Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BITCOIN çılgınlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

"Resmi Gazete’de yayımlanan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yönetmeliğine göre kripto varlıkların ödemelerde doğrudan ve dolaylı olarak kullanılması yasaklandı. Kripto varlıkların ödemelerde doğrudan veya dolaylı şekilde kullanılmasına yönelik hizmet de sunulamayacak. Düzenleme 30 Nisan 2021 tarihinde yürürlüğe girecek."

Motosikleti
    SUPERDUKER
    kısaca ;
    çözemiyoruz bari yasaklayalım

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ',' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Resmi Gazete’de yayımlanan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yönetmeliğine göre kripto varlıkların ödemelerde doğrudan ve dolaylı olarak kullanılması yasaklandı. Kripto varlıkların ödemelerde doğrudan veya dolaylı şekilde kullanılmasına yönelik hizmet de sunulamayacak. Düzenleme 30 Nisan 2021 tarihinde yürürlüğe girecek."
    yani btctürk gibi paribu gibi hizmetler kaldırılacak mı türkiye de? bunun konusunu sabah açacaktım ama sonra vazgeçtim..

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    olay yerel işletmelerin kripto para ile alım-satım işlerini yasaklıyor,yani BNB,BTCTURK gibi platformalar yasak değil,yasaklamalarıda mümkün değil zira Türkiye'de günlük kripto para işlemleri yaklaşık 6 milyar dolar civarında.Bu platformlar zaten resmi olarak vergilerini ödeyip hizmet veren resmi kurumlar olduğu için kendi alanlarında işlemlerine devam edecekler.

Son günlerde haberlere çok yansıyan basit alışverişlerde kripto para ile yapılması durumu hükümet nezlinde rahatsızlık uyandırdı zira Türkiye kendi dijital parasını bu yıl içerisinde kullanıma sunacak ve bunun altyapısıda hazırlanıyor dolayısıyla ticari alanlarda kripto para kullanımı yasaklandı ancak borsalarda alım-satım yapmak,oynamak hususuunda zaten o denli yasaklama ihtimalleri yok.Kişi elindeki kripto paraları istediği şekilde oynar,madencilik yapar daha sonra nakite çevirir ve kullanmaya devam eder.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bu kanun ile amaçları; bizim mal varlığımızı korumakmış yalana bak yalana. Adi köpekler halkı ne zaman düşündüler de şimdi böyle diyorlar. Onun bunun çocukları işte.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kanun ile amaçları; bizim mal varlığımızı korumakmış yalana bak yalana. Adi köpekler halkı ne zaman düşündüler de şimdi böyle diyorlar. Onun bunun çocukları işte.
    Konuşma ( yazı ) tarzın yüzünden iyi başın belaya girmiyor. Abim baş desteci için - buda iyice bunadı - yazmış karakola çağırıp ifadesini almışlar.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Çevremdeki birçok kişi yakın zamanda Bitcoin ile haşır neşir olmaya başladı. Dün motorun yağ değişimi için ustama gittiğimde o bile 1000 TL yatırmış, sürekli ekranı takip ediyordu. Benim kafam bu işlere basmadığı için, dinamiklerini bilmediğim için girmiyorum bu işlere.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevremdeki birçok kişi yakın zamanda Bitcoin ile haşır neşir olmaya başladı. Dün motorun yağ değişimi için ustama gittiğimde o bile 1000 TL yatırmış, sürekli ekranı takip ediyordu. Benim kafam bu işlere basmadığı için, dinamiklerini bilmediğim için girmiyorum bu işlere.
    Hocam şu an en dandik şeye bile yatırsan 1 ay içerisinde %50 kazanç garanti.Yeni yeni pandemiyle iyice ünlendiğinden tüm coinler öyle yada böyle artıyor.Kazanan herkesde kendini broker sanıyor.Bull,bear market dedikleri bi olay var.Şu anda bull marketteyiz yani her şey yükseliyor.Bundan önce de böyle şeyler yaşandı ardından bear market denilen döneme girildi çoğu kişi zarar edip kaçtı.

