Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
RKS City Blade

Gürcistandan Araba Almak

Mondial E-xtreme Max 150
    Trendy 50
    Motosiklet Online

Az önce şöyle bir videoya denk geldim 2 yılda bir 4bin küsür km yapmak benim için çok zor birşey değil passat1.6 tdiye 170 bin vermekten her türlü karlı çıkarım diye düşünüyorum sizin düşünceleriniz nelerdir
    https://youtu.be/QpporuxVI8E

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Yamaha Motosiklet Kampanyası
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım bu işler öyle kolay değil. bir kere oradan aldığın araba çalıntı mı, kazalı mı, suça bulaşmış mı bilmiyorsun.
    ikincisi, öyle hemen aldım geldim olayı da yok. bir sürü prosedürü var. öyle olsaydı, tr'de satış yapamazdın. herkes yurtdışından alırdı otomobilini. hükümet sanki bunu bilmiyor mu
    azıcık araştırma yapın.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano panther 100 :)
    ordan uygun aldığın bi arabayı gelip türkiye de kullanmaya başladın ve motor yedi ve bu araba tdi bi tarafını satsan yaptıramazsın
    nerden mi biliyorum kayınço aldı opel i vardı (astra h kasa yani bu gün piyasa değeri 30000 tl ) sattı gitti mercedes aldı dizel motor cortladı ve masraf 30000 tl civarı
    yani opel i sattı mercedes e motor yaptırma masrafı çıktı (yirmi iki bin tl masraf çıktı arabada)
    hesabı sen yap
    tr de alamadığın arabayı gidip yurt dışından aldın bozulunca yaptıramıyorsun
    çünkü pahalı arabanın pahalı parçası olur
    tavsiyem git burdan paran kadar araba al sonra pişman olursun
    ha kayınço ne yaptı arabayı çekici ye yükledi gürcistana gitti masraf 15 e düştü

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bu işler öyle kolay değil. bir kere oradan aldığın araba çalıntı mı, kazalı mı, suça bulaşmış mı bilmiyorsun.
    ikincisi, öyle hemen aldım geldim olayı da yok. bir sürü prosedürü var. öyle olsaydı, tr'de satış yapamazdın. herkes yurtdışından alırdı otomobilini. hükümet sanki bunu bilmiyor mu
    azıcık araştırma yapın.
    Emin olun öyle de olsaydı bizim millet almazdı ,trde satış yapma kısmını anlayamadım.arabanın çalıntı kazalı ve suça bulaşmış olmadığını düşünsek alınır mı hükümet mutlaka biliyordur ama ben bilmiyorum prosedürü açıklayın yeşillensin ortam

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ordan uygun aldığın bi arabayı gelip türkiye de kullanmaya başladın ve motor yedi ve bu araba tdi bi tarafını satsan yaptıramazsın
    nerden mi biliyorum kayınço aldı opel i vardı (astra h kasa yani bu gün piyasa değeri 30000 tl ) sattı gitti mercedes aldı dizel motor cortladı ve masraf 30000 tl civarı
    yani opel i sattı mercedes e motor yaptırma masrafı çıktı (yirmi iki bin tl masraf çıktı arabada)
    hesabı sen yap
    tr de alamadığın arabayı gidip yurt dışından aldın bozulunca yaptıramıyorsun
    çünkü pahalı arabanın pahalı parçası olur
    tavsiyem git burdan paran kadar araba al sonra pişman olursun
    ha kayınço ne yaptı arabayı çekici ye yükledi gürcistana gitti masraf 15 e düştü
    Pahalı araba almak gibi bir düşüncem zaten yok hocam aynı modeli ordan ucuza almayı düşünüyorum yine tamir sıkıntı olur mu aynı motor vs olucak sonuçta passatı örnek verdim:D

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Durumu kötü arabaları uyguna alıp gürcistana araçla çıkıp toplamakta mantıklı bi tercih olabilir

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yani pek bilgim yok ama yurtdışına çıkıp geri dönerken pat diye araba alıp gelemiyorsunuz diye biliyorum. oturum izni vesaire olması gerekiyor. ayrıca 6 ayda bir giriş çıkış yapmaniz gerekiyor.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Diyelim ki elimizde pert olmuş bir araba var. Bu arabayı gürcistana götürüp orada aynı modelin sağlamıyla bütün parçaları değiştirip buraya geri dönsek devlet bizi nasıl durduracak? Eğer devlet buna engel olmuyorsa bizim çakal oto galericilerimiz niye bu işe girmiyor?

