Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Klarnet Alacağım Anlayan Var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Nota bilmem arkadaşlar flüt çalamam hatta ıslık bile çalamam..Ama kulağıma çok güvenirim bir şarkıda neresinde detone fazla uzayan ara kısa olan aralar vs anında bulurum..Vaktim bol bütün gün uğraşırım birşeyi de kafaya takarsam mutlaka yaparım..Şincik bana klarnet önerebilirmisiniz mümkünse adres internet vs belirtirseniz sevinirim..

İyice öğrenince şunu çalmak istiyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Sonra bineceğim bizim 89 şahine gideceğim sahile iki de bira oturacağım kaputa vur gözüne vur gözüne..
    bursalıali ve potasyum bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum cok zor bir alet. bir ara denedim. ozellikle apartmanda oturunca olmuyor calisilmiyor.

mustakil evin varsa, rahatsan, calismaktan yilmayacagim dersen eger al. yoksa hic parani bosa harcama.

klarnetin ucuna takilan kamis cok ince bir seydir. surekli kirilir yenisini almak zorunda kalirsin. yakinda yoksa calamazsin oyle kalir.

simdi buraya kadar olan kisim eksileri. artilari eger yapabilirsen cok ama cok guzel bir enstumandir. ama uzun sure calisman gerkli bunu unutma. bu sarkilari calabilirsin. ama bu tonlarda duyamazsin. bunlar studyoda mixlenen, temizlenen, uzerine efekt eklenen sesler.

yine de yukaridakileri goze aliyorsan durma al bir tane.

tavsiyem sol klarnet alman. fiyati uygun diye si bemol klarnet alirsan bati muzigi enstrumani sahibi olur, sonra ben bununla hicaz makamini oturtamiyorum diye dert yanarsin . onemli unutma. sol klarnet turk muziginde kullanilan klarnettir.

ayrica turk isi metal klarnetler var. isini gorur. bir cok meyhane ve sokak muzisyeni bu klarnet ile calar. ama param var diyorsan abanoz klarnet te alabilirsin. iklim degisikligi ile surekli sicak ve soguk oluyorsa bulundugun ortam, abanoz klarnet catlama yapabilir. bu da can sıkıcı bir durum olur. metal klarnette boyle bir sorun olmaz.

tabi ahsap ve metal arasinda ton farki muhakkak olacaktir. ahsap(abanoz) klarnette daha yumusak bir ses alirsin. ama metal klarnette daha sert olur.

daha bir susru sey var. boyle buradan yazmakla bitmez gonul verdiysen yavas yavas, dinleye dinleye, cala cala, yapa boza ogrenirsin.

kolay gelsin.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Ben.!!
    14 ay kadar eğitim aldım.
    Ama kendi kendine öğrenebileceğin bir enstürman değildir..
    Yukardaki yorum zaten herşeyi açıklamış.
    Sol klarnet çaldım aslında senin ortamın var musti abi. Neden mi? Dükkan..

Klarneti bırakma sebebim artık çalışabilecek yerim olmadığından.
    Enstürman nankör birşeydir. Çalmaz,üflemez,eline almazsan küser. Haliyle evde üfledinmi benim gibi papaz olursun apartmanla.

İllede alıcam diyorsan Unkapanı'ndan volney marka(sol) alabilirsin başlangıç için ortalama 1000 tl..
    bursalıali bunu beğendi.

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Önce arkadaşların cevaplarından başlayalım sol klarnet türk müziği, si bemol klarnet klasik batı müziği enstrümanı dır gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan bir durum. Si bemol klarnet le de çok güzel istediğin makamı istediğin gibi çalabilirsin. Enstrümanaların yapısından dolayı seslerinde renk farkı var tabi ki. Ama bu sol klarnetin bagalit abonoz ve gül olanlarının arasında da var.
    Arkadaşın sorusuna gelecek olursak özel bi hoca yada kurs tavsiye ederim bunun sebebi zor olmasından ziyade sana nasıl üfleneceğini kamışın nasıl takılacağını (arkadaşın sürekli kırılıyor dediği tahta olur kendisi) göstermesi nota yerleri tutuş pozisyonu vs öğretmesi. Ne yazık ki İnternette bunları sağlıklı şekilde öğrenebileceğin bir yer yok. En azından başlangıç için hoca şart.
    Marka olayı sana ve bütçene kalmış çin mallarından uzak durmanı tavsiye edicem ama diğer markalar pahalı o yüzden güvenilir bir hoca bulursan deneyerek alabilirsin. Gerçekten ilgiliysen özelden yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.
    20 senedir saksafon ve 5-6 yıldır klarnet çalıyorum sorusu merakı olan Varsa cevap vermekten mutluluk duyarım
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Buda benim eski hoca musti abi.
    https://youtu.be/YJz9Pv-nUpQ

Ayrıca hocamın dediği gibi sibemolle türk çalanda var. Göksun Çavdar mesela..
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Haciko hiç roman arkadaşın yok mu? Ya da müzik aletleri dükkanlarında 2.el klarnet bulabileceğini
    umuyorum. Ancak en sosyete mahalleleri değil de varoşlardaki müzik aleti bayileri , veya roman mahallelerine yakın müzik aletleri satıcıları. Pazartesi günü Bursa'ya dönünce senin için araştıracam.
    Her şeyin gönüllerinizce olması dileğiyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Bursa'da benim evime çok yakın 4 ayrı müzik aletleri dükkanı var. 2 si ile aram çok iyi. Zaten evim de
    Roman mahallesine çok yakın. Müzisyen çok arkadaşım var. Gençliğimizde onlara çok taksi hizmeti vermiştik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Musiki gerçekten ruhun gıdası.
    Alonedark93 bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar çok özür dilerim konuyu unutmuşum af buyrun

https://www.sahibinden.com/ilan/ikin...65858120/detay

Şöyle birşey buldum işimi görür mü almaya gideceğim olmadı bana yakın çok teşekkürler..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bende şimdi klarnet arayışına girdim bakıyom öyle. sen naptın aldın mı

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Benim de ara ara depreşiyor. Hep bu Koray Avcı’nın yüzünden.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Aldım ama ağzımda diş olmadığı için duruyor sıfır diş :/

Motosikleti
    sıfır diş derken dişlerin mi yok anlamadım. bende yarın bi klarnet sahibi olabilirim

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır diş derken dişlerin mi yok anlamadım. bende yarın bi klarnet sahibi olabilirim
    Aynen dişlerim hiç yook hocam..

https://urun.n11.com/klarnet/sol-kla...set-P220073682

Bunu aldım ben
    mavzer-i bunu beğendi.

Motosikleti
    bakalım özel ders almadan ne kadar sürede nekadar çalmayı öğrences

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakalım özel ders almadan ne kadar sürede nekadar çalmayı öğrences
    Bende flüt gibi iki nota öğrenirim dedim alakası yokmuş :D Sonra zaten dişler sıkıntı oldu kaldı..

Motosikleti
    abim yan fülüt çalıyo oradan da biraz bilgi edinirim notalarla alakalı. pratik klarnet diye de çok güzel bi yutup kanalı var.

Motosikleti
    volney marka klarnet aldım. ilk 3 saat üftürüp ses çıkartmakla uğraştım.
    ses olayını kaptım sayılır. şimdi nota kombinasyonlarıyla uğraşıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)