Şu anlık günlük hepsi %10 yapıyor ama ne kadar böyle gider ne kadar can yanar belli değil.Para yatırmadan önce coinler ne yapar,ne iş yapmış,kimlerle anlaşmış iyice bakılması gerek.Yoksa kumardan farkı yok.Bi arkadaşım 35.000'i 50.000 yaptı sonra 25.000'e kadar düşürdü çünkü neye para yatırdığından hiç haberi yoktu 2-3 duyduğu bilgilerle parayı yatırıp batırdı.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsanlar cidden kafayı yemiş. Dönem dönem herkes topluluga uyup birşeye saldırıyor.

Bir ara elektronik sigaraya başladı herkes, tüm ülke duman altı idi, unutuldu.

Borsa a saldırdılar simdi, yetmedi bitcoin altcoin ne haltsa ona saldırdılar.

3x3 ü çarmayan adam bitcoin yatırımcısı oldu ülkede.
    M.balibey bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ulan dün berbere gittim o bile nasıl girsem bi bitcoine diyor. Arkadaşım 700 lirayla girdi 3000 ile çıktı diyor. Ekran kartımı satıyorum belli adam mining yapıyor. Ekran kartından anladığı yok ama bakıyor işte. Ben pek anlamıyorum bu işlerden. Çünkü zamanında küçük çaplı çok kumar oynadım şunu da kazanayım bunu da kazanayım derken zarara bile götürüyor. Yani birileri kazanırken birilerinin kaybetmesi gerekiyor. Ben öyle tahmin ediyorum çok bir bilgim yok. Sayelerinde ekran kartını kazık fiyattan sattım bana o yaradı.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Altının onsu, 1700 $ altına indiğinde en uygun alım fırsatı vardı. Gram altın 400-410 lira aralığındaydı. Hala alım için uygun. Gitgide yükselme eğiliminde.

Motosikleti
    N/A
    Bizim gemideki herkes aşçısına kadar maaşı alır almaz bitcoine yatırıyolar telefon ellerinden düşmüyor ben zamanın o toplara girdim ama stresi çekilmez uyku uyutmuyor

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben her bir nanesini bildigim halde girmiyorum, rantci degilim, cok para kazanip napicam, calisiyorum maasim yetiyor bana

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düşerken, gündemde değilken alınması gerekir böyle şeylerin. Millet yükseldikten sonra giriyor. Alttan giren adama müşteri oluyor. Burada da daha önce tavsiye verdim. Ancak artık geçti zamanı. 2024 mart ayı halving tarihini bekleyin bir sonraki sefer o tarihlerde başlayacaktır.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşerken, gündemde değilken alınması gerekir böyle şeylerin. Millet yükseldikten sonra giriyor. Alttan giren adama müşteri oluyor. Burada da daha önce tavsiye verdim. Ancak artık geçti zamanı. 2024 mart ayı halving tarihini bekleyin bir sonraki sefer o tarihlerde başlayacaktır.
    Bu zamanlarda uzun vadeli değilde günlük kazanç yapmak önemli.Dediğin gibi gündemde olduğu için biraz balon etkisi var.Büyük bankalar girmeden önce piyasa iyice çalkalancak.Fiyatlar iyice dip yapcağı zaman uzun vadeli düşünülür.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Bilgisizlik kötü ve ben zır cahilim bu konuda..
    Olmayan bir şeye herkes para yatırıyor. Tamam birileri kazanıyor birileri kaybediyor.
    Eğer sisteme giren para çıkan + sistemdeki para ya eşit değil ise sistemden çıkan para kime gidiyor diye sorsam cevabı var mı

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zamanlarda uzun vadeli değilde günlük kazanç yapmak önemli.Dediğin gibi gündemde olduğu için biraz balon etkisi var.Büyük bankalar girmeden önce piyasa iyice çalkalancak.Fiyatlar iyice dip yapcağı zaman uzun vadeli düşünülür.
    Borsa işlemlerinde kısa vadeli düşünmüyorum çok uzun zamandır. Margin işlemler ile çok ciddi kazandığımda oldu geri vermesi bir saati bulmadı.