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Bu yurtdışı araç olayını en çok yapan şehir Artvin sadece araç satışı değil sigara alkol ve yakıt içinde bu yöntemi uyguluyorlar ve bencede mantıklı.
    Fakat işin bir diğer yönü var o da şu bu net bilgi değil kulaktan dolma bilgidir aracı alıp Türkiyeye gelebiliyorsunuz ve 2 sene boyunca ülkede kalabiliyor ama 2 sene sonra ülkeden çıkış yapıp girmesi lazım bunu kimisi çık gir yapsın sorun olmaz aynı gün derken bir diğer bilgi sahibi olduğunu söyleyen kişi ise 2 senede bir çıkış yapması lazım araç çıkış yaptıktan en az 30 gün boyunca ülkeye girmemesi lazım diyor. peki bu nasıl çözülüyor dendiğinde ise 2 senede bir çıkış yapıp araç takasda kullanılıp başka araç alınarak bu şekilde araçsız kalmadan ülkede 2 sene daha hiç bandrol hgs sigorta ücreti ödemeden kullanabildiğin söyleniyor.
    Net bilgi değildir.

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyelim ki elimizde pert olmuş bir araba var. Bu arabayı gürcistana götürüp orada aynı modelin sağlamıyla bütün parçaları değiştirip buraya geri dönsek devlet bizi nasıl durduracak? Eğer devlet buna engel olmuyorsa bizim çakal oto galericilerimiz niye bu işe girmiyor?
    Bu tip işler için biraz işsizlik ve merak gerekiyor sanırım bizim ülkenin insanında kimse yapmıyorda bi akıllı sensin ellam düşüncesi oldukça da pek olmaz gibi

Bunla uğraşan adam açık ve net işsizdir.Arabanın sağlam olan hiçbir tarafı yok.Ne üzerine alabiliyorsun,sürekli giriş çıkış yapacaksın,adam yanında olacak milletin nazını çekeceksin,rüşvet vereceksin,satsan satılmaz.Kasko falan zaten yok.Arabanın başına bir iş gelse al başına belayı.Sadece lüks araç alırsan bu durum karlı oluyor.Zaten lüks araba alacak seviyede olan adam bunlarla uğraşmaz.Vakti olacağını da sanmıyorum.O kadar aklı yok mu para var verir vergisini rahat rahat üstüne alır biner.Bu işle anca bizim gösteriş meraklısı orta sınıf elemanlar uğraşır.Vay be X Audi Q7 almış deseler ona yeter.Dünyada sanırım arabayla adam olunduğunu sanan sayılı milletlerdeniz<<<<Forumda okuduğum ve bana mantıklı gelen bir yorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Alıntı Egee22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durumu kötü arabaları uyguna alıp gürcistana araçla çıkıp toplamakta mantıklı bi tercih olabilir
    Aynen hocam bu gerçekten mantıklı bir durum tabi trden kendi aracınızla ülkeye girdiğinizde prosedür nasıl işliyor ona da bakmak lazım

Motosikleti
    Honda CBF150
    walla o işler öyle kolay olmuyo diye biliyorum.ordan araç almak için ikamet adresi nereyi göstericen o devlette kayıt ın yok bişey in yok. kanuni bişey olsa bütün türkiye öyle yapardı benim çevremde bulgaristan dan araba getirenler oldu. arabanın türkiyedeki günü dolduktan sonra hüsran a uğradılar. ülke buna kolay kolay izin vermez. bizden mis gibi vergi almak varken neden yurtdışından ucuz araba getirmemize izin versinler. ancak o arabayı getirecek olduğun ülkenin vatandaşlığına da sahip olman gerekli. 6ay muhabbetine de gelince bulgaristan ın kanun undan örnek vericem.gürcistan için birebir aynı kanun geçerli değilse bile benzer bi prosedür vardır die tahmin ediyorum. diyelimki arabayı yurtdışından türkiye ye getirdin sana 6 ay izin verdiler 6ay ın sonunda arabayı yurtdışına götürüyosun işte asıl olay orda başlıyor çoğu insan 6ayda bi giriş çıkış yapsan oluyo diyor. (bende öyle biliyodum ama çok yakın bi tanıdığım ın başına geldi ordan öğrendim işin aslını ).hem arabanın hemde ruhsat sahibinin de 6 ay o ülkede kalması gerekiyor o aracın tekrar türkiye ye giriş yapabilmesi için. işte prosedür böyle işliyor ama malum yaşadığımız ülkede vatandaşlar bi şekilde prosedür leri değiştirebiliyor. bence bunu bi gümrükçü ile konuş o daha kesin bilgiler vericektir. benim verdiğim bilgi çevremden gözlemlediğim kadarıyla edindiğim bilgi

