere bir daha geliyor.

bizde garsonluk geçici olarak yapılan iş anlamına geldiği için hizmet kalitesi düşük kalıyor. garson memnuniyetsiz, müşteri memnuniyetsiz, böyle saçmasapan bir iş ortaya çıkıyor. zorlama iş, gönülsüz hizmet.

su dökerek değirmen döndürmeye çalışan bir sürü insan.
    Burada da çok kalburüstü bir restoran değilse üniversite öğrencisidir garson. Yani bugün var yarın yok. Ama iyi yapar işini. Niye kötü yapsın ki? Ve restoran niye kötü garsonu tutsunlar elinde?

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ben birine bakıp çıkcaktım :p
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben birine bakıp çıkcaktım :p
    damsız almıyoruz canım.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    damsız almıyoruz canım.
    Niye vurdun şimdi

100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Mondial - Sentor 150
    almanlar öyleymiş. bir kişi bir konuda uzman olurmuş. diğer şeylere hiç karışmazlarmış. uzmanlik alani dışında kalan şeyleri anlamak da istemiyorlarmış zaten. almanlık ne güzel ya. insanın durup dururken alman olası geliyor.

+ ne iş yapıyorsun?
    - almanım ben!

biz de ise tam tersi. herkes her işten anlıyor. kimse "bilmiyorum" demiyor. gurur mu yapıyorlar nedir anlamadım. bir şeyi de bilmeyin yahu!
    Sen mühendissin dediler herşeyi yaparsın dediler. Malesef 2-3 kişinin işini düşük ücret karşılığı 1 kişiye yaptırmaya çalışanlar var ve çalışan kişi de işini kaybetme korkusuyla, bilmiyorum, diyemiyor ya da buna izin verilmiyor. Çalışan ne işinde ilerleyebiliyor ne de işler ilerleyebiliyor.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Bu tür işleri yapan insanlar genelde çok güzel insanlar oluyor. Keşke 5 liraya pahalı değil mi demek yerine 1 2 lira da çay parası verseydiniz.

Prensip edinmişim ne zaman birisi araba tamir ederken veya bir iş ile uğraşırken yanından geçsem KOLAY GELSİN demeden geçmem..
    Bunu sokak temizleyen belediye görevlilerine söylediğiniz zaman muhakkak başlarını kaldırıp size gülümseyerek teşekkür ederler. ( denemenizi tavsiye ederim )

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)