2019 mayıs da motosikletimi satıp girdim. Pek al-sat işlemi de yapmıyorum. Böylesi daha güvenli oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgisizlik kötü ve ben zır cahilim bu konuda..
    Olmayan bir şeye herkes para yatırıyor. Tamam birileri kazanıyor birileri kaybediyor.
    Eğer sisteme giren para çıkan + sistemdeki para ya eşit değil ise sistemden çıkan para kime gidiyor diye sorsam cevabı var mı

Tam anlamadım son paragrafı ancak klasik borsa işte. Belli bir arz var talep artınca fiyat artıyor. Olmayan bir şey değil aslında çoğunun arkasında yazılım şirketi var bazıları tamamen dolaşan paradan nemalanma amaçlı.

Videoyu izlerseniz aslında güzel anlatıyor Özgür Demirtaş. https://www.youtube.com/watch?v=do60sNXiygA

Yine de özetlemeye çalışayım biraz. Crypto diye geçsede blockchain teknolojisini başka sektörlere entegre etmeye çalışan firmalar var. Kimi paypal, visa vs gibi ödeme sistemine bir çözüm üretiyor. Şirketin hissesi gibi düşünün birde para birimi ortaya çıkarıyor. Genel olarak ödeme, tarım, sözleşmeler, gıda, hayvancılık vs gibi hemen hemen her sektöre bu yazılım teknolojisi entegre etmeye çalışanlar var.

Bazıları bu crypto borsasına girmiyor dahi.

Mesela Newyork merkezli olup kurucusu Türk olan avax var.
    https://www.avalabs.org/team

Türkiye de ödeme sistemi geliştiren

https://www.digilirapay.com var.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Borsa işlemlerinde kısa vadeli düşünmüyorum çok uzun zamandır. Margin işlemler ile çok ciddi kazandığımda oldu geri vermesi bir saati bulmadı.

2019 mayıs da motosikletimi satıp girdim. Pek al-sat işlemi de yapmıyorum. Böylesi daha güvenli oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Tam anlamadım son paragrafı ancak klasik borsa işte. Belli bir arz var talep artınca fiyat artıyor. Olmayan bir şey değil aslında çoğunun arkasında yazılım şirketi var bazıları tamamen dolaşan paradan nemalanma amaçlı.

Videoyu izlerseniz aslında güzel anlatıyor Özgür Demirtaş. https://www.youtube.com/watch?v=do60sNXiygA

Yine de özetlemeye çalışayım biraz. Crypto diye geçsede blockchain teknolojisini başka sektörlere entegre etmeye çalışan firmalar var. Kimi paypal, visa vs gibi ödeme sistemine bir çözüm üretiyor. Şirketin hissesi gibi düşünün birde para birimi ortaya çıkarıyor. Genel olarak ödeme, tarım, sözleşmeler, gıda, hayvancılık vs gibi hemen hemen her sektöre bu yazılım teknolojisi entegre etmeye çalışanlar var.

Bazıları bu crypto borsasına girmiyor dahi.

Mesela Newyork merkezli olup kurucusu Türk olan avax var.
    https://www.avalabs.org/team

Türkiye de ödeme sistemi geliştiren

https://www.digilirapay.com var.
    Borsa da paranın gittiği yer belli.. sonuçta hisse alıyorsunuz ve bunun karşılığı var. Yani fiziki olarak olan bir şeyin değeri artıyor yada eksiliyor. Yada bunun üzerinden al sat ile birileri kazanıyor..

Kripto para sadece al sattan para kazanmak mı. Yani aslında hisse yok ama birileri alip satıyor gibi

Siz banka üzerinden hisse aldığınız da da kağıt vermiyorlar sonuçta dijital olarak bir yere kaydediliyor. Yani microsoft yazılım firması ve hissesini alıyorsunuz. Burada da başka bir yazılım şirketinlerinin çıkardığı token/crypto'su nu alıyorsunuz. Çokta fark yok aslında.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)