Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Evime gelen ceza

Motovento
    REKLAM ALANI

Hepinize merhaba bugün eve bir kargo geldi açtım baktım ceza yazılmış plakama ceza sebebi de seyir halindeyken telefonla konuşmak. Bu güne kadar seyir halindeyken hiç telefonla konuşmadım. Çok acil olursa müsait bir yere çekip öyle arıyorum. Bu konuda ne yapmam gerekir. Cevaplar İçin şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cezayı yazan emniyet birimine gidiyorsun. görüntüleri istiyorsun. bu kadar.

emniyet artık görüntüleri sadece isteyene veriyor.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cezayı yazan emniyet birimine gidiyorsun. görüntüleri istiyorsun. bu kadar.

emniyet artık görüntüleri sadece isteyene veriyor.
    eee görüntüleri isteyince bitiyor mu?

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee görüntüleri isteyince bitiyor mu?
    bitmiyor tabii. hemen en yakın vergi dairesine koşarak gidip cezayı ödüyoruz.

not: tpc tutanağı ve posta zarfını götürmeyi unutmayınız.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bitmiyor tabii. hemen en yakın vergi dairesine koşarak gidip cezayı ödüyoruz.

not: tpc tutanağı ve posta zarfını götürmeyi unutmayınız.
    eee cezayı ödeyince bitiyor mu? görüntüyü niye istedik o zaman?

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee cezayı ödeyince bitiyor mu? görüntüyü niye istedik o zaman?
    adamım görüntü olmasa kesmezler. muhakkak görüntü vardır. itiraz edersen gösteriyorlar. itiraza devam edersen soluğu sulh ceza mahkemesinde alıyorsun.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Araç kullanırken telefonla konuşunca insan başka şeylerin farkında olmuyor. o sırada araç kullandığını bile unutabilirsin normaldir. Tıpkı araç kullanırken telefon kullandığını hatırlamadığın gibi. Ama şöyle bir hata olabilir o esnada cezayı yazan yanlış plaka girmiş olabilir. O zaman ceza size gelmiştir. En azından bunu sorgulayabilirsiniz, görüntü olması şart her halükarda.

Cevaplar için teşekkürler ben konuşmadığıma eminim. Artçı konuşunca yine ceza kesiliyor mu acaba. Eğer öyleyse artçım konuşmuş olabilir.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı huseyin. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkürler ben konuşmadığıma eminim. Artçı konuşunca yine ceza kesiliyor mu acaba. Eğer öyleyse artçım konuşmuş olabilir.
    ben araba zannettim, motosiklete telefonla konuşma cezası geldiğini ilk defa duyuyorum. Sen o işi bir araştır bence bir hata olabilir gibime geliyor. Ceza tarihi eski mi? vs

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Bir araştırın derim. Banada 2 hafta önce kırmızı ışıkta geçme cezası yazmışlar. Ben saat 6 da evdeyim ama belirtilen kavşaktan 00:15 geçe geçmişim rüyada olsa gerek diye düşündüm. Hemen sulh hukuk mahkemesine itiraz dilekçesi verdim. Emniyet maşallah iyi çalışıyor

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben araba zannettim, motosiklete telefonla konuşma cezası geldiğini ilk defa duyuyorum. Sen o işi bir araştır bence bir hata olabilir gibime geliyor. Ceza tarihi eski mi? vs
    Yok yok motosiklet ile. Tarihe daha bakmadım. Eve gitmiş gidince bakacam

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Cezayı haksız yere yemiş bile olsanız önce cezayı ödüyorsunuz, sonra haklı olduğunuzu gösteren belgelerle itiraz ediyorsunuz.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    iyi, artık iş yerinde arkadaşlara gülerek anlatmam için bir malzeme daha çıktı

komiğine gitmeyenler için birde "önce cezayı ödeyip ondan sonra itiraz edebiliyorsunuz" cümlesini ekleyince kesin gülerler.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi, artık iş yerinde arkadaşlara gülerek anlatmam için bir malzeme daha çıktı

komiğine gitmeyenler için birde "önce cezayı ödeyip ondan sonra itiraz edebiliyorsunuz" cümlesini ekleyince kesin gülerler.
    Yok zaten karakolda tanıdık polis var. Geçen motor çalındığın da 250 tl rüşvet verdim. Bunun için de 20 tl verirsen anasını bile satar

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Biz İzmir Ayvalık turu yaparken İzmire girişte çevirmeye girdik.Neyse ehliyet ruhsat GBT falan baktılar.Bizde biraz yorulmuştuk memurlarla muhabbet ediyoruz.Elinde dürbünle genç bir kız vardı polis.Rampadan inen araçları dürbünle gözetliyordu.Telefonla konuşanların plakayı söylüyor yanındaki yaşlı bir polis memuruda ceza yazıyordu.
    Bir ara içerden başka bir memur çıktı yeter arkadaş vatandaşa yazık sabahtan beri 50bin tl lik ceza yazdınız dedi.Biz şok.Bir ara kız telefonla konuşan aracın plakasını alamadı bizim ekipteki bekar arkadaş sen telefon numaranı ver ben peşinden gider yakalarım sana mesaj atarım plakasını dedi.Baya gülüştük

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Görüntü / ispat olmasa bile memurun kararı, görüşü esas alınır. "Ben gördüm ve yazdım" der ve ispat sorumluluğu yok.Devlet / mahkeme buna itibar eder. Polis memuru geçerli şahittir. Ancak hız konusu böyle değil. Memurun çıplak gözle aracın hız sınırını aşıp aşmadığını tespit etmesi doğal olarak mümkün olmadığından ispat etmesi gerekir. Sonuçta o cezayı kuzu kuzu ödeyeceksin. Geçmiş olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)