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yurt dışından araba alıp gelmek öyle bildiğiniz gibi basit ve karlı bir iş değil.
    185 gün bir fiil yurt dışında bulunmanız lazım. Gümrükte memur size 30 günde verebilir 2 sene kesin diye bir şey yok genellikle 2 sene veriyorlar. 2 sene dolunca bir fiil tekrar 185 gün kesintisiz yurt dışında bulunmanız gerek öyle gider sınırdan geçer bir cay içer gelirim yok. Tekrar getirmek istemiyorsanız yurt içinde satamazsınız yurt dışında da çakallar biliyor sizin bunu öyle veya böyle satacağınızı üç beş kuruşa alırlar elinizden.
    Hele vekalet ile al kullanırsın diyenlere kesin inanmayın soyula soyula bir hal olursunuz bir de yiyeceğiniz cezalar astarı yüzünden pahalıya gelir. Başınızdan atana kadar akla karayı seçersiniz.
    bursalıali bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200RS
    Geçen Can Yılmaz paylaşmıştı.(Cem Yılmazın Abisi)
    Türkiye’de 150 bin lira olan arabayı, Gürcistan’dan 50 bin liraya nasıl getiririz diye düşünmek yerine, 50 bin liralık arabayı biz niye 150 bin liraya alıyoruz diye düşünseydik harika olurdu...
    F54 bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu zaten çok yapıyorlar hocam... Yalnız bir değişiğini yapıyorlar, gürcistandan arabayı alıyorlar buradaki pert olmuş arabanın şasi motor numarasını takıyorlar. O şekilde alınmış çok m3 m5 gördüm...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    tokatlarlar

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen Can Yılmaz paylaşmıştı.(Cem Yılmazın Abisi)
    Türkiye’de 150 bin lira olan arabayı, Gürcistan’dan 50 bin liraya nasıl getiririz diye düşünmek yerine, 50 bin liralık arabayı biz niye 150 bin liraya alıyoruz diye düşünseydik harika olurdu...
    Düşünmediğimi nerden biliyorsunuz düşünüyorum çalışıp çabalıyorum ya siz?..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200RS
    Yok yanlış anladın.Ben senin özelinde yazmadım onu.Bu Gürcistandan araç getirme işi çok popüler bir konu.O na istinaden yazdım.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni
    japonya araba 2. el araçları ihraç ediyor böyle bir sistem var
    o kadar kolay olsa 1000 dolara fıstık gibi honda araba alırım 10 bin dolar nakliyat ıvız zıvır tutsa yine kardayım ama o işler kolay değilmiş
    buyrun link izlemek isteyenler için ben biraz izledim gerisine bakamadım
    https://www.youtube.com/watch?v=mNdhos2IVAQ

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 cc Naked Alacam, Vurucam Kırbacı
    İçine Anadol motoru konulmuş 1996 model e36 bmw gördüm. Ordan M3 olarak geri geldi... Öncelikle motoru tabi ki, ardından döşemeleri tabanı tavanı komple değişmişti aracın. Ne geliyorsa aklınızın. bi şasesi kaldı desek yeridir.
    En mantıklısı da bu zaten. Oraya kendi aracınızla gidip orda onu daha üst konuma getirmeniz. Burdan eski yıkık bi araba alıp orda canlandırmak her açıdan daha kolay.
    Diğer türlü gürcü plakalar çok mimlendi Türkiyede. Yapılmaması ve yapması çok zor olan bi iş.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 aylık oturma izni gerekiyormuş. Videodaki satışı yapan abimiz hallediyormuş bunu 6 ay oturmanıza gerek yokmuş. 2 senede bir ülkeye giriş çıkış yapılması gerekiyormuş, eğer aynı araba ile dönmek isterseniz plaka değiştiriliyormuş.

Burada yazıyor
    https://www.instagram.com/p/Bda5fDEnlkd/

Benelli BN-251 Reklam Filmi

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)