Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

PTT Kargo Ücretlerine %140 ZAM!

Motovento
    REKLAM ALANI
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir hafta önce 7,75TL'ye gönderdiğim kargo için dün 18,25TL istediler.

Arkadaş zzammin boyutunu tartışacak değilim ama ülkede olan değişikliklerden zamlardan, çikan kanunlardan, yönetmeliklerden tecrübeyle haberimiz oluyor. Ne bir gazete yazıyor ne de televizyonlarda söyleniyor.
    TEKNECI bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yok daha neler

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Öyle değildir o. 7,75TL'nin taşıyabildiği kargo ağırlığı azalmıştır muhtemelen.

Televizyon ve gazeteden haber bekleme esprisini sevdim ama...

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Desi' leri aynı mı ürünlerin ?

En ucuz kargo ücreti 16,25TL olmuş. 0 desi-kg dosya gönderisi.

http://www.ptt.gov.tr/ptt/#ptt_gonderi_ucreti_ogrenme

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hmmm du bakam hep eleştriyoruz bu sefer de savunmaya çalışan adam olayım.

Ya belki hizmet kalitesi çok artmıştır? Artık kargoları pat kit atmayıp kuş tüyü yastıklar üzerinde kaz tüyü montlara sarıp sarmalayıp taşıyorlardır?

Yada eskiden 2 günde ulaşan kargo belki süper hızlı taşıma ile 1 günde teslim edilecektir? Yani hizmet 2 kat hızlı fiyat 2 kat fazla. Oransal olarak sorun yok gibi :D

Şaka lan şaka küfretmeyin hemen, adamlar bariz kazıklıyor bizi, her şeyin fiyatı aldı başını gitti, alışın artık :D

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Küçük, tatlı zamlar bunlar arkadaşlar. Allah bizi bizden fazla düşünen devletimize ve hükümetimize zeval vermesin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ruhsatı eve yolladıklarında 5 tl talep ediyorlardı , şimdi 10tl olmuş.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    drone diye antonov aldılar sanırım.
    computeus ve Shrieker bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    "Dolardan bize ne biz TL kullanıyoruz..." Aynen sen TL kullanıyorsun da devlet senden dolar üzerinden alıyor farkında değilsin.
    Shrieker bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ya belki hizmet kalitesi çok artmıştır? Artık kargoları pat kit atmayıp kuş tüyü yastıklar üzerinde kaz tüyü montlara sarıp sarmalayıp taşıyorlardır?

Yada eskiden 2 günde ulaşan kargo belki süper hızlı taşıma ile 1 günde teslim edilecektir? Yani hizmet 2 kat hızlı fiyat 2 kat fazla. Oransal olarak sorun yok gibi :D

Şaka lan şaka küfretmeyin hemen, adamlar bariz kazıklıyor bizi, her şeyin fiyatı aldı başını gitti, alışın artık :D
    Son satırda iyi toparladın.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    geçen bir kılıf gönderdim 12.50 tl istediler 180 km için

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 haftada getiriyorlar bide zam.. hayatımda doğru düzgün kullanmadığım kargo,bundan sonra hiç kullanmam. sanki kendileri bulunmaz hint kumaşı...

Ben de mektup gönderdim 1,5 yıl önce 5 lira verdim. O yüzden mesaj yazmaya devam

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    burada bir mantıksızlık hakim. Bunun altında bir oyun olmama ihtimali yok. Piyasadaki en ucuz kargo firması Sürat. Boktan hizmetine rağmen en çok tercih edilen de o. Sürat tayyipin bişeyine satılacak diye duydum. Albayrak alacak sanırım.
    Aklımda iki teori var.
    1- Devlet postasını batırıp araplara fransıza vs. satabilirler. En kolay yolu talebi düşürüp “bakın zarar ediyoruz” demektir.
    2- Fiyatları yukarı çekip kendilerine ait olan Sürat kargoya talebi artırmak da olabilir.

Sonuç olarak ikiside hainlik, tezgah, kumpas içeriyor. Rahat şekilde de işin içinden sıyrılabilirler. O yüzden şaşırmadım. Bi hainlikleri çıkacaktır.
    Shrieker bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kılışlar segekaaaaaaa
    Shrieker ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir hafta önce 7,75TL'ye gönderdiğim kargo için dün 18,25TL istediler.

Arkadaş zzammin boyutunu tartışacak değilim ama ülkede olan değişikliklerden zamlardan, çikan kanunlardan, yönetmeliklerden tecrübeyle haberimiz oluyor. Ne bir gazete yazıyor ne de televizyonlarda söyleniyor.

soyluyorlar...!!! ))
    iste boyle;

2018 YENİ YIL, YENİ ZAM, KÜÇÜK TATLI ZAMLAR..
    https://www.youtube.com/watch?v=mb9iM7zSBPI

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Mektup gönderim 1.80 TL idi, 2 TL olmuş.

Yaklaşık %10 zam yani, dediğiniz oranlar mantıklı değil. Hesaplamada bir hata olmalı.

Şimdi baktım internetten, ptt il içi en ucuz kargo (dosya) gönderimi 11,75 TL

Aynı hizmet yurtiçi kargoda 11,73 TL

Diğer firmalarda da üç aşağı beş yukarı aynıdır. Daha önce gönderdiğiniz 7,75 TL olan bedelde bir yanlışlık var bence, kampanya indirim filan mı vardı acaba?

Ayrıca PTT zaten özelleştirilmedi mi?

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mektup gönderim 1.80 TL idi, 2 TL olmuş.

Yaklaşık %10 zam yani, dediğiniz oranlar mantıklı değil. Hesaplamada bir hata olmalı.

Şimdi baktım internetten, ptt il içi en ucuz kargo (dosya) gönderimi 11,75 TL

Aynı hizmet yurtiçi kargoda 11,73 TL

Diğer firmalarda da üç aşağı beş yukarı aynıdır. Daha önce gönderdiğiniz 7,75 TL olan bedelde bir yanlışlık var bence, kampanya indirim filan mı vardı acaba?

Ayrıca PTT zaten özelleştirilmedi mi?
    Konu kargo mektup için dediğiniz doğrudur. Kargo zammı için nette çok fazla konu zaten.

https://eksisozluk.com/ptt-kargo-2018-zammi--5538000

https://mobile.donanimhaber.com/ptt-...un--39598513-2

İnsanların haberi oldukça daha çok haber olacaktır.

temurlenk10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym wolf 250
    Tüm arkadaşlara iyi yıllar saygı ve sevgiler.25 yıllık motorcu ve 20 yıllık PTT.ci olarak konuya bı el atayım dedim.
    Değerli arkadaşlar evet ücretler arttı hemde yüzde 30 oranda.il içi 9 lira il dışı 12.5 lira olan bir kg. 1 desi kargo. Şu anda 11.75 ve 16.25 oldu.bir arkadaşımız 7.75 e yollamış o yılbaşı indirimleri onuda belirtelim.peki neden bu kadar zam yapılıyor?yılların emekçisi olarak benim tedbirlerin şunlar arkadaşlar:
    PTT. Artık bir anonim şirketi oldu.maalesef kazanmak kar.zarar hesabı hizmetten daha önde gidiyor diye düşünüyorum.devamli olarak personel azaltılarak düşük ücretli taşeron personel çalıştırılması hizmet kalitesini düşürüyor.
    İşi en iyi nasıl yaparım değilde en az adamla nasıl yaparım gideri azaltıp geliri artırmak noktasında hizmet kalitesi düşük oluyor.
    Ha birde kar.zarar hesabını zamla yerine koymak daha basit pratik bir çözüm.biz zaman alışkın bir milletiz.bunada alisiriz sanırım.ben çalışan iken zam çok oldu ya diyorum.vatandas bana-bosver abi gönderen göndermeyen belli olsun- diyor.
    Yorum sizlerin artık telefondan yazdım yazım hataları için kusura bakmayın.saygilar sevgiler hepinize